15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Küçük bir oturma odası mutfağının içi: stilistik tasarım çözümleri

Oturma odası-mutfak, yerden tasarruf etmek için harika bir seçenektir. Bölgeler bir bölümle ayrılır veya birleşik kalır.

Mutfak, oturma odası.

Küçük bir mutfak-oturma odası tasarımı.

Kombine mutfak ve küçük boyutlu oturma odası tasarımının özellikleri

Özellikleri, bölgenin görsel olarak daha büyük hale gelmesidir. Birçok insan, uyumlu görünmesi için küçük bir mutfağı küçük bir alanda bir oturma odasıyla nasıl birleştireceğini düşünür. Bunu yapmak için, yeniden geliştirme yapmak ve karmaşık bir şey bulmak zorunda değilsiniz. Sadece tasarımı birleştirmeniz gerekiyor.

Mutfak-oturma odası iç.

Oturma odası ile birleşik mutfak, alanı gerçekte olduğundan daha fazla gösterir..

Odaları birleştirmenin dezavantajları ve avantajları

Dezavantajları, yemek kokusunun oturma odasına sürekli yayılması gerçeğini içerir. Ayrıca yemek pişirmenin gürültüsü yakınlarda oturanları rahatsız edecektir. Bu durumda, odanın genel izlenimini bozmamak için mutfağı mükemmel şekilde temiz tutmak önemlidir..

Artı tarafta, duvarınız olmadığı için yerden tasarruf edersiniz. Ayrıca sevdiklerinizle iletişim kurmak veya küçük çocukları izlemek için de uygundur..

Bağlantılı mutfak tasarımı.

Böyle bir düzenin avantajları, duvarın olmaması nedeniyle uzayda bir artış içerir..

Mutfak-oturma odası için imar seçenekleri

Mutfağı oturma odasından yemek masası ile ayırabilirsiniz. Odaların arasına koyarsanız. Başka bir seçenek bir kanepe koymaktır. Evin içinde odalar arasında bir pişirme rafı oluşturursanız, bu sadece parçaları ayırmakla kalmayacak, aynı zamanda mutfakta da faydalı bir ek olacaktır. Ev küçükse ve mobilya koymanın bir yolu yoksa, döşemeyi deneyebilir veya podyum yapabilirsiniz. birçok fikir var.

Bağlantılı mutfak-oturma odası.

Bir kanepe ile mutfak-oturma odası alanını imar etmek.

Bitiricilik

Mutfağı olan bir oturma odasını bir veya farklı tarzlarda dekore edebilirsiniz. Temel olarak, fayanslar mutfakta döşenir, ancak kombinasyon durumunda duvarları nötr bir tonda boyayabilirsiniz. Fayanslarda durursanız, büyük desenleri seçmek daha iyidir. Salonla daha iyi uyum sağlayacaklardır. Dekorasyonda, tesislerin birleşik olmasına hafif bir vurgu yapılması tavsiye edilir..

Mutfak-oturma odasının imar edilmesi.

Zemini bitirerek oda imar yapılabilir.

bölümler

Kombine mutfak ve küçük boyutlardaki oturma odasının tasarımı, bir bölümün varlığını gerektirir, çünkü bazen mutfakta olanları meraklı gözlerden kapatmak istersiniz. Ayrıca salondaki çocuklar kanepede zıplıyorsa veya tozlanıyorsa, bölme yemeklerin içine toz girmesini önleyecektir..

Mutfak-oturma odası bölümü.

Alçıpan bölmeli mutfak-oturma odası tasarımı.

Podyum

Podyum, alanı birkaç parçaya bölmek için kullanılır. Modern bir dairede çok sıradışı ve ilginç görünecek..

Podyumların artıları:

  • Odayı büyütüyorlar. Geçiş, odayı birkaç bölgeye ayıracaktır. Dekorasyon için farklı malzemeler seçerseniz, imar daha da belirgin olacaktır;
  • Odanın şeklini ayarlarlar;
  • Ayrıca, dairedeki katlar düz değilse, onları tamamen değiştirmemek için, sadece bir yükseklik ekleyebilirsiniz..

İç mekanda podyum.

Bir podyum kullanarak imar alanı.

Ayrıca geceleri tökezlememek için podyum boyunca ampuller veya lambalar takabilirsiniz..

Mobilya

Birleşik odaların tasarımı, alanın ayrı bir organizasyonunu gerektirir. En temel sorun, gerekli tüm detayları bir demet gibi görünmeyecek şekilde yerleştirmektir ve oturma odası bir oturma odası olarak kalır. Alanın daha uyumlu bir şekilde kullanılması için mutfağın konumu köşeli olmalıdır..

Mutfak tasarımında bar tezgahı.

Bir bar tezgahı ile oturma odasına bağlı küçük mutfak.

Kulaklığın stili mobilyalara yakın olmalıdır. Ayırma yapmak için bir masa veya bar tezgahı koyabilirsiniz. Kontrast renkler kullanırsanız, boşlukta bir artış elde edebilirsiniz. Küçük bir mutfak tamamen farklı bir görünüme kavuşacak.

İlginç iç çözümler

2 yönde tasarım yapabilirsiniz. İlk yön, tüm dekor elemanları ve mobilyalar aynı tarzda olduğunda, bölgelerin eksiksiz bir kombinasyonudur. Bu durumda, mutfakta ve oturma odasında bir tekstil, bir ana renk ve stil alırlar. Perdeler, sandalyeler ve kanepe ile renk şemasının birliğini vurgulamak gerekir. İkinci yön, birleşik projeye rağmen iki bölgenin bölünmesidir. Bu durumda, bölgeleri renk veya stile göre ayırabilirsiniz. Saçma görüneceği için tamamen farklı tasarımlar yaratmaya değmez..

Mutfak-oturma odası tarzı.

Mutfak-oturma odası alanının bütünlüğünü vurgulamak için iç mekanı tek bir stilde dekore etmeniz gerekiyor..

neoklasik tarz

Neoklasizm, antik çağa ve düz çizgilere atıfta bulunur. Parlak desenler olmadan narin tonlarda mobilyalar. Düzen minimalist olmalıdır. Mekân birbirinin içine akar, bu da ayrılıktan kaçınılması gerektiği anlamına gelir. Büyük bedenlerde parlak renk ve desenler kullanmayınız. Stil çok lüks ve zengin görünüyor.

İç mekanda neoklasizm.

Mutfak-oturma odasının iç kısmında neoklasizm.

İskandinav tarzı

Bu tarz doğallığı, doğal motifleri, ahşap kullanımını sever. Tesisler ışık, temizlik ve tazelik yaymalıdır. Tarz, net kurallar içermediği için eklektik olarak adlandırılabilir. İskandinavya antika mobilyalardan hoşlanmaz, ancak beyaz özlü dolapları tercih eder. Beyaz, alanı görsel olarak genişletecek ve daha taze ve parlak hale getirecektir. Tarz, tek tip bir döşeme, beyaz duvarlar ve tavanlar, eski ve doğal unsurlar ve konfor için tekstiller varsayar..

Mutfak-oturma odası İskandinav.

İskandinav tarzı mutfak-oturma odası tasarımı.

Deniz stili

Marine tarzı beyaz, mavi ve açık mavi sevenlere çok yakışacaktır. Tasarım her zaman mavi ve beyaz çizgileri birleştirir. Tüm mobilyalar ahşaptan yapılmalıdır. Deniz stili, denizle ilişkilendirilen retro şeylerle tamamlanıyor. İç kısım, yelkenli teknelere veya dalgalara benzeyen parlak mavi unsurlar, kavisli çizgiler içermelidir..

İç mekanda deniz stili.

Deniz tarzında mutfak-oturma odası.

Siyah ve beyaz kontrast

Zıt renk kombinasyonları, görsel hile yoluyla bir alanı önemli ölçüde değiştirebilir. Beyaz odayı genişletir, siyah ise daraltır. Stil, rahatlık yaratmak için her zaman narin bej veya tutkulu bir atmosfer için parlak kırmızı ile seyreltilebilir..

Siyah ve beyaz iç.

Siyah beyaz mutfak-oturma odası.

Senfoni renk stili

Renk senfonisi, farklı tonların birleşimidir. Renklerin tek bir uyumu tasarım için iyi bir seçimdir. çok rahatlatıcı.

Renk çözümleri

Herhangi bir renk şeması seçebilirsiniz. Ve parlak ve hassas nüanslı tonlar. Zevkinize ve kişisel tercihinize bağlıdır. Narin tonlar oturma odasını çok sevimli yapacak, mutfakta parlak sulu renkler iştahı uyandıracak..

Yardımcı ipuçları:

  1. Mutfak takımı oturma odasının içi ile birleştirilmelidir..
  2. Her şeyin uyumlu ve rahat görünmesini sağlamak için dolaplara yerleştirilmiş cihazları seçmek daha iyidir..
  3. Mutfaktaki aletler, insanların rahatlamasını engellememek için minimum miktarda gürültü ile küçük seçilmelidir..
  4. Odayı birleştirmek istiyorsanız, kaputu unutmayın..
  5. Dikkat çekmemeleri için tüm ürünleri göze çarpan yerlerden çıkarmak daha iyidir. Bu, raflı daha fazla dolap yapılması gerektiği anlamına gelir..
  6. Alanın sağlam görünmesi için tek bir zemin kaplaması seçmek daha iyidir..
  7. Alanı sınırlamak için bölmeler yapmak gerekli değildir, tavanı farklı seviyelerde kurabilir, bir bar tezgahı veya farklı aydınlatma koyabilirsiniz..

Mutfak-oturma odası iç.

Sarı ve beyaz renklerde mutfak-oturma odası tasarımı.

Gürültü

Gürültü, yemek ve yaşam alanlarını birleştirmedeki ana dezavantajlardan biridir. Ancak odaları birleştirmeye karar verenlerin bunu önceden anlamaları gerekir. Gürültüyü azaltmak için sessiz teknolojiye para harcamanız gerekir. Ayrıca, bir seçenek olarak, istediğiniz zaman kaldırılabilen bir bölüm koyabilirsiniz..

Aydınlatma

Karanlık bir oturma odasına sahip küçük bir mutfağın düzeni özel aydınlatma gerektirecektir. Mutfakta genellikle gün ışığının içeri girdiği pencereler vardır. Salona ulaşmıyor, bu yüzden oraya parlak ampuller koymalısınız. Mutfak-oturma odası için spot aydınlatma en iyi seçenektir.

Mutfak, oturma odası.

Bir oturma odası ile birleştirilmiş bir mutfağın tasarım projesi.

kokular

Sadece bir davlumbaz ve açık bir pencere bizi kokulardan kurtarabilir. Tavanı mutfakta oturma odasından daha yüksek yaparsanız kokudan bir nebze olsun kurtulabilirsiniz. Yiyecek hazırlarken portatif bir ayırıcı kullanmak en iyisidir. Az da olsa ses ve kokuya karşı koruma sağlayacaktır..

Mutfak-oturma odası tasarımının özellikleri.

Yemek kokularının oturma odasına yayılmasını önlemek için sobanın üzerine yüksek kaliteli bir davlumbaz takmanız gerekir..

Pratik nüanslar ve ipuçları

Mutfak takımını gizlemek için nişler kullanılabilir. Onlara bir gardırop, ev aletleri ve ne istersen yapabilirsin. Mutfağın oturma odasıyla uyumlu görünmesi için aynı tarzda birleştirici öğeler satın almanız gerekir. Halı, mum veya kitap olabilir..

Mutfak oturma odası artıları.

Açık renklerde küçük boyutlu bir mutfak-oturma odası tasarımı.

ilginç örnekler

Alışılmadık bir çözüm, sözde görünmez unsurlardır. Sürgülü bir gardırobun içine bir mutfak takımı veya ev aletleri yerleştirebilirsiniz, böylece tüm oda bir oturma odası gibi görünecek ve işlevsellik açısından bir mutfak olacaktır. Dolapları duvarların rengiyle eşleştirerek kılık değiştirebilirsiniz. Alanı görsel olarak artırmak için birkaç ayna asmanız gerekir. Bar tezgahı da mutfağı görünmez hale getirebilir..

Mutfak-oturma odası tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Yatak odanız için komodin nasıl seçilir?
Next Post
Bedroom design 14 m2. Key ideas and concepts