15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yatak odanız için komodin nasıl seçilir?

Yatak odası için komodinler popülerdir ve her evde bulunur. Bir dizüstü bilgisayar için bir stand, bir bardak su olarak kullanılabilirler, yatmadan önce üzerlerine bir kitap koyabilirsiniz. Hemen hemen her yatak odasında bir komodin gereklidir. Ancak bu mobilyaların seçimi çok dikkatli yapılmalıdır. Bir odanın tasarım öğeleri kötü bir şekilde birleştirildiğinde, iç mekanın bütünlüğü sürekli olarak ihlal edilir ve bu da sahipler için kötüdür. Sonuçta, yatak odalarında yeni mobilyalar nadiren satın alınır, bu nedenle iki yıl veya daha uzun süre boyunca kötü seçilmiş bir dekor öğesi kullanılacaktır. Ve odanın yetkin tasarımının yarattığı rahat atmosfer çökecek ve bu kesinlikle bir rahatsızlık kaynağı olacaktır..

yirmi

yirmi

Başvuru

Öncelikle başucu mobilyaları, yüz maskeleri ve kozmetikler gibi küçük eşyaları saklamak için kullanılır..

Ayrıca, bu mobilya iç mekanın çok önemli bir unsurudur. Bu nedenle ürünün odanın tasarımına iyi uyması ve onu tamamlaması gerekir. Aynı anda birkaç ürünü kullanmak mümkündür, farklı boyutlardaki tabloların kullanımına izin verilir. Günümüzde mobilya üreticileri çok çeşitli ürünler üretmektedir ve belirli bir iç mekana uygun bir seçenek bulmak kolaydır. Bireysel özelliklere sahip bir masanın imalatını da sipariş edebilirsiniz, ancak bu tür mobilyalar daha pahalı olacaktır..

19

19

Diğer odalarda bu tür mobilyalar da uygundur. Örneğin, kanepenin yanına bir masa koyabilirsiniz. Birçok modern kanepenin tasarımında, küçük eşyaların saklanması için özel yan panellerin sağlandığı belirtilmelidir. Bazıları bu tür ürünleri anahtarları, ayakkabı cilasını saklamak için koridora koyar..

Başvuru

Göğüs şeklinde masa

Bazı insanlar masayı öncelikle odanın içi için bir dekorasyon olarak kullanır. Artık ısmarlama özel tasarım modeller yapan epeyce seçkin uzman var. Bu tür yazarlık eserleri son derece değerlidir ve oda sahibinin mali bağımsızlığını gösterir..

on sekiz

on sekiz

Bunlar, başucu mobilyalarının en popüler kullanımlarıydı, ancak hiç kimse onu farklı şekilde kullanmayı yasaklamıyor. Örneğin, iş veya yemek için, iç mekan bitkileri veya TV için bir stand olarak vb..

Çeşitler

17

17

Tasarımcılar bu tür mobilyaları masalara ve komodinlere ayırır. Komodinlerin daha geniş olması bakımından farklılık gösterirler. Masaların bir veya iki açık bölmesi ve bir üst yüzeyi vardır. Kitapları saklamak için uygundurlar, ancak genellikle çok geniş değildirler. Ve bunları çok sayıda şeyi depolamak için kullanırsanız, masa çok dağınık olacaktır. Bu, odanın içi üzerinde en iyi etkiye sahip olmayabilir. Başucu masaları, üst yüzeye ek olarak, birkaç kapalı bölümden oluşmaktadır..

16

16

Çok fazla eşya tutuyorlar. Aynı zamanda, bölümler kapalıdır, bu nedenle öğeler iç bütünlüğünü ihlal etmez. Başucu masalarının çeşitliliğine gelince, kullanım kolaylığı için birkaç çekmeceye veya çekmeceye sahip olabilirler..

Mobilyaları temizlerken veya yeniden düzenlerken taşınması çok uygun olan ayrı sabit ürünler ve tekerlekli masalar.

Çeşitler

Komidin

Hangisi daha iyi, bir masa veya komodin?

Başucu masaları daha sık kullanılır. Bu, yerden tasarruf sağlayan kapasitelerinden kaynaklanmaktadır. Ve kulak tıkaçları ve uyku maskesi gibi belirli günlük eşyalar en iyi şekilde kapının dışında tutulur..

15

15

Ancak bu modeller bazen uymuyor. Örneğin, okuma veya yazma için bir masa kullanmak uygundur ve komodinin üzerine yazmak, özellikle gazeteciler ve yazarlar arasında kötü bir davranış olarak kabul edilir. Ayrıca bu mobilyalar minimalist tarzda dekore edilmiş odalar için daha uygundur. Tasarımcılar, masaların daha fazla boş alan bıraktığını ve dağınıklık yapmadığını belirtiyor. Bu nedenle varlıklı insanlar bu tür ürünleri yatak odalarına küçük boyutlu olarak yerleştirmeyi tercih ederler..

1

on dört

Bir masa seçmek için ipuçları

Birçok insan, komodin seçiminde kural olmadığına inanıyor, asıl mesele ürün için doğru renk şemasını seçmek. Bu doğru değil, tasarımcılar aşağıdaki ilkeleri vurgulamaktadır:

 • Seçim yaparken, ürünün boyutundan başlamaya değer. Ana olan yüksekliktir. Ürünün yüksekliğini, kullanımı mümkün olduğunca uygun olacak şekilde seçmeniz gerekir. En iyi seçenek, başucu mobilyalarının ve yatağın yüksekliğinin aynı olmasıdır. Ardından uyumlu ve kullanımı kolay bir kompozisyon oluşturulur..

  13

  13

 • Oda dekorunun baskın unsurlarıyla aynı malzemeden bir masa seçmeye değer. Mobilya istenilen doku ile ahşaptan üretilebilir. Suni deri veya tekstil döşemeli masalar da popülerdir..

  1

  1

 • Bazı tasarım çözümleri için oldukça fazla hazır ürün var. Japon tarzı için uygun komodin uygundur, en yakın mobilya mağazasından satın alabilirsiniz. Klasik tarz, yüksek teknoloji ve diğer popüler yönlerle aynı durum..

  12

  12

 • Sadece bir tablo kullanmaktan korkmayın. Birçok insan, simetriyi sağlamak için yatağın her iki tarafına başucu mobilyası yerleştirmenin zorunlu olduğuna inanır. Ancak bu bir ön koşul değildir, bir masa alışılmadık bir oda tasarımı yaratır..

  2

  2

 • 50 santimetreden daha geniş bir ürün satın almamak daha iyidir. Ancak yatak odasındaki yatak çok büyükse, 100 santimetreye kadar genişliğe sahip bir masa veya komodin kullanılmasına izin verilir. Bu, oda dekorasyonunun bu unsurlarının uyumlu bir kombinasyonunu korumanıza izin verir..

  on bir

  on bir

Bu ipuçlarını izlerseniz, başucu mobilyaları odayı süsleyecektir. Prensip olarak, yatak odası masa olmadan rahat kabul edilemez. Sonra kitabı yere koymalı ve ışığı söndürmek ya da makyaj yapmak için başka bir odaya gitmelisin. Bu son derece sakıncalıdır. Ve bir iş gününden sonra dairenin başka bir bölümüne gitmek için güç kalmıyor..

Bir masa seçmek için ipuçları

Başucu masasının güzelliği ve rahatlığı

Başucu masaları kullanma örnekleri

Düzgün seçilmiş bir masa, odanın iç kısmına sığar ve rahat ve konforlu bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Bu durum yatak odaları için son derece önemlidir, çünkü odanın tasarımı kötü gelişmişse veya unsurları birbiriyle birleştirilmezse, insanların içeride uyuması daha zordur..

3

3

Kötü tasarlanmış bir iç mekana sahip bir yatak odasında, kişi stres, uykusuzluk ve sürekli uyku hali şeklinde ifade edilebilecek rahatsızlık ve iç kaygı hisseder. Bu nedenle, yatak odasını seçilen tarzda donatmaya değer..

on

on

Odanın içi genel tasarım kurallarına uyduğunda, başucu mobilyalarını seçmek kolaydır. Popüler trendlere uyan mobilya mağazalarında bir dizi model sergileniyor, bunlar yüksek teknoloji, klasik, Japon ve sahte Japon stilleri..

4

4

Her durumda değil, iç mekanı değiştirirken yeni bir komodin satın almanız gerekir. Bu ürün satın alındığı andan itibaren herhangi bir zarar görmemiş ise özel kılıf siparişi verebilirsiniz. Kapakları oluşturmak için bir dizi modern ve klasik malzeme kullanılır, böylece masayı yeni iç mekana uygun bir kapakla kolayca döşeyebilirsiniz. Modern malzemeleri veya pahalı ahşabı taklit eden kapaklar da vardır..

dokuz

dokuz

Küçük bir yatak odasına masa koymalı mıyım??

Yatak odası mobilyaları, küçük olanlar da dahil olmak üzere yatak odalarında vazgeçilmezdir. Bu, farklı özelliklere sahip modellerin çeşitliliği ile yardımcı olur. Ürünler mevcut tüm malzemelerden yapılır ve farklı renklerde oluşturulur. Küçük mobilyalar, küçük bir yatak odası için uygundur ve bir masa değil, bir komodin satın almaya değer..

Küçük bir yatak odasına masa koymalı mıyım?

Küçük yatak odası komodin

Küçük yatak odalarında başucu mobilyalarının kullanılmasının önemli olduğunu anlamak önemlidir. Bu ürünler çok fazla alan boşaltabilir. Tablo kozmetik, bazı ilaçlar ve diğer gerekli şeyleri içerir. Dilerseniz, masayı işyeri ile birleştirebilir ve masanın boyutu bir dizüstü bilgisayar ve üzerinde çalışmak için gerekli diğer öğeleri koymanıza izin veriyorsa, boş alandan daha da fazla tasarruf elde edebilirsiniz..

sekiz

sekiz

Yatakla orantılı bir ürün satın almaya değer. Aksi takdirde, boyuttaki tutarsızlık nedeniyle odanın tasarımı çirkin görünüyor. Yatak, küçük bir alana sahip olsa da yatak odasının yarısını kaplarsa, küçük bir komodin garip görünecektir. Bu durumda, yatağın boyutlarını görsel olarak düzleştiren dar ama uzun bir ürün satın almak daha iyidir..

7

7

Bazı yataklarda, komodinin yerini kolayca alan yan paneller bulunur..

Kombine mobilya kullanma seçeneğini düşünmeye değer. Örneğin, üç bölüme ayrılmış özel dolaplar vardır: üstte bir dolap, aşağıda bir komodin, bu elemanlar arasındaki boşluk komodin olarak kullanılır..

Küçük bir yatak odasına masa koymalı mıyım?

Komidin

Bazı tasarımcılar, boş alandan tasarruf etmek için masalar yerine menteşeli raflar kullanmanızı önerir. Bu çözümler popüler değildir ve nadiren kullanılır. Ancak asma raflar genellikle başucu mobilyalarıyla birlikte kullanılır, bu, odada ek alan boşaltmaya yardımcı olur..

6

6

Çözüm

Bu nedenle, yatak, yatak odasının ana unsuruysa, başucu mobilyaları ikinci sırada yer alır. Ayrıca, bütünsel bir iç mekan yaratmak için bu unsurların birbiriyle uyumlu bir şekilde birleştirilmesi gerekir. Komodin yatak odalarının vazgeçilmezi ve profesyonel tasarımcılar bu ürünleri projelerde kullanmayı çok seviyor..

5

5

Odanın içini vurgulamaya ve tamamlamaya, eksikliği olduğunda boş alandan tasarruf etmeye ve sahibinin büyük zenginliğini göstermeye yardımcı olur. Piyasadaki ürün çeşitliliği nedeniyle her fiyat kategorisinden doğru mobilyayı bulmak oldukça kolaydır..

Yatak odasının iç kısmındaki komodinler

Bir komodinin 40 fotoğraf örneği:

yatak odası mobilyası

Previous Post
Koridorda koltuklu ayakkabı dolabı: kullanışlı ve pratik
Next Post
Bedroom design in 2021: current trends in the choice of finishing materials and furniture