15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Buzdolabını düşük sıcaklıklarda saklamanın özellikleri

Yeni ekipman satın aldıktan sonra, bazen eskisiyle ne yapılacağı sorusu ortaya çıkar. Birçok insan, satılmadan veya yazlık evlerine taşınmadan önce buzdolaplarını balkonlarda veya bir hizmet odasında bırakır. Bugün, buzdolabının kışın dışarıda saklanabileceği sıcaklığı öğrenmeliyiz..

Birçok insan, satılmadan veya yazlık evlerine taşınmadan önce buzdolaplarını balkonlarda veya bir hizmet odasında bırakır.

Birçok insan, satılmadan veya yazlık evlerine taşınmadan önce buzdolaplarını balkonlarda veya bir hizmet odasında bırakır..

Düşük sıcaklıkların parçalar üzerindeki etkisi

Buzdolabını sıfırın altındaki sıcaklıklarda bırakmaya değip değmeyeceği sorusunu cevaplamak için, iç bileşenle ilgili tüm nüansları vurgulamak gerekir..

1. Termostat – pratik olarak düşük sıcaklıktan etkilenmez. Ekipman soğukta duruyorsa, cihaz kompresöre ° C’yi arttırmanın veya azaltmanın gerekli olduğuna dair bir sinyal gönderemez..

2. Petrol – farklı markalar düşüşe kendi yollarıyla tepki veriyor. Yine de kalınlaşacak, ki bu iyi değil..

3. Freon – ona hiçbir şey olmayacak, ancak teknik uzun süre ayakta kalırsa, basınç değişebilir. Açmadan önce, buzdolabının birkaç saat odada durması tavsiye edilir. Freon soğukta buzdolabında donar mı – hayır.

4. Evaporatör – donar ve donar. No Frost modelleri için kötü.

5. İletkenler ve levhalar – dış sıcaklık düşüşü korozyona neden olur.

6. Conta – sıcaklıktaki keskin bir düşüş nedeniyle herhangi bir kauçuk aşınır, değiştirmeniz gerekecektir..

7. Boya – Kaplamanın bu gibi koşullarda kullanılması amaçlanmamıştır. Her durumda, çatlayacak ve sıyrılacak ve bu da paslanmaya neden olacaktır..

Yukarıdakilerin hepsinden, buzdolabını bir yazlık evin verandasında, garajda veya ısıtılmamış bir balkonda tutmanın iyi bir fikir olmadığı sonucuna varabiliriz. Ekipman uzun bir durgunluktan sonra çalışsa bile, bu daha çok geçici bir olgudur. Basit saklama kurallarına uymak çok önemlidir. Hemen hatırlamaya değer en önemli nüanslardan birkaçı var..

Yukarıdakilerin hepsinden, buzdolabını bir yazlık evin verandasında, garajda veya ısıtılmamış bir balkonda tutmanın iyi bir fikir olmadığı sonucuna varabiliriz.

Yukarıdakilerin hepsinden, buzdolabını bir yazlık evin verandasında, garajda veya ısıtılmamış bir balkonda tutmanın iyi bir fikir olmadığı sonucuna varabiliriz..

1. Buzdolabı çalışacak olsa bile, odada veya odada sabit bir artı sağlamak zorunludur..

2. Yalıtım – her durumda yoğuşma damlayacaktır, yangına neden olan bir kısa devreyi önlemek için tüm önlemleri almak daha iyidir.

3. Çocukların erişimini sınırlayın. Bu koşullarda çalışmak içeriden bir vakum oluşturur – buzdolabı açılamaz.

buzdolabı sıcaklığı

Ekipman için izin verilen ortalama depolama sıcaklığı yoktur. Her üretici, buzdolabını ihtiyacınız olan her şeyle donatmak için belirli miktarda kaynak ayırır. Sonuçta, bundan anlaşılmalıdır – fiyatlandırma. Ne kadar pahalı olursa, iç dolgunun daha kararlı olma olasılığı o kadar yüksek olur. Çok şey elektroniklerin mevcudiyetine bağlıdır.

Dondurucuyu ev dışına göndermeden önce kullanım talimatlarını mutlaka okuyun. Elinizde değilse, her zaman üreticinin web sitesine gidebilir ve elektronik formatta bulabilirsiniz..

Ekipman için izin verilen ortalama depolama sıcaklığı yoktur.

Ekipman için izin verilen ortalama depolama sıcaklığı yoktur.

Önemli! Nadir durumlarda, kullanıcılar kılavuzu bulamıyor. Ortalama +5 derece. Sıcaklık altına düşer düşmez, ekipman ağdan ayrılmalıdır. Buzdolabını soğukta saklamak mümkün mü – ağdan çalışmaya devam ederse istenmeyen.

Buzdolabının kışın saklanması

Yalnızca ekipmanın performansını değil, görünümünü de korumaya yardımcı olacak birkaç kural ve özellik vardır. Onları aşağıda bulabilirsiniz.

Yalnızca ekipmanın performansını değil, görünümünü de korumaya yardımcı olacak birkaç kural ve özellik vardır.

Yalnızca ekipmanın performansını değil, görünümünü de korumaya yardımcı olacak birkaç kural ve özellik vardır..

Buzdolabının Hazırlanması

Buzdolabını “tatil”e göndermeden önce, tüm yiyecekleri, tüm çöpleri ve kırıntıları ondan çıkarmanız gerekir. İyice durulayın ve iyice kurulayın. Hoş olmayan bir koku varsa, ondan kurtulun. Çünkü küflenme daha küresel sorunların bir sonucudur. Yine de buzdolabının sıfırın altındaki sıcaklıklarda açık bırakılması önerilmez..

Buzdolabını

Buzdolabını “tatil”e göndermeden önce, tüm yiyecekleri, tüm çöpleri ve kırıntıları ondan çıkarmanız gerekir..

Oda hazırlığı

Seçim, doğrudan güneş ışığının düşmediği odaya düşmelidir. Kışın bile, görünümünü etkileyecek olan ekipmana zarar verebilirler. Su, kar ve diğer sıvıların düşmeyeceği bir yer seçmek çok önemlidir..

Tavsiye edilmeyen bir şekilde ekipman ağa bağlanacak olsa bile, üzerinin yoğun opak bir bezle örtülmesi tavsiye edilir. Bu, yoğunlaşmayı önlemek için yapılır. Korozyona neden olan odur..

Seçim, doğrudan güneş ışığının düşmediği odaya düşmelidir.

Seçim, doğrudan güneş ışığının düşmediği odaya düşmelidir..

Kapılar kapatılabilir. Ana şey, tüm “kış uykusu” dönemi boyunca kimsenin ona dokunmamasıdır. Herhangi bir açılma ve hareket contaya zarar verebilir ve değiştirmek için ödeme yapmanız gerekecektir. Bu basit kurallara uyarak bile, buzdolabınızın olumsuz koşullara dayanma şansını önemli ölçüde artırabilirsiniz..

Kapılar kapatılabilir. Ana şey, tüm

Kapılar kapatılabilir. Ana şey, tüm “kış uykusu” dönemi boyunca kimsenin ona dokunmamasıdır..

Engelli ve etkin buzdolabı

Uzmanlar, oda sıcaklığı +5 derecenin altındaysa buzdolabını açmamanızı tavsiye ediyor. Kompresör, kısa devreye veya yanmasına yol açacak olan yüke dayanamayabilir..

Uzmanlar, oda sıcaklığı +5 derecenin altındaysa buzdolabını açmamanızı tavsiye ediyor.

Uzmanlar, oda sıcaklığının +5 derecenin altında olması durumunda buzdolabının çalıştırılmamasını tavsiye ediyor..

Soğuk havalarda buzdolabınızı nasıl çalışır halde tutabilirsiniz?

Çalışma ekipmanının yerleştirileceği oda kapatılmalıdır. Bu, yalnızca doğrudan güneş ışığından değil, aynı zamanda nemden de tamamen kurtulmanız gerektiği anlamına gelir. Balkon ise camlı olmalıdır. Bu bir veranda ise, çatıda delikler olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Buzdolabı uzun süre soğukta kalırsa ne olur – boya sıcaklıkta keskin bir düşüşe dayanamayabilir.

Çalışma ekipmanının yerleştirileceği oda kapatılmalıdır.

Çalışma ekipmanının yerleştirileceği oda kapatılmalıdır..

İlk tehlikeye atılabilecek şey termostatın çalışmasıdır. Kompresörün değiştirilmesinden sorumludur. Ardından, yağın kalitesine dikkat etmeli ve önceden değiştirmelisiniz. Daha yeni ekipman türlerinde uzmanlar – mineral veya yarı sentetik – kullanmanızı önerir. Soğukta olmanın – kompresörün başlamasının daha zor olduğu anlaşılmalıdır..

Uzlaşılabilecek ilk şey termostatın çalışmasıdır.

Tehlikeye atılabilecek ilk şey termostatın çalışmasıdır..

Ayrıca, daha yeni modellerin sıcaklıktaki düşüşe hiç dayanmayabileceği gerçeğine hazırlanmaya değer. Sadece çabuk yıpranan contaya değil – mal sahibi kapıları açmasa bile, aynı zamanda evaporatörün kendisine de dikkat edin. Kuru dondurma kullanan bir teknikte, evaporatörün kendisinde buz oluşumu ile ilgili bir sorun olacaktır..

Etki, ısıtma cihazları kullanılarak en aza indirilebilir. Küçük bir rüzgar üfleyici bile buzdolabını hasardan koruyabilir. Ana şey, odadaki sıcaklığın +5 derecenin altına düşmemesini sağlamaktır..

Ayrıca, daha yeni modellerin sıcaklıktaki düşüşe hiç dayanmayabileceği gerçeğine hazırlanmaya değer.

Ayrıca, daha yeni modellerin sıcaklıktaki düşüşe hiç dayanmayabileceği gerçeğine hazırlanmaya değer..

Kışlamadan sonra cihazı kullanmanın özellikleri

Bir tekniğin yeni bir lansmanı için çok fazla kural yoktur. Ancak, bunlara uyulması kışı en aza indirecek ve ekipmanın zarar görmemesi için bir şans verecektir. Soğukta bırakılırsa buzdolabına ne olacağı ile ilgili olası sorunlarla, her şey netlikten daha fazlasıdır..

Eve getirerek ve ağa bağlayarak ne beklenir?.

Bir tekniğin yeni bir lansmanı için çok fazla kural yoktur.

Yeni bir tekniğe başlamak için çok fazla kural yoktur..

1. Hiçbir durumda ekipmanı kışlamadan hemen sonra açmamalısınız..

2. İlk olarak, buzdolabının sabit bir sıcaklığa uyum sağlamasına izin verilmelidir. 10 dereceden düşük olmaması arzu edilir..

3. Doğal kuruma yaklaşık 24 saat sürer.

Ancak o zaman kompresör çalıştırılabilir. Aksi takdirde kısa devre oluşacaktır..

SSCB’den gelen eski birimler sokakta bile açılabilir. Özellikle dirençlidirler. Ana şey, tüm kabloları yalıtmak ve kasayı ciddi hasar açısından önceden kontrol etmektir..

Basit yönergeler, cihazın erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Doğru yaklaşımla mührü bile kurtarabilirsiniz. Ana şey, tüm önlemleri ve güvenliği gözlemlemektir..

Video: Eski Buzdolabınızı Atmayın

Previous Post
Yatak odası tasarımında koyu renkli mobilyalar, kontrast üzerinde şık bir oyundur
Next Post
Beautiful interiors: designer secrets with illustrations