15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Cumbalı P44T ile mutfak tasarımı ve iç mekanlar

Tipik P-44T binalarında, daireler oldukça geniştir, çoğu zaman nispeten yüksek tavanlı, geniş mutfaklı iki veya üç odalıdır. Cumbalı pencereli orijinal p44t mutfak tasarımı taze görünüyor, bu oda her zaman iyi aydınlatılıyor.

Cumbalı mutfak.

P44T binasında cumbalı bir mutfağın iç tasarımı.

Cumbalı pencereli mutfak düzeninin özellikleri

P-44T evlerinin ana avantajı, mutfağın hemen hemen her odada yapılabilmesidir. Mekânın bir kısmı öne doğru çıkıntı yaparken, odanın devamı niteliğindedir. Cumbalı bir pencerede, neredeyse her olası alanı donatmak kolaydır – çalışma, yemek odası, dinlenme ve rahatlama için bir sera. Çıkıntı, mutfağın alanını birkaç “kare” arttırır, üçgen (yarım pencere), yamuk, köşeli olabilir.

Cumbalı mutfak P44T.

Yemek alanı ile cumbalı pencereli mutfak.

Cumba neden yararlıdır??

Cumbalı pencere, ışınları yakınlarda bulunan birkaç büyük pencereden gelen güneş nedeniyle mutfak alanını ışıkla doldurmanıza izin verir. Cumbalı pencere alanı ilginç bir mimari unsurdur – balkonun aksine, P-44T evlerinde niteliksel olarak yalıtılmıştır. Burada örneğin böyle bir ek alanı sürgülü cam kapılarla ayırarak kış bahçesi yapmak kolaydır..

Mutfakta cumbalı pencere alanı.

Cumbalı pencere, güneş ışığının büyük pencerelerden içeri girmesini kolaylaştırır.

Avantajlar ve dezavantajlar

Diğer tüm oda konfigürasyonları gibi, mimari çıkıntıya sahip bir odanın da birçok avantajı vardır:

 • sıradan bir odaya kıyasla geniş alan;
 • elektrikten tasarruf sağlayan birçok pencere;
 • mutfak p44t için geniş bir cumbalı pencerede kanepe – özgün ve rahat bir fikir;
 • düzen çok ilginç;
 • masalı küçük bir çalışma bile buraya sığar.

Cumbalı bir mutfak dekorasyonu için fikirler.

Cumbalı mutfak alanı tasarımı, en özgün tasarım fikirlerini hayata geçirmenizi sağlar..

Dezavantajları da var:

 • buraya bir çalışma köşesi yerleştirirken su, gaz, elektrik yapmak zordur ve projenin inşaat organizasyonları ile koordine edilmesi gerekecektir;
 • cumbalı pencereyi perdelerle süslemek için özel bir şekle sahip bir korniş gereklidir;
 • böyle bir oda için bir kulaklık, siparişe göre yapıldığından genellikle pahalıdır..

Cumbalı pencerede kanepe.

Kanepe ile mutfakta cumbalı pencere dekorasyonu.

Cumbalı pencereli mutfak düzeni P-44T

Herhangi bir mutfakta iki ana alan vardır – çalışma ve yemek odası. Tek odalı bir daire olan P-44T’deki mutfağın alanı, “iki odalı” veya “üç ruble” bir dairede yaklaşık 7-8 metredir – 13 metrekareye kadar. İkinci seçenek, yalnızca yemek pişirme ve yemek yeme alanlarını değil, aynı zamanda bir veya iki kişilik uyku yeri düzenlemenizi sağlar..

Cumbalı pencerede kulaklık.

Cumba için tasarlanan mutfak takımları normalden daha pahalı.

Mutfağınızı en iyi nasıl planlayabilirsiniz:

 • Kulaklığın iki sıra yerleştirilmesi – cumbalı pencere burada boş kalır, içine bir kanepe, küvetlerdeki bitkiler, bir yemek masası koyabilirsiniz..
 • L şeklinde düzen – kapıya daha yakın köşeyi yakalar, yemek alanı karşı duvara veya çıkıntıya yerleştirilmiştir, konsolda bir büfe veya TV boş yer kaplar.
 • U şeklinde – cumbalı mutfak için en uygunudur. Buradaki yemek alanı barın arkasında, sağda veya solda bulunur, çalışma alanının çoğu çıkıntı alanındadır..
 • G-şekilli – birleşik alanlar için uygundur, genellikle küçük bir bar tezgahına sahiptir.

Cumbalı mutfak.

Cumbalı pencereli U şeklinde mutfak düzeni.

Akşam Yemeği Bölgesi

Yemek alanı, serbest bir duvarın yanına yerleştirilmiş bir çıkıntıya yerleştirilmiş sandalyeli bir masa veya küçük bir kanepeden oluşur. Bir podyum, perde, bar tezgahı ile yer ayırabilirsiniz. Oda, uzun bir kordon üzerinde bir tavan avizesi, birkaç aplik ile aydınlatılmaktadır..

cumbalı pencere dekorasyonu ile mutfak.

Yemek alanında cumbalı pencereli mutfak iç.

Çalışma alanı

Çıkıntıda bir pişirme yeri donatmak oldukça zordur – burada iletişimi “çekmeniz”, yani gaz, su, elektrik iletmeniz gerekecektir. Çıkıntıda karanlıkta bile yeterli ışık olmasını sağlamak için spotlarda, özel raylarda lambalar kullanılır. Cumbalı pencereye uzun bir buzdolabı yerleştirilmez – pencereyi gizler, yatay versiyonu kullanmasına izin verilir.

Mutfak çalışma alanı.

Cumbalı pencerede mutfak çalışma alanı.

Cumbalı mutfak tasarımı için stil seçimi

Cumbalı p44t pencereli modern bir mutfağın düzeni çok farklı tarzlarda gerçekleştirilir: klasik ve modern, provence ve çatı katı, yüksek teknoloji ve minimalizm. Her stil, belirli bir renk şeması, malzemeler, dekoratif unsurlar ile karakterize edilir..

Klasik

Klasik bir mutfakta en doğru geometri olan simetriyi gözlemlemek arzu edilir. Tüm mobilyalar doğal ahşaptan yapılmıştır, kulaklığın kulpları genellikle metaldir. Duvarlarda ve tavanda az miktarda alçı bezeme vardır..

Cumbalı pencereli klasik mutfak.

Cumbalı klasik mutfak tasarımı.

Modern

Modernist iç mekan, kulaklığın ve diğer mobilyaların akıcı hatlarıyla öne çıkıyor. Lake ahşap, MDF, suntadan yapılmış birçok parlak yüzey vardır. Duvarları fotoğraf duvar kağıdı ile süslemek daha iyidir, mutfak önlüğü plastikten yapılmıştır..

Cumbalı modern mutfak.

Cumbalı modern mutfak tasarımı.

Yüksek teknoloji

Yüksek teknolojili iç dekorasyon ağırlıklı olarak soğuk renklerde yapılır. Malzemelerden krom kaplama metal, desenli ve şeffaf cam tercih edilmektedir. Buradaki cumbalı pencereler gümüş veya gri-mavi panjurlarla dekore edilmiştir.

Yüksek teknoloji mutfak.

Cumbalı yüksek teknoloji mutfak.

Provence

Set hafif, genellikle ahşaptan yapılmıştır, yemek alanını cumbalı pencereye yerleştirmek ve rattan hasır mobilyalarla süslemek tercih edilir. Kısa çiçekli perdeler, bu baskıya sahip diğer perdeler de uygundur..

Renk çözümü

Cumbalı pencere, iyi aydınlatma nedeniyle her zaman yeterince geniş görünür. Soğuk veya sıcak renklerin seçimi, cumbalı pencerelerin nereye gittiğine bağlıdır: kuzey, kuzeybatı için “sıcak” tonlar tercih edilir, güney, güneydoğu için soğuk tonlar uygundur.

Cumbalı mutfak tasarımı.

Pastel renklerde cumbalı bir mutfağın iç tasarımı.

En güzel renk kombinasyonları:

 • patlıcanlı akik grisi;
 • gök mavisi ile güneşli sarı;
 • kestane ile zeytin yeşili;
 • bej ile amaranth mor;
 • soluk pembe ile mor-gri;
 • nane yeşili ile kabak;
 • mercan ile altın kahverengi;
 • kuşkonmaz ile kremsi;
 • soluk safir ile kırmızımsı turuncu.

Cumbalı mutfak.

Yeşil tonlarında cumbalı pencereli mutfak.

İpucu: bir iç mekanda iki veya üçten fazla renk genellikle birleştirilmez – oda aşırı renkli hale gelir.

Aksesuarlar, dekor

Pratik olarak, burada bir şekilde kullanılan tüm küçük eşyalar, mutfak alanının aksesuarları olarak kabul edilir. Bunlar tabak ve çatal bıçak takımı, küçük mutfak makineleri ve barın üzerindeki bardaklar için asma raflar, kesme tahtaları ve “akıllı ev” kontrol panelleridir..

cumbalı pencereli bir mutfağın dekorasyonu.

Cumbalı modern mutfak tasarımı.

Duvarlarda duvar kağıtları ve çerçeveli resimler, saksı ve vazolarda taze çiçekler, birkaç figürin ve aile fotoğrafları dekor olarak kullanılmıştır..

Cumbalı P-44T pencereli bir mutfak düzenlemek için ipuçları

Profesyonel iç mimarlar, P-44T serisinin binalarını, yani mutfaklarını dekore ederken, odanın büyüklüğünü dikkate almak için kabul edilebilir bir renk düzenini gözlemlemelerini tavsiye ediyor. Bitmiş mutfak mümkün olduğunca rahat ve güvenli olmalıdır. Mutfak alanı çok dar görünüyorsa, oturma odası ile birleştirilir.

binalardaki mutfaklar P44T.

P44T binalarında mutfak tasarımı.

Çözüm

Mimari bir çıkıntının varlığı nedeniyle P-44T yapılarının tasarımının zor olduğu düşünülmektedir. Tasarımcılar her durum için yeni, heyecan verici seçenekler geliştirmeye devam ediyor. İnternette ve çok sayıda basılı yayında açıklamaları olan fotoğraflar, cumbalı, yarım pencereli bir odada rüya gibi bir mutfak yaratmaya yardımcı olacaktır..

Video: p44t’de cumbalı mutfak

Cumbalı P44T ile mutfak tasarımının 50 fotoğraf fikri

Previous Post
İç tasarımda eski “bavullar”
Next Post
Purple sofa in interior design