15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Farklı yaşlardaki iki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı

Bir çocuğun odasını dekore etmek ve döşemek, çocukların yaş özelliklerini ve isteklerini dikkate almanın önemli olduğu kolay bir iş değildir. Çocuğun yaşı kaç olursa olsun, her kızın kendi kişisel alanı olmalıdır. Farklı yaşlardaki 2 kız çocuğu için iyi düşünülmüş bir iç mekan, yetkin imar, özel bir atmosfer ve estetiğe sahip çok işlevli bir odadır. Her yaşın kendine has özellikleri vardır ve bir bebek, kız öğrenci veya genç odasının dekoru onların ilgi alanlarını yansıtmalıdır..

iki kız çocuğu için alışılmadık bir çocuk odası tarzı örneği

Her çocuğun kendi kişisel alanı olmalıdır.

iki kız çocuğu için güzel bir kreş dekoru seçeneği

Bir çocuk odası için bir tasarım seçerken, çocukların yaş özelliklerini ve isteklerini dikkate almak önemlidir.

iki kız çocuğu için parlak bir kreş iç fikri

Oda çok işlevli ve yetkin imarlı olmalıdır

Bir kız yatak odası için temel gereksinimler

Küçük boyutlu şehir daireleri, her kızın ayrı bir yatak odasına sahip olmasına izin vermez, bu nedenle farklı yaşlardaki kızlar için bir çocuk odasının içini bir odada birleştirmeniz gerekir. Farklı ihtiyaçları ve ilgileri vardır ve aynı alanda bulunmaları bazen sorunları da beraberinde getirir..

Bazı çocuklar yüksek bir sahiplenme duygusuna sahiptir, bazıları ise tartışmasız olarak kanepelerinde uyumalarına, eşyalarını, oyuncaklarını, aletlerini ve mutfak eşyalarını kullanmalarına izin verir. Bunlar iki uç noktadır – kız çocuklarına kimsenin kişisel alanlarını işgal etmemesi gerektiği öğretilmelidir. Başkalarının eşyalarını izinsiz kullanmak, kendisinden daha zayıf veya daha genç bir kimseden zorla almak caiz değildir. Ve bu yetiştirme, farklı yaşlardaki 2 kız için odanın iç kısmının imarıyla doğrudan ilgilidir..

iki kız çocuğu için hafif bir çocuk odası tasarımı örneği

Küçük dairelerde, tasarımı iki kız için birleştirmeniz gerekir.

iki kız için bir çocuk odasının aydınlık iç versiyonu

Bazı çocukların sahiplenme duygusu yüksektir, bu dikkate alınmalıdır.

Kız çocuklarına aynı kreşte rahat bir şekilde bir arada yaşamayı, örneğin derslerin zamanını ortak bir piyanoda veya iç mekan simülatörlerinde dağıtmayı öğretmek önemlidir. Biri uyumak istediğinde, diğeri müzik dinlemek veya keman çalmak istediğinde daha zordur. Sorun şu ki, küçük bir alan aynı anda iki kız için bir yatak odasının içinde birkaç işlevi yerine getiriyor:

yatak odası;

 • oyun;
 • giysi dolabı;
 • ders çalışma;
 • Spor Bölümü;
 • iğne işi atölyesi;
 • arkadaşlar ve kız arkadaşlar için oturma odası.

Dikkat! Bazı çocuklar akranları arasındaki statülerini önemser ve sınıf arkadaşlarını veya kız arkadaşlarını davet edebilecekleri iki kız için bir yatak odası tasarımı onlar için önemlidir. Kötü havalarda, iyi donanımlı bir çocuk odasında birlikte bilgisayar oyunu oynamaları, bulmacaları çözmeleri, kıyafetlerini göstermeleri veya kendi elleriyle yapmaları ilginç olacaktır..

Tavsiye! Zevkleri oluşturduysa, iki kız çocuğu için bir çocuk odasının tasarım projesi hakkında her iki kıza da danışmak önemlidir..

Daha büyük kızlar kişisel rahatlık, sofistike dekor ve kendi giyinme odaları ile ilgilenirler. Ancak bir çocuk odası, her şeyden önce, bir yatak odası veya iyi bir dinlenme yeridir. Küçük çocuklar saklambaç ve açık hava oyunlarıyla ilgileniyorlar, daha fazla boş alana ihtiyaçları var.

Çocuk odasında fazla mobilya, sıkışıklık ve gereksiz şeylerin yığılması kabul edilemez! Oda küçükse, çok işlevli bir modül, bir ranza veya uyumak için iki düzleme katlanan bir “transformatör” kurabilirsiniz..

iki kız çocuğu için parlak bir çocuk odası tasarımı fikri

Kız çocuklarına tek bir kreşte rahat bir şekilde bir arada yaşamaları için müzakere etmeyi öğretmek önemlidir.

iki kız için güzel bir kreş dekoru örneği

Zevkleri oluşturduysa, iki kız çocuğu için bir çocuk odasının tasarım projesi hakkında her iki kıza da danışmak önemlidir.

iki kız çocuğu için alışılmadık bir çocuk odası tarzı fikri

Yetişkin kızlar için kendi alanları önemlidir

Bir çocuk yatak odasının imarının özellikleri

Okul öncesi çocukların bir çalışma alanı ayırmasına gerek yoktur, rahat bir masa ile geçebilir veya pencere pervazını masa üstü boyutuna kadar genişletebilirsiniz. İyi aydınlatma altında kızlar okumayı, el işi yapmayı veya masa oyunları oynamayı öğrenebilirler. Gençlerin oynayacak bir yere ihtiyacı yoktur, modern ekipman için bir köşe ayırmak daha iyidir. İki genç kız için bir odanın düşünceli tasarımı, çok sayıda işlevsel alanda bebekler için iç mekandan farklıdır..

Rekreasyon alanında mümkün olduğunca az ışık olmalıdır, bu nedenle yatağın üzerine bir gölgelik uygundur. Uygun bir mikro iklim yaratır, yazın sivrisineklerden korur (cibinlik prensibine göre yapılırsa) ve dış hareketlerden rahatsız olmadan uykuya dalmaya yardımcı olur. Sadece bir yatakta benzer bir gölgelik varsa, kesinlikle başka bir çocuk benzer bir şeye sahip olmak isteyecektir. Ancak bu aksesuarın iki kız çocuğu için çocuk odasının her iç kısmına organik olarak sığmayacağını unutmayın..

iki kız çocuğu için alışılmadık bir çocuk odası dekoru seçeneği

Okul öncesi çocukların bir çalışma alanı ayırmasına gerek yoktur, rahat bir masa ile geçebilir veya pencere pervazını masa üstü boyutuna kadar genişletebilirsiniz.

iki kız çocuğu için güzel bir kreş tarzı örneği

Gençlerin oynayacak bir yere ihtiyacı yok, modern ekipman için bir köşe ayırmak daha iyi

Yatak odası sadece yatak için uygundur ve çocuklar kanepede uyurken, model mobilya üzerinde bir koltuk-yatak veya “loft” kullanılır. Ve bir dinlenme yerinin imar edilmesi için diğer farklılaşma yöntemleri kullanılır:

ip perdeler;

 • iplik perdeler;
 • şeffaf tül;
 • renk farklılaşması;
 • mobil bölümler;
 • raflar veya raflar gibi hafif mobilyalar.

2 kız için bir çocuk odası tasarımındaki uyku alanı, çok seviyeli bir tavan – “yıldızlı gökyüzü” veya boşluk kullanılarak belirlenebilir. Çocuklar tavandaki inanılmaz dekora bakarken uykuya dalmayı severler..

Oyun alanında düzenleme çocukların istek ve tercihlerine bağlıdır. Çocukların da dahil olduğu birçok aksesuar kendi elinizle yapılabilir. Oyuncakları saklamak için yerler, bir peri ormanında veya çekmecelerde saklanma yerleri olarak düzenlenebilir – “zümrüt şehir” binalarının zeminleri.

Sanat okuluna giden kızların yaratıcı bir köşeye ihtiyacı var. Bestecilerin, seçkin sanatçıların veya sanatçıların portreleri ile gösterilebilir. Genç sporcular için bir spor köşesini egzersiz ekipmanlarıyla donatmak gerekir..

iki kız çocuğu için aydınlık bir çocuk odası fikri

İki seviyeli bir tavan kullanarak imar yapabilirsiniz.

iki kız çocuğu için parlak bir çocuk odası tasarımı seçeneği

Oyun alanında düzenleme çocukların istek ve tercihlerine bağlıdır.

iki kız çocuğu için güzel bir çocuk odası tasarımı seçeneği

İki kız çocuğu için bir çocuk odasının içi ve dekoru hobilerini yansıtmalıdır.

Kız öğrencilerin ders verdiği yer, raflarla uygun şekilde döşenmişse imar edilmesi gerekmez. Ana özellik, bir PC veya dizüstü bilgisayarı, ders kitapları ve kitaplar için bölmeleri barındırabilen çok işlevli bir masadır..

İki kız çocuğu için bir çocuk odasının içi ve dekoru hobilerini yansıtmalıdır. Hobileri daha sıradan ise, örneğin çocukların küçük modacılar için alışveriş yapması, doğaçlama bir giyinme odası ayırt edilebilir. Mikrofonla oynamayı sevenler için, boş bir köşede küçük bir sahne donatın. Barbie bebeğinin hayranları için, duvarlardan birinde fazla yer kaplamayan sığ raflı bir sergi düzenleyin.

Kızın yatak odasının rengini seçme

Tabii ki, çocuklara danışmak – ne istediklerini öğrenmek için tavsiye edilir. Geleneksel olarak pembe ve kırmızı kızlar için, mavi erkekler için renktir. Ancak, farklı yaşlardaki iki kız için bir odanın tasarımında bir duvar arka planı seçerken bu en iyi çözüm değildir..

iki kız çocuk odası için parlak bir dekor fikri

Renklere karar vermeden önce çocuklara danışmalısınız.

iki kız için alışılmadık bir çocuk odası iç örneği

Parlak renkler kızlar için en iyisidir.

Örneğin, en küçük kızı portakalı sever ve büyük kız seçeneği olmadan onu reddeder. İsteklerini dikkate almak önemlidir, ancak diğer argümanlar tarafından yönlendirilmek önemlidir:

 • kuzey tarafında güneş ışığı eksikliğini telafi etmek için sıcak bir aralık tercih edilir, evin güney tarafında, neşeli bir desene sahip soğuk ve koyu tonlar daha iyidir;
 • pastel tonlarda düz ışık duvarları, renkli desenlerin fazlalığını (perdeler, koltuk döşemeleri, halı, parlak renklerde büyük yumuşak oyuncaklar) telafi etmek için uygundur;
 • imar kalitesindeki keskin kontrastlar optik siniri yorar, eğer yaşlı olan odanın siyah yarısını yapmak istiyorsa, daha genç olanı – sarı veya kırmızı kısım;
 • parlak duygusal vurgular olmayan iki kız çocuğu için siyah beyaz bir çocuk odası tasarımı çocukların algısını zorlayacaktır;
 • Aynı gölgenin hepsi de bir seçenek değil, ebeveynler için iyi bir seçim gibi görünse de, çocukların zihinleri farklı renkteki nesnelere geçmeli..

Genel arka plan tek tip olmalıdır – beyaz, sütlü, limon, bej, mavi veya leylak. Ancak farklı yaşlardaki kızların kişisel alanlarını tamamlayacak tonlarla uyumlu olmalıdır. Farklı renklerin bilinçaltını nasıl etkilediğini düşünmek önemlidir..

iki kız çocuğu için kreşin hafif tarzının versiyonu

İç kısımdaki renk, gölgelerin geri kalanıyla uyumlu olmalıdır.

iki kız çocuğu için alışılmadık bir kreş tarzı örneği

odayı çok aydınlık yapmayın

iki kız çocuğu için güzel bir çocuk odası tasarımı fikri

Çoğu kız pembe sever

 1. Birçok kız pembe rengi sever, ancak birçok tonu vardır – iki kız için küçük bir çocuk odası tasarımında çay gülü yapraklarının narin tonu uygundur, “fuşya” rengi sadece dekorun detaylarında uygundur.
 2. Kırmızı, harekete geçiren duygusal bir renktir, ancak yatmadan önce kapanma sorunu yaşayan çok aktif kızların kreşlerinde kullanılmamalıdır..
 3. Limon veya sarı temel ton, bir çocuk yatak odası için iyi bir çözümdür, özellikle gün ışığının az olduğu bir odada, “entelektüel” özelliği, balgamlı, hayalperest veya biraz çekingen çocuklar için kullanılır..
 4. Turuncu tonlarının belirgin “sıcak” özelliği, evin her iki tarafında 2 kız için bir odanın tasarımında güvenle kullanılabilir, ancak çok parlak tonlar istemiyorsanız, narin bir şeftali veya kayısı tonu seçin..
 5. Yeşillik seçimine dikkat etmelisiniz – gri katkılı “yeşil özlem” kimseyi ilgilendirmez ve “yeşil elma” çok olumlu bir renk olarak kabul edilir..
 6. Mavi ve açık mavi, aktif kızların yatak odası için harikadır, aristokrat bir renk olarak kabul edilir, ancak bilinçaltında sakinleşir ve düşünceye dalar..
 7. Leylak ve mor tonları küçük çocuklar tarafından algılanmaz, ancak ergenler genellikle bundan hoşlanır, ancak tasavvuf, depresyon ve yalnızlığa eğilimli kızlar için kontrendikedir..
 8. Gri, iki genç için bir odada en iyi seçim değildir, ancak gri-mavi veya gri-leylak duvar arka planı beyaz, mavi ve pembe mobilyalar için mükemmeldir..

iki kız çocuğu için alışılmadık bir çocuk odası tarzı seçeneği

Aktiviteden uzaklaştırmayacak nötr tonları tercih edin

iki kız çocuğu için güzel bir kreş tarzı seçeneği

Renkle ilgili ana şey aşırıya kaçmamaktır.

Soğuk bir aralık için kristal beyaz bir arka planın, spektrumun sıcak bir kısmı için sütlü bir arka planın uygun olduğunu unutmayın. İştahsız çocukların “iştah açıcı” tonlara ve desenlere sahip duvar kağıdı seçmeleri önerilir. Tercih edilir:

 • krem;
 • karamel;
 • çikolata;
 • sarı;
 • turuncu;
 • kıpkırmızı.

Sadece renk değil, doygunluğu ve tamamlayıcı renklerle orantılı ilişkisi de önemlidir. Odanın bir kısmını sınırlandırırken, büyük kıza daha koyu tonlar verilir, küçüğüne – hafif.

2 kız için oda teması tasarım fikirleri

Bir tasarım fikri, örneğin çocuk oyuncakları ve kitapları, Barselona’daki Park Guell veya Küçük Deniz Kızı ile ilgili çizgi film manzarası gibi herhangi bir şeyden ilham alabilir..

Farklı yaşlardaki iki kız için yatak odasının içini bağımsız olarak düzenlemeye karar verirseniz, tüm bunlar yazarın tasarımına yansıtılabilir. Sadece anneler değil, babalar da bazen tüm süslemeler yaratırlar, örneğin Rapunzel’in masalından bir kuleyi kopyalayarak.

Kızların odasını Thumbelina’nın kaybolduğu bir peri ormanına dönüştürmek kolaydır ve masal karakterleri yumuşak oyuncaklar ve dekorlardır..

iki kız için güzel bir kreş tarzı fikri

Bir tasarım düşüncesi, çocuk oyuncakları ve kitapları gibi her şeyden ilham alabilir.

iki kız için alışılmadık bir kreş dekoru örneği

Odanın tasarımı tek renk şemasında yapılabilir.

iki kız çocuğu için parlak bir çocuk odası tasarımı fikri

Duvarları ilginç tablolarla süsleyebilirsiniz.

Zencefilli ev, her zaman “çikolatada” her şeyi olan tatlı dişli bebekler için uygundur. Kataloglardan sadece uygun duvar kağıtlarını seçmekle kalmaz, aynı zamanda köpük ve alçıdan benzersiz bir dekor yapabilirsiniz..

Başarı odası – spor yapmayı veya balo salonu dansını, müziği veya resmi seven kızlar için neden bir fikir olmasın? 2 kız çocuğu için kreşin iç kısmında çocukları motive etmek daha kolaydır.

Aydınlatma türünü seçiyoruz

Işık miktarı çocukların genel ihtiyaçlarına ve doğal ışık miktarına göre belirlenmelidir. Yerel aydınlatma ve tavan avizesi, farklı yaşlardaki kızlar için bir çocuk odasının önemli tasarım öğeleridir..

En parlak aydınlatma, kızların ödevlerini yaptığı sınıfta olmalıdır. Orijinal armatürler dekorun bir parçası olabilir. Gece gökyüzünü betimleyen tavandaki fosforlu boyalar veya parlayan yıldızlar, çocukları karanlık korkusundan kurtaracaktır..

iki kız çocuğu için parlak bir çocuk odası dekoru seçeneği

Duvarda bir çeşit çizim tasvir edebilirsiniz.

iki kız çocuğu için alışılmadık bir kreş iç örneği

Işık miktarı çocukların genel ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir.

Rekreasyon alanında, yumuşak parıltı gözleri yormamalıdır. Kol uzunluğunda bir anahtarla yavaş kararan bir lamba veya aplik seçmek daha iyidir. Ancak çocuk odasındaki tüm lambalar mümkün olduğunca güvenli olmalıdır..

 1. Tavan avizesi

  Tipik “çocuksu” tasarım, mat ampuller, “sarı” ışıkla enerji tasarrufu

 2. Duvar apliği

  Plafond mümkün olduğunca düzleştirilecek, kırılmaz malzemelerden daha iyi, uygun bir anahtar

 3. Zemin lambası

  Sağlam, güvenilir, kablolama mümkün olduğu kadar gizlidir, böylece içinden geçen çocuklar tökezlemez

 4. Tavan aydınlatması

  Çevre etrafındaki bir diyot bandı, bir çocuk için erişilemez, ayrıca yontulmuş diyotlar için mükemmel bir seçenektir.

 5. küçük gece

  Yatağın üstüne yerleştirilir, karanlık korkusunu giderir, huzur içinde uyumaya yardımcı olur.

 6. Parlayan dekor nesneleri

  Daha büyük öğrenciler için, aydınlatmaya uygun bir ek veya orijinal bir dekorasyon olarak

Ek kaynaklar ayrıca delikli ışıklı vazolar, akvaryumlar, geometrik tasarım nesneleri ve dolap aydınlatmasını içerir. Çocuğun görme yeteneğinden tasarruf etmemelisiniz, ancak ona gerektiğinde elektriği nasıl kullanacağını öğretmek önemlidir..

Bir çocuk odasını dekore etmek için orijinal fikirler için fotoğraf örnekleri galerimize bakın..

İki kız çocuğu için bir çocuk odası için tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

iki kız resmi için bir kreş için parlak bir iç mekan fikri iki kız fotoğraf için alışılmadık bir çocuk odası tarzı örneği iki kız çocuğu için güzel bir çocuk odası tasarımı seçeneği photo iki kız resmi için bir çocuk odası için parlak bir dekor fikri iki kız için bir çocuk odasının hafif tarzının versiyonu photo iki kız resmi için bir çocuk odasının güzel iç fikri iki kız resmi için bir kreşin parlak bir iç örneği iki kız resmi için güzel bir kreş dekoru fikri iki kız fotoğraf için alışılmadık bir çocuk odası tasarımı örneği iki kız resmi için bir çocuk odasının alışılmadık bir dekoru için seçenek iki kız için güzel bir çocuk odası tasarımı fikri photo iki kız çocuğu için parlak bir çocuk odası tarzı örneği photo iki kız resmi için bir çocuk odasının hafif tasarımının versiyonu iki kız çocuğu için güzel bir çocuk odası dekoru fikri photo iki kız fotoğraf için parlak bir çocuk odası seçeneği iki kız resmi için bir kreşin olağandışı iç mekanı fikri iki kız çocuğu için parlak bir kreş tasarımı örneği photo iki kız resmi için bir çocuk odasının aydınlık bir iç fikri iki kız resmi için bir çocuk odasının alışılmadık bir dekor örneği iki kız fotoğraf için güzel bir kreş tarzı seçeneği iki kız resmi için bir kreşin parlak tarzının versiyonu iki kız çocuğu için parlak bir çocuk odası tasarımı fikri photo iki kız çocuğu için çocuk odası için hafif bir dekor seçeneği iki kız resmi için bir çocuk odasının olağandışı iç tasarımı fikri iki kız resmi için bir çocuk odasının güzel bir dekor örneği iki kız fotoğraf için alışılmadık bir kreş tasarımı örneği iki kız resmi için bir çocuk odasının aydınlık iç versiyonu iki kız için parlak bir kreş tarzı fikri photo iki kız fotoğraf için alışılmadık bir kreş iç örneği iki kız fotoğraf için bir çocuk odasının hafif bir dekoru için seçenek iki kız resmi için bir çocuk odasının parlak tarzının versiyonu iki kız çocuğu için çocuk odası için hafif bir dekor fikri iki kız fotoğraf için alışılmadık bir çocuk odası iç örneği iki kız resmi için bir çocuk odasının güzel bir iç seçeneği iki kız için alışılmadık bir çocuk odası tarzı fikri photo iki kız resmi için bir çocuk odasının hafif tasarımına bir örnek iki kız için bir kreşin aydınlık bir iç mekanı fikri photo iki kız resmi için bir çocuk odasının olağandışı dekor fikri iki kız resmi için güzel bir çocuk odası iç seçeneği iki kız için bir çocuk odasının hafif tasarımına bir örnek fotoğraf iki kız resmi için bir kreşin güzel iç mekanı fikri iki kız fotoğraf için bir çocuk odasının alışılmadık bir dekor örneği iki kız fotoğraf için güzel bir çocuk odası iç seçeneği

Previous Post
Çocuk odasının içini dekore ediyoruz
Next Post
Red color in the interior of the kitchen: meaning, influence, who suits