15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İskandinav tarzı kreş – modada yeni bir trend

İskandinav tarzı – uzak kuzey topraklarının enginliğinin sade güzelliğini taşıyan, lüksü kabul etmeyen bir tarz – fark edilmeyecek gibi değil. Sadelik, hafiflik ve doğallığı doğal, doğal malzemeler, boydan boya pencereler ve birçok ek ışık kaynağı ile birleştirerek rahat ve sıcak bir atmosfer yaratacak – işte böyle – çocuklar, uygulanmış İskandinav tarzında.

Bu tarz nedir, özellikleri:

17

17

 • Baskın renkler beyaz ve sütlüdür;
 • Ağırlıklı olarak doğal malzemeler kullanılır;
 • Etnik, halk motifleri ve baskılar kullanılır;
 • Çok sayıda pencere ve içlerinden güneş ışığı;
 • Dekorda parlak unsurların kullanımı (kitaplar, çizimler, posterler);
 • Bebekle “büyüyen” tasarımın pratikliği ve çok yönlülüğü;
 • Büyük yatırım gerektirmez ve uygulama kolaylığı.

İskandinav tarzı kreş - modada yeni bir trend

İskandinav tarzı çocuk odası

İskandinav temelleri

İskandinav tarzı bebek odası pratiktir ve minimalizmi sayesinde küçük bir çocuk için bile kesinlikle güvenlidir. Bir hayal gücü uçuşu sağlar ve yaratıcı düşünmeyi geliştirir..

Zemin

16

16

Zemin için burada açık renklerin doğal ahşapları kullanılır: döşeme veya parke tahtası. Bütçe seçeneği, doğal malzemeler olmayan ancak onlara benzeyen yüksek kaliteli muşamba veya laminattır. Odanın tüm içi gibi renk çözümleri de açık renklerde tutulmalıdır. Narin nane rengi uygundur – çocuklar yeşilin tonlarını sever.

15

15

Tasarımcı tavsiyesi: Laminat veya parke döşeme seçerken, kenarları eğimli tek şerit görünümlere bakın. Düzgün işlenip servis edildiğinde pahalı bir döşeme tahtası gibi görünecektir..

Tavan

İç mekanın ana kısmı – tavan – sadece tamamen düz ve beyaz olabilir, boya ile boyanabilir veya badana ile kaplanabilir. Bu, odayı görsel olarak genişletir, yüksekliğini ve boyutunu arttırır ve daha geniş hale getirir. İskandinav tarzı minimalizme bağlı kalır ve aşırılıklara müsamaha göstermez, bu nedenle süslemeleri, alçı kalıplamayı ve herhangi bir dekoratif unsuru hemen hariç tutarız..

İskandinav temelleri

İç mekanın ana kısmı – tavan – sadece tamamen düz ve beyaz olabilir, boya ile boyanabilir veya badana ile kaplanabilir..

duvarlar

Işığı yerine getirirken ve İskandinav iç mekanında zemin ve tavanın ciddiyetinde devam ederken herhangi bir şey düşünebiliyorsanız, duvarlar bireyselliğinizi ve hayal gücünüzü göstermek için bir fırsattır..

on dört

on dört

Açık renkler, çocuk odasını görsel olarak genişletir, daha hafif hale getirir ve ayrıca parlak dekoratif öğeler için iyi bir arka plan görevi görür. Duvarları beyaz veya sütlü boya ile boyamak, hafif tek renkli duvar kağıdı ile kaplamak veya ahşap panellerle kaplamak en uygun olacaktır. Bu bir tarz klasiği, ama çocuksu, sıkıcı tonlar için bir yer değil. Yaratıcı olun, deney yapın, gölgeler ve dokular ekleyin.

13

13

Su geçirmez boya kirden korkmaz – ılık su ve toz ile yıkanır.

Ahşap paneller ve duvar kağıdı belirli bir rahatlık yaratır.

Bu kararlar, sert iklim ve insanların bir araya gelmek zorunda kaldığı sıkışık apartmanlara sahip tipik konutlarla açıklanıyor..

12

12

Tasarımcı tavsiyesi: Dünyada çok popüler olan dokunmamış çocuk duvar kağıdı İsveç’ten geliyor. Her yaştan çocuklar için üretilirler: kızlar, erkekler. Ustalar birkaç rengi birleştirir ve iç mekanlar elde eder: düz, nötr renkler, duvar kağıtları parlak resimler veya geometrik şekillerle seyreltilir.Modaya yeni giren tebeşir duvar kağıtları, çocuğunuzun ve sizin sanatsal yetenekler göstermenizi sağlayacaktır. Malzeme, iç mekana zarar vermeden tebeşirle çizim yapmanıza ve ardından sıkıcı eski çizimleri silmenize olanak tanır..

duvarlar

Çocuk odası için modaya uygun İskandinav tarzı

Mobilya

İskandinav tarzı bir iç hafiflik verir – mobilya, zarif oymalar, kaligrafik yazılar veya dövme unsurlarla işlevsel ve özlüdür..

on bir

on bir

Mobilya işlevsel olması, alanı karıştırmaması gerektiği için (odada az yer olduğunu unutmayın), çok sayıda çekmece ve dekoratif kutu içeren modüler veya katlanır elemanlar içerir..

Bu tarzda bize daha tanıdık gelen hacimli tasarımlar yerine açık raflı şifonyerler kullanılıyor. Üzerlerine kitaplar, oyuncaklar ve hediyelik eşyalar yerleştirilir. Küçük eşyalar, doğal samandan dokunmuş sepetlerde, sandıklarda veya çok cepli renkli duvar panellerinde saklanır..

Mobilya

mobilya – zarif oymalar, kaligrafik yazılar veya dövme unsurlarla işlevsel ve özlü

İskandinav ülkelerinde ev şeklinde çocuk mobilyaları popülerdir. Bu bir yatak, gardırop veya oyuncak rafı olabilir..

Tasarımcı tavsiyesi: Fidanlıktaki mobilyalara özellikle dikkat edin – çok işlevli ve elbette dayanıklı olmalıdır. Çocuklar hızla büyüdüklerinden, mobilyaların onlarla birlikte “büyümesi” ve sık sık değiştirme gerektirmemesi gerekir. Bunu yapmak için doğal ahşaptan yapılmış pratik mobilyalar seçin: çam, kayın, ladin.

on

on

Dekorun ana aksanları

İskandinav tarzında etnolara özel bir yer ayrılmıştır. Odanın sıra dışı iç mekanını vurgulayacak, cesur ve sıra dışı fikirleri somutlaştırmaya yardımcı olacaktır..

Fidanlık ne kadar sıkıcı olursa olsun – duvarları süslemek için parlak resimlerin uygulanması ve bulutların, yağmur damlalarının, balıkların etiketlerinin yerleştirilmesi kullanılır. Aynı zamanda, sıradan bir oda önemli ölçüde dönüştürülür ve hafif ve eğlenceli görünür. Bebeğinizin odasını kendisi doldurmasına ve renklendirmesine izin verin.

dokuz

dokuz

Tasarımcı tavsiyesi: Yatak çarşafları, sıra dışı yastıklar, etnik desenli bir kilim veya geometrik şekillere sahip parlak bir kilim ile iç mekan tamamlanacak. Dağınık parlak oyuncaklar odanın içini iyi tamamlayacak. Onları her yere yerleştirin: rafa, zemine ve pencere pervazına – ve ana nötrlerin arka planına karşı gerçek bir renk kutlaması olacak. Çocuklar ellerine geçen her şeyden evler inşa ederler: battaniyeler, yastıklar ve sandalyeler. Çubuklardan bir Kızılderili çadırı inşa edin, madde – sahibinin gururu olsun. Beceri ve hayal gücü gösterin, tasarımını ortaya çıkarın ve kendiniz tasarlayın.

Dekorun ana aksanları

Fidanlık ne olursa olsun sıkıcı hale gelir – duvarları dekore etmek, parlak resimler uygulamak ve bulut, yağmur damlaları, balık çıkartmaları yerleştirmek için

Aydınlatma her şeyin başıdır

Çocuk odası için asıl önem aydınlatmaya verilir. Planlandığı gibi: pencereler ahşaptan yapılmış, zeminin tonuna uygun, büyük kanatlara sahip olmalı ve ışık ve ısı geçişini engellememelidir. Pencere perdeleri asılmaz.

sekiz

sekiz

İç mekanda, nadir bulunan güneş ışınlarını bu kısımlara yansıtmak ve odayı farklı renklerle aydınlatmak için tek doğru açıyla yerleştirilmiş çeşitli şekil ve büyüklükteki vazolar, aynalar avantajlı görünüyor..

Bir oda genellikle ana aydınlatmaya ek olarak çeşitli aydınlatma türleri ile donatılmıştır. Her bölgeye ayrı bir ışık kaynağı yerleştirilir: yatağın üstüne, masanın üstüne, oyun köşesine ve okuma köşesine. Ayrı ayrı aydınlatılmamış alanları aydınlatmak için birkaç portatif lamba da vardır. Odanın genel tarzına uymak için, İskandinavlarla ilgili her şey gibi lambalar ve avizeler de özlü ve göze çarpmayan.

Aydınlatma her şeyin başıdır

Çocuk odası için asıl önem aydınlatmaya verilir..

İskandinav halıları

1

1

Herhangi bir çocuk yerde oynamayı sevdiğinden, iyi bir çözüm parlak kilimler ve parlak süslemeler veya masal karakterleri ve hayvan görüntüleri ile zemine dağılmış farklı şekillerde bir grup yastıktır. Yerleşik stil kurallarına göre halı, genel iç mekanla birleşebilir veya parlak bir nokta olarak öne çıkabilir. Ancak burada ne zaman duracağınızı bilmeniz gerekir. Aşırıya kaçamazsınız, aksi takdirde bir renk isyanından rahat bir çocuk odası böyle olmaktan çıkacaktır. Yeşil, mavi ve kırmızının yumuşak tonlarını kullanın.

7

7

Halı uzun tüylü de olabilir. Çocuğun yerde uzun süre kalması ve oynaması için daha pratik ve uygundur..

Tekstil

2

2

Daha önce belirtildiği gibi, çocuk odasında perde olmayabilir. Ancak onlarsız rahatlığı hayal edemiyorsanız, kumaş doğal, nötr renkli veya tam tersine parlak bir nokta olmalıdır..

Tekstil

Daha önce belirtildiği gibi, çocuk odasında perde olmayabilir.

İskandinav tarzında bir yatak yapmak için – basit, tek renkli tekstilleri seçin, ancak farklı dokulara sahip veya muhteşem konulara sahip parlak, zıt olanları seçin. Kuzey stiline iyi bir çözüm, örneğin, kapitone bir yatak örtüsü veya kalın örgü bir battaniye olacaktır. Ve yastıklar odanın içini olumlu bir şekilde tamamlayacak ve ek lezzet yaratacaktır..

6

6

Ek olarak, bir kumaş kanopi, bir Kızılderili çadırı ve tabii ki oyuncaklar çok uygundur. Fidanlıkta onlarsız nerede? Burası yaratıcı olabileceğin ve renkleri gözden geçirebileceğin yer. Doğru yerleştirilmiş parlak renkli oyuncaklar dikkat çekecek ve bazı kusurları ve dağınıklığı gizleyecektir..

3

3

Aksesuarlar

Renkli süslemeler – bayraklar, resimler ve posterler, özel çerçevelerdeki aile fotoğrafları, dekoratif evler, geyik başları ve diğer hayvanlar – kompozisyonu mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Ve korkma, burada aşırıya kaçmak zor. Bunlar, sizi ve çocuğunuzu memnun edecek genel İskandinav tarzına uyan sıra dışı küçük şeyler olacak..

Aksesuarlar

Renkli süslemeler kompozisyonu mükemmel bir şekilde tamamlayacak – bayraklar, resimler ve posterler, özel çerçevelerdeki aile fotoğrafları, dekoratif evler, geyik başları ve diğer hayvanlar.

Şimdi kendinizi nasıl tekrar etmeyeceğinizden bahsedelim.

Bebek odasının diğer çocukların odalarıyla ve en önemlisi mağazanın sergilenmesiyle benzerliğinden kaçınmak için anneler aşağıdaki püf noktalarını kullanır:

5

5

 • Ülke için İskandinav tarzının ana kaynağı IKEA’dır. Yeni bir trend getirmek ve diğerleri gibi olmamak için – bu şirketin setini başka bir oymalı, ajur mobilya ile seyreltin. Onları birleştir.
 • Standart modellere çeşitlilik katın. Kolları normal bir dolapta değiştirin. Boya, raftaki desen, tasarımda iyileştirmeler yapın. Bir çıkartma yapıştırın, bir kurdele bağlayın veya boya kalemleriyle boyayın. Diğerlerinden farklı olmalarına izin verin.

  4

  4

Zarif sadelik her zaman büyük saygı görüyor, bu nedenle sert Viking tarzı ebeveynler arasında popülerlik kazanıyor. Bu tarz bir çocuk odası için uygundur – çocuğun gelişimi için her şeye sahiptir, açık hava oyunları için çok fazla alana sahiptir ve açık renklerin durumu üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve güvenlik, huzur ve sükunete güven verir. Doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar sıkıcı ve kişiliksiz görünemez. İç nezaket, hafiflik ile nefes alır ve bir çocuğun kahkahası buna mükemmel şekilde uyar..

İskandinav tarzı çocuk odası

https://youtu.be/qNzwEZjl_RU

İskandinav tarzı çocuk odası 39 fotoğraf fikri:

Previous Post
İç mekan için kendin yap ahşap kesimleri
Next Post
Such a different Soviet style of interior
Immediate Access Pro