15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekan için kendin yap ahşap kesimleri

Sadece gerçek bir tasarımcının dizginlerini serbest bırakın – bunu o süsleyecek! Burada biri yakacak odun için tahta bloklar kesiyor ve iç mimar onları eve getirecek, dikkatlice ince plakalar halinde kesecek ve onlardan bir duvar ya da zemin yapacak..

Evin iç kısmındaki ahşap kesimler sıra dışı ve şık görünüyor. Çevre dostu olma, doğallık, sıra dışı görünüm – eko-stil severleri cezbeden şey budur.

ahşap kesimli güzel daire dekoru

İç mekanda ahşap kesimlerin kullanımı

ahşap kesimli oturma odasının özgün tarzı

Ahşap kesim tasarımı

Ahşap kesimli kendin yap oda dekoru

Evin duvarlarının dekorasyonunda ahşap kesimler

Bir kır evinde böyle bir duvar dekorasyonu ile tasarımda hiçbir duvar paneli karşılaştırılamaz. Orman kokulu duvar, asırlık ağaçlarla çevrili bir keşiş gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Alışılmadık bir duvar tasarımı yapmak oldukça basittir, sadece bir ağaç gövdesinden ince plakalar kesmeniz gerekir, ardından her “karo” dikkatlice duvara yapıştırıcı ile yapıştırılır..

Böylece, tüm yüzeyi veya duvarın sadece bir kısmını daire şeklinde bir daire içinde düzenleyebilirsiniz – ve her iki durumda da efekt şaşırtıcı olacaktır. Tasarımcılar bu dekora “duvar tepesi” adını verdiler – odaya henüz bölünmemiş kütüklerden bir odun yığınının döşendiği hissi var..

Tabii ki, duvarı bir ağaçla süslemeden önce, düzleştirilmelidir, kesimler herhangi bir sırayla döşenebilir – her karo benzersiz bir desene sahip olacaktır, bu nedenle tasarımın olağandışı, benzersizliği elde edilir..

ahşap kesimli hafif yatak odası tasarımı

İç mekanda ahşap kesimler

testere kesimleri ile dairenin güzel iç

Bir ağaçtan kesilmiş bir dairenin içi

Kesikleri duvarın yüzeyine yapıştırdıktan sonra, kıymıklardan kaçınmak için yanlışlıkla ağacın pürüzlülüğüne zarar vermemek için işlenmelidir. Yüzeyi zımparalayabilir, ardından ahşap lekesi, vernik ile kaplayabilirsiniz. Ek olarak, ağaç kesimleri mantar önleyici, böcek öldürücü bileşiklerle tedavi edilmelidir..

Böyle bir tasarım, uygun tarzda dekore edilmiş bir odada mümkündür ve iç kısımdaki ahşap kesimler en az birkaç dekoratif unsurla desteklenmelidir, aksi takdirde yabancı görünecektir. Duvarların geri kalanını bitirmek için doğru seçilmiş malzemeler, renkler ve mobilyalar, insanın doğa ile birliğini vurgulayarak bir mekan uyumu yaratacaktır..

İç mekanda ahşap kesimlerin kullanımı

ahşap kesimli orijinal oda dekoru

Ahşap kesim tasarım

ahşap kesimli hafif oturma odası tasarımı

Ahşap kesimli kendin yap oda dekoru

Ahşap kesimlerden yapılmış zemin halısı

Duvara ahşap plakalar yerleştirilebiliyorsa, neden onlardan bir zemin yapmıyorsunuz? Bir duvarı süslemekten daha fazla zaman alacak ve daha fazla orman malzemesine ihtiyaç duyulacak..

Zemini bitirmek için sadece ağaç gövdeleri alınır ve kesimler ince olmamalıdır – zemin duvardan daha büyüktür, yüklere maruz kalır, ince fayanslar buna dayanmaz. Tutkal yerine özel bir çözüme ihtiyaç vardır. Taban düzleştirilmeli, kesimlerden gelen karolar, yüzey düzgün olacak şekilde döşenmelidir..

Bir sonraki adım, tüm zemin yüzeyini mükemmel pürüzsüzlük için dikkatlice zımparalamaktır. Kesikler yerleştirirken ve zımparalarken seviyeyi kontrol edin, böylece eşitsizlik ve farklılıklar olmaz.

Testere kesimlerinden yapılmış duvarlar gibi, zemin de onu mantarlardan, böceklerden koruyan bileşiklerle işlenir, daha sonra birkaç kat verniklenir – ahşap için koruyucu bir etkiye sahip bileşikler seçmeniz gerekir. Vernik sadece parlaklık katmakla ve zeminin görünümünü iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda temizlemeyi de kolaylaştıracaktır..

ahşap kesimli bir yatak odasının özgün tarzı

İç mekanda ahşap kesimler

ahşap kesimli odanın hafif dekoru

Bir tepsi şeklinde ahşap kesimli bir dairenin içi

Ahşap testere kesimlerinden mobilyalar

Ustanın hünerli ellerinde bir tahta parçası dönüşür… Evet, her şeye dönüşür:

 • tezgahta;
 • sandalyede;
 • bir askıda;
 • rafta.

Ev için tüm bu mobilya parçaları ahşap kesimlerden yapılabilir, sadece farklı bir çap seçmeniz gerekir, boşlukların kesileceği gövdenin kalınlığı.

Küçük bir dekoratif masa için daha geniş bir blok gereklidir, testere kesimi çok ince değildir. Kabuğu ağacın yanında bırakırsanız tablo orijinal olacaktır. Doğallığın ve doğallığın etkisi tamamlanmış olacaktır. Ayakları zevkinize göre seçin, metal veya ahşap olabilirler, masa çok alçak yapılabilir, üzerine çiçekli ahşap bir küvet veya daha yükseğe koyabilirsiniz – dergiler ve gazeteler için. Zararlı böceklere karşı korunmak için tezgahı koruyucu katkı maddeleri içeren vernikle işlemden geçirin..

ahşap kesimler ile güzel oturma odası iç

İç mekanda ahşap kesimlerin kullanımı

testere kesimli parlak daire tasarımı

Ahşap kesim tasarım

ahşap kesimli oturma odasının özgün tasarımı

Saat şeklinde ahşap kesimli kendin yap oda dekoru

Bir ağaçtan kesilmiş bir testereden, gövdeden kendiniz keserek veya hazır bir tane satın alarak dekoratif bir raf yapmak kolaydır. Bir turda iki yarım daire menteşeli raf elde edersiniz:

 • yarısında yaklaşık 30 cm çapında bir daire gördüm;
 • duvar rafları için 2 köşe tutturucu alın, vidalarla önce rafa, sonra duvara sabitleyin.

Her şey! Reçine kokulu mobilya parçası hazır.

İç kısımdaki testere kesimlerinden dekoratif elemanlar

Kendi elleriyle yaratanlar için ahşap kesimler tükenmez bir ilham kaynağı, yaratıcılık için zengin bir malzemedir. Bir ağacın gövdesinden veya dalından kesilen irili ufaklı tahta halkalar neye dönüşemez?!

ahşap kesimli yatak odasının hafif dekoru

İç mekanda ahşap kesimler

ağaç kesimleri ile güzel apartman tarzı

Bir ağaçtan kesilmiş bir dairenin içi

Testere kesimlerinden panel

Bu tür dekoratif panellerin uygulanması için birçok seçenek vardır..

 • Dekoratif elemanlarla tamamlayarak çuval bezi, kanvas, ince bir kesime dayalı bir baget içine yerleştirilebilir.
 • İstenirse, herhangi bir şekle sahip bir panel, dallardan kesilmiş ince plakalara yerleştirilir (yukarıda bir duvar oluşturmak için açıklandığı gibi). Böyle bir panel, duvardaki bir açıklığa yerleştirilebilir veya bir baget içinde dekore edilebilir..
 • Kesime bir düğüm, olağandışı bir şekle sahip bir budak eklenebilir – bu durumda, benzersiz bir tasarımın hacimsel bir bileşimi ortaya çıkacaktır – doğada aynı desende iki özdeş budak veya iki kesim bulmak imkansızdır..
 • Dallardan yapılan küçük çaplı kesimler, bir baget, fotoğraf çerçevesi, doğal malzemelerin bileşiminin dekorasyonu haline gelebilir. Tabana dikkatlice yerleştirilmiş, yapıştırılmış ve verniklenmiştir..

Ural ustaları tarafından iki doğal malzemenin ilginç bir kombinasyonu icat edildi – ince aşınmış taş yongaları ile kesilmiş ahşap bir testere üzerine dekoratif bir desen uygulandı. Ural toprakları değerli taşlar bakımından zengindir ve en ilginç kompozisyonlar renk eklenmeden yaratılmıştır – taşlar olarak adlandırılan dünyanın renkli gözleri o kadar parlak ve çeşitlidir ki boyaya gerek yoktur..

ağaç kesimli bir dairenin hafif tarzı

İç mekanda ahşap kesimlerin kullanımı

ahşap kesimli parlak yatak odası tasarımı

Ahşap kesim tasarım

ahşap kesimli odanın orijinal iç kısmı

Ahşap kesimli kendin yap oda dekoru

Evi dekore ediyoruz

Sıradan nesneleri, örneğin aynaları, askıları, saksıları çerçevelemek gibi bir mozaik gibi düzenleyerek, ağaç kesimleriyle olağandışı bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bunun için, aynı kalınlıkta, ancak farklı çapta dairelerin kesilmesi gereken ince dallar alınır. Tutkal, vernik – ve şık bir mobilya parçası evinizi süsleyecek.

Eko tarzı mutfak

Mutfak için sıcak bardak altlıkları yapabilirsiniz..

 • Büyük çaplı bir yuvarlaktan merkezi bir yuvarlak eleman çıkarılır, küçük çaplı kesimlerle doldurulur, tüm bunlar birbirine ve tabana tutturulur, üstüne verniklenir.
 • Daha basit bir tasarım yapabilirsiniz, ancak iki katmanlı – daha büyük çaplı testere kesimine kaotik veya belirli bir sırayla birkaç küçük parça eklenir.

Rustik bir mutfakta, dallarla süslenmiş raflar, küçük çaplı kesimler uygun olacaktır. Onlarla bir mutfak önlüğü düzenleyebilirsiniz, sadece ağaca yangın geciktiricilerle ön işlem uygulayın. Yüzeyi vernikle kaplayın.

ahşap kesimli güzel oturma odası dekoru

İç mekanda ahşap kesimler

ahşap kesimli hafif tarz yatak odası

Bir ağaçtan kesilmiş bir dairenin içi

Olağandışı saat

Rustik tarzda veya eko bir ev için bir saat yapabilirsiniz. Mekanizma ve oklar, yaratıcılık için mal mağazalarında satılmaktadır, orada hazır bir testere kesimi satın alınabilir veya şekil ve desene uygun bir gövdeyi kesebilirsiniz. Üzerinde kabuk bırakırsanız, alışılmadık bir dekor öğesi daha da orijinal görünecektir..

Merkezde bir delik açın ve elleri ön tarafa ve saat mekanizmasını arkaya sabitleyin. Kadranı çizebilir veya yapamazsınız – bu şekilde saat daha şık görünecektir, güvenlik için vernikle kaplayın.

Ahşap işçiliğine ek olarak, dekupaj tekniğine sahipseniz, bu etkinlikleri birleştirebilir ve yüzeyi dekupaj peçeteleri veya özel dekupaj kartları kullanarak süsleyebilirsiniz:

 • iç mekanın tarzına uyan birkaç unsur peçeteden kesilir;
 • elemanlar temizlenmiş, zımparalanmış bir testere kesiminin yüzeyine uygulanır (dekorun parlaklığı için akrilik astar ile kaplayabilirsiniz);
 • dekupaj tutkalı kullanarak, arsa ahşap bir yüzeye yapıştırılır, içinde hava kabarcığı kalmayacak şekilde düzleştirilir;
 • tüm yüzey cilalanmıştır – ne kadar çok katman varsa, nesne o kadar etkili olur.

Aynı şekilde ahşap kesimlerden mutfak altlıkları, kesme tahtaları, dekoratif tezgahlar yapabilirsiniz..

ahşap kesimler ile güzel oturma odası tasarımı

İç mekanda ahşap kesimlerin kullanımı

ahşap kesimli bir dairenin orijinal tarzı

Ahşap kesim tasarım

ahşap kesimli güzel yatak odası dekorasyonu

Ahşap kesimli kendin yap oda dekoru

Ev için biblolar

İşlevsel bir amaçları yok gibi görünüyor, ancak eve giren herkesin gözünü memnun ediyorlar ve eğer kendi ellerinizle yapılmışlarsa, iltifatları kabul edin:

 • Buzdolabı mıknatısları modaya uygun bir “hile” dir: taban olarak küçük çaplı bir testere kesimi alınır, bir tarafta manyetik bant yapıştırılır, diğer tarafta yüzey dekore edilmiştir – dekupaj tekniği, deri aplike, ahşap oymacılığı kullanılarak.
 • Nakış kasnağı, küçük kesik halkalar ve sicim kullanarak sıra dışı bir panel oluşturabilirsiniz. Temel keten, çuval bezi, gri kumaş veya eski kanvas olabilir..
 • Dekoratif çelenkler bir başka modaya uygun mobilya parçasıdır. Kesikler, diğer doğal malzemelerle birlikte dekoratif bir unsur olarak kullanılır – dallar, kuru meyveler, çiçekler.

ahşap kesimli dairenin hafif iç kısmı

İç mekanda ahşap kesimler

ahşap kesimli odanın parlak tarzı

Bir saat şeklinde ahşap kesimli bir dairenin içi

Şık, modaya uygun, sıradışı

Odun kesimlerinin yardımıyla kompozisyonu duvara yerleştirebilir, çiçekler veya meyveler için bir vazo düzenleyebilir, işlemeli bir resim veya fotoğraf için alışılmadık bir çerçeve yapabilirsiniz. Ve küçük yuvarlak tahta parçalarına yerleştirilmiş bir defterin veya fotoğraf albümünün kapağı ne kadar etkileyici görünecek. Testere kesimlerini kullanmak için birçok seçenek vardır, bir kişinin hayal gücü sınırsızdır ve durdurulması gerekmez. Oluşturun, yaratın, emeğinizin meyvelerine hayran kalın!

Video: Bir bardan Pano – duvarı kendi ellerimizle süslüyoruz

İç mekanda ahşap kesimleri kullanmak için 50 fikir fotoğrafı:

ahşap resim kesimleri ile orijinal oda dekoru ahşap kesimli parlak yatak odası iç photo bir ağaç resminde kesikler ile parlak daire tasarımı ahşap kesimli bir oturma odasının güzel tarzı photo ahşap kesim resimli güzel oda dekoru ağaç kesimli bir dairenin orijinal tarzı photo ağaç kesimleri ile parlak yatak odası tasarımı photo ahşap kesim resim ile aydınlık oturma odası iç ahşap kesim resim ile güzel oda iç bir ağaç fotoğrafı kesilmiş bir oturma odasının parlak tarzı ahşap resim kesimleri ile özgün yatak odası tasarımı ağaç kesimli bir dairenin hafif dekoru photo ahşap kesimli parlak oda dekoru resim ahşap kesimli güzel oturma odası iç photo ağaç kesimli bir dairenin hafif tasarımı photo bir ağaç resminin kesimleri ile bir yatak odasının orijinal tarzı ahşap kesimli orijinal yatak odası dekoru photo ahşap resim kesimleri ile oturma odasının hafif tasarımı bir ağaç resminin kesimleri ile güzel bir daire tarzı ahşap kesimli bir odanın aydınlık iç kısmı photo ahşap resim kesimleri ile oturma odasının özgün tasarımı ahşap kesimli bir odanın güzel iç fotoğrafı bir ağaç resminin kesimleri ile bir yatak odasının parlak tarzı ahşap resim kesimleri ile güzel oturma odası dekoru ağaç kesimi olan bir dairenin hafif iç kısmı Fotoğraf ağaç fotoğrafında kesikli bir odanın özgün tasarımı bir ağaç resminde kesikler ile hafif daire tasarımı ahşap kesimli güzel oda dekoru photo bir ağaç fotoğrafı kesilmiş bir yatak odasının parlak tarzı ahşap kesim resmi ile orijinal oturma odası iç ahşap kesim resimli orijinal yatak odası dekoru bir ağaç fotoğrafı kesilmiş bir oturma odasının parlak tasarımı ahşap resim kesimleri ile güzel oda stili ahşap resim kesimleri ile bir dairenin güzel iç bir ağaç fotoğrafı kesilmiş bir yatak odasının orijinal tarzı ahşap kesimli oturma odasının parlak dekoru photo bir ağaç resminin kesikleri olan bir odanın hafif tasarımı ahşap kesim resim ile aydınlık oda iç ağaçta kesikli bir dairenin özgün tasarımı fotoğraf ahşap kesimli hafif yatak odası dekoru resim ahşap kesimli hafif stil oturma odası resmi ahşap resim kesimleri ile dairenin orijinal iç bir ağaç resminin kesikleri olan bir dairenin parlak dekoru ahşap kesimli orijinal oturma odası iç fotoğrafı ahşap resim kesimleri ile güzel yatak odası tasarımı bir ağacın kesikleri ile odanın hafif tarzı photo ahşap kesimli hafif dekor oturma odası resim ağaç kesimli bir dairenin güzel tarzı photo ahşap resim kesimleri ile odanın orijinal iç ahşap kesimli orijinal yatak odası iç photo

Previous Post
Buzdolabı neden birkaç saniye sonra açılıp kapanıyor: sebepler ve çözümler
Next Post
Renovation of a children’s room: ideas with a photo for a boy