15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Çocuk odasında germe tavanlar: en iyi fotoğraflar ve tasarım seçenekleri

Çocuk odasında tadilat planlayan sevgi dolu ebeveynler, germe tavanları kurma seçeneğini mutlaka değerlendirecektir. Bu, bir çocuk odasını tamamen dönüştürmenin ve onu gerçek bir sanat eserine dönüştürmenin hızlı ve temiz bir yoludur. Genellikle çocuğun odası evin en büyük odası değildir. Bu nedenle, bir çocuk odasında bir gergi tavan tasarlarken, odaya ek hacim eklemek için her zaman küçük tasarım hileleri kullanılır. Bu parlak bir yansıtıcı yüzey ve tavanların “yükseltilmesi” ve 3D fotoğraf baskısının alanını “derinleştirme” teknolojisi ve diğer tekniklerdir..

Çocuk odası için germe tavan seçeneği

Çocuk odasında germe tavanlar

Bu yazıda gösterişli çok seviyeli seçeneklerden bahsetmeyeceğiz, ancak PVC tavanlar için çocuğunuzu kayıtsız bırakmayacak basit ve etkili çözümler düşüneceğiz..

Çocuk odasında germe tavanlar: en iyi fotoğraflar ve tasarım seçenekleri

Küçük bir çocuk odası ile gergi tavan fikirleri

Küçük ışıklar ile parlak tavan

Üzerinde birkaç atmosferik çocuk lambası bulunan hafif, parlak bir tuvalden daha basit ne olabilir? Bu tasarımın öne çıkan özelliği, tavanın ayna yüzeyi sayesinde elde edilen odanın özel “yüksekliği” dir..

Çocuk odasında parlak bir germe tavan tasarımı

Çocuk odasında gergi tavan tasarlama fikri

İpucu: Orijinal lambalar olmadan bu seçenek çok basit olacak ve çocukça olmayacak.

 • İki renkli tek seviye. Tek seviyeli tavan, birbirine kaynaklanmış birkaç PVC panelden oluşur. Fidanlıkta bu kadar basit, bütçeye uygun ve orijinal bir tavan çözümü, birleştirilmiş veya iki seviyeli tavanlar kurmadan odayı bölmenize olanak tanır.. Çocuk odasında parlak süslemeli gergi tavan

  Çocuk odasındaki gergi tavanın özgün tasarımı

  Minimum çökmeyi varsayar ve bu nedenle alçak tavanlı konutlar için mükemmeldir. Dokuları ve renkleri tek bir tuvalde özgürce birleştirerek çocuk odasını bölgelere ayırabilir, boyutları görsel olarak düzeltebilir ve odanın renk düzenini destekleyebilirsiniz..

  Germe tavanlı açık renklerde çocuk odası

  Bir çocuk odasının iç kısmındaki streç tavan

 • oyma. Delikli kanvaslar, çocuklar için gergi tavan alanında yeni bir gelişmedir. Varisinizi ve misafirlerini şaşırtmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey yuvaları olan iki seviyeli bir tavandır. Bu tasarım, alt panelin üst panellere kıyasla biraz daha alçaldığını varsayar ve bu nedenle alçak tavanlı küçük odalar için uygundur. Alt kısımda, üst “patchwork” çok renkli kumaşın parçalarının görülebildiği delikler yapılır.. Modern bir çocuk odası için çok seviyeli germe tavan

  Bir çocuk odasının modern tasarımı

  Böylece küçük araçlarla 3D efekti elde edebilirsiniz. Çeşitli dokuların kullanımı etkileyici görünüyor: alt film mat ve deliklerden görünen üst kısım parlak. Farklı renkleri birleştirerek ilginç efektler elde edebilirsiniz: merkezi veya köşe bölgelerini ayırın, odayı genişletin veya daraltın.

  Bir çocuk odası için farklı renklerde gergi tavan

  Parlak bir germe tavanlı çocuk odası

İpucu: Kesme teknolojisinin yardımıyla, alçıpan ve diğer malzemeler kullanılarak elde edilemeyen gözyaşı şeklindeki aerodinamik şekiller oluşturabilirsiniz. Film LED aydınlatma kullanırsanız, fidanlıktaki aydınlatma gerçek bir mucizeye dönüşecektir..

Küçük ışıklar ile parlak gergi tavan

Spot aydınlatmalı gergi tavan

Yıldızlar

Büyük bir çocuk odası için şık gergi tavan

Orijinal gergi tavanlı geniş çocuk odası

Çocuk odasındaki yıldızlı gökyüzü, küçük çocuk odaları için geleneksel, sıklıkla kullanılan bir çözümdür. Çocuk uykuya dalmaktan hiç korkmuyor ve küçük elektrikli “yıldızların” boğuk ışığının tavandan döküldüğü bir odada hayal kurmak hoş. Bu etki, tavan levhasının üst tarafına bir optik fiber takılarak elde edilir. Yıldızlı gökyüzü, çok seviyeli bir tavanın üst katı kadar iyi görünüyor. Bir çocuk odasında tavana aydınlatılmış bir ay veya başka bir gezegen yerleştirmek artık popüler. Bu pahalı ama çok orijinal bir çözümdür..

Çocuk odası için şık germe tavan

Germe tavanlı bir çocuk odasının içi

İpucu: Gökyüzü için baskılı bir tuval seçin. Daha sonra gündüzleri kreşin görünümü geceleri olduğu kadar pitoresk olacaktır. Başka bir artı: LED bağlantı noktaları, baskılı tuvalde parlamaz.

“Yükselen”

Bir çocuk odası için güzel, parlak bir desene sahip germe tavan

Bir çocuk odası için gergi tavan tasarımı

Bu durumda, tavan yüzeyi duvarlara değmiyor gibi görünüyor, çünkü onlardan tüm çevre boyunca bir arka ışık çizgisi ile ayrılıyor. Bu son derece popüler, basit ve özgün çözüm, aydınlatmalı köşe ve düz alüminyum profillerin yaygınlaşmasıyla mümkün oldu. Yarı saydam bir karbon profili ile kaplanmış odanın çevresi etrafındaki oluğa bir LED şerit yerleştirilir. Çok çeşitli renkler ve aydınlatma güçleri mevcuttur. Uzaktan kumandayı bağımsız olarak kullanan çocuk, odadaki aydınlatmayı parlak ışıktan gece ışığına kadar ayarlayabilecektir..

Bir çocuk odası için güzel germe tavan

Modern ve şık çocuk odası

İpucu: Tavanın üzerine gelme efekti, özellikle mavi gökyüzü fotoğraf baskılarıyla birleştirildiğinde çarpıcıdır..

kısmen aydınlık

LED şeritlerle birlikte yarı saydam bir PVC film kullanırsanız ilginç bir etki elde edilir. LED’ler tavanın üst kotuna yapıştırılır, altlarına kısa bir mesafeye ışık ileten bir branda yerleştirilir. Tavanın tamamını veya kısmen düzenleyebilirsiniz. Oyun alanını, girişin veya dolabın üzerindeki tavanın bir kısmını, odanın ortasını veya tersine çevreyi vurgulayın. Işık kaynakları ile kanvas arasındaki mesafe, aydınlatmanın eşit ve tekdüze olması için gereklidir..

Çocuk odası için kısmi aydınlatmalı lüks germe tavan

Lüks gergi tavanlı çocuk odası

Aydınlık tavan, günün saatine ve küçük kiracının havasına bağlı olarak uzaktan kumandadan basit bir ayarlamayla da “değişebilir”. Fidanlıkta az güneş varsa, kuzeye veya batıya bakarsa, aydınlık bir tavan düzenlemek mantıklıdır..

İpucu: Fotoğraf baskısı veya monokrom ile üçüncü opak katmanda parlayan “pencereler” iyi bir çözümdür.

Parlak bir çocuk odası için orijinal gergi tavanın fotoğrafı

Deniz tarzında bir çocuk odası için germe tavan tasarımı

Cilt 3D

3D efektlerin yardımıyla çocuğunuzun odasında gerçek bir fantezi iç mekanı yaratabilirsiniz. Genellikle, bir çocuk odasını dekore ederken, tüm odanın çözüleceği bir ana tema belirlenir. Uzay, orman, denizin derinlikleri, korsanlar, peri ağacı – çocuğunuzun sevdiği her şey olabilir. 3D tavanlar ile tüm bu ambiyansı başarıyla destekleyebilirsiniz. Bir korsan gemisinden bahsediyorsak, yelken şeklindeki tavan elemanları uygundur. Kızın odası, 3D tavanda kelebekler, çiçekler, gökkuşakları ile mükemmel bir şekilde dekore edilecek.

Çocuk odası için hacimsel detaylara sahip gergi tavan

Bir çocuk odası için modern tarzda germe tavan

İpucu: Ana şey aşırıya kaçmamak, yani odayı karmaşık hacimsel yapılarla aşırı yüklememek.

kombine

Bir çocuk odası için orijinal aydınlatmalı streç tavan

Orijinal gergi tavanlı bir çocuk odasının içi

Gerilmiş bir PVC tavan panelinin altına yerleştirilmiş alçıpan elemanların kombinasyonları yaygın olarak bilinmektedir. İki seviyeli yapılar, çocuk odası gibi çok işlevli bir odayı imar etmek için mükemmeldir. Artık bu tür tasarımlar çocukları süslerken daha az kullanılıyor. Çeşitli yaylar ve daireler modası geçiyor ve çocuk odasında dalgalar ve bulutlar vb. şeklindeki bireysel unsurlar gereksiz yere hantal görünüyor ve hafiflik ve uçuş hissi vermiyor. Tasarımcılar, parlak yansıtıcı arkadan aydınlatmalı eklerin daha geniş kullanılmasını önerir. Ve alçıpan kutu sayısını sınırlayın.

Çocuk odası için çizgi film karakterleri ile gergi tavan

Şık bir germe tavanlı çocuk odası

İpucu: Bir odada birkaç fikir uygulamak oldukça mümkündür. Örneğin, uyku alanında “yıldızlarla gökyüzü”nü kullanabilir, odanın oyun alanında parlak damlalar kesebilirsiniz. Aynı zamanda, tavanı öğrencinin masasının üzerinde “uçan” katı bir ışık bırakmaya değer..

Fotoğraf baskısı ile streç kumaşlar

Çocuk odası için hafif tonda parlak gergi tavan

Küçük bir çocuk odasında hafif germe tavan

Tavandaki parlak fotoğraflar, çocuk odası için harika bir fikir. Tavanı alışılmadık bir şekilde dekore etmenin en basit, ucuz ve etkileyici yolu budur. PVC tavandaki fotoğraflar, orijinal kalmaya devam eden, giderek daha uygun fiyatlı bir çözümdür. Her zaman yeni bir fotoğraf kullanabilir ve onunla yeni bir efekt elde edebilirsiniz. Bir çocuk odasında tavanda baskı olarak kullanmanın şampiyonu her zaman açık gökyüzüdür. Ancak bu bile, hafifçe söylemek gerekirse, yeni bir arsa değil, aşağıdaki seviyelerde modern aydınlatma, alçıpan bordürler, sıra dışı şekiller yardımıyla başarıyla oynanabilir..

Geniş bir çocuk odası için mat gergi tavan

Mat gergi tavanlı geniş bir çocuk odasının içi

İpucu: Küçük çocuklar, en sevdikleri çizgi film karakterleri, arabalar, uçaklar, sihirli bir orman vb. resimlerin bulunduğu tavanı gerçekten severler. Üzerinde kelebeklerin dans ettiği basit, şirin bir arka plan, çocuğun odasını genişletecek, onu açık bir sihirli alana dönüştürecektir..

Bir çocuk odası için canlı fotoğraflar içeren gergi tavan

Parlak ve güzel fotoğraflarla gergi tavan

İki tonlu PVC tavan ve yüzer efekt

Tavan boşluğunun geniş olmadığı apartman dairelerinde lehimli iki tonlu tavanlar vazgeçilmezdir. Ucuzdurlar ve imar işlevini mükemmel bir şekilde yerine getirirler. İki veya daha fazla renkteki renkli tavanlar, LED alüminyum profiller ile birleştirilerek başarılı tasarım seçenekleri elde edilir. Böylece alçak tavanlı küçük bir odada hem yüzer bir efekt hem de çok renkli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir çocuk odasının tasarımı için modern ergonomik gereksinimler, düşünceli çok seviyeli aydınlatma gerektirir. Renkli yükselen tavan, gereksinimleri karşılamanın ve aynı zamanda odanın tasarımını orijinal hale getirmenin iyi bir yoludur..

Büyük bir çocuk için çok seviyeli germe tavan

Çok seviyeli tavanlı büyük bir kreşin iç fotoğrafı

LED profil lambaları ile streç koyu tavan

Çocuk odası için germe tavan seçeneği

Çocuk odası için şık germe tavan

Kelebekler veya el arabaları artık bir genç odası için uygun değil. Başka seçenekler ve planlar aramalıyız. Etkileyici bir tasarım sunuyoruz: koyu parlak bir tavan üzerinde muhteşem LED profillerden geometrik şekiller! Profiller, birbiriyle kesişen üçgenler, eşkenar dörtgenler, ışıklı şeritler yapmak için kullanılabilir. Bu cesur tasarımı geliştirirken, kreşin genç kiracısı ile koordine edin. Belki size taze ve değerli fikirler verecektir..

Modern bir çocuk odası için kombine germe tavan

Kombine gergi tavanlı modern çocuk odası

İpucu: Karanlık tavanı, çevresi etrafında alçıpan veya hafif “yüzer” kenarlık ile bileşimsel olarak destekleyin.

Germe tavan, bir çocuk odasını dekore etmek için bir nimettir. Sıhhi ve estetik gereksinimleri kesinlikle karşılar. PVC tavanların cihazı, ebeveynler için ve çocuğun zevkine göre uygun fiyatlı bir çocuk odası için bir PVC tavan seçeneğini seçmenin her zaman mümkün olduğu çok sayıda teknik ve teknolojiyi içerir. Büyüyeceği, çalışacağı, uyuyacağı, eğleneceği ve hayal kuracağı mükemmel oda hayalini gerçekleştirmeyi düşünün.!

kreş için pembe renkli parlak germe tavan

Parlak bir germe tavanlı pembe çocuk odası

Yeni malzemeler ve teknik çözümlerle, bir çocuk odasına gergi tavan montajı için en inanılmaz ve abartılı fikri hayata geçirebilirsiniz..

Fidanlıkta germe tavanlar – bir bükülme ile germe tavan

Çocuk odasında germe tavanlar 44 fotoğraf fikri:

OLYMPUS DİJİTAL KAMERA

Previous Post
Koridorda metal ayakkabı rafı nasıl seçilir?
Next Post
Design features and choice of materials. What else to consider when choosing a porch design?