15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Koridorda metal ayakkabı rafı nasıl seçilir?

Ayakkabı rafı olmayan bir koridor hayal etmek zaten imkansız. Bu, özellikle ayakkabı ve giysiler için ayrı bir oda ayırmanın imkansız olduğu küçük dairelerde faydalı bir detaydır. Ürüne artan talep nedeniyle, imalat şirketleri artık farklı raflar ve ayakkabı rafları. onlar ahşap, metal, kaldırım taşı ve diğerleri şeklinde. Koridor kalır Bu oda için önemli olan temiz ve düzenli. Bugün ayakkabı rafı türlerinden biri hakkında konuşacağız..

17

17

Satın al ya da alma?

Benzer bir soru uzun süre sorulmaz. Ayakkabılar için ayrı bir parçaya ihtiyaç olduğuna ikna olduklarından, genellikle yapıldıkları malzemeyi düşünürler. Metal bir standın ve ahşap ve plastikten yapılmış analogların avantajlarını düşünün.

Ayakkabıların daha hızlı kuruması nedeniyle metal rafların büyük çoğunluğu açıktır. Metal, kokuları plastik veya ahşaptan daha az emer. Bu malzeme çürümeye ve ıslanmaya karşı hassas değildir. Bazı durumlarda, korozyon önleyici bir bileşik ile emprenye edilir. Metal ayakkabılık, her koridoru süsleyebilecek estetik bir görünüme sahiptir. Metal eşyalar, sahipleri tarafından seçilen farklı tarzlara kolayca sığar.

Koridorda metal ayakkabı rafı nasıl seçilir?

Metal ayakkabılık, herhangi bir koridoru süsleyebilecek estetik bir görünüme sahiptir..

Ancak koridordaki metal ayakkabı rafının da bir takım dezavantajları vardır:

 • ayakkabılar açık bir yerde saklandığında çabuk tozlanır;
 • bütün bir metal dolap satın alınırsa, ağırdır;
 • çelik dolaplar, bir yardımcı oda için bir koridordan daha uygundur.

  on sekiz

  on sekiz

İstenirse, durumdan çıkabilirler. Böylece, sunta veya ahşap malzemeden yapılmış tabanı olmayan bir çerçeve iyi bir çözüm haline gelir ve raflar örgü metaldir. Ardından birkaç hedefe ulaşılır:

 • ayakkabılar gösterilmez;
 • nefes alır ve kolayca kurur;
 • iç mekan ve renk için ideal model seçilir.

  16

  16

Standlar ve dolaplar çeşitli boyutlarda gelir. Temel olarak, iki veya üç katman sağlarlar. Metal bir dolap yapılırsa, dikey konum nedeniyle küçük bir genişlik gerekecektir. Takımlar çelikten yapılmıştır, askıları ve stantları ile tek bir bütünü temsil eder..

Satın almalı mıyım, almamalı mıyım?

Çoğunlukla iki veya üç katman sağlarlar..

Ayakkabı rafı çeşitleri

Koridorda metal ayakkabı rafı mümkün olduğunca görünürlük iki versiyonda sunulmaktadır:

 • açık raf;
 • kapalı dolaplar.

Yalnızca ayakkabıların saklanması için tasarlanmıştır veya ek işlevler sağlar. Raf sayısı, üretim malzemesi, yerleştirme ve elbette fiyat da farklıdır. Bu türler üzerinde daha ayrıntılı duralım.

15

15

Açık ürünler

Bazıları açık metal yapıları Sovyetler Birliği döneminden kalma bir tür garip raflar olarak hayal ediyor. Ancak o günler çoktan geride kaldı ve bugün pazar her zevke uygun çok sayıda farklı şık ürün sunuyor.. Koridorda metal ayakkabı rafı açık tipte kapı yoktur. Ayakkabılar görünür durumda kalır ve doğru çifti bulmak sorun olmaz.

on dört

on dört

Örneğin, ek süslemeler olmadan iki raftan oluşan basit bir versiyon lehine bir seçim yaparlar. Bu stand minimalizm hayranlarına uyacak..

Evdeki konfor ve sıcaklık sevenler, raflar – ziyafetler hakkında düşünmek için doğru. Farklı döşemelere sahip bir koltuk ile kombine bir tasarımı temsil ederler. Ardından küçük bir odada ayakkabılarınızı rahatça saklayabilir ve rahat koşullarda giyebilir veya çıkarabilirsiniz..

Açık ürünler

Açık tip koridor için metal ayakkabı rafı kapısı yoktur

Lüks sevenler için dövme ayakkabı dolabı uygundur. Özellikle büyük dövme ile ülke tarzının iç kısmına sığacak..

Provence stili ile ince ve zarif çizgilere sahip bir obje seçmelisiniz..

Ayrıca, diğer pahalı iç detaylarla güzel bir şekilde birleştirilen Barok ve İmparatorluk tarzlarında da faydalı olacaktır. Açık renklerde kabarık asimetrik ferforje raf onun için idealdir..

13

13

Askı takımları, şemsiye rafları ve ayakkabı standları muhteşem görünüyor.

İpucu: Açık tip bir ayakkabılık alırken yüksekliğe dikkat edin. Bu parametreye göre, raflara ne tür ayakkabılar yerleştireceğinize karar verebilirsiniz. Terlikler ve alçak topuklu ayakkabılar için bir yükseklik, kışlık botlar için bir yükseklik gerekir..

Kapalı ürünler

12

12

Bu tür modellerde ayakkabılar kapıların, hasır sepetlerin veya katlanır rafların arkasına gizlenir. Ayrıca ayakkabı giydiricileri veya dolapları olarak da adlandırılırlar. Kaldırım taşları çelik saclardan yapılmıştır. İncedirler ama çok dayanıklıdırlar. Toz boya sayesinde dolaplar çok çeşitli renklerde gelir. Herhangi bir gölgenin yüzeyini oluşturacak ve agresif etkilere karşı koruyacaktır..

Sevgili evcil hayvanların pençeleri de dahil olmak üzere çeşitli hasarlar durumunda yüzey güvenilir hale gelir. “İnce” yapıyı düşünün. Ürünün ağırlığını ve boyutunu azaltmayı başarır. Kapıların açıldığı seçenekler daha fazla alana ihtiyaç duyacaktır. Bir dolap satın alırken bu an kesinlikle dikkate alınmalıdır. Küçük bir koridorda, ayakkabı bölmelerinin dikey olarak düzenlendiği menteşeli kapılar gibi diğer model türlerinde kalmak daha iyidir..

Kapalı ürünler

Toz boya sayesinde dolaplar çok çeşitli renklerde gelir.

fonksiyonel

Bu parametreye göre sadece ayakkabıların saklandığı ürünlere ek olarak aşağıdaki raflar da bulunmaktadır..

Yerleşik koltuklar ile Eldivenleri saklamak için üstte bir raf ile Küçük eşyaları saklamak için yerleşik çekmeceler ile. Ayarlanabilir raflar.

on bir

on bir

Raf sayısı

Bu parametre de farklıdır. Bir aile için küçük bir raf yeterlidir ve diğeri için ayakkabılar üçe zar zor sığar..

En popüler iki raflı modeldir. Katman aralığı, hem botlara hem de terliklere izin verir.

Bu stantlar genellikle açık tiptir. Ancak bordür taşlarını da bulabilirsiniz. Bununla birlikte, onlar için üç veya daha fazla rafın varlığı daha doğaldır. Menteşeli kapı ayakkabı rafları sekiz rafa kadar bulunabilir.

on

on

Üç veya daha fazla raflı açık stantlar nadirdir. Askılar genellikle üzerlerine kurulur. Bu nedenle, büyük miktarda yağmurluk asmak sorunludur. Ancak bu tür bardak altlıkları soyunma odalarında uygundur. O zaman tüm ayakkabılar “tam görünümde” olacak ve uygun bir çift seçmek zor olmayacak..

Raf sayısı

Katman aralığı, hem botlara hem de terliklere izin verir.

İmalat malzemesi

Metal stantlara ek olarak, bunlar:

 • plastik;
 • ahşap;
 • MDF’den;
 • malzemelerin bir kombinasyonundan.

Plastik çeşitleri palet şeklinde olup ayakkabıların zemine damlamasını ve lekelenmesini önlemek için tasarlanmıştır. İki ve üç seviyeli stantlar var. Ancak görünüşleri çok çekici değil. Bu nedenle, bu tür raflar popüler hale gelmez..

dokuz

dokuz

Ahşap ürünler açık ve kapalı tiptedir. Ayrıca maliyet açısından da önemli ölçüde farklılık gösterirler: bütçe seçeneklerinden pahalı lüks modellere. Ancak içlerinde sadece kuru ve temiz ayakkabıların saklanması tavsiye edilir, sadece sokaktan döndükten sonra raflara ayakkabı koymayın..

MDF de popüler bir malzemedir. Ondan farklı tarzlarda ürünler yapılır. Genellikle kapalı tiptedirler..

sekiz

sekiz

Farklı malzemelerin kombinasyonu uygundur. Geleneksel olarak raflar çelikten, kenarlar ve çerçeve diğer malzemelerden (ahşap veya MDF) yapılır. Bu seçenek, ayakkabıları sokaktan sonra kurumaya göndermelerine izin verirken gözlerden gizlemenizi sağlar..

Fiyat ve konaklama

Bir ayakkabı standı satın alırken fiyat parametresi belirleyici bir rol oynar. Farklılık:

7

7

 • fiyatı bin ila dört bin ruble arasında değişen ucuz modeller;
 • orta seviye – dört bin ruble’den on bine;
 • on bin ruble veya daha fazla değerinde pahalı ürünler.

Raflar dolaplara yerleştirilir veya duvara sabitlenir. Ancak, çoğu zaman bunlar bağımsız öğelerdir. Pratiktirler ve her ayakkabı için uygundurlar..

Fiyat ve konaklama

Raflar dolaplara yerleştirilir veya duvara sabitlenir

Ortak modeller

1

1

Dikkate alınanlara ek olarak, ayakkabı standlarının ayırt edildiği başka parametreler de vardır. Yuvarlak raflar şeklinde ilginç bir tasarım var. Katmanların her birinde ayakkabıların asıldığı kancalar vardır. Yapı döner, böylece nereye asıldıklarına bakılmaksızın tüm ayakkabılar aynı erişilebilirlikte olur. Ancak bugün popüler olan seçenekleri göz önünde bulundurun..

6

6

Ayakkabı rafları birçok yerli ve yabancı üretici tarafından temsil edilmektedir. Hem performans hem de fiyat açısından farklılık gösterirler. Bu nedenle, her mal sahibi, iç mekana uygun ve uygun fiyatlı bir ürünü kolayca seçer..

2

2

Dövme mobilya severler, çeşitli dövme ürünlerin satıldığı özel sitelere dikkat etmelidir..

Ortak modeller

Ayakkabı rafları birçok yerli ve yabancı üretici tarafından temsil edilmektedir..

Ziyafetli askılar popülerdir. Tasarım elbise askısı, rahat bir koltuk ve altında bir ayakkabı rafı sağlar. Bu seçenek, koridorda ayakkabıların saklandığı ek bir dolap olduğunda uygundur..

3

3

İki katlı basit metal bardak altlıkları çok popüler. Bu seçenekler, bir şehir dairesine ve ülkeye başarıyla yerleştirilmiştir..

Bu ayakkabı rafı, örneğin anahtarlar gibi çeşitli küçük şeyleri burada tutmakta rahat olanlara hitap edecek..

5

5

Çözüm

o koridorda metal ayakkabı rafı – gerekli bir konu, muhtemelen hiç kimse şüphe duymaz. Böyle bir ürün, ayakkabılarınızı dikkatlice saklamanızı sağlar. Dağınık ayakkabı ve botları unutabilirsiniz..

4

4

Stil, üretim malzemeleri ve fiyat aralığındaki modellerin çeşitliliği nedeniyle, odanın içini tamamlayacak uygun seçeneği seçmek mümkündür. Küçük koridorlar için fazla yer kaplamayan modeller var. Bir de yerden tasarruf etme kaygısı taşımadan ayakkabıların saklandığı geniş odalar için özel olarak tasarlanmış olanlar var. Bir koridoru her zaman temiz tutmak kolay değildir. Ne de olsa bu, insanların sokaktan geldiği ilk oda. Ancak konforlu mobilyalarla bu sorun hızla çözülür. Hem dış giyim hem de ayakkabılar kompakt bir şekilde yerleştirilmiştir. O zaman odayı düzenli tutmak kolaydır ve ayakkabılar daha uzun süre giyilebilir kalır..

Koridorda ayakkabı rafı: 54 kompakt asistan

Koridorda metal ayakkabı rafı 38 fotoğraf:

Previous Post
İskandinav tarzı kreş – modada yeni bir trend
Next Post
How to transport it correctly and after what time you can turn on the refrigerator after transportation.