15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Özel bir evde banyonun düzenlenmesi ve tasarımı hakkında bilmeniz gerekenler?

Müstakil ev sahiplerinin, daire sahiplerine sağlanan tüm avantajlardan mahrum kaldığını düşünmeyin. Aksine, özel evlerde fikirlerin uygulanması için daha fazla alan ve fırsat vardır. Özel bir evde banyo inşa ederken sadece nüansları hatırlamaya değer. Bunlar, iletişim ve havalandırma sistemlerinin seçimini ve kurulumunu içerir. Özel bir evde banyo tasarımının ne olması gerektiğini öğrenelim..

parlak bir banyo iç mekanı için seçenek

Bu tasarımda, kaplama malzemeleri ve renk şeması çok yetkin bir şekilde seçilmiştir.

sıradışı banyo tasarımı fikri

Beyaz bir banyoya siyah bir banyo koyabilir ve iç mekana biraz ahşap ekleyebilirsiniz.

güzel bir banyo stili için seçenek

Banyo tasarımında çiçek desenli seramik karolar çok güzel görünüyor

Banyo planlama ipuçları

Özel bir eve banyo ekleyerek yenilemeyi planlıyorsanız, yerleşim düzenine dikkat etmeniz gerekir. Kurmak istediğiniz tesisat ve mobilyaların miktarını ve görünümünü seçin. Özel evler çoğunlukla büyük aileler için inşa edilir, bu nedenle banyo sayısını belirlemek gerekir. İki katlı bir eviniz varsa, bunları alt alta kurmanız tavsiye edilir..

özgün banyo tasarım fikri

Banyoda duvar dekorasyonu seramikten yapılmıştır

güzel bir banyo stili için seçenek

Banyo, büyük seramik karolar ve mozaik ile birleştirilebilir.

Banyonuzu dekore etmeden önce, iç tasarım uzmanlarının ipuçlarına bir göz atın:

 • lavaboyu kurarken, rahat kullanım için yanlarda 20 santimetre boş alan olduğundan emin olun;

 • tuvaletin önünde en az 60 santimetre boş alan, yanlarda – 40 cm;

 • lavabo yaklaşık 80 cm yüksekliğe kurulur, ana faktör evde yaşayan insanların parametresidir;

 • lavabo için 70 cm boş alan gereklidir;

 • banyonun (duş) önünde 70 santimetre mesafe ayarlandı.

Bu öneriler yalnızca yerden tasarruf etmeye ve odayı konforlu hale getirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda küçük evlerde bile alanı görsel olarak artıracaktır. Büyük bir özel evde bile mesafeyi korumazsanız, banyo küçük ve rahatsız edici görünecektir..

sıradışı bir banyo iç fikri

Banyoda tamamen farklı renkleri birleştirebilirsiniz.

özgün banyo tasarım fikri

Ahşap unsurlara sahip beyaz bir banyo özellikle güzel olacak.

parlak bir banyo iç seçeneği

Banyo duvar dekorasyonu çikolata renkli seramik karolardan yapılmıştır.

Özel bir evde banyo iletişimi

En önemli aşamalardan biri, kanalizasyon sisteminin ve su temin sisteminin düzenlenmesidir. Merkezi bir su kaynağınız yoksa, iyi ısıtılmış bir odaya kurulmuş bir pompa istasyonu satın almanız gerekir. Zemin seviyesinden yüksekte konumlandırılmalı ve titreşimi en aza indirmek için düz bir beton alana sabitlenmelidir..

Kanalizasyon da göz ardı edilemeyecek başka bir konudur. Son zamanlarda, maliyeti düşük olmakla birlikte çevre dostu bir seçenek olan birikimli şüpheci popüler hale geldi. Ev sahibi, uzmanların yardımı olmadan kanalizasyon boruları döşeyebilir..

Ayrıca önemli bir unsur, nemli havayı odadan uzaklaştıran havalandırma sistemidir. Bu sistem kurulmazsa küf oluşumu için uygun bir alan oluşturulur..

sıradışı bir banyo stili için seçenek

Ahşap banyoda kullanılabilir

güzel bir banyo iç fikri

Banyoda duvar dekorasyonu seramikten yapılmıştır

İşi bitirmek

Son işlem, sıcaklık değişimleri ve yüksek nem nedeniyle herhangi bir odada, özellikle banyoda konforun önemli bir bileşenidir. Bu durumda malzemelerin ev kimyasallarına karşı direncine ve temizlik malzemelerinin kolaylığına dikkat etmek gerekir. Ucuz ve kalitesiz seçenekleri tercih etmemelisiniz, banyonun özellikleri nedeniyle uzun süre dayanmazlar, yine para harcamak zorunda kalırsınız. Özel evlerin dairelere göre büyük bir avantajı vardır – banyolar genellikle çok daha geniştir, bu da dekorasyonla denemeler yapmanızı sağlar..

parlak bir banyo tasarımı için seçenek

Ahşap kullanarak çok güzel banyo tasarımı

banyonun orijinal tarzı fikri

Banyo ahşap kullanılarak modern bir tarzda tasarlanmıştır.

orijinal banyo iç mekanının çeşidi

Banyo tasarımı Provence tarzında yapılmıştır

Duvarlar nasıl dekore edilir?

Seramik karolar genellikle duvarları süslemek için kullanılır. Çok sayıda farklı şekil ve boyut, sahibinin en sıra dışı fikirleri somutlaştıran odaları dekore etmesine izin verir. Duvar dekorasyonu için en iyi çözüm fayanslardır: küçük seçenekler alanı önemli ölçüde genişletebilir, büyük olanlar geniş banyolar için kullanılır.

Duvar dekorasyonu inanılmaz eğlencelidir: inanılmaz bir resim oluşturmak için mozaikler düzenleyebilir, benzersiz bir stil oluşturmak için farklı boyut ve renklerde malzemeleri birleştirebilirsiniz. Geniş banyolar için mükemmel bir çözüm ahşap kaplama olacaktır. Ağaç inanılmaz derecede güzel görünüyor ve ayrıca yüksek nem direnci sağlamak için verniklendi.

güzel bir banyo tasarımı fikri

Banyodaki yumuşak duvarlar onu çok sıra dışı hale getirecek.

parlak bir banyo stili fikri

Banyo tasarımı tek renk şemasında yapılır

Tavan kaplama malzemeleri

Üreticiler, özel ev sahiplerinin tavan dekorasyonunda geniş bir seçeneğe sahip olmasını sağlamıştır. İnanılmaz çeşitlilikte seçenekler var, en yaygın ve çok yönlü olanı bir germe tavan. Diğer seçeneklere göre avantajları: Hem düşük hem de yüksek sıcaklıklara dayanabilir, neme dayanıklı ve temizlenmesi kolaydır. Alıcılar sınırsız bir seçeneğe sahiptir, her yıl banyonun tarzına ve boyutuna bağlı olarak satışta giderek daha fazla germe tavan türü ortaya çıkmaktadır..

sıradışı bir banyo iç mekanı için seçenek

Böyle bir banyoda çifte zevk alacaksınız

banyonun özgün tasarımının çeşidi

Banyoda duvar dekorasyonu seramikten yapılmıştır

sıradışı bir banyo tarzı fikri

Banyo için doğru rengi seçmek için renk çarkını kullanabilirsiniz.

Zemin

Banyo zemininiz için kaplama malzemeleri seçerken neme dayanıklılık düzeyine dikkat edin. En iyi çözüm, duvar karolarından çok daha kalın olan ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan seramik karolardır. Kayma önleyici özelliklere sahipken yüksek yüklere dayanabilecek modelleri seçmek gerekir. Mermer zemin güzel görünüyor ama geniş bir banyoya ihtiyacı var..

Odayı dekore etmek için ne tarz?

Yapım aşamasından çok önce üslubu belirlemek gerekir. Tasarım seçenekleri tablosu bu konuda size yardımcı olacaktır..

Ülke.

 • Döşeme, duvar ve tavan için ahşabın kullanılması nedeniyle, özel bir evde banyo dekorasyonunda popüler bir stildir. Pencere açıklıkları varsa, kareli bir perde ile süslenir. Bir kafeste havlu bornozlar, havlular ve diğer aksesuarlar dekor görevi görebilir. Ahşap raflar eklenebilir.

Klasik.

 • Dekorasyon için parlak renkler olmadan sakin tonlar kullanmak gerekir. Odaya asma tavan ve spot ışıkları monte edilmiştir. Bornoz ve havlular yatıştırıcı renklerde seçilmiştir..

Yüksek teknoloji.

Soğuk gölgeler ve spot aydınlatma ile karakterizedir.

Sadece arzu ve tercihlerinizden bir stil seçmek gerekir. Benzersiz bir tasarım oluşturmak için farklı stillerden öğeleri karıştırmak teşvik edilir.

parlak banyo stili fikri

Ahşap ile modern banyo tasarımı

güzel bir banyo tasarımı için seçenek

Banyoda duvarlar ve zemin seramik, tavan ise ahşaptır.

Banyoda duvar kağıdı kullanmalı mıyım??

Çoğu, banyoda duvar kağıdı kullanmaktan korkuyor, bu da ana dezavantajla açıklanıyor – kağıt tabanı su buharını hızla emer. Zamanla, malzeme şişmeye başlar ve bu da duvar kağıdının soyulmasına neden olur. Sıcaklık değişiklikleri nedeniyle, yapıştırıcı özelliklerini kaybetmeye başlar, pek çoğu banyoda duvar kağıdını yapıştırmaktan korkar..

Dezavantajları kapsayan avantajlara dikkat etmeye değer:

 • duvar kağıdı dekorasyonu, fayans kullanmaktan çok daha ucuza mal olacak;

 • plastik panellerle bitirmenin aksine, duvar kağıdı uzmanları dahil etmeden kendi kendine yapıştırılabilir;

 • malzeme gerilemeye başlarsa yenilenmesi kolaydır ve tasarımın tamamen yenilenmesi minimum zaman ve çaba gerektirir.

Piyasada bulunan tüm malzemeler arasındaki temel fark, üretimin gerçekleştirildiği teknolojidir. Oturma odası veya yatak odası için kağıt seçeneklerini kullanmak daha iyidir, ancak banyo için çalışmazlar çünkü orada çok fazla nem vardır. Yıkanabilir duvar kağıtları, kirden temizlenmesi kolay olan popülerlik kazanmaktadır ve koruyucu bir kaplama, hizmet ömrünü uzatarak onları yüksek nemden delaminasyondan korur..

orijinal banyo iç mekanının çeşidi

Banyo aynı tarzda tasarlanmıştır.

parlak bir banyo iç fikri

Banyo duvarları seramik ve dekoratif sıva ile kaplanmıştır.

sıradışı bir banyo tasarımı için seçenek

Banyo tasarımı, ahşap ve ışıklı duşakabin unsurları ile modern bir tarzda yapılmıştır.

Aşağıdaki duvar kağıdı türlerini tahsis edin.

 • Sıvıya sadece geleneksel olarak duvar kağıdı denir, çünkü bu, suyla seyreltilmesi ve astarlandıktan sonra duvara uygulanması gereken bir karışımdır. Avantajları – kolay uygulama, duvar hizalaması gerekmez, hasarın kolay onarımı. Uygulamadan önce duvarlara beyaz bir astar uygulamanız gerektiğini ve bu tür duvar kağıtlarının en az iki gün kuruması gerektiğini unutmayın..

 • Dokumasız tip, doğal karışımlardan yapılırken kağıda benzeyen bir taban üzerinde yapılır. Bu tür duvar kağıtlarının yapıştırılması kolaydır, herhangi bir rengi seçebilirsiniz ve çevre dostudurlar (özellikle evde çocuklar varsa önemlidir). Satışta duvar kağıtları, düz ve dokunmamış duvar kağıtları bulmak kolaydır.

 • Cam elyafı, Rusya pazarında nispeten yeni bir seçenektir. Fiberglastan yapılırlar. Diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, fiberglas duvar kağıdı yüksek mukavemete sahiptir, çevre dostudur, deterjan kullanarak kiri yıkayabilirsiniz. Bu, banyo tasarımı kullanımındaki popülerliklerini açıklar..

Duvar kağıdı gerçekten en ucuz kaplama seçeneklerinden biridir, ancak her zaman değil Son seçenek, duvar kağıdı yapıştırma işlemi için büyük maliyetler gerektirir: ilk olarak, duvarlar düzleştirilmelidir, fiyatları son zamanlarda yükselen duvar kağıdı satın alın ve çok fazla boya satın alın, çünkü kalın bir boya tabakasıyla boyamanız gerekiyor.

güzel bir banyo stili fikri

Beyaz bir banyoda münferit yerler siyaha dönebilir

parlak bir banyo stili için seçenek

Banyoda duvar dekorasyonu seramikten yapılmıştır

Banyo içi için dekor seçimi

Dekor herkesin tercihidir, kural yoktur. Bazıları minimalizmi sever, diğerleri – Barok tarzında ihtişam. Bazıları klasik dekoru daha çok severken, diğerleri standart olmayan stil kombinasyonlarından memnun. Hepsi kendine özgü ve özel olacak yüzlerce banyo dekor fikri ve resmini bulmak çok kolay. Ancak banyo tasarımında mutlaka kullanılması gereken bazı dekor öğeleri var..

Kontrast oynayarak iç mekan zenginleştirilebilir. Örneğin, duvarlardan farklı bir tarzda lambalar ve aynalar kullanın. Odanın ne kadar parlak göründüğünü hemen fark edeceksiniz. Yeterli alan varsa, parfüm ve şampuan şişelerinin orijinal görüneceği büyük bir taş tezgah satın almaya değer. Çiçekleri kullanmaya değer, çünkü tazelik getiriyorlar ve herhangi bir odayı rahatlatıyorlar. Yapay buketler satın alınabilir, ancak canlı bitkiler en iyi seçenektir. Yere büyük bir taze çiçek vazosu yerleştirilebilir..

Özel bir evde banyo yaratmak kesinlikle çok daha ilginç. Ek zaman ve para gerektirir, ancak bir daireye kıyasla yaratıcılık için daha fazla yer vardır. Tüm ipuçlarını kullanın ve özel bir evde benzersiz bir banyo iç tasarımı yaratın.

Video: Özel bir evde banyo tasarımı

Özel bir evde banyo tasarım fikirlerinin 50 ilginç fotoğrafı:

sıradışı bir banyo iç fotoğrafı için seçenek güzel bir banyo tarzı resim fikri parlak bir banyo tasarım resmi fikri banyo fotoğrafının orijinal iç versiyonu banyo fotoğrafının orijinal tarzının versiyonu güzel banyo tasarım fikir resmi parlak bir banyo iç resmi seçeneği sıradışı banyo tasarımı fikri photo sıradışı bir banyo fotoğrafı tarzı fikri güzel bir banyo iç resmi seçeneği banyo fotoğrafının orijinal tarzı fikri parlak bir banyo tasarımı resmi için seçenek güzel bir banyo iç fotoğrafı fikri parlak bir banyo tasarımı resmi için seçenek banyo resminin alışılmadık tarzı fikri banyo fotoğrafının özgün tasarımının bir çeşidi banyo fotoğrafının orijinal iç versiyonu sıradışı bir banyo resmi tarzı fikri banyo resminin parlak tarzının versiyonu banyo fotoğrafının özgün tasarımının bir çeşidi parlak bir banyo iç resmi fikri banyo fotoğrafının olağandışı tarzının bir çeşidi banyo resminin özgün tasarımının versiyonu güzel bir banyo iç fotoğrafı fikri banyo resminin parlak tarzının versiyonu sıradışı bir banyo iç fotoğrafı fikri banyo fotoğrafının olağandışı tarzının bir çeşidi orijinal banyo tarzı fikir resmi güzel bir banyo tasarımı seçeneği photo orijinal banyo iç fikir resmi parlak bir banyo iç fotoğrafı seçeneği güzel banyo tasarım fikir resmi güzel bir banyo iç fotoğrafı seçeneği orijinal banyo tasarım fikri resmi parlak bir tarz banyo fikri fotoğrafı banyo resminin alışılmadık tarzının bir çeşidi banyo resminin olağandışı iç tasarımı fikri parlak bir banyo tasarımı seçeneği photo güzel bir banyo iç resmi fikri orijinal banyo tasarım fikri photo güzel bir banyo tasarımı resmi seçeneği orijinal banyo tasarım fikri resmi banyo resminin güzel tarzının versiyonu sıradışı bir banyo iç fotoğrafı fikri parlak bir banyo tarzı resim fikri banyo resminin sıra dışı tasarımının bir çeşidi güzel bir banyo iç resmi fikri parlak bir banyo tasarımı fikri photo orijinal banyo iç resminin versiyonu banyo fotoğrafının parlak bir tarzı fikri

Previous Post
Mutfak ve oturma odasının imarının özellikleri: avantajlar ve dezavantajlar, ilginç seçenekler
Next Post
Cork in the interior: application in design, types of cork coverings, prices