15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

1 yaşındaki erkek çocuğunun doğum günü odası dekorasyon fikirleri

Ebeveynler çocukları için en iyisini isterler, bu nedenle her anı büyülü ve unutulmaz kılmaya çalışırlar. O zaman ilk doğum günü gibi önemli bir olay hakkında ne söyleyebiliriz! Festival dekoru bu kutlamanın ayrılmaz bir parçasıdır..

Hacimsel bir figürün yanında bir yaşında bir çocuğun fotoğrafı

Her ebeveyn için çocuğunun doğum günü özel bir olaydır.

Genel tasarım ipuçları

Bir çocuğun doğum günü için özel dekor fikirleri düşünmeye başlamadan önce şu noktalara dikkat edelim:

 • Konuklar arasında çocuklar varsa, alanı birkaç bölgeye bölmek daha iyidir: yarışmalar düzenleyebileceğiniz, aktif oyunlar düzenleyebileceğiniz ve şenlikli bir masa bölgesi olabilecek bir oyun odası (çocuk odası)..
 • Birkaç ayrı odayı dekore ederken, tek bir konsepte sahip olmalısınız, aksi takdirde daire iddialı ve tatsız görünecektir. Ayrıca, mücevher miktarı ile aşırıya kaçmayın..
 • Dekoratif elemanlar, bebeğin sinir sisteminin aşırı uyarılmasına yol açabileceğinden çok parlak olmamalıdır. Sakin, pastel renkleri tercih etmek daha iyidir..
 • Tüm mücevherler, bebeğin onlara ulaşmayacağı bir yüksekliğe yerleştirilmelidir..

Evde bir kutlama atmosferi yaratmak için, çocuk 1 yaşına gelirse, belirli bir renk şemasını (beyaz, mavi, mavi ve yeşil tonları) ve genç holiganların (arabalar, toplar, robotlar) yaşamı için tipik olan özellikleri kullanabilirsiniz. , vesaire.)

Renkli balonlardan oluşan kemer ve doğum günü tebrikleri

Öncelikle tatilin gerçekleşeceği odaya karar vermelisiniz.

Bir kız ilk doğum gününü kutluyorsa, odayı dekore etmek için pembe, kırmızı, beyaz ve altın renkleri kullanmak daha iyidir. Dekor için fiyonklar, bebekler, doğal ve yapay çiçekler, kaleler veya küçük prenseslerle ilişkili diğer eşyalar uygundur..

Etkinliğin ana kahramanı 1 yaşında olduğundan, takılar aşağıdaki güvenlik gereksinimlerini karşılamalıdır:

 1. Büyük beden. Bu, şenlikli dekorun unsurlarının, yine de çocuk veya küçük misafirleri onlara ulaşırsa, ağza sığmaması için gereklidir..
 2. Balonları kullanırken mümkün olduğunca şişirmeye çalışmayın. Patlarlarsa, bebek yüksek bir sesle korkutabilir..
 3. Doğal çiçekler dekoratif unsurlar olarak hizmet ediyorsa, kokusuz ve alerjen olmayanları seçin (zambak, orkide, mimoza kullanmak kabul edilemez).

Oda dekorasyonu

Şenlik havası, etrafta gördüklerimizle başlar. Bu nedenle iç dekorasyona çok önem veriyoruz..

Doğum günü için odayı renkli balonlarla dekore etmek

Balonlar, bir çocuğun doğum günü için bir odayı dekore etmenin en kolay ve en uygun yoludur.

Duvarları ve tavanı süslüyoruz

Duvar dekorasyonu için kağıt çelenkler, toplar veya kurdeleler kullanabilirsiniz. Çeşitli paneller ve kolajlar, tebrik posterleri ve flamalar da iyi görünüyor..

Çizgi film karakterleriyle kendin yap şenlikli çelenk

Çelenkler her şeyden yapılabilir: iplikten, kumaştan, renkli kartondan, oyuncaklardan, ama sadece hayal gücünüz ne diyorsa ondan.

Tavan dekorasyonu için harika bir fikir, merkezden kenarlara doğru ayrılan kağıt veya saten kurdelelerdir. Kompozisyonu tamamlamak için, farklı yüksekliklerde asılı duran balonlardan, rastgele yerleştirilmiş kağıt ponponlardan çiçekler kullanın..

Bir çocuk partisi için tavan dekorasyonu

Renkli kurdeleler ve balonlarla tavan dekorasyonu

Tasarım fikirleri

Bir yıl boyunca bir odayı dekore etmeden önce, bir çocuk bir temaya karar vermelidir..

Olası seçenekler:

 • Küçük prensin krallığı. Kartondan mavi ve açık mavi renkte bir kale yapabilirsiniz. İlk doğum gününü kutlayan bir prenses için dekor aynı şekilde yapılır, sadece rengi pembeye çevrilir..

  Çocuğun doğum günü için karton oyuncak kale

  Küçük prens için masal kalesi

 • Korsan Partisi. Büyük karton tabakalardan bir gemi yapılır (siyah yelkenler kumaştan yapılır). Yakınlarda, balonlardan yapılmış bir palmiye ağacı yerleştirebilir ve altına çikolata paraları şeklinde hazineler içeren bir sandık (çanta) koyabilir ve çevre için çapraz kılıçlar koyabilirsiniz. Tavanı süslemek için ince ip veya jüt ip kullanın (şeritler yerine).

  Çocuk korsan partisi için kartondan yapılmış gemi

  Bir korsan gemisinin oluklu mukavvaya ihtiyacı var – buzdolabından veya TV’den büyük ambalaj kutuları

 • Kozmik genişlemeler. Odada siyah perdeler varsa bunu düzenlemek kolaydır. Olta ve folyodan yıldız çelenkler yapıp pencerenin üzerine yerleştirerek parıldayan bir gökyüzü elde ediyoruz. Kartondan bir roket kesip zevkinize göre boyayıp duvara yapıştırıyoruz veya yere koyuyoruz. Lombar yerine doğum günü çocuğunun bir fotoğrafını yapıştırabilirsiniz. Aynı zamanda tavanı mavi ve beyaz toplarla süslemek daha iyidir..

  Çocuk odası dekorasyonu için yıldızlı gökyüzü dekorasyonu

  Yıldızlar folyodan kesilebilir ve kartona yapıştırılabilir

Süslemeleri kendin yapmak

Tablo, bir çocuğu bir yaşında kendi elleriyle süslemek için çeşitli seçenekler içerir:

Dekorasyon gerekli malzemeler Üretim için geçen süre Dekorasyon nereye yerleştirilir
Düz rakam Kalın karton, kağıt (oluklu, kağıt mendil, çift taraflı renkli veya peçete), makas, stick stick, iplik Sayının ve kağıt ponponların boyutuna bağlıdır: saat 2 konumundan (yaklaşık 50 cm) 5’e kadar duvar, sehpa
Çocuğun ismi İsimde 4-5 harf varsa (yükseklik 30 cm’ye kadar), 5 saatten uzun sürecektir.
hacimsel şekil 6 saatten itibaren Zemin, sehpa
Çiçekler ve kağıt ponponlar Oluklu veya kağıt mendil, makas, iplik 1 ponpon – 5 dk

1 çiçek – 10 dakikadan itibaren

Duvarlar, tavan, perdeler
fotoğraf kolajı Bebeğin basılı fotoğrafları (siyah beyaz kullanılabilir), çerçeveler için karton (genel renk şemasına göre), tutkal Bir tren şeklinde

Saat şeklinde (1-12 aylık bir çocuğun resimlerini uygun yerlere yerleştirmek)

duvarlar
İplik topları Balonlar, pamuk iplikler, kırtasiye tutkalı Bir topun oluşturulması 20-30 dakikadan fazla sürmez, ancak tamamen kuruması için en az bir gün beklemeniz gerekir. Tavan, perdeler
tebrik afişi Whatman kağıdı, kurşun kalemler, keçeli kalemler, boyalar (sulu boya veya guaj) 1 saatten itibaren duvarlar
bayrak çelenk Renkli kağıt, yapıştırıcı, makas (kıvırcık makas), kalın iplik veya misina, keçeli kalemler 2.5 m çelenk uzunluğu ve 25 cm bayrak genişliği ile – 1.5 saatten itibaren Duvarlar, perdeler, tavan
Balon süslemeleri Çeşitli renk, boyut ve şekillerde toplar, ipler, makas, çift taraflı bant
Olası seçenekler:

çelenk – 40 dakikadan itibaren;

çiçekler – 15 dakikadan itibaren (kompozisyonun boyutuna ve konfigürasyonuna bağlı olarak)

Bir çocuk partisi için peri ağacı şeklinde parlak dekorasyon

Siyah boya ile boyanmış büyük dallardan yapılmış muhteşem bir ağaç

Oda için listelenen süslemeler, her ev hanımının her zaman elinde bulunanları (makas, kağıt, yapıştırıcı, iplikler) kullanarak bağımsız olarak yapılabilir. Bu durumda tabloda önerilen seçenekler birleştirilebilir. Örneğin, bir tebrik posteri çizin ve üzerine bir fotoğraf ve dekoratif öğeler (ponponlar veya çiçekler) yapıştırın, çelenk bayraklarına aile fotoğrafları yerleştirin, vb..

Bununla birlikte, bu tür unsurları birkaç hafta içinde yapmaya başlamak gerekir (balonların kompozisyonları ve çelenkleri sayılmaz). Tablodan da görebileceğiniz gibi, her bir kendin yap dekorasyonu çok fazla zaman almıyor, ancak tüm bir odayı dekore etmek için ne kadar gerekli olduğunu sayarsanız, etkileyici rakamlar elde edersiniz..

Kendin yap hacimsel köpük figürü

Bir bebeğin odasını dekore etmek için çok karmaşık bir dekor bulmak hiç de gerekli değildir.

Zaman yoksa ne yapmalı?

Evde bir yaşında bir bebek olduğunda, ebeveynlerin kendi elleriyle dekor yaratmak için çok fazla boş zamanları olması pek olası değildir. Bu durumda, aşağıdaki seçeneklere dönebilirsiniz:

 1. Balonlar. Bir çocuk partisini dekore etmenin klasik yolu. Doğum gününüz için helyum dolu balonlar sipariş edin ve tavanın altına yerleştirin. Ek olarak, uzayda çeşitli top kompozisyonları düzenleyin (bir kemer, sayı, isim veya çelenk şeklinde).

  Bir yaşındaki çocuk için balonlu oda dekorasyonu

  Basit balon şekilleri

 2. Sayılar, yıldızlar veya kalpler şeklindeki metalize toplar çok özlü görünüyor..

  Folyo tek boynuzlu balon

  Folyo toplar daha dayanıklıdır, şeklini iyi tutar ve çocukların ellerinden korkmaz

 3. Hazır kağıt doğum günü süsleri. Şenlikli dekorasyon konusunda uzmanlaşmış mağazalarda her zaman hazır ponponlar, akordeon toplar, püskül ponpon çelenkleri, hacimsel yıldızlar ve çiçekler, düz çelenkler ve tebrik posterleri bulunur. Sadece onları odaya uyumlu bir şekilde yerleştirmek için kalır..

  Bir odayı dekore etmek için hazır kağıt top

  Kağıt toplar duvara monte edilebilir veya yere saçılabilir.

Önemli! İç mekanı toplarla süslerken 2-3 renk kullanın. Tek renkli bir tasarım sıkıcı görünüyor, ancak 4 veya daha fazla renk şeması kullanırsanız, çok parlak olacaktır..

Doğum günü erkeğinin misafirleri için kendi elleriyle sürprizler yapmak

Konuklara küçük hediyeler de verilirse tatil daha da ilginç hale gelecektir. Sürpriz kutuları şeker, kek veya küçük oyuncaklar tutabilir

Çocukların şenlikli masa dekorasyonu

Sadece çocuğu ve misafirlerini değil, yetişkinleri de memnun etmeye yardımcı olacak birkaç dekorasyon fikri düşünün..

Şenlikli yemeklerin dekorasyonu

Bir çocuk tatilinde anne tüm hayal gücünü göstermelidir. Örneğin, sıradan sebze, et veya peynir kesimleri bir balıksırtı ile düzenlenebilir, sandviçler uğur böceği veya hayvan ağızlıkları şeklinde düzenlenebilir. Masa dekorasyonu için birkaç fikir sunuyoruz.

Oyuncak Hikayesi tarzı çocuk barı

Şenlikli bir masayı dekore etmek için, örneğin en sevdiğiniz masal veya çizgi film gibi belirli bir tema veya stil seçmeniz gerekir.

Şiş üzerinde tatlılar

Bir çocuk masasını orijinal ve hızlı bir şekilde dekore etmek için ihtiyacınız olacak:

 1. Farklı şekil, renk ve boyutlarda marshmallow, pastil, marmelat paketi.
 2. Ahşap veya renkli plastik şişler (uzunluk, tabağın yüksekliğine bağlıdır).
 3. Ters çevrilmiş kesik koni şeklinde vazolar veya bardaklar.

Kendi elinizle tatlı bir buket yapmak için ürünler

Tahta şişler, şekerlemeler ve lastik eldivenler hazırlayın

Önemli! Küçük ila orta şekerler kullanın – çok büyük ve ağır şişleri tutmayabilir.

Tatlı bir buket yapma süreci

Çubuklara şeker koyun, büyük bir hatmi için iki şiş alabilirsiniz

Kendin yap tatlı marshmallow ve marmelat buketi

Farklı tatlılardan oluşan bir buket toplayın ve bir vazoya koyun.

İhtiyacınız olan her şeyi hazırladıktan sonra, şekerlemeleri şişlere koyun ve rastgele bir vazoya koyun. Bulaşıklar şeffafsa, önce renk şemasını dekorun geri kalanıyla eşleştirerek sisal veya organze koyun. Masada en sevdiğiniz tatlılardan çok güzel ve lezzetli “havai fişekler” görünecek..

Meyve ve çilek buketi

Masanızdaki süslemeleri sadece lezzetli değil, aynı zamanda kullanışlı hale getirmek için en sevdiğiniz meyve ve meyvelerden bir buket yapın..

Bu şunları gerektirecektir:

 • hasır sepet (10-15 cm çapında alt);
 • kürdan;
 • baz – büyük bir portakal veya greyfurt;
 • meyveler (örneğin muz, kivi, elma, armut);
 • meyveler (tercihen çekirdeksiz: ahududu, böğürtlen, çilek, üzüm);
 • Lahana Yaprakları;
 • kesme tahtası, bıçak, kıvırcık şekiller.

Hazırlanan meyveleri (yıkanmış ve kurutulmuş) dilimler halinde kesin veya özel kalıplar kullanarak kıvırcık süslemeler yapın..

Hasır sepet içinde kendin yap meyve buketi

Meyve buketi masayı süsleyecek ve odayı taze aroma ile dolduracaktır.

Portakalı (greyfurt) bir sepete koyun, birkaç tarafından kürdan ile sabitleyin, marul yapraklarıyla kaplayın, böylece tabanı kaplayın. Daha sonra hazırlanan meyveleri ve meyveleri dönüşümlü olarak kürdan üzerine ekin ve alt sıradan başlayarak bir daire içinde tabana tutturun. Ortaya çıkan bileşim biberiye, tarhun, nane veya melisa dallarıyla desteklenebilir..

Önemli. Bu tür bir dekorasyonun tatilin başlamasından 2-3 saat önce yapılması önerilmez..

çok renkli gözlük

Tasarım için çok az zaman kaldığında hızlı ama çok etkili bir yöntem kullanabilirsiniz. Martini veya konyak bardaklarına çok renkli drajeler dökün (örneğin, deniz taşları, kukalar, M&M’s) veya hayvan ve çilek şeklinde küçük sakızlar.

Şenlikli bir masa için bir bardak süslemek için basit bir fikir

Bir bardakta çok renkli draje

Bardakları masanın üzerine eşit şekilde yayın. Böyle bir dekorasyon kesinlikle tüm çocuklara hitap edecek ve 10 dakikanızı bile almayacak..

Toppers

Çocuklarınızın sofrasına çeşitlilik katmanın harika bir yolu. Hazır olanları kullanabilir veya kendinizi kağıttan yapabilirsiniz. İnternette çizgi film karakterlerinin, arabaların, patiklerin, futbol toplarının vb. parlak, renkli resimlerini bulun. Bir çocuğun ilk doğum gününde, 1 numara şeklindeki toppers mükemmeldir.Herhangi bir grafik düzenleyiciyi kullanarak, görüntüleri daire, oval, kare veya dikdörtgen şeklinde “kesin” ve renkli bir yazıcıya yazdırın (kalın kağıt seçin) ). İki görüntünün arasına bir kürdan veya küçük bir şiş sokarak bitmiş şablonları çiftler halinde yapıştırın (istenen dekor yüksekliğine bağlı olarak).

Pastayı süslemek için kağıt toppers

Kağıt toppers, bir pastayı veya pastayı süslemek için uygundur

Toppers, kekleri, kekleri, kekleri süslemek, diğer süslemelerle birleştirmek, örneğin bir meyve buketine veya tatlılarla dolu bir vazoya yerleştirmek için kullanılabilir..

Tablo ayarı

Aşağıdaki nüanslara dikkat edin:

 • misafirler için bireysel tekstil peçeteler, örneğin tavşan yüzleri şeklinde orijinal bir şekilde katlanabilir;
 • parlak tabaklar kullanmaya karar verirseniz, düz bir masa örtüsü ve peçete seçmelisiniz;
 • çatal bıçak takımı saten kurdele veya tülden yapılmış fiyonklarla süslenebilir.

1 yaşında bir çocuğun doğum günü için masa ayarı

Masayı plastik ve kağıt tabaklarla servis etmek daha uygun ve güvenlidir, çünkü kırılmaz veya kimseyi incitmez.

Masanın yanındaki ve üstündeki boşlukların düzenlenmesi

Yemek alanının tasarımını tamamlamak için şunları not edin:

 • sırtlı sandalyeler, masadaki peçetelerle eşleşen hafif, havadar kumaştan (tül, organze) yapılmış fiyonklarla süslenebilir;

  Doğum günü için mama sandalyesi süsleme

  Bir fiyonkla bağlanmış şeritler – sandalye sırtları için basit ve etkili bir dekor

 • her konuk sandalyeye bir veya daha fazla helyum balonu bağlayabilir;
 • masanın üzerine kağıt ponponlardan, iplik toplarından, helyumla doldurulmuş balonlardan yapılmış süslemeler asabilirsiniz..

Bebek fotoğraflarını kullanarak tatil masasının üzerindeki duvarı dekore etme

Masanın üstündeki duvarı dekore etme fikri, içinde bebeğinizin hayatının en ilginç anlarının resimlerinin bir olta üzerinde asılı olduğu ahşap çerçevelerden yapılmış bir fotoğraf kolajıdır.

Önemli! Festival masası alanındaki tüm dekor unsurları, misafirlere müdahale etmeyecek şekilde yerleştirilmelidir..

Bu nedenle, 1 yaşındaki bir çocuğun odasını dekore etmek için şunlara ihtiyacınız olabilir: çelenkler, balonlar, hacimsel figürler, çiçekler, doğaçlama karton tasarımları ve sınırsız hayal gücü.

Balonlu oturma odasında duvar

Çocuk odasını gereksiz yere aşırı yüklemeye değmez, misafir varsa oturma odasını veya yemek odasını dekore etmek daha iyidir.

Odayı dekore ettikten sonra şenlikli masayı döşedikten sonra müzikal düzenlemeyi unutmayın. Çocuk şarkıları, bebeğin ilk doğum gününe adanan kutlamaya harika bir katkı olacak.!

Video: Bebeğin ilk doğum gününe hazırlanmak

Festival dekoru için fotoğraf fikirleri

Bir yaşında bir çocuğun çocuk odasında şenlikli masa Bir yaşında bir çocuk için balonlu sepet Kağıt toplar ile hacimsel oda dekoru Bir çocuk odasının tavanını dekore etmek Çocuk odasındaki ipliklerde kağıt toplar Erkek bebeğin doğum günü dekorasyon fikri DIY kağıt tabak çelenk Korsan temalı kreş duvar dekoru Kendin yap hacimsel bir numaralı arkadan aydınlatmalı Balonlu bebek hediyeleri Kartpostallardan DIY basit çelenkler Çocukların doğum günü için şenlikli sofra düzeni İçinde bir sürpriz olan büyük top Çocukların doğum günü için karton davetiyeler Bebek fotoğrafları ile kırmızı balonlar Bir çocuğun doğum günü için aydınlık oda dekorasyonu Çocuk odasının tavanındaki kağıt toplar Çocuk odasının duvarındaki kağıt çiçekler Bir çocuk partisi için parlak ıslık Renkli kağıttan basit çelenkler Balonlardan tavşan figürleri Çizgi film karakterleri şeklinde balonlar Çocuk masasının üzerinde şenlikli çelenk Çocuk hediyeleri için parlak kutular Oğlunun yıldönümü için bir oda dekore etme fikri Tatlı meyve dilimleri buketi Kreş dekoru için kağıt figürlerden çelenk Çocuk odasında oyuncak kale Mavi kalp şeklinde balonlar Doğum günü çocuğunun misafirlerini almak için büyük masa Çocukların doğum günü için tatlı bir sofra kurmak Festival masasında tatlı ikramlar Pasta ve hamur işleri ile tatlı tablo Tatlılar için masada kırmızı masa örtüsü Bir çocuk partisi için tatlı ikramlar Yemek masasında lezzetli keklerden oluşan bir piramit Kağıt figürlü şenlikli masa dekoru Küçük kız doğum gününde Şenlikli dekor için güzel kağıt toplar Bir korsan partisi ruhuyla şenlikli bir masa süslemek Bir birim mavi kağıt peçete Tatlı ikramlar ile sofra düzeni Festival masasında çizgili peçeteler Çocuğun doğum günü partisi masa süsü Festival masasında rozetli kek Çocuk tatili için masa süsleme fikirleri Bir çocuk partisi için korsan özellikleri Doğum günü çocuğu onuruna balon kemeri Tatlı karpuz yemekleri

Previous Post
Önemsiz tasarım için iki tip duvar kağıdı ile yatak odası iç
Next Post
Provence style in the interior of a city apartment