15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Önemsiz tasarım için iki tip duvar kağıdı ile yatak odası iç

Uyumak ve dinlenmek için bir oda sakin ve alçakgönüllü bir atmosfere sahip olmalıdır, ancak çoğu zaman sıkıcı ve sıkıcı olduğu ortaya çıkar. Tasarımcılar, iki tür duvar kağıdına sahip bir yatak odası iç mekanı da dahil olmak üzere, belirli bir çeşitlilik eklemek için birçok ilginç numara sundu. Ancak, çözümün tüm basitliği ile herkes uyumlu kombinasyonları doğru bir şekilde seçemez. Bu, kişisel alanınıza çeşitlilik ve anlam katmanın en ekonomik yoludur. Ancak şaşırtıcı bir sonucun garanti edildiği birkaç önemli koşul vardır..

Klasik bir yatak odasında duvar kağıdının yatak takımı ile kombinasyonu

Duvar kağıdını birleştirmek, özel maliyetler olmadan orijinal bir iç mekan oluşturmanıza olanak tanır

Yatak odası için duvar kağıdı nasıl seçilir

Herhangi bir yaşam alanında duvar dekorasyonu, stil ve kişisel tercihlere göre belirlenir. Kasaba halkının çoğu, tasarım stili hakkında oldukça belirsiz bir fikre sahiptir. Ancak herkes, daha uygun olduğu belirli bir renge bakarak söyleyebilecek:

 • klasik veya modern iç mekanlar için;
 • ülke için (kırsal amaçlı);
 • etnik yönelim.

İki tür duvar kağıdı ile yatak odasında beyaz gardırop

Duvar kağıdı seçimi büyük ölçüde yatak odasının iç stilinin yönüne bağlıdır.

Evet, vurgulanmış bir üslup yönelimi olmadan ortalama, ifade edilmemiş bir tasarım olabilir. Çoğu zaman, bu kasıtlı olarak dinlenme odası için yapılır, yatak odasının iç kısmında beyaz duvar kağıdı veya net bir desen olmadan soluk, göze batmayan tonların duvarları seçilir. Bu, dikkati dağıtır ve rahatlamayı teşvik eder. Bilinçaltı zihinleri kaotik ve tanınabilir çizgiler göz önüne alındığında bazı fikirler üreten yaratıcı insanların yatak odalarının duvarlarında net bir süslemenin olmaması özellikle yararlıdır..

Çiçek baskılı duvar kağıdında siyah çerçeveli resimler

Rahat bir atmosfer yaratmak için ölçülü renkler ve desenler daha uygundur.

Koyu kahverengi duvar kağıdı ile yatak odasında ahşap zemin

Kahverengi tonlar yatıştırır, sıcaklık ve rahatlık hissi yaratır

Kombine duvar kağıdına sahip bir yatak odasının tasarımı, orijinal ve daha çekici hale getirmek için çok daha kolaydır. Ancak, hepsi bu odada ne kadar zaman harcadıklarına bağlıdır. Yorucu bir günün ardından yeteri kadar uyumak için yatak odasına gelirlerse, pahalı onarımlar yapmamalısınız. Bir yatak odasını dekore etmek için basit bir klasik desen seçmek yeterlidir, örneğin çiçek süslemeli zayıf belirgin bir şerit..

Oda kusurlarını düzeltmek için iki tür duvar kağıdı nasıl kullanılır

Yatak odası, çok zaman harcamanız gereken dairede ana yerse, birleşik rulolarla yatak odası için duvar kağıdı tasarımına daha fazla dikkat ederler. Bu, bir dinlenme odasını bir çalışma alanıyla birleştirirken önemlidir – terziler, muhasebeciler, skype eğitmenleri ve antrenörler çevrelerine çok dikkat etmelidir..

Aynı renkteki duvarlar iyi görünüyor, ancak bazılarının desenli olduğu farklı dokularda, diğerleri pürüzsüz, tek renkli, fotoğraftaki gibi asil bir süslemeyi olumlu şekilde gölgeliyor.

Gri yatağın üzerine mavi baskılı hafif duvar kağıdı

Vurgulu duvarda sade mavi yüzeylerin zarif süslemelerle başarılı bir kombinasyonu

Tavsiye. Bunları veya bu ruloları seçerken, duvar kağıdı yardımıyla bazı oda kusurlarını düzeltebileceğinizi ve duvar kusurlarını gizleyebileceğinizi unutmayın..

Pastel renklerde yatak odası iç

Pastel tonlar küçük düzensizlikleri görsel olarak düzeltir

Yatak odasının iç kısmında karanlık duvar kağıdını birleştirmek

Koyu doygun duvar kağıtları, kusurlu duvarlar için uygun değildir

Geniş bir yatay şerit, duvarların üst kısmına, tavandaki tüm çevre boyunca yapıştırırsanız, farklı türde bir duvar kağıdına sahip küçük bir yatak odasının içini görsel olarak genişletecektir..

Dikey desen tavanı hafifçe “kaldıracak”, odayı daha geniş hale getirecektir. Elmas biçimli kafes şeklindeki bitki süsü de aynı özelliğe sahiptir. Ancak odanın alt kısmı gerçek boyutundan daha küçük görünecektir, bu nedenle yatak odası zeminlerinin ne olacağını düşünmek önemlidir..

Geometrik desenli dikey çizgili duvar kağıdı

Dikey şeritler tavanı görsel olarak daha yüksek yapacaktır, odada az mobilya varsa bunları parlak renklerde yapmak uygundur.

Bir kız için yatak odası tasarımında büyük çiçekli duvar kağıdı

Küçük bir desene sahip duvar kağıdı odayı küçültür ve tersine, büyük bir süsleme alanı arttırır.

Bir dairenin veya evin duvarları küçülürse, kağıt duvar kağıdı kırışabilir ve çatlayabilir. Bu durumda, kağıt ruloları dokunmamış ve sıvı duvar kağıdı lehine reddedin. Yatak odası için duvar kağıdı tasarımı değişir – kombine 2 tip, farklı dokular ve renkler.

Yatak odası için fotoğraf duvar kağıdı kullanımı en son tasarım bulgusudur, büyük bir çiçek 3D baskısı özellikle önemlidir. Odanın kusurlarının çoğundan dikkati dağıtacak ve bir vurgu duvarı oluşturacaktır. Büyük çiçekler görsel olarak yatak odasının duvarlarını “ayır”.

Yatak odasının iç kısmında büyük yapraklı duvar resmi

Parlak fotomurallar, iç mekanın en önemli özelliği olacak ve vurgulu duvarın yanında bulunan nesnelere dikkat çekecek.

Orijinal mekansal yanılsamalar başka bir dünyaya kapı açar veya yatak odasının konfigürasyonunu değiştirir. “Zebra” gibi zıt çizgili duvar kağıtları, yatay olarak dar bir uç duvarda ve dikey olarak büyük bir duvarda çalıştıklarında benzer bir özelliğe sahiptir..

Yatak odasında kağıt duvar kağıdı üzerinde yatay çizgiler

Yatay kombinasyon ile odayı uzatabilirsiniz.

Parlak, koyu ve siyah duvar kağıtları çok fazla ışık yansıttıkları için “çok karanlık” hissetmezler. Mat ve kadifemsi ise ışığı ve alanı, özellikle siyah duvar kağıtlarını emer. Bu abartılı resepsiyon sadece büyük bir yatak odası veya stüdyo daire için uygundur..

Yatağın arkasındaki duvarda koyu mavi duvar kağıdı

Kare bir odayı genişletmeniz gerekiyorsa, bir duvara parlak, doygun bir süslemeyle duvar kağıdı yapıştırmanız gerekir.

Işık tonları, küçük bitki desenleri odayı genişleterek ışıkla doldurur. Ancak bu renk her tarz iç mekan için uygun değildir. Bu duvar kağıdı tasarımı, aşağıdaki tarzda bir yatak odası için uygundur:

 • retro;
 • romantizm;
 • boho;
 • eski püskü şık;
 • ülke;
 • kaynak;
 • nostaljik.

Büyük elemanlara sahip geniş duvar kağıtları, bu desen yalnızca bir duvardaysa, farklı duvar kağıtlarına sahip bir yatak odası tasarımı için mükemmel bir çözümdür..

Yatak odasını duvar kağıdı ile imar etmek

Duvarların ana tonundan daha koyu duvar kağıdı, yatak odası alanını imar etmek için harika

Duvar kağıdını farklı doku ve desenlerle birleştirmek, yatak odasının belirli bir alanına dikkat çekmenin iyi bir yoludur. Örneğin, makyaj ile makyaj veya ayna ve saç bakım aksesuarları olan bir konsol ile makyajı vurgulamak daha kolaydır. Yatak odası için duvar kağıdına sahip orijinal iç mekan, yatağın başındaki alanı işaretleyen fark edilmeyecek..

Yatak odası için en iyi duvar kağıdı malzemesi nedir

Son zamanlarda, malzemelerin çevre dostu olmasına özel önem verme eğilimi olmuştur. Ve bu doğrudur – bizi çevreleyen her şey sağlığımızı etkiler, özellikle de yatak odasının kimyasal bileşenlerine duyarlı alerjisi olanlar veya astımlılarsa. Özellikle tadilattan sonraki ilk aylardaki toksik süspansiyon, uyku sırasında soluduğumuz havayı görünmez bir şekilde yansıtır. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunun farklı duvar kağıtları ile tasarımı, sağlığa etkisi açısından arka plana kayboluyor..

Mor tonlarda yatak odası dekorasyonu

Duvar kağıdı aynı tip ve aynı kalınlıkta olmalıdır, aksi takdirde birleştirilmesi zor olacaktır.

Modern yapı malzemeleri pazarı, duvar kağıdı için geniş bir malzeme yelpazesi sunar ve bu, yatak odasında mükemmel duvar kağıdı kombinasyonunu seçerken olasılıkları genişletir. Bununla birlikte, tüm materyaller başarıyla birleştirilmez ve en etkileyici temel, mütevazı bir arka plan gerektirir. Bir çocuk yatak odasında başka bir kriter önemlidir – pratiklik, ancak duvar kağıdının nefes alması gerekir (fazla nemi emer ve buharlaştırır).

Sıvı duvar kağıdına ek olarak, serpiştirilmiş bir kağıt ve selüloz çözeltisini daha çok andıran, ağırlıklı olarak kağıt ve dokuma olmayan bir sırt (taban) üzerinde farklı malzemelerden rulolar üretilir..

Yatak odasının vurgulu duvarında gri ve beyaz dokuma olmayan duvar kağıdı

Dokunmamış duvar kağıdı çok dayanıklı, elastik ve yapışması kolaydır

İki tip duvar kağıdına sahip bir yatak odasının içi için, sadece taş duvar kağıdı (kumtaşı kesimi) tavsiye edilmez, diğer tüm çeşitler bütçe kağıdı veya boyama için pratik duvar kağıdı ile birleştirilebilir. Dokumasız ve fiberglastan üretilirler. Dokulu çizim birkaç kez yeniden boyanabilir, bu da “sanatlarını” odaların duvarlarında uygulayan genç sanatçıların ebeveynlerini memnun eder. Bununla birlikte, hacimsel çizim, kale için periyodik olarak cam elyaf ve dokunmamış taban deneyen kediler tarafından sevilir. Yatak odasında duvar kağıdı tasarımını düşünürken bunu bilmek önemlidir. Tekstil duvar kağıdının zarar görmesi de kolaydır.

Vinil duvar kağıdı ile başlığın üzerindeki duvar dekorasyonu

Boyanabilir düz ve desenli vinil duvar kağıdı kombinasyonu ile temiz ve çekici bir görünüm yaratın

Nonwoven, terziler tarafından astar veya teknik destek olarak iyi bilinen viskoz dokumasız bir kumaştır. Bu duvar kağıtlarının rulo ile boyanması da kolaydır, ayrıca aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdırlar, bu da özellikle diğer odalardan daha sık yapılması gereken kreşlerde onarım maliyetini azaltır..

Bazı duvar kağıtları, örneğin kumaş gibi dikkatli kullanım gerektirir, diğerleri yıkanabilir ve temizlenebilir. Bambu ve mantar kaplamaların rulolardan ziyade küçük tabakalarda bulunma olasılığı daha yüksektir. Ve ahşap, ahşap veya kaplamalı duvar kağıdı özel bakım gerektirmez – kağıt bazında pahalı ahşap türlerinin kesilmesidir. Ancak vernikle açılabilirler, ancak bundan sonra ekolojik bileşenlerini kaybederler. Evet ve iç mekan kullanımı için doğal reçineli maddelere dayalı özel bir vernik gereklidir.

Tekstil duvar kağıdı ile yatak odası

Kumaş duvar kağıdı lüks sınıfa aittir, pahalıdır ve temizlenmesi kolay değildir

Tüm bu malzemeler, iki tür duvar kağıdına sahip bir yatak odasının içi için uygundur, bir duvarın dekoratif dekorasyonu için pahalı rulolar, kağıt rulolar – taban veya arka plan olarak.

Numara. Malzeme Özellikler Dezavantajları
1. Kağıt duvar kağıdı Yatak odası duvarlarını yapıştırmak için mevcut en popüler malzeme olan rulolar, genellikle kendi kendine onarım için mevcut olan 2-3 kat halinde üretilir.. Kısa servis ömrü, doğrudan güneş ışığında yanar, ıslak temizlik sırasında ıslatılır ve komşular tarafından su basması.
2. dokunmamış Duvar kağıdı polimer ve selüloz esas alınarak üretilir, plastik malzeme, büzülme aşamasındaki yeni binalara uygun, kağıttan daha güçlü, nefes alabilir, yapıştırıcı ile emprenye etmeye gerek yoktur. Çabuk solmaz, evcil hayvanların pençelerinden bozulmaya eğilimlidir, yıkanamaz, yapıştırmadan önce alt tabakanın dikkatli bir şekilde hazırlanmasını gerektirir..
3. Serigrafi ve vinil Hacimsel desenli (polimerler, vinil), güzel, pratik, dayanıklı, farklı malzemeleri taklit eden dokunmamış veya kağıt taban.   Polimerler nefes almaz, üst tabaka mekanik yollarla kolayca zarar görür ve eski haline getirilemez..

Bir yatak odası duvarında iki renk duvar kağıdı

Eşkenar dörtgen, bukleler ve zambak şeklinde serigrafi baskı, klasik tarzda bir yatak odası için uygundur

Bugün, birçok pahalı malzeme, yatak odasının iç kısmındaki güzel duvar kağıtlarını başarıyla taklit ediyor:

 • deri;
 • Mantar;
 • Süet deri;
 • jakar;
 • Atlas;
 • brokar;
 • kadife;
 • kadifeler;
 • keten;
 • Japon ipeği.

Yatak odasının içini dekore ederken pervaz kullanımı

Duvar kağıdı bağlantılarını pervaz ve kenarlıklarla gizleyebilirsiniz

Dikkat! Kalın kağıt ve kumaş rulolar en yüksek kalitede kabul edilir..

İki tür duvar kağıdı nasıl birleştirilir

Farklı duvar kağıtlarının bir kombinasyonunun yatak odasının duvarlarında nasıl görüneceğini hayal etmek zordur, bu nedenle onları satın alırken ve evde sunarken birbirine yapıştırmanız önerilir. Cesur deneylerden korkmayan insanlar “uyumsuz” olanı değiştirebilir ve birleştirebilir. Sonuçta bu tuğla işi değil, bir şeyi beğenmediyseniz, bir süre sonra her zaman yeniden yapabilirsiniz..

Kağıt duvar kağıdı ile yatak odasında bir niş dekorasyonu

İki tür duvar kağıdının kombinasyonu, yatak odasında bir niş olduğunda kendini gösterir.

Ancak, her zaman muhteşem görünecek yadsınamaz düetler var:

 1. Aynı botanik türden küçük ve büyük çiçekler, örneğin fotoğraf duvar kağıtlarında küçük bir gül ve büyük tomurcuklar. Aynı renkteki çiçekleri bulabilirseniz, bu bir kazan-kazan seçeneğidir. Kahverengi yapraklı pembe güller, iki tip duvar kağıdı ve kahverengi mobilyalarla yatak odasının iç kısmında harika görünüyor..
 2. Doğru renk şemasını seçerseniz, soyut bir çizim doğrusal bir süsleme ve tek renkli bir taban ile iyi görünür. Siyah ve beyaz seçenekler, özellikle yüksek teknoloji tarzında lüks iç mekanların tasarımında sıklıkla görülür..
 3. “Türk hıyarı” veya oryantal yıldız polyhedra gibi etnik desenler, oryantal stil için en iyi çözümdür. Bu alacalı duvar kağıdı, parlak tek renkli bir tabanla (yeşil, pembe, koyu kırmızı, mor) iyi görünüyor..
 4. Şerit tamamen erkeksi bir desen olarak kabul edilir, ancak genellikle çiçek desenleri ve düz bir arka plan ile iyi gider. Bu nedenle, tasarımcılar genellikle evlilik yatak odası için böyle bir duvar kağıdı kombinasyonu veya dinlenme odası işlevine sahip bir erkek çalışma odası sunar..
 5. Bir kalem darbesi veya bir kamçı darbesi şeklinde ifadesiz bir çizim, modernitenin “el yazısı” dır. Bu tür varyasyonlar, geniş tek renkli ekler veya daha büyük zarif desenlerle iyi görünür..
 6. Ekose, duvar kağıdı tasarımlarında çok yaygın değildir, ancak country ve vintage ortamlarda iyi görünür. Sadece düz bir taban veya boyama için biraz belirgin bir duvar kağıdı dokusu ile birleştirilirler..
 7. Coğrafi bir noktaya bağlı olarak belirli bir stil için etnik süslemenin seçilmesi önerilir. Örneğin, kırmızı ejderhalar Çin’dir, sakura dalları Japonya’dır. Bununla birlikte, büyük hiyeroglifli duvar kağıtları herhangi bir Asya stili için uygundur, dokulu ve bambu duvar kağıdı ile gölgelendirmek daha iyidir.
 8. Dokulu duvar kağıdı dekoratif sıva, ahşap kesim, taş karo veya tuğla işi taklit edebilir. Bu, özel bir iç mekan için mükemmel bir çözümdür, ancak her arka planla uyumlu değildirler. Genel kural, stil önerilerine uymaktır, örneğin, tuğlaları çıplak sıva veya gri beton için duvar kağıdı ile birleştirin..
 9. Mevsimlik duvar resimleri yıl boyunca ruh hali için uygun değildir, kullanımları birkaç aydır, ruh halinde yapıştırılır. Her ne kadar Norveç veya İsveç gezisini anımsatan nostaljik bir manzara olsa da, beyaz bir İskandinav yatak odasında harika bir duvar kağıdı tasarımı. Doğru mobilya ve aksesuarları seçmek önemlidir..

Gri tonlarında modern yatak odası iç

Büyük bir çiçek desenli arka plan gri duvar kağıdının şık kombinasyonu

Tavsiye. Farklı duvar kağıtları seçerken, organik görünmesi için eklemlerini ne ve nasıl işleyeceğinizi düşünün..

Nazik pastel renklerde kızın yatak odası iç

Herhangi bir kuralın istisnaları vardır. Beğendiğiniz bir renk kombinasyonu bulursanız – kullanın.

Vurgulu bir duvar nasıl stillendirilir

Bu tasarım tekniği son zamanlarda giderek daha fazla taraftar buldu, çünkü bu, yatak odasının içini duvar kağıdıyla çeşitlendirmek için ana fırsat. Muhteşem, akılda kalıcı bir tasarımın yardımıyla bir duvardaki vurgu, dinlenme odasının dekoruna biraz çeşitlilik katacaktır. Sadece bir duvarın kusurunu gizlemek gerektiğinde, diğer yüzeyler yeniden yapıştırma gerektirmediğinde kısmi onarımlar başlatılabilir..

Geniş bir yatak odasında kırmızı duvar kağıdı ile duvar

Vurgulu duvar, yatak odasının içini daha dinamik hale getirecek

Çoğu zaman, yatağın başındaki bir duvar veya kendi takdirinize göre dekore edilmiş serbest bir düzlem, dikey bir vurgu olarak kullanılır. Çeşitlilik, bir palete veya orijinal bir süslemeye farklı bir gölge getirecek.

Duvarda kağıt duvar kağıdı olan benekli yatak odası zemini

Başlığın üstündeki duvar, vurgu yapmak için iyi bir yerdir.

Vurgulu duvarda, duvar kağıdının kalıntılarından bir kolaj veya panel de yapabilirsiniz – yaratıcı bir iç mekan için duvar kağıdı tasarımcısı olarak hayal gücünüzü uygulamak istediğinizde harika bir dekor.

Çocuk yatak odası için, makul ebeveynlerin çocuklarına çocuklarını “duvar resminde” egzersiz yapma fırsatı verdiği özel duvar kağıdı boyaması satılmaktadır..

Yatak odası duvarında tavana geçen niş

Sadece duvarı değil, tavanı da seçebilirsiniz.

Gölgelerin ve renklerin kombinasyonu büyük ölçüde kişisel tercihe bağlıdır. Ancak, beyazın çok yönlü bir arka plan olduğunu ve dokulu ahşap esaslı duvar kağıdının mobilya, laminat parke ve iç kapılarla uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Daha ilginç örnekler – fotoğraf galerimizde.

Video: Yatak odası için duvar kağıdı nasıl seçilir

Fotoğraf galerisi: yatak odasında çeşitli duvar kağıdı kombinasyonları

Klasik yatak odası aydınlatması Yatak odası tasarımında mor boyanabilir duvar kağıdı Yatak odasının duvarında çizgili duvar kağıdı Kombine duvar kağıdına sahip çocuk odası Evlilik yatak odasında gri yatak örtüsü Yatak odası duvarında yatay şeritler Yatak odası duvarını patchwork duvar kağıdı ile dekore etme iki kız için çocuk odası Okul kızları yatak odası tasarımı Kahverengi dolap mobilya Farklı bir desenle aynı renkteki alternatif duvar kağıdı Bir kız ve bir erkek için bir oda imar Kahverengi duvar kağıdı üzerinde leylak çiçekleri Yatağın başının üzerinde dar bir şerit halinde duvar kağıdı Yatak odası tasarımında kırmızı renk Beyaz süslemeli leylak yatak örtüsü Bebek yatağında dekoratif yastıklar Çocuk odasında çizgili duvar kağıdı Sarkıt abajurla uyumlu gri duvar kağıdı Çiçek duvar kağıdı ile dar yatak odası tasarımı Koyu kahverengi parke zemin Klasik yatak odası iç Hassas tonlarda kız yatak odası tasarımı Koyu renklerde erkek yatak odası Beyaz doğal ahşap yatak Beyaz deri döşemeli mobilyalar Eşlerin yatak odasında çizgili yatak örtüsü Genç bir kızın yatak odasında yuvarlak yatak Beyaz yatakta siyah yatak örtüsü Yatağın başının üzerinde doğal bir manzara ile boyama Yatak odasının iç kısmında kahverengi renk Yatay Çizgili Vinil Duvar Kağıdı İki tür duvar kağıdı ile modern yatak odası tasarımı Yatak odasında dokunmamış duvar kağıdı üzerinde dikey çizgiler Bej çarşaflı yatakta gri yatak örtüsü Beyaz bir tavanda spot ışıkları döşemeli başlık Leylak duvarlı klasik yatak odası gri tonlarda yatak odası tasarımı Başucu masasında sunta TV Beyaz yatak odasında gri zemin Yeşil duvarlı bir odada beyaz mobilyalar Başucu masasındaki masa lambası Yatağın karşısındaki duvarda televizyon Lila renginde yatak odası iç dekorasyonu İki tür duvar kağıdı ile yatak odasında çizgili yatak örtüsü Kadın yatak odasında kahverengi yatak Beyaz süslemeli gri duvar kağıdı Bir kız için yatağın üzerinde büyük güller olan fotoğraf kağıdı

Previous Post
Bir şehir dairesinde ülke tarzı mutfak tasarımı
Next Post
1 year old boy’s birthday room decoration ideas