15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda tuğla taklidi: kendin yap

İç mekandaki yüksek kaliteli tuğla taklidi, tüm dünyadaki tasarımcıları hızla kazandı. Bu dekor, şık görünümü, çok yönlülüğü ve uygulama kolaylığı ile ayırt edilir. Tuğla benzersiz bir çekiciliğe sahiptir, hemen tasarımın merkezi detayı haline gelir. Gerçek tuğlalarla iç kaplama her zaman mümkün değildir. Bu, malzemenin büyük ağırlığından kaynaklanmaktadır. Taşıyıcı duvarlardaki böyle bir yük, ciddi olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, daha hafif, daha ucuz malzemelerden bir tuğla duvar taklidi oluşturulur. Özellikler, simülasyon oluşturmak için adım adım talimatlar bu makalede belirtilmiştir..

Tuğla duvarlı modern oturma odası tasarımı

Tuğla duvar, aydınlık bir oturma odasının iç kısmında iyi görünüyor

Bir tuğla duvarın uygun olduğu yerler?

Bir tuğla duvar fikri, bir evin, dairenin, kır evinin herhangi bir odasında uygun olacaktır. Bu, modern mutfaklar için harika bir çözümdür. Oradaki tuğla sadece iç mekanı dekore etmeyecek. Pratik bir işlev görecektir. Taklit genellikle önlük alanında, üstte şeffaf camla kaplanmış olarak düzenlenir. Böyle bir önlük duvarı kirden güvenilir bir şekilde koruyacak, çok sıradışı görünüyor.

Mutfak duvarını tuğlalarla süslemek

Beyaz tuğla vurgulu duvarlı rahat mutfak

Oturma odasının iç kısmındaki siyah tuğla duvar

Tuğla duvar herhangi bir renkte boyanabilir

Özel bir evin yatak odasında beyaz tuğla duvar

Modern yatak odasında beyaz tuğla duvar

Oturma odasında taklit tuğla işi ana dekoratif vurgu olacak. Şömine, beyaz döşemeli mobilyalar ile birleştirilecektir. Ayrıca, bu fikir uygulamasını yatak odasının iç kısmında bulacaktır. Genellikle acımasız erkeksi bir iç mekanda vücut bulur..

Tuğla görünümüne uyan stiller

Bu dekor öğesi, her yaşam alanı tarzı için uygun değildir. En uygun yönler tabloda tartışılmaktadır:

stil Spesifik özellikler
çatı katı Bu, bir taklit tuğla duvar yerleştirmek için en başarılı stildir. Çatı katı neredeyse tamamen dekorasyon eksikliği ile karakterizedir. Böyle bir planın içi, bir depoya, endüstriyel tesislere çok benzer..
Ülke Bu yön genellikle kır evleri, yazlık evler düzenleme sürecinde kullanılır. İçlerinde tuğla, sobanın, şöminenin yanında uygun görünüyor. Ülke tarzı parlak renkler ile karakterizedir. Bu nedenle pahalı kırmızı tuğlalar kullanılabilir..
minimalizm Minimalizm tarzındaki odalar, şehir dairelerinin daha tipik bir örneğidir. İçlerinde beyaz tuğla taklidi kullanmak daha iyidir. Bu çözüm, basit bir iç mekanı daha ilginç hale getirmeye yardımcı olacaktır..
Gotik Yatak odaları tuğla kullanılarak bu tarzda dekore edilmiştir. Tuğla, orijinal metal yatakla iyi gider. Mükemmel tamamlayıcı şık saten yatak takımı olacak.

Tuğla duvarlı mutfak iç

Bir tuğla duvarda açık raflı çatı katı tarzı mutfak

Beyaz tuğla duvarlı geniş bir oturma odası tasarımı

İskandinav tarzında aydınlık oturma odası

Duvarın dekorasyon için hazırlanması

Yüzey hazırlığı ile duvarı kendi ellerinizle bitirmeye başlamanız gerekir. İlk adım, eski kaplamayı sökmektir. Eski kaplama duvardan tamamen çıkarılmalıdır. Özellikle eski malzemenin ileride kullanılmak üzere saklanması gerekmiyorsa, sökme işlemi genellikle minimum zaman alır. Sökme işinin ardından büyük talaş ve çatlakları onarmaya başlamalısınız. Alçı ile tamir edilebilirler. Sıradan bir spatula ile uygulanır. Bazen çözümü ellerinizle çipin içinde dağıtmak uygundur..

Matkap ve fırça eki ile eski boyayı çıkarma

Eski kaplamayı çıkarmak en kirli iş olacak

Bir sonraki adım macun. Taklit tuğlanın montajının kolay olması için duvar tamamen düz olmalıdır. Bir bitirme macunu gereklidir. Bu kompozisyon, küçük çatlaklardan ve eksikliklerden kurtulmanıza izin verecektir. Duvardan bile dışarı çıkarak ona hoş bir tek tip gölge verir. Duvarı hazırlamanın son adımı bir astar uygulamaktır. Yüzeyi orta boy bir rulo ile astarlamak daha uygundur. Astar karışımını iki kat halinde uygulamak daha iyidir. Önce ilk katman, ardından bir süre beklemeniz gerekiyor. Duvar iyice kurumalıdır. Daha sonra son kat uygulanır.

taklit köpük

Köpük taklidi tuğla işi hafif, düşük bir fiyata sahiptir. Kendiniz yapmak için bir tavan köpüğüne, keskin bir kırtasiye bıçağına, jel kaleme, yapıştırıcıya, boyaya ihtiyacınız var..

Kendi elinizle köpük tuğla yapma süreci

Köpük kullanarak tuğlaları taklit etme tekniği oldukça basittir: kesin, lekeleyin ve yapıştırın

Üretim süreci oldukça basittir:

 1. Fayans işaretleme. Tuğlalar küçük olmalıdır – 150×70 mm. Daha büyük elemanlar mantıksız görünecek. Normal bir jel kalemle işaretleyebilirsiniz. Tuğlalar arasında dikişler için biraz boşluk bıraktığınızdan emin olun..
 2. Tuğlaları kesmek. Bunu yapmak için keskin bir büro bıçağı kullanabilirsiniz. Dikkatlice kesin. Strafor kırılgan bir malzemedir.
 3. Tuğla ile duvar dekorasyonu. Bitmiş tuğlalar duvara yapıştırılabilir. Yüzeyi önceden işaretlemek ve hazırlamak daha iyidir. Elemanları sıradan fayans yapıştırıcısı ile tutturmak kolaydır. Kaplama, yüzeyin alt kenarından başlamalıdır. Küçük bir boşlukla tuğla döşemeniz gerekiyor – 2 milimetre.
 4. Tablo. Boya, dekora doğal bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır. Boyanın rengi, diğer iç elemanların renklerine göre seçilmelidir. Duvarı rulo, fırça ile boyayabilirsiniz. Tuğlalar arasına daha fazla boya eklenmesi gerekiyor. Bu, kapsama alanını daha doğal bir görünüme yaklaştırır..

Levha polistirenden tuğla yapmak

Lehimleme saç kurutma makinesi veya normal bir havya kullanarak tuğlalara doku ekleyebilirsiniz.

Köpük parçalardan yapılmış beyaz tuğla duvar

Köpük duvarı sadece asetonsuz boyalarla boyayabilirsiniz, en iyi seçenek su bazlı bileşimlerdir.

Alçı kullanıyoruz

Alçı ile gerçekçi bir tuğla duvar yapmak kolaydır. Bu tür kaplama, fabrika yapımı inşaat ürünlerinden daha kötü görünmeyecektir..

Ev yapımı tuğla yapmak için bir torba alçı

Tuğlaların yeterince sağlam çıkmasını istiyorsanız G-16 marka alçı satın alın.

Ayrıntılı talimatlar, kendiniz böyle bir taklit oluşturmanıza yardımcı olacaktır:

 1. Bir form satın almak. Taklit tuğla yapımı için kalıp bulmak zor değildir. Bunları donanım mağazalarında bulabilirsiniz. Dilerseniz formu kendiniz de hurda malzemelerden yapabilirsiniz. Hatırlanması gereken en önemli şey, tuğla kalınlığının 10 milimetreden az olmaması gerektiğidir. Aksi takdirde, eleman kurulum sırasında basitçe kırılacaktır..

  Dekoratif sıva tuğlaları dökümü için silikon kalıp

  Silikon kalıplar çeşitli doku benzeri yüzeylerde gelir

 2. Alçı karışımının hazırlanması. Kuru alçı su ile seyreltilmelidir.

  Elektronik ölçekte kuru sıva tartımı

  Bir kalıbı doldurmak için gereken alçı miktarını hesaplamak önemlidir.

 3. Her formu sabunlu suyla yağlamak daha iyidir. Daha sonra iş parçasının kalıptan çıkması kolay olacaktır..

  Alçıyı dökmeden önce silikon kalıbın ıslatılması

  Bir sprey şişesine dökülen sulu bir çamaşır sabunu çözeltisi ile nemlendirmek uygundur.

 4. Bitmiş sıva kütlesi bir kalıba dökülür, yarım saat bekletilir..

  Alçı harcı ile doldurulmuş silikon kalıp

  Dökülen kalıp kurutma

 5. Tablo. İstenirse alçı boşluklar herhangi bir renkte boyanabilir. Boyayı birkaç kat halinde uygulamak daha iyidir. Boyamadan sonra elemanlar ayrıca verniklenebilir. Bu, operasyonel ömürlerini önemli ölçüde uzatacaktır..

  Boyalı ev yapımı alçı taşlar

  Renk şemasını kullanarak orijinal bir yüzey dekoru oluşturabilirsiniz.

 6. Yüzey dekorasyonu. Alçı boşlukları eşit olarak yerleştirmeniz gerekir. Duvarın dibine bir başlangıç ​​çizgisi çizin. Çalışma sırasında ona rehberlik edin. Alçı tuğlaların montajı sıradan fayans yapıştırıcısı kullanılarak yapılır..

  Dekoratif tuğlaların duvara kendi elleriyle montajı

  Dikişleri eşit hale getirmek için tahta çıtalar kullanın.

Tuğla sıva kaplama

gri tuğla duvar üzerinde tv paneli

Dekoratif sıva yardımıyla, örneğin oturma odasında vurgulu bir duvar süsleyebilirsiniz ve bu iki şekilde yapılabilir.

Birinci yöntem

Özel bir şablon olan sıva kullanarak iç mekan için güzel bir tuğla duvar yapabilirsiniz. Düz bir şablon bulmak kolay değildir. Bunu yapmak için tek bir mağazayı veya pazarı ziyaret etmemeniz gerekecek. Bununla birlikte, dekoratif kaplamanın hızlı bir şekilde yapılmasına yardımcı olacak şablondur..

Tuğla taklidi için kompozit şablon

Bu şablonlar kompozit malzemeden üretilmiştir, kırılmaz ve uzun süre hizmet verir.

Tuğla yapmak için ev yapımı ahşap kalıp

İnce tahtalardan kendi ellerinizle benzer bir şablon yapılabilir.

Başlamak için duvar hazırlanmalıdır – çatlakları, talaşları, macunları, astarları kapatmak için. O zaman iyi bir dekoratif sıva satın almanız gerekir. Alçı, yüksek kalitede ve tamamen çevre dostu olmalıdır. Yüzey normal şekilde sıvanmıştır. Sıvamadan hemen sonra, suyla hafifçe nemlendirilmiş bir şablon alabilir ve kaplamaya yapıştırabilirsiniz. Daha sonra şablon çıkarılır ve yüzeyde açıkça izlenen dikişler kalır. Bu şekilde, tüm kaplamayı işlemeniz gerekir. Kuruduktan sonra sıva tabakası astarlanmalı, tuğlalar boyanmalıdır. Dikişler, tuğlalar farklı bir renge sahip olmalıdır.

İkinci yöntem

Bir sonraki yöntem için şablon gerekli değildir, sıradan maskeleme bandı kullanacağız..

Beton duvarda kağıt maskeleme bandı

İlk olarak, astarlanmış duvarda maskeleme bandından işaretler yapıyoruz.

Beton duvara dekoratif sıva uygulanması

Daha sonra alçıyı 3-5 mm kalınlığında bir tabaka halinde uygularız.

Alçı ve bant kullanarak tuğla taklidi

Çözeltinin kalınlığına bağlı olarak birkaç dakika sonra bandı çıkarın. Alçıyı fazla maruz bırakmamak önemlidir, aksi takdirde kenarlar yırtılır.!

İmitasyon tuğla duvar boyama

Alçı tamamen kuruduktan sonra duvarı boya ile kaplayın.

Kendi ellerinizle tuğla kaplamalı beyaz duvar

Ve biz bu tür bir güzellik elde ederiz!

ahşap kullanıyoruz

Neredeyse sonsuz bir tuğla inşa etmek istiyorsanız, ahşabı tercih etmelisiniz. Ağaç uzun süre dayanır, insan sağlığı için tamamen güvenlidir. İş için malzemeyi almanız gerekir. Düz kalın kontrplak idealdir. İşlenmesi kolaydır, nispeten düşük bir ağırlığa sahiptir, mükemmel performansa sahiptir.

Dekoratif tuğla yapmak için kontrplak işaretleme

Kontrplak levha üzerine işaretler uygulamak gerekir

Her tuğla dikkatlice kesilmelidir. Bir sonraki adım element taşlamadır. Bunu yapmak için ince zımpara kağıdı kullanın. Elemanlar sadece ön taraftan zımparalanır.

Sıradan kontrplaktan yapılmış dekoratif tuğlalar

Yüzeyin kalitesi ve görünümü taşlamaya bağlıdır

Ardından, fayanslar duvara yapıştırılmalıdır. Bu, özel bir ahşap tutkalı ile yapılabilir. Tuğlalar arasında küçük bir boşluk bırakarak, yalnızca işaretlere göre yapıştırmanız gerekir. O zaman duvar tamamen kuruyana kadar beklemeniz gerekir. Ancak o zaman dekoratif işlemeye başlayabilirsiniz. Yüzey boyanmalı, renksiz vernik ile kaplanmalıdır. Vernik, yüzeyin ömrünü önemli ölçüde uzatabilir, yüzeyi daha çekici hale getirebilir.

İç kısımda işlem görmemiş duvar

Kaplamayı kendi elinizle yapmak istemiyorsanız, odada bir tuğla duvar bulabilirsiniz. Bazı apartmanlarda, özel evlerde böyle bir örtüşme bulmak sorun değil. Bir tuğla duvara çekici bir görünüm kazandırmak için aşağıdaki talimatlara uymanız gerekir:

 1. Eski kaplamanın sökülmesi. Duvar kağıdı, fayans, diğer her türlü eski kaplama yüzeyden kaldırılmalıdır..
 2. Macun, sıva katmanlarından temizlik. Bunu yapmak için çeşitli aletler kullanın: bir spatula, çekiç, keski vb. İş tozlu. Odadaki tüm yüzeyler, mobilyalar kalın bir plastik sargı ile korunmalıdır. Yüzeyi temizledikten sonra tamamen başarılı olmazsa, üzerine bir taklit monte etmek daha iyidir..

  Boyamadan önce bir tuğla duvarın temizlenmesi

  Bir “barboski fırçası” kullanarak çimento harcının tuğlalardan temizlenmesi uygundur.

 3. Bileme. Yüzey dikkatlice zımparalanmalıdır. Taşlama için kanatlı diskli bir öğütücü kullanmak en uygunudur..
 4. Derzlerin sıva ile düzeltilmesi. Tuğlalar arası derzler çeşitli kusurlara sahip olabilir, sıva kolayca ortadan kaldırılmasını sağlar.

  Boyama için hazırlanan tuğla duvar

  Özenle hazırlanmış bir duvar astar ile kaplanır.

 5. Dekoratif işleme. Kaplamaya parlaklık kazandırmak için akrilik vernik, özel balmumu kullanabilirsiniz..

  Bir tuğla duvarın çok renkli boyaması

  Boyama için akrilik bileşikler kullanmak daha iyidir.

Fotoğraf: İç mekanda bir tuğla duvarın taklidi

Panoramik sürgülü pencereler Bir kır evinin oturma odasının siyah duvarı Merdivenli geniş bir oturma odasının içi cilalı doğal ahşap zemin Açık kahverengi deri kanepe Tuğla duvarlı beyaz oturma odası Ahşap tezgahlı mutfak adası Kanepenin üstündeki duvarın resmini dekore etmek Bir tuğla duvara gri kanepe Geniş bir oturma odasında beyaz tavan Özel bir evin oturma odasında tuğla şömine Şömineli oturma odasında renkli perdeler Ahşap zemin üzerinde mavi kanepe Tuğla duvarlı modern oturma odası Kırmızı tuğla duvardaki resimler Dört koltuklu oturma odasının salon alanı Oturma odasının duvarlarını resimlerle dekore etmek Beyaz bir oturma odasında sarı aksan Yüksek tavanlı bir oturma odasında tuğla duvarlar Oturma odası tasarımında kırmızı kanepe Açık gri yuvarlak halı Oturma odasının iç kısmındaki havalandırma borusu Endüstriyel banyo Özel bir evin banyosunda beyaz küvet Oturma odasının iç kısmındaki eski duvar Kahverengi zemin ile beyaz mutfak Loft tarzı mutfak-oturma odası Renkli halı ile büyük yatak odası Yatak odasının iç kısmında boyalı tuğla Beyaz yatakta mavi yatak örtüsü Yatak odasının iç kısmında koyu mavi perdeler Yatak odasının iç kısmındaki tuğla duvarlar Loft tarzı yatak odası tasarımı Beyaz bir yatak odasında mavi başlık Yatak odasının vurgulu duvarını gri ile vurgulamak Minimalist yatak odası iç Asılı dolaplar olmadan mutfak iç Bir kır evinin geniş giriş holü Koridorun iç kısmında dekoratif taş Siyah beyaz koridor tasarımı Koridorun iç kısmındaki tuğla duvarlar Dar bir koridorun duvarında imitasyon tuğla Mutfak-oturma odasının iç kısmında tuğla taklidi Banyonun iç kısmında tuğla taklidi Mutfağın iç kısmında bir tuğla duvarın taklidi

Previous Post
Minimalizm tarzında yatak odasının iç ve tasarımı
Next Post
Advantages, disadvantages and design features of the combined bathroom