15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tatil için bir masa nasıl dekore edilir

Şenlikli masa dekorasyonu bir sanattır. Ünlü metropol restoranları, zengin dekorasyonları, lüks iç tasarımları, bayram şölenleri ve akşam yemeği partilerinin tasarımında pahalı tekstilleri ile ayırt edilir. Bu tür olaylar, sadece bir görüşle mevcut olanların ruh halini iyileştirebilir. Ancak aynı şenlikli akşam yemeği kendi evinizde bile düzenlenebilir. Masayı nasıl dekore edeceğiniz sorusuyla işkence görüyorsanız, cevap basittir: kendinizi bu makalede belirtilen bilgilerle donatın ve arkadaşlarınız ve akrabalarınız için örnek bir akşam partisi düzenleyin..

Kırmızı şenlikli masa dekorasyonu

Uyumlu bir şekilde dekore edilmiş bir masa, harika bir tatilin ve konukların iyi bir ruh halinin garantisidir.

masa dekorasyonu

Masa dekorasyonu sadece örnek İngiliz çatal bıçak takımı ayarı ile ilgili değildir. Tüm olası unsurlar, tabaklardan, tabaklardan ve çiçeklerden, pencere perdelerinde ve odanın tüm tarzındaki fırfırlarla biten bir kerede birleştirilir. Küçük detaylar, mobilya döşemesinin dokusu, peçete ve masa örtüleri üzerindeki desenler – bir masa tasarımında her şey önemlidir. Gerçek sanatçılar ve bu, profesyonel olarak masa düzenlemesi yapan insanlar için tek isimdir, tüm unsurların ve dekoratif parçaların birbirini tamamladığı, vurguladığı ve aynı zamanda birbirini etkilemediği atmosferik kompozisyonlar yaratır..

Şenlikli sofra düzenleri

Çatal bıçak takımı yerleştirmek için belirli kurallar vardır.

Gerçekten tasarımcı bir masa, sadece güzelliği ve karmaşıklığı ile şaşırtmakla kalmaz, aynı zamanda tatil için bir atmosfer yaratır, insanları şehvetli bir düzeyde pozitif olarak şarj eder..

Tatil için kendin yap masa dekorasyonu

Masa, çiçekli vazolarla veya ilginç figürlerle süslenebilir.

Verandada veya arka bahçenizde dairenizde, kır evinde veya daha da iyisinde böyle bir etki elde etmek mümkündür. Bunu yapmak için, şenlikli bir masayı dekore ederken temel kurallara uymanız gerekir:

 1. Öncelikle akşamın teması ile belirlenirler. Daha fazla stil, dekorasyon ve tatil mekanı seçimi buna bağlıdır..
 2. İkinci adım, akşamın durumunu seçmek olacaktır. Önemli konuklar size gelirse, mekan ve iç mekan bu etkinliğe uygun olmalıdır..
 3. Ardından, toplantıların yapılacağı yere karar vermeniz gerekir. Arkadaşlarla küçük bir parti planlarken, herhangi bir yer uygundur, ancak uzak kuzeyden bir hafta boyunca size seyahat eden uzak akrabaları almak için yer sakin, rahat olmalıdır..
 4. Ayrıca tablo menüsünü hazırlamayı da unutmayın. Yemeklerin seçimi ve tasarımları, genel stil fikrine uyumlu bir şekilde uymalıdır..
 5. Tekstil ve tabaklar örtüşmeli, birbiriyle eşleşmelidir. Desenler, gravürler ve dekoratif toz alma, tatilin genel atmosferini belirleyen masa dekorasyonunun küçük unsurlarıdır..
 6. Daha önce seçilen stile karşılık gelen farklı kumaşlardan her türlü kurdele ile dekoratif kompozisyon unsurları, tekstil sandalye örtüleri – bu unsurlar bir akşam yemeğine şık ve parlaklık katacak.

Festival masasında dekoratif mumlar

Mumlar, bir aile tatili için romantik ve sakin bir atmosfer yaratır.

Doğum günü, yaratıcı eğilimlerinizi göstermek ve doğum günü kişisini memnun etmek için harika bir fırsattır. Dekoratif mumlar akşama gerekli şenliği katacak ve son eylem özel bir pasta olacak..

Beyaz bir masa örtüsü ile bir masada çikolata rengi şarap bardakları

Koyu şarap bardakları – sıradışı ve çok sofistike

Masa dekorasyonunda tarz

Festival masasının dekorasyonu, iç tasarım gibi, farklı stilistik yönlere sahiptir. Bugün en popüler olanlar:

 • ülke (tüm ulusal çeşitlilikle birlikte);
 • minimalizm;
 • İskandinav tarzı;
 • eko tarzı;
 • nostaljik;
 • Art Deco.

Ülke tarzı masa ayarı

Kırsal stil, kırsal sadelik, gizli çiçekler ve hafif pürüzlü kumaşlar ile karakterizedir.

italyan country yemek masası süslemeleri

Ve ayrıca ülke, ancak bir İtalyan önyargısı ile

Her yön kendi yolunda güzel ve uygundur. Her seçenek, evin iç kısmının genel görünümünü tamamlayarak mükemmel bir şekilde birleştirilebilir. Kuzey ülkelerinin katı tarzına uymak veya eski bir ortamda masada yemek yemek zor olmayacak: yemekler ve her birinin unsurları en yakın mağazayı ziyaret ederek kolayca bulunabilir..

Yemek masasında açık yeşil peçeteler

Masa örtüsü, tabaklar, çatal bıçak takımı ve süslemeler – hepsi tek bir topluluk oluşturmalı ve belirli kurallara göre tasarlanmalıdır.

Ailenin geliri ortalama düzeydeyse, pahalı bir Art Deco’da bir tatil dekore etmek istiyorsanız, umutsuzluğa kapılmamalısınız. Büyük zincir mağazalar genellikle, doğum gününüz için masayı hazırlarken size mükemmel bir şekilde hizmet edecek olan pahalı sofra takımı üreticilerinin (Çek Cumhuriyeti, İtalya gibi) Çinli meslektaşlarını sunar..

Şenlik masasında parlak desenli güzel tabaklar

Doğum günü kutlamaları için mükemmel etnik dokunuşlara sahip muhteşem dekor

Altın yemekleri olan bir masada koniler

Ormanın armağanları ile lüks yaldızın ilginç bir kombinasyonu

Bahar çiçekleri yuvarlak masa dekorasyonu

Bahar tatili masası

Listelenen 6 şenlikli masa dekorasyonu stilinden minimalizm, İskandinav, eko tarzı ve art deco’yu vurgulamaya değer..

Masa tasarımında minimalizm

Bu stil aynı zamanda bazı benzerliklerle İskandinav ve eko stilleri de içerir. Hepsi ciddiyet, kısıtlama, yeterlilik ve doğru çizgilerin avantajı ile ayırt edilir. Bulaşıklarda bu, formların tek biçimliliği ile ifade edilir. Örneğin, plakalar kesinlikle yuvarlak olarak seçilirken, standlar, vazolar ve masa örtüleri kare veya dikdörtgen şeklindedir..

Minimalist ahşap yemek masası

Basit, zarif ve işlevsel – herkes burada minimalizmin belirtilerini tahmin edecek

Minimalist tarzda masada kokulu mumlar

Ve bu, minimalizmin şenlikli “lüksüdür”

Japon tarzı masa ayarı

Japon tarzı da minimalist yönlere aittir.

Renkte kısıtlama ve tabaklarda ve tabaklarda doğal malzemelerin varlığı İskandinav tarzının karakteristiğidir. Masa örtüleri hiç mevcut olmayabilir. Bunun yerine ahşap tepsiler veya bambu yemek kilimleri kullanıyorlar..

İskandinav masasında bir sürahi içinde yeşil dallar

İskandinav masası sade ve zarif, her zaman hafif ve havadar

Eko-tarzı masa

Ancak eko tarzı, çok renkliliği ile ayırt edilir. Tarz, çeşitli tür ve renklerde (veya çok renkli doğal yağlarla emprenye edilmiş) ahşabın yanı sıra bitkilerin, vazolardaki çiçeklerin aranjmanını içerir..

Eko tarzı ahşap masa düzeni

Ahşap bir masa üzerine doğal keten peçeteler ve çömlekler koyarsanız eko bir tarz elde edersiniz.

Rus eko tarzında yemek masası dekorasyonu

Khokhloma kaşığı ve ahşap bardaklar, Rus notaları ile eko-tarzdır

Yakın arkadaşınızın veya akrabanızın doğum günü için eko-tarzı bir şenlik yemeği düzenlemek çok ilginç bir çözüm olabilir. Bambu, keten ve diğer doğal malzemelerin yanı sıra tekstiller de burada uygundur. Renk şeması, çatal bıçak saplarına ve tabaklara uygulanan doğal tonları ifade eder. Seramik ve metal, tıpkı cam gibi aşırı durumlarda burada kullanılır..

Art Deco

Bir yetişkinin doğum günü için bir masayı nasıl dekore edeceğinizi merak ediyorsanız, Art Deco mükemmel bir cevaptır. Bu tasarım bariz lüks, gösterişli yüksek maliyet ve benzersiz stil ile ayırt edilir. Renkler siyah ve altındır. Çiçek aranjmanları da bu üç renge uygun olmalıdır. Yemekler yaldız ile seçilmiştir. Kullanılan malzeme pahalıdır: seramik tabaklar, kristal, yaldızlı veya gümüş kaplama çatal bıçak takımı.

Art Deco masa ayarı örnekleri

Yaldız ve gümüşün karanlık bir paletle birleşimi Art Deco’nun ana belirtileridir.

Bir buket çiçek ile lüks art deco masa

Altın kabartmalı ve kadife masa örtüleri ile tabaklara servis yapmak için uygundur.

Masa örtüsünün malzemesi kadife, daha az sıklıkla pamuktur. Ek olarak, masa, çeşitli süslemeler veya parlak mücevherlerle altın bir kurdele ile vurgulanmıştır. Tabaklar, bardaklar ve bir servis, altın bir çerçeveyle beyaza sığacak. Bulaşıklardaki desen, düz, yuvarlak, karmaşık çizgileri birleştirerek birleştirilir..

Bir çocuğun doğum günü için masa dekorasyonu

Oğlunuzun veya kızınızın doğum günü için tatlı bir masa süslerken, yaratıcılıkla ayırt edilebilirsiniz. Çeşitli süper kahraman filmleri ve fantastik çizgi filmler artık çok popüler. Masa düzeninde bu, renkli peçetelere veya ünlü karakterlerden birinin fotoğraf dekorasyonuna sahip masa örtülerine yansıtılabilir. Temalı yemekler, tabaklar da süslü bir masa örtüsüne yerleştirilir..

Çocuk masasında çizgili masa örtüsü

Her şeyden önce, tatilin temasını seçmelisiniz.

Bir beşik şeklinde bir çocuk şenlikli masası yapmak

Çocuk şenlikli masası, odanın genel tasarımı ile tek bir bütün oluşturmalıdır.

Baykuş ve diğer Harry Potter temalı masa süsleri

Harry Potter filmlerine dayanan şenlikli bir masanın dekorasyonu

Dolu bir atmosfer vermek için, odanın etrafına çizgi film karakterlerinin nitelikleri şeklinde süslemeler asılır ve tatlı masa, yenilebilir kahraman figürleriyle süslenir..

Bir kız için eski püskü şık stil daha uygundur. Renk yelpazesi açısından, bu tasarım diğerleri arasında liderdir. Bu vesileyle kahramanın doğum günü için dekore edilmiş şenlikli masa, alacalı tonları ve renkli süslemeleri ile bir oyuncak bebek evini andırıyor..

Eski püskü şık tarzda şenlikli tatlı masa

Eski püskü şık tarzında bir masayı süslemek için beyaz ve pembe renklerin yanı sıra çeşitli tonları ve kombinasyonları kullanılır.

Çocukların doğum günü masa dekorasyonu

Tatlı bir masaya peçete veya kartpostal çelenkleri asabilirsiniz.

Her insan kendi elleriyle dekorasyon için dekoratif elemanlar yapabilir. Mandalların üzerinde renkli kuşlar bulunan boyanmış teneke kutular veya masanın üzerinde asılı duran bir kuş kafesine kapatılmış çiçek aranjmanları.

Çocuklar için muhteşem tatlı sofra düzeni

Çocuk tatili çok fazla renk ve muhteşem bir atmosfer

Çiçekler, dekoratif meyveler, vazolar, çiçek aranjmanları, renkli kurdeleler, mumlar – bu küçük vurgular şenlik masasına atmosfer katacak.

Kağıt peçetelerden güzel mücevherlerin nasıl yapılacağına dair video

Festival masasını dekore etmek için 50 fotoğraf fikri

Çatal bıçak takımı dekorunda kırmızı kurdele Dekoratif kuş kafesi ile masa dekorasyonu Yemek masasında çiçekli ahşap vazolar Ahşap bir masa üzerinde cam şarap bardakları Örme peçeteler üzerinde çatal bıçak takımı Festival masasında turuncu masa örtüleri Porselen tabakta ballı krep Doğum günü masasında beyaz çiçekler Narin güllü cam vazo Festival masasında mumlar ve üzümler Masayı leylak çiçekleri ile süslemek Ejderhalı altın çerçeveli ayna Renkli masa örtüsü ile şenlikli masa Beyaz şarap ile cam şarap bardakları Masa dekorunda canlı bitkiler Kil fincan içinde olgun armut Basit bir tarzda masa dekorasyonu Yuvarlak dekoratif mum Çizgili bir masa örtüsü üzerinde çaydanlık Eski püskü şık tatlı masa dekoru Yuvarlak bir masa üzerinde toplar Örme peçete üzerinde beyaz tabaklar Mor tonlarda masa dekorasyonu Kokulu mumlar ile masa süsü Sonbahar temalı masa dekorasyonu Siyah süslemeli tabaklarda yeşil peçeteler Taze çiçeklerle çatal bıçak takımı dekoru Deniz temalı masa dekorasyonu Dört kişilik masa düzeni Kağıt gölgeli sarkıt lamba Ahşap masa üzerinde tül peçete Yuvarlak bir masa üzerinde gül buketi Yemek masasındaki vazolarda bahar çiçekleri Doğum günü için masanın dekorasyonunda taze çiçekler Kırmızı peçeteye beyaz tabak Festival masasında güzel tabaklar Beyaz tabaklarda bez peçeteler Yemek masasında çatal ve bıçaklar Madeni paralarla kendin yap masa süsü Altın desenli güzel yemekler Canlı bitkiler ile şenlikli masa Eski bir masada turuncu masa örtüsü oturma odasındaki masada taze çiçekler olan bir vazo Uzun beyaz mum Festival masasında kahverengi mumlar Oturma odasındaki masada yaldızlı çatal bıçak takımı Doğum Günü Partisi İkram Masası Plakalardaki kağıt peçetelerden koniler Yemek masasında koni peçeteler Aile ile akşam yemeği için sofra düzeni

Previous Post
Uyumlu bir bahçe tasarımı yaratıyoruz
Next Post
Methods for decorating stairs in a private house