15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanın bir unsuru olarak deniz kabukları

Deniz kabukları, deniz kıyısında toplayıp evinize getirebileceğiniz en ekonomik ve atmosferik hediyelik eşyalardır. Bu küçük şeyler size uzun süre ılık suyu, parlak güneşi ve renkli yazı hatırlatacak. Ek olarak, iç mekana alışılmadık bir katkı olacak ve evinizde hafiflik ve dikkatsizlik atmosferi yaratacaklar..

deniz kabuğu harfleri

Özgün bir iç mekan yaratırken, sizin tarafınızdan yapılan süslemeler kullanışlı olacaktır..

kabuk dekor fikirleri

Kabuk dekoru, iç mekanda eko tarzı bir unsurdur..

El yapımı süslemeler, eviniz için benzersiz bir tasarım oluşturmanıza olanak tanır. Hiçbir arkadaşınızda benzer bir iç mekan bulamazsınız, çünkü böyle el yapımı her küçük şeye kendinizden bir parça koyarsınız..

deniz kabuklarından yapılmış kutu

Kabuk dekorunda önemli bir detay – böyle bir şey bir mağazada satın almaktan çok daha ucuza mal olacak.

Denizden getirilen deniz kabukları bu tür yaratıcılık için ideal malzemedir. Deniz kabuklarının kullanımı oldukça kolaydır ve herhangi bir özel beceri veya yetenek gerektirmez. Aynı zamanda, çeşitli nesneleri kabuklarla süslemek için birçok fikir var. Süslemek için kullanılabilirler:

 • Fotoğraf çerçevesi;
 • Ayna;
 • Vazo;
 • Tabut;
 • Resim.

kavanozlardaki kabuklar

Kum, deniz kabukları, denizyıldızı, çakıl taşları – bunlar benzersiz bir stil yaratabileceğiniz doğal malzemelerdir..

Büyük ve küçük lavabolar da bağımsız iç dekorasyon olarak kullanılmaktadır. Örneğin, büyük hacimli bir kabuk, mükemmel bir kalemlik veya hatta bir saksı olabilir..

kabuk aksesuarları

Kendinizi deniz meltemi atmosferiyle şımartın – evinizin içini deniz tarzında dekore edin.

Kabuklar hemen hemen her yerde kullanılabilir. Onlar için evde en mantıklı yer banyodur, ancak oturma odasına ve yatak odasına da çok yakışacaktır. Bir raf veya komodin üzerindeki en sıradan kabuk bile olağanüstü görünecek. 

kabuklu akvaryum

Ayrıca, genellikle basitçe gerekli oldukları bir akvaryumu onlarsız hayal etmek de zordur..

Oda stil Elementler
Banyo Herhangi Ayna, mumlar, bardaklar
Oturma odası Deniz, eko tarzı Fotoğraf çerçeveleri, tablolar ve paneller, vazolar, budama sanatı, dekoratif harfler, akvaryum
Yatak odası Deniz, eko tarzı Ayna, fotoğraf çerçeveleri, mumlar, tablolar ve paneller, düş kapanı, dekoratif harfler, çelenkler, akvaryum
Mutfak veya yemek odası Deniz, eko tarzı Tablolar, saatler, bardaklar, sürahiler

duvardaki deniz kabuklarından dekor

Bu tarzdaki ana şey, doğanın enerjisini korumaktır..

Deniz kabuklarını sıraya koymak

İç kısımdaki deniz kabukları, resimlerden türemiş gibi her zaman temiz ve parlak kabuklardır. Ancak, doğa onları tam olarak böyle yaratmaz.. 

dekorasyon için kabuklar

İdeal dekorasyonlar haline gelmeleri ve dekorda kullanıma uygun olmaları için üzerinde biraz çalışmanız gerekecek..

Ön dondurma, kabukların ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır. Tüm deniz hazinelerinizi dondurucuya koyun. Dondurulduklarında, onları çıkarın ve iç kısımlarını bir bıçakla soyun. Mutlak bir sonuç için, midyeleri yaklaşık 15 dakika kaynatın, soyun ve tekrar suda durulayın..

temiz kabuklar

Kabuk dekoru modaya geri döndü!

Son aşamada kabuklar ağartılır. Herhangi bir ağartma maddesi kullanılabilir. Kabukları doldurun ve birkaç saat bekletin, ardından durulayın, kurutun, bitkisel yağ ve vernik ile yağlayın..

Aynayı süslemek

Aynayı deniz kabuklarıyla süslerseniz, banyo tanınmayacak şekilde dönüştürülecektir. Bir deniz kompozisyonu için arka plan oluşturmak için altın veya turkuaz akrilik boya kullanın..

banyoda deniz tarzı

Deniz kabukları, çakıl taşları, güzel şekilli küçük boncuklar aynalar için mükemmel bir dekor olacaktır..

Kabukları yapıştırırken, böyle bir ataşmanın gücüne dikkat etmeniz gerekir. Yapıştırıcı nemli odalar için uygun olmalıdır, çünkü su ve duman sürekli olarak aynanın üzerine çıkacaktır..

banyoda deniz tarzı

Herkes kendi başına böyle özgün bir dekor yapabilir..

Yatak odasının iç kısmındaki deniz kabukları daha az etkileyici görünmeyecek, ancak burada pastel renk paletine bağlı kalmak daha iyi.. 

kabuklu ayna

Aynanın dekoru daha sağduyulu olmalı ve odanın tarzına uygun olmalıdır..

Kabuk dekor, yaratılması çok kolay bir güzelliktir. Aynaları süslemek yararlıdır:

 • Farklı şekil ve büyüklükteki kabuklar;
 • İğne işi için termo tabanca;
 • Çift taraflı bant;
 • Yapay inciler;
 • Çakıl Taşları;
 • renksiz vernik.

ayna dekoru için kabuklar

Çerçeveyi farklı boyut ve renklerde kabuklarla süsleyin.

Çalışmaya başlamadan önce kabukları durulayın ve kurulayın. Ayna yüzeyini bez veya kağıtla kaplayarak hasardan koruyun.

 1. En küçük kabukları seçin. Aynı boyutta olmaları arzu edilir. Bir tutkal tabancası veya çift taraflı bant kullanarak bunları aynanın iç kenarı boyunca yapıştırın..
 2. İkinci sırayı daha büyük kabuklarla şekillendirmeye başlayın. Aralarındaki mesafe yaklaşık olarak aynı olmalıdır. Daha iyi yapışma için hem ayna çerçevesine hem de kabuğun kendisine yapıştırıcı sürün.
 3. Deniz kabukları arasındaki boşluğu çakıl ve incilerle doldurun.
 4. Tutkalın kurumasını bekleyin, ardından elde edilen bileşimi renksiz vernikle kaplayın..

kabuk dekorlu ayna

Kendi dairenizin rahatlığında tatil atmosferinin tadını çıkarın.

Fotoğraf çerçevelerini süslemek

En basit fotoğraf çerçevesi bile şık ve özgün bir aksesuar haline gelebilir. Deniz kabuğu dekoru bu etkiyi elde etmenize yardımcı olacaktır. Deniz kabuklarının yanı sıra aynı akrilik boyanın yanı sıra çakıl, kum, boncuk ve pırıltılar da yardımcınız olacak. İp ipliğinden veya denizyıldızından yapılan detaylar da ilginç görünecek..

deniz kabuklarından fotoğraf çerçevesi

Deniz kabuklarından yapılmış bir çerçeve size sıcak güneşli günleri hatırlatacak.

Bunları raflara yerleştirin, duvara asın veya şöminenin üzerine yerleştirin. Bu tür çerçeveler, sadece deniz kıyılarından fotoğraflar yerleştirmek ve soğuk kış akşamlarında tatilin mutlu anlarını hatırlamak için oluşturulur..

deniz kabukları ile çerçeve

Komşularınızda böyle bir çerçeve görmeyeceksiniz – sadece bir kopyada var ve bireyselliğinizin bir tezahürü..

Deniz kabuklu vazo

Deniz ürünleri ile dolu basit bir cam kap bile ilginç görünecek. Bir vazoya, akvaryuma veya geniş bir bardağa biraz kum dökün, deniz çakılları ve deniz kabukları ekleyin. Kabuklardan yapılan bu dekor, tatil için masa ayarı için kullanılır veya basitçe raflara, dolaplara ve komodinlere yerleştirilir..

kabuk vazo

Bu vazo herhangi bir ayarı güzelleştirecek..

İçte veya dışta deniz kabuklarıyla süslenmiş saksılar orijinal görünüyor. Alışılmadık şekilli kabuklar, çiçeklerin yanına saksıya yerleştirilebilir. Ve doğru şekle sahip birçok aynı kabuğunuz varsa, bunları dış duvarlara veya jantlara yapıştırmak daha iyidir..

deniz dekor vazolar

Çok renkli kabuklarla süslenmiş bir vazo, iç mekana özgünlük getirecek

Olağandışı deniz kabuğu dekor fikirleri

Yukarıda, kabukları iç mekanda kullanmanın en popüler yollarını açıkladık. Aslında, bunlardan çok daha fazlası var ve aralarında oldukça sıra dışı seçenekler var..

 • Kabuk budama sanatı – kabukları, inciler ve diğer dekoratif unsurlarla yapıştırılmış, köpük tabanlı yuvarlak bir ağaç.

boncuk ve kabuklardan yapılmış budama sanatı

Bugün, topiary, giderek daha fazla popülerlik kazanan herhangi bir iç mekanın modaya uygun bir dekorasyonudur..

 • Panel – arka plan olarak ahşap, kontrplak, karton, ağ veya çuval bezi kullanılır. Bazen kum serpilir veya çakıllarla kaplanır. Kabuklar kaotik bir şekilde düzenlenir veya belirli bir şekilde sıralanır.

kabuklardan panel

Böyle bir ürün herhangi bir odayı dekore etmek için kullanılabilir..

 • Dekoratif harfler – bir kelimeye katlanabilen veya sahiplerinin adlarının ilk harflerini gösteren şablonlar kesilir. Hazır harfler, normal fotoğraf çerçeveleriyle aynı şekilde deniz kabuklarıyla süslenmiştir..

kabuklardan iç mektup

Çok fazla kabuk varsa ve çok büyükse, bunları birbirine yapıştırarak ayrı harfler yapabilirsiniz..

 • Mumlar – Bir veya daha fazla büyük deniz kabuğu alın. Fitili içeri sabitleyin, balmumu ile doldurun. Şık banyo veya yatak odası aksesuarı hazır.

kabuk mumlar

Deniz kabukları, parafin ve fitil ile takviye edilmeyi bekleyen neredeyse hazır minyatür şamdanlardır..

 • Çelenkler – kabuklar, bir veya daha fazla sıra halinde bir ipe asılır veya ampuller yerine bir Noel ağacı çelenkine bağlanır. İkinci seçenek daha şenlikli görünüyor ve partileri süslemek için kullanışlıdır..

deniz kabuğu çelenk

Sadece iç mekanı dekore etmekle kalmayacak, aynı zamanda deniz hediyelerini bir çöp yığınına dönüştürmemenize de izin verecekler..

 • Dreamcatcher, deniz temasıyla işlenebilen, kötü rüyaları savuşturan popüler bir Kızılderili tılsımıdır. Yürütmesi biraz zor, ancak sonuç çok etkileyici görünüyor.

deniz kabuklu düş kapanı

Boncuklar, tüyler ve deniz kabukları şeklindeki süslemeler düş kapanı parlak ve zarif kılar.

Tatilden ne kadar kabuk getirirseniz getirin, iç mekanlarda her zaman bir kullanımları olacaktır. Bu tür malzemelerle çalışmak kolay ve ilginç..  

kabuklardan dekor

Özel ev yapımı deniz kabuğu dekoru, tüm yıl boyunca deniz tatilinizin en güzel anlarını size hatırlatacak..

VİDEO: Ev için harika deniz kabuğu dekoru.

İç mekandaki kabuklardan dekor – 50 fotoğraf fikri:

kabuk yazı dekoru kabuk dekor saati kaplumbağa kabuğu dekoru kabukları ağacından dekor deniz kabuğu dekor tasarımı çiçekler için kabuklardan dekor ev için kabuk dekor ağaç için kabuklardan dekor balıksırtı kabuklarından dekor kabuklardan dekor photo deniz kabuğu dekor fotoğraf fikirleri kabukları çiçek saksılarından dekor kabuk dekor fikirleri kabuk dekor tasarım fikirleri deniz kabuklarından ve mercandan dekor deniz kabuklarından ve denizyıldızından dekor deniz kabuğu dekor lambası kabuk dekor avize ayı kabuklarından dekor deniz kabuğu dekoru deniz stili deniz kabuğu dekoru deniz stili yeni yıl için kabuklardan dekor masanın üzerinde deniz kabuklarından dekor zemin lambasındaki kabuklardan dekor bir vazoda deniz kabuklarından dekor aynadaki kabuklardan dekor aynadaki kabuklardan dekor kabuk panellerinden dekor kabuk dekor şamdan deniz kızı kabuğu dekoru deniz kabuklarından dekor nasıl yapılır deniz kabuklarından dekor deniz kabuğu dekor masası kabuk dekor lambası DIY kabuk dekor kabukları zemin lambasından dekor deniz kabuğu dekor banyo deniz kabuklarından vazo dekoru kabuk vazo dekoru deniz kabuğu çelenk dekoru oturma odasında deniz kabuklarından dekor balıksırtı şeklinde kabuklardan dekor deniz kabuğu ağacından dekor deniz kabuğu aynasından dekor deniz kabuklarından dekor ayna photo kabuk dekor yıldızı banyoda deniz kabuklarından dekor banyodaki kabuklardan dekor deniz kabuğu çelenk dekoru kabuklardan ayna dekoru

Previous Post
Oturma odasının iç kısmındaki köşe kanepeler: avantajlar, fotoğraf
Next Post
How to decorate a Christmas tree in the 2021 new year