15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yatak odası dekoru: özel iç mekanınız

Yatak odası, misafirlerin alınmadığı özel bir alandır. Ancak bu, bu odada ucuz onarımların yapılabileceği ve yatak odasının dekorunun hiç gerekli olmadığı anlamına gelmez. Aksine, özellikle eşlerin ortak alanı olduğunda, her şeyin en iyisi burada yoğunlaşmalıdır. Seçkin tasarımcılar, bir yatak odasını kendi elleriyle dekore etmek için birçok ilginç teklif geliştirdiler. Bir stil ve bir tür konsept seçmek önemlidir, daha sonra kaplama ve aksesuar seçimi cazip bir fikre tabi olacaktır..

yatak odasının tarzını parlak bir şekilde dekore etme seçeneği

Böyle bir panel, yatak odasının iç kısmının ana özelliği olacak.

yatak odasının olağandışı dekorasyonu fikri

Yatak odası tasarımı koyu renklerde yapılmıştır

bir yatak odasının tasarımını güzel bir şekilde dekore etme fikri

Duvardaki resimler odanın dekorunu mükemmel bir şekilde tamamlar.

Hangi yatak odası dekorasyon seçeneğini seçmeli?

Yatak odasının meçhul üniforma dekorasyonu geçmişte kaldı, kimse özel bir şey yapma fırsatı olduğunda duvar kağıdını yeniden yapıştırmakla ilgilenmiyor. Biraz hayal kurarsanız, kişisel alanınızda en çılgın hayallerinizi gerçekleştirmeniz çok kolay..

Hangisini tercih edeceğinizi düşünün:

 • lüks yataklı bohem boho tarzı dikişçi atölyesi;
 • Fransız Provence tarzında sessiz ve rahat bir köşe;
 • beyaz mobilyalı lüks daireler;
 • zarif yaldızlı ayaklar üzerinde bir süit ile saray iç;
 • kentsel bir panorama ve bir “transformatör” yatağı olan bir metropolitan çatı katı;
 • bambu perdenin arkasında kaya bahçesi olan bir Japon geyşa odası;
 • oryantal dansçının veya padişahın cariyesinin odaları;
 • yüksek teknoloji yaratıcı laboratuvar;
 • göz alıcı laik dişi aslan yatak odası;
 • gelecekten gelen fütüristik ortam misafirleri.

Her yatak odası dekorasyon seçeneği kendi yolunda iyiyse bir yatak odası nasıl dekore edilir? Sadece zevkinize ve orantı duygunuza güvenmeniz gerekir. Bir aşırı uçtan diğerine acele etmeyin. “Dekor”, “dekorasyon” kelimesiyle ilgilidir, ucuz malzemelerden yapılmıştır. Ama bir tiyatro ya da sinema salonunda, bir uzay gemisi kabini ya da gerçek kraliyet odalarına benziyor. Yatak odasını kendi ellerinizle nasıl ve nasıl dekore edeceğiniz, stil seçimine bağlıdır..

yatak odası stilinin şık dekorasyonu için seçenek

Tavana ek aydınlatma monte edilebilir

yatak odasının içinin orijinal dekorasyonu fikri

Yatak odası tasarımı Provence tarzında yapılmıştır.

Altın kural: Tüm süslemeler ve aksesuarlar, tanınabilir bir stil seçimini vurgulamalıdır. “Her şeyden biraz” kaçırmamalısınız – kural olarak, bunlar yatak odasında yemyeşil dekor için büyük, ancak haksız maliyetlerdir. Eklektik bir iç mekan, özellikle deneyim olmadığında nadiren başarılı olur. Biraz dekorlu ama hepsi ustaca ve zevkli bir tasarım, yatak odanızı eşsiz ve zarif hale getirecek..

Tüm bileşenler genel tasarım konsepti üzerinde çalışır:

 • yatak odasında duvarları ve tavanları dekore etmek, zemini bitirmek;
 • marangozluk malzemesi (pencereler, kapılar, dekorasyonda diğer ahşap);
 • mobilya seçimi (güncellemenin bir yolu);
 • tekstil (çarşaf, yatak örtüsü, perde, tül, kilim);
 • aksesuarlar ve dekor elemanları.

Kaplama nötr malzemelerle yapılırsa, stili değiştirmek daha kolaydır. Odanın görünümünü yeni sezon ve yaklaşan tatil için, hatta sadece ruh hali için kısmen değiştirebilirsiniz. Tadilat (büyük veya kozmetik) sırasında radikal bir stilistik dönüşüm yapılır, ancak orijinal kendin yap yatak odası dekorundan çok daha pahalıdır..

yatak odası tasarımının sıra dışı dekorasyonu için seçenek

Çiçekli duvar kağıdı yatak odasında harika görünecek

yatak odasının içini şık bir şekilde dekore etme fikri

Yatak odası tasarımı parlak renklerde yapılmıştır

yatak odası stilinin orijinal dekorasyonunun bir çeşidi

Yatağın üstündeki lambalar, yatak odasının içini mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Duvarları ve tavanı süslüyoruz

Yüksek teknolojili yüzeyler de dahil olmak üzere modern tasarım çözümleri olmadan şık bir yatak odası düşünülemez. Yatak odasının tavan dekorunu kendi elinizle yapmak zordur, ancak bazı unsurlara oldukça erişilebilir:

 • parlayan boya kullanarak gece gökyüzünün boyalı yıldızlarla etkisi;
 • delikli bir plafonddan orijinal aydınlatma (düz bir tavanda ajur deseni);
 • içeriden arkadan aydınlatmalı vitray ekler, tavan pencerelerinin yanılsamasını verir;
 • alışılmadık malzemelerle bitirme veya geleneksel karışımlara yeni katkılar ekleme;
 • tavan boyunca renk sınırlamalı yatak odası imar;
 • üst düzlemde bir çubuğa monte edilmiş asma yapılar, dekoratif kirişler ve modern lambalar;
 • alçı bazlı sıvadan el yapımı modelleme – herhangi bir fikrin düzenlemesi.

Duvarlarda fikirleri somutlaştırmak daha da iyidir. 4 dikey düzlemde daha fazla alan, daha geniş olanaklar var, yatak odasının başında veya pencerenin yanında dekor parçalarını çizmek ve sabitlemek daha kolay. Tatil için hızlı ve ucuz bir şey yapmak istediklerinde, duvarlar için vinil çıkartmalar veya hacimsel kağıt aplikeleri veya büyük harflerden asılı bir yazı kullanırlar..

yatak odasının tasarımını parlak bir şekilde dekore etme fikri

Odaya büyük bir ayna koyabilirsiniz.

yatak odası tasarımının güzel dekorasyonu için seçenek

Yatağın üstüne desen ve aydınlatma içeren bir panel ekleyebilirsiniz.

En kolay yol, ilginç görüntüleri çerçevelere koyup en uygun yere yerleştirmektir. Resimler, optik illüzyonların çıktıları, iyi bir açıdan fotoğraflar, yazarın güzel sanatlardaki deneyimi yapacak. Duvar resmi genellikle bir yatak odası için dekor olarak kullanılır. Zor gibi görünüyor ama uzun süre düşünmek isteyeceğiniz basit ve güzel skeçler var. Yatağın başında veya yatağın karşısında serbest bir duvara kolayca aktarılırlar..

İpucu: Sanatsal becerileriniz yoksa, bir şablon kullanın veya konturları hücrelere aktararak çizimi artırın. Bunun iyi bir örneği, yatak başlığında, ölçeğe taşınan yatak odasına uygun bir “Bakış” çizimidir..

Şablonlar yeniden kullanılabilir – çiçekler, yapraklar, meyveler, kuşlar, kelebekler. Duvara uygulayarak boşluğu rulo veya geniş bir fırça ile boyayın. Konturlar ince bir fırça veya işaretleyici ile özetlenir, arka plan sprey boya ile oluşturulur.

yatak odasının orijinal dekorasyonu fikri

Yatak odasının tasarımı beyaz renkte yapılmıştır.

yatak odasının içinin şık dekorasyonu için seçenek

Koyu renk yatak odası tasarımı

yatak odası stilinin olağandışı dekorasyonu fikri

Yatak aydınlatması havada asılı gibi hissettiriyor

En kolay yol, yatak odasında dekorasyon için fotoğraf kağıdı kullanmaktır. Seçilen manzara tüm yıl boyunca gözleri memnun edecek. Tek dezavantajı, mevsimsellik ilkesinin ihlal edilmesidir. Resimdeki yaz, duvar kağıdını yeniden yapıştırmaya karar vermeden başka bir mevsime değiştirilemez. Ancak bir şehir manzarası seçebilirsiniz – duvardaki New York, Londra veya Paris, mimarilerine hayran olanları hiçbir havada utandırmayacak.

Planlar yatak odasının dekorunda sık sık değişiklikler içermediğinde, pahalı dokulu sıva, freskler veya esnek taş üzerine bir çizim ile kapsamlı bir bitirmeyi tercih ederler. Bu tür işler uzmanlara emanet edilir, ancak duvarı hazırlamak ve görüntüyü kendiniz seçmek daha iyidir. Olağandışı duvar resmi veya orijinal yazarın yatak odası duvarındaki dekoru çok abartılı görünebilir. Orijinal bir şey yaratmak için sıvı duvar kağıdına ve dekoratif sıvaya eklenen pigmenti değiştirebilirsiniz..

yatak odasının içini parlak bir şekilde dekore etme seçeneği

Yatak odasındaki renk kombinasyonu çok güzel görünüyor

yatak odası tarzının sıradışı dekorasyonu için seçenek

Yatağın üstüne büyük bir resim asabilir ve arka ışık yapabilirsiniz.

Yatak odası mobilyaları nasıl dekore edilir?

Bir yatak odasını kendi elinizle dekore etmek, uzun zaman önce satın alınmışsa mobilyaların güncellenmesini içerir..

 1. İşlevselliğe uygun dolap mobilyalarını değiştirmek gerekli değildir. Tarzı vurgulayacak cepheyi değiştirmek yeterlidir. Kayar aynalar evrensel bir seçenektir, kaplama veya asil dokuya sahip doğal ahşap bir klasiktir. Buzlu veya kumlanmış cam üzerindeki desen, herhangi bir etnik stile uyarlanabilir. Vitray – Gotik veya Art Nouveau’nun altında.
 2. Mobilya cephelerinin yapay yaşlanması, popüler bir kendin yap yatak odası dekor trendidir. Mevcut herhangi bir teknik kullanılarak yapılabilir – patina ile kaplama veya çatlaklarla vernik, yumurta kabukları ve peçetelerle özel bir dekupaj yapma. Bu tür mobilyalar, Provencal ve vintage yatak odalarında, retro veya country tarzında çok talep görüyor..
 3. Ortak bir renkte yeniden boyamak, eski ayakları değiştirmek ve kalıplamak, birkaç mobilya parçasını tek bir yatak odası takımında birleştirmeye yardımcı olacaktır. Bu ilaveler ne kadar zarif olursa, “yeni” beyaz mobilyalarınız da o kadar lüks olacak ve yatak odası dekoruna eski püskü şık, grunge, şato veya romantizm tarzında uyum sağlayacaktır..
 4. Size yakışan bir yatağın görünümünü rahat bir uyku uçağı ile güncellemek istediğinizde, sadece başlığı veya bazanın tamamını değiştirebilirsiniz. Japon minimalizmi için bir yatak odası, bir yatak anlamına gelmez – rahat bir şilte ve lüks bir yatak ile oldukça alçak bir ahşap podyum. İngiliz klasiklerini severim – yüksek başlığın eko-deri ile bir antrenör dalışı şeklinde döşenmesi tavsiye edilir.
 5. Yüksek teknoloji ürünü bir yatak odası, metal ayaklardaki yatağa uyması için krom ankrajlarda cam raflar ve köşeler alır..
 6. Doğu “hassas bir meseledir”, ancak burada lüks nakış ve diğer dekorlara sahip birçok stilize yastık kadar özel bir yatağa ihtiyacınız yok..
 7. Bazı stiller, yatağın üzerinde özel bir atmosfer yaratacak bir gölgelik önerir. Yatak odasını kumaşla nasıl dekore edeceğine karar veremeyenler için harika bir fikir. Güzel malzemeler, yatak odasındaki ekranlar ve bölmeler, çok katmanlı perdeler veya diğer pencere dekorları için de uygundur. Birisi bir çekyat tercih ederse, yeni döşemeli döşemeli mobilyalar da uygundur..

yatak odası tasarımının özgün dekorasyonu fikri

Büyük panoramik pencerelere sahip yatak odası tasarımı

yatak odasının içinin güzel dekorasyonu için seçenek

Yatağın yanına çiçek koyabilirsin

yatak odasının tarzını şık bir şekilde dekore etme fikri

Odadaki çiçekler, iç mekanı daha canlı hale getirecektir.

Bir yatak odasını dekore etmek için önemli kurallar

Yatak odası özel bir odadır ve diğer odaların içinde birleştirilmesi son derece istenmeyen bir durumdur. Boş alan olmadığında, yatak odasında kıyafetlerin dekor gibi olduğu muhasebecinin ofisi, terzi atölyesi buraya aktarılır. Bilgisayar masası, akvaryum kuluçka makinesi, giyinme odası ve kütüphane olabilir. Pekala, hepsi birden değilse ve birçok annenin yanında bebek yatağı da vardır..

2 çözüm var:

 1. Yatak odasının işlevselliğini boşaltın ve dekorla bunun dinlenmek için bir yer olduğunu vurgulayın..
 2. Odayı imar açısından mümkün olduğunca yeniden hayal edin.

Maksimum rahatlama ve dinlenme, hangi tarzda dekore edilmiş olursa olsun, yatak odası dekorunun ana fikridir..

yatak odasının tasarımını güzelce dekore etme seçeneği

Resimleri duvara asabilirsiniz

yatak odası tasarımının parlak bir dekorasyon fikri

Aydınlık bir oda sadece olumlu duygular verecektir

Yatacak yer, sahiplerinin ne üzerinde uyuduğuna bakılmaksızın, bir yatak odasının temelidir. Her şey onun etrafında “dönmelidir”. En gerekli şeylerin kol uzunluğunda olması çok uygundur ve yatak odasında elle yapılan ikincil duvar dekoru karşı taraftan görülmeye elverişlidir..

Bilinci parlak unsurlarla aşırı yüklememelisiniz, bu odada erotik içerik resimleri veya diğer “ipuçları” dışında hayal gücünü heyecanlandıracak hiçbir şey olmamalıdır. Öncelik en sevdiğiniz renktir, ancak kırmızı veya mor olsa bile sakin tonlar. Küçük bir yatak odasının boyutlarını görsel olarak genişleten tekstil ve dekora önemli bir rol verilir. Oda çok büyükse, boş ve yaşanılmaz görünmemesi için alanı doğru bir şekilde sınırlamak önemlidir..

yatak odasının içinin orijinal dekorasyonunun bir çeşidi

Odada arkadan aydınlatmalı bir panel yapabilirsiniz.

yatak odasının tarzını şık bir şekilde dekore etme fikri

Yatak odasının iç kısmında siyah ve beyaz renklerin kombinasyonu

yatak odası stilinin alışılmadık bir dekorasyonu için bir seçenek

Yatağın üzerine renkli yastıklar koyabilirsiniz.

Modern bir yatak odasını dekore etmenin ana türleri

TABLO

1.

Pürüzlü bir yüzeyin taklidi ile duvar dekoru

Tuğla, sıva “beton gibi”, taş gibi kaplama ve astar

2.

Doğal ahşap ve doku taklidi

Eko kaplama, lamine sunta ve sunta, kontrplak, mobilya tahtası vb..

3.

Duvarları boyamak

İç emayeler (sadece iç mekanlar için)

4.

Duvar kağıdı (her türlü)

Sıvı duvar kağıdı, fiberglas, vinil, fotoğraf duvar kağıdı, parlayan duvar kağıdı

5.

Döşeme ve kumaş döşeme

Araba dalma, dekoratif paneller, ekranlar, perdeler ile duvar döşemesi

6.

duvar boyama

Freskler, kolajlar, aplikler, şablon çizimleri

7.

Dekoratif sıva

“Venedik”, “kabuk böceği”, dokulu, “yapağı”

yatak odasının tasarımını parlak bir şekilde dekore etme seçeneği

Yatağın yanındaki 3D panel, yatak odasının içini mükemmel şekilde tamamlayacak

güzel dekorasyon yatak odası tasarımı fikri

Yatak odasında duvara resim asabilirsiniz.

Açıkçası, yatak odasındaki duvarın nasıl dekore edileceği veya kendi ellerinizle orijinal dekorun nasıl yapılacağı konusunda bir sıkıntı yok. Her şey dönüşümün ölçeğine ve tercih edilen dekorasyon yöntemine bağlıdır. Daha ilginç tasarım fikirleri – fotoğraf galerimizde.

Video: Yatak odası dekoru

Yatak odası iç dekor fikirlerinin 50 fotoğrafı:

yatak odası fotoğrafının tasarımını güzelce dekore etme seçeneği yatak odası resminin içinin olağandışı dekorasyonu fikri yatak odası resminin tarzının orijinal dekorasyonu fikri yatak odası fotoğrafının içini parlak bir şekilde dekore etme seçeneği yatak odası tasarımının şık dekorasyonu için seçenek photo şık dekorasyon yatak odası tasarımı fikri fikri yatak odası fotoğrafının tarzının olağandışı dekorasyonu için seçenek yatak odası resminin içini güzel bir şekilde dekore etme fikri yatak odası fotoğrafının tasarımını parlak bir şekilde dekore etme seçeneği yatak odası iç resminin şık dekorasyonu için seçenek yatak odası fotoğrafının stilini parlak bir şekilde dekore etme fikri yatak odası tasarımı resminin orijinal dekorasyonu fikri yatak odası fotoğrafının tasarımının orijinal dekorasyonu için seçenek yatak odası resminin içini güzelce dekore etme seçeneği yatak odası fotoğrafının tarzını şık bir şekilde dekore etme fikri yatak odası resminin tasarımını parlak bir şekilde dekore etme seçeneği yatak odası fotoğrafının içinin olağandışı dekorasyonu fikri yatak odası resminin tarzının olağandışı dekorasyonu için seçenek parlak bir dekorasyon tarzı yatak odası fikri fikri yatak odası iç resminin orijinal dekorasyonu fikri yatak odası resminin tarzını şık bir şekilde dekore etme seçeneği yatak odası fotoğrafının içini dekore eden parlak fikir şık dekorasyon yatak odası tasarımı fikri photo yatak odası tasarımı resminin olağandışı dekorasyonu için seçenek yatak odası tarzı fotoğrafın orijinal dekorasyonu fikri yatak odası tasarımının orijinal dekorasyonu fikri photo Bir yatak odası fotoğrafının içinin olağandışı dekorasyonu fikri yatak odası resminin içini güzelce dekore etme seçeneği yatak odası resminin stilini parlak bir şekilde dekore etme seçeneği Bir yatak odası fotoğrafının tasarımının olağandışı dekorasyonu fikri güzel bir dekorasyon tarzı yatak odası resmi fikri yatak odası resminin içinin orijinal dekorasyonu fikri yatak odası iç fotoğrafının şık dekorasyonu için seçenek yatak odası resminin tarzını şık bir şekilde dekore etme seçeneği bir yatak odası fotoğrafının tasarımını dekore eden \ u200b \ u200bright fikri Bir yatak odası fotoğrafının tarzının olağandışı dekorasyonu fikri yatak odası tasarımı resminin güzel dekorasyonu için seçenek yatak odası fotoğrafının orijinal dekorasyonunun bir çeşidi parlak bir dekorasyon tarzı yatak odası resmi fikri Bir yatak odası resminin içinin olağandışı dekorasyonu fikri yatak odası fotoğrafının tarzının olağandışı dekorasyonu için seçenek yatak odası resminin tasarımının orijinal dekorasyonu fikri yatak odası iç resminin şık dekorasyonu için seçenek yatak odası resminin stilini güzelce dekore etme seçeneği bir yatak odası fotoğrafının içini parlak bir şekilde dekore etme fikri yatak odası tasarım resminin orijinal dekorasyonunun çeşidi bir yatak odası resminin stilini güzel bir şekilde dekore etme fikri yatak odası resminin orijinal iç dekorasyonunun versiyonu yatak odası resminin stilini parlak bir şekilde dekore etme fikri yatak odası tasarımının güzel dekorasyonu için seçenek photo

Previous Post
Duvar kağıdını kaplamadan önce duvarlarınızı astarlamanın kolay bir yolu!
Next Post
Decorative brick in the interior: choosing a style