15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bir odada oturma odası ve yatak odası 18 metrekare – imar, tasarım, yataklı fotoğraf

Genellikle kendi alanımızın rehineleri oluruz. İdeal olarak, elbette, geniş bir alana sahip bir daireye / eve sahip olmak istersiniz, ancak sahip olduklarınızın değerini bilmelisiniz. Bu arada, bu kadar dar koşullarda bir oturma odası ve yatak odasını birleştirmek oldukça iyi olabilir. Ana şey, standart dışı tasarım çözümlerine karar vermek için ustalık, bir damla kurnazlık ve bir tutam hayal gücü göstermektir..

19

19

Bu sayede küçük bir alanda iki odanın birleşimini elde edecek, ayrıca doğru yerleşim ve kombinatoryal mobilyalar ve diğer aksesuarlar ile odanıza konfor ve rahatlık getirebilirsiniz. Sonuçta, odaların gerçek amacı temelde bölünmüştür – dinlenme, uyku, iyileşme ve enerji için tasarlanmış samimi bir yatak odası. Oturma odası – misafir almak için tasarlanmış ortak bir oda.

on sekiz

on sekiz

Bu iki odayı oldukça küçük bir alanda birleştirmek oldukça zor bir iş gibi görünüyor. Ama öyle değil! Yatak odası – bir odada oturma odası 18 metrekare. yataklı m – mümkün mü? (Fotoğraf makalenin sonunda). Odaların önceliğini değiştirmemiz gerekecek. Yatak odası ikincil öneme sahipken oturma odası ana rolü oynamak zorunda kalacak. Ve bu, yatak odasının iç tasarımında ihmalkar olacağımız anlamına gelmez. Hiçbir şekilde.

Bir odada oturma odası ve yatak odası 18 metrekare - imar, tasarım, yataklı fotoğraf

Yatak odası – bir odada oturma odası 18 metrekare. yataklı m

İki odayı birleştirmek için en popüler yöntemler bir arada:

  • perdeler ile
  • mobilya ile
  • Bölümleri kullanma
  • sürgülü kapılar ile
  • Duvar kağıdını kullanma
  • podyum kullanma

    17

    17

Perdeli imar, ekran

Önerilen seçeneklerin en bütçelisi. Ekranın bir yerden bir yere yeniden düzenlenmesi kolaydır, bu nedenle yeniden düzenleme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ayrıca bu imar yöntemi, odasında tek pencere olanlar için uygundur..

İlginç gerçek: Ekran için şeffaf malzemeler veya yeterli gün ışığı için açık renkler kullanın.

Bu imarın dezavantajı, ortak odalar arasında ses yalıtımının tamamen olmamasıdır. Ek olarak, ekranın iç mekana nasıl sığacağını düşünmeye değer..

Perdeli imar, ekran

Yatak odası-oturma odasında imar perdeleri

Mobilya imar

Bu imar yöntemi, odadaki mobilyaların önceden mevcut olması nedeniyle en büyük popülerliği kazanmıştır. Bu nedenle, yeniden düzenlerken sadece biraz ustalık göstererek, konforlu bir oda kombinasyonu elde edeceğiz. Ek olarak, bu seçenek ile gerekli miktarda mobilya ve fonksiyonel karışımı elde edeceksiniz..

16

16

İpucu: Bir odayı imar ederken, her bir mobilya parçasını düşünün, başka bir deyişle, gereksiz eşyalar için alanınızı analiz edin..

Aksi takdirde, sıkışık alanla karşılaşırsınız. Modüler, dönüştürülebilir mobilyalar bu konuda iyi bir yardımcı olacaktır. Bir koltuk – geceleri bir yatak, uyumak ve dinlenmek için bir yer olarak hizmet edecek ve gündüzleri, yatakları saklamak için dahili bir niş ile oldukça rahat bir koltuktur. Ve masa – günlük yaşamdaki bir kitap bir komodine dönüştürülür, ancak arkadaşlar veya akrabalar ortaya çıkarsa (her zaman olduğu gibi, beklenmedik bir şekilde), o zaman misafirlerinizi oturacağınız bir nesne görevi görecektir..

Mobilya imar

İmarlı gardırop – bölme

Bölmeli imar

Bölmeler: sermaye, alçıpan, cam ve kumaş. Sermaye bölümü, kural olarak, tuğla veya köpük beton ve kum-çimento harcı bloklarından yapılır. Temizlenmiş bir beton taban üzerine yerleştirilir. Ne yazık ki, teknik envanter bürosundan izin almanız gerekiyor. Ancak bu rahatsızlıkları tamamladıktan sonra, aslında mükemmel ses yalıtımlı iki odaya sahip olacaksınız. Alçıpan döşemenin montajı kolaydır ve ciddi finansal maliyetler gerektirmez.

15

15

Tasarım açısından, alçıpanın çok daha karlı olduğunu belirtmekte fayda var – sonuçta raflar, cam ekler ve aydınlatma elemanları içine kolayca monte edilebilir. Ek olarak, ses emici yalıtım malzemesi, bir bölmede bir ana bölme ile neredeyse aynı etkiyi verecek olan alçıpan katmanları arasına kolayca sığabilir, ancak size biraz daha az mal olacak ve çok fazla soruna neden olmayacaktır. Ancak yukarıdaki yöntemlerin ana dezavantajı, odada iki veya daha fazla pencerenin arzu edilen varlığıdır. Aksi takdirde, doğal ışık yeterli olmayacak ve yapay aydınlatma ile seçenekleri düşünmek zorunda kalacaksınız..

on dört

on dört

Bu konuda bir cam bölme çok daha fazla tercih edilir. Sonuçta, odaya giren ışığın içeri girmesine izin veriyor. Ayrıca yatak odanıza samimiyet katacak ve meraklı gözlerden gizleyecek hoş bir mat gölge seçebilirsiniz. Cam zemin seçmenin ana ilkelerinden biri güvenliktir..

5

5

Tavsiye – cam seçerken keskin parçalar oluşturmayan temperli cam seçmeniz önerilir..

Cam güzel ve modern görünüyor ve başka bir odanın içindeyken ışık alışılmadık ve gizemli. Bir odayı imar etmek için bir seçenek olarak kumaş veya bambu bölmeler kullanılabilir. Ancak odanın genel stilini hesaba katmalı ve genel iç mekana uyup uymadıklarını görmelisiniz..

Bölmeli imar

Sermaye bölümü, kural olarak, tuğla veya köpük beton ve kum-çimento harcı bloklarından yapılır..

Sürgülü kapılar ile imar

Ayrıca yüklemek için her nedeniniz var. Kapı malzemesinin yanı sıra kılavuzların seçimi sadece bütçenize bağlıdır ve en mütevazı ihtiyaçları bile karşılayabilecektir. Bu yöntemin bakımı ve kurulumu kolaydır. Ayrıca, kapıya cam (mat, parlak, vitray) monte edilir, bu da ayrılan alana ek bir vurgu katacaktır. Ancak bu tür kapıların önünde, bir şeyler veya mobilya parçaları koymanın mümkün olmayacağı sözde bir ölü bölge oluşur. Odanızı planlarken ve imar seçerken bu yönü göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun..

13

13

Duvar kağıdı imar

6

6

Bir odayı dekore etmenin temeli olarak, bu tip oda kombinasyonu doğada oldukça yardımcıdır. Bu imar ile oda görsel olarak bölünecek, ancak gerçekte değil. Bir iş veya eğlence alanını açıkça tanımlar. Ancak bu, bu yöntemin yararlarını azaltmaz. Duvar kağıdı imar, odalarınız için farklı bir ruh hali ve his yaratmanıza izin verecektir. Duvar kağıdı, oturma odasında rahat ve samimi bir atmosfer ve yatak odasında rahatlamaya elverişli bir atmosfer yaratır..

12

12

Yapıştıracağınız duvar kağıdının ön değerlendirmesini yapın. Böylece renk, süs, desen, stilde birleştirilirler. Bu tür becerilere sahip değilseniz risk almayın, kendi hislerinize güvenmeyin. Hazır tekliflerden ve renk kombinasyonlarından yararlanın. Veya seçimi mağazada görsel olarak kullanın. Deneyimli bir satıcı, duvar kağıdını birleştirme konusunda size tavsiyede bulunabilir ve satın almadan önce uyumluluklarını görsel olarak değerlendirebilirsiniz..

on bir

on bir

Biliyor muydunuz: bir yatak odası için sıcak renkleri tercih edin (bej, kahverengi, beyaz).

4

4

Bunlar, birçok tonda gelen ve aksanları istediğiniz yere yerleştirmenize izin veren temel renklerdir. Bu tonlar, canlı renkler (kırmızılar, maviler, yeşiller) ve tonlarıyla birleşerek yatak odanıza sizi memnun edecek benzersiz bir tasarım sunar. Oturma odası için renk seçimi de önemli bir görevdir. Çünkü ana renk olarak kullanılan parlak renklerin rahatsızlık yaratması muhtemeldir. Bunları ikincil olarak kullanmanız veya aksan yerleştirmeniz önerilir. Ayrıca, bu yöntem finansal açıdan da faydalıdır..

Duvar kağıdı imar

İmar yatak odası-oturma odası

podyum imar

Bir tasarımcının bakış açısından ilginç ve çok yönlü bir yöntem. Podyum, pencerenin yanındaki tüm boş alanı kaplar. Altında çekyat bulunmaktadır. Tam geri çekilebilir kılavuzların kullanılması tavsiye edilir, çünkü daha fazla ağırlığa dayanabildiklerinden, pratikte yan oynamaları olmadığından, kayar elemanın sıkışması hariç tutulur, kural olarak, 3-5 santimetre mesafeden kapatıcılarla donatılırlar ve pratik olarak sessiz.

on

on

Oldukça yüksek bir piyasa değerine sahipler, ancak rulo olanlardan çok daha yüksek bir kullanım konforunu temsil ediyorlar. Ortaya çıkan podyum, bir işyeri (sandalye, bilgisayar masası), bir ev bahçesi ve hatta podyumun kenarlarına çitler koyarsanız bir çocuk alanını kolayca barındıracaktır. Büyük olasılıkla, varsayılan olarak pencerenin altına yerleştirildikleri için ek ısıtma radyatörleri yerleştirme sorununu çözmeniz gerekecektir..

podyum imar

Bir tasarımcının bakış açısından ilginç ve çok yönlü bir yöntem

Son söz yerine

3

3

Gördüğünüz gibi birçok imar yöntemi var. Her şey hayal gücünüze bağlı. Alan istediğiniz gibi bölünür – mobilya, bölmeler, perdeler, cam, ışık. Ayrıca, alan görsel olarak döşeme, duvar kağıdı ve çok seviyeli tavanlarla bölünmüştür..

dokuz

dokuz

Gerekli alanları daha ayrıntılı olarak vurgulamaya yardımcı olacak, değişen yoğunluk derecelerinde aydınlatmayı denemek iyi bir fikirdir. Ek olarak, bazı püf noktaları kullanın: bir gardırop – bugün bir bölme pratiklik ve estetik için en iyi çözüm olacak, TV’nin altındaki bir komodin alanı karıştırıyor – odanın her noktasından daha iyi bir görüş için döner menteşeli bir braket kullanın.

sekiz

sekiz

1

1

Görünür ayakları olmayan mobilyalar kullanın – bu, odanızın görsel olarak daha geniş olmasını sağlar, ayrıca dönüştürülebilir mobilyaların kullanımını dışlamayın, bu size zaten değerli alandan tasarruf sağlayacaktır. Hacimli gardıroplar kullanmayın, koltuklar yerine belki yumuşak sedirler kullanın. Dairede bir kişi yaşıyorsa görev basitleştirilmiştir..

7

7

2

2

Oda kombinasyonu aile tarafından, kendi ihtiyaçları ve her kişi için çoklu görev ile yapılırsa, imar sorunu biraz daha zorlaşır. Önceden bir plan hazırlamak için kalır – odanın gelecekteki tasarımı için bir plan ve değişikliklerden korkmayın. Ancak bir odadan bir yatak odası ve oturma odası almak istiyorsanız, konforunuzu kaybetmeden profesyonel bir tasarımcının hizmetlerini kullanmak daha iyidir..

Salon tasarım fikirleri 16 ve 18 metrekare. m

Bir odada yatak odası oturma odası 45 fotoğraf fikri:

Previous Post
Bir salonda tavan tasarımı kritik öneme sahiptir
Next Post
Shapes, sizes and features of modular paintings in the interior