15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Balkonda çiçekler: tasarım, yeni fikirler ve fotoğraflar

Havalar ısınır ısınmaz, kasaba halkı bahçelerini ve sundurmalarını donatmaya başlar. İlkbahar-yaz döneminde, birçokları için soru önemlidir – güneşe göre konumu göz önüne alındığında, çiçeklerle bir balkonun nasıl dekore edileceği. Balkondaki kokulu çiçekler ortaçağ Venedik’te moda oldu, kış aylarında nemli olan daireleri aromalarla doldurmak için yetiştirildiler. Tasarımcılar, asırlık gelenekleri ve yeni fikirleri dikkate alarak dış mekanı düzenlemenin farklı yollarını sunar..

balkonda güzel çiçekler raflarda örnek

balkondaki çiçekler

balkonun iç kısmındaki şık çiçekler, iç mekanda

çiçekli balkon

Çiçek dekorasyonu için balkon nasıl hazırlanır?

Balkon dar bir alana sahip sınırlı bir alan olmasına rağmen, neredeyse tamamen yaz için bitki örtüsü ile doldurmanın kanıtlanmış yolları vardır. Loggia’ları, apartman seralarını ve kış bahçelerini dekore etme modası oldukça değişkendir, ancak klasik hale gelen birçok ilginç yol vardır:

 • çevresine sabitlenmiş petunyalar ve gece menekşeleri olan dış kutular;
 • asılı saksılarda bol miktarda yemyeşil çiçekli ve iç mekan bitkileri;
 • kış için odaya getirilen “kapalı” avuç içi, narenciye ve uzun çiçekler için küçük küvetler;
 • balkonun çiçeklerle dekorasyonuna ek olarak kök salan tırmanma bitkileri ve sebzeler;
 • küçük boyutlu bahçe bitkileri ile balkon dekorasyonu – zambaklar, dahlias, güller, vb..

lento tasarımında balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler

Çiçekli balkon tasarımı

raflarda iç balkonda parlak çiçekler

balkondaki çiçekler

Şehir dairelerinde her zaman az yer olmasına rağmen, 2-3 metrekareden fazla olmayan bir sundurma veya balkonda bile. En sevdiğiniz çiçekler için her zaman bir köşe vardır. Bunu yapmak için, serbest uç duvarında kıvırcık formlar için bir temel oluşturmak yeterlidir. Tavana asılı saksıları takmak daha iyidir. Kalan alana şunu ekleyin:

 • raflar;
 • çerçevedeki jumperlar;
 • çiçekler için hafif raflar.

Tavsiye. Çiçekler için daha fazla alana sahip olmak için, gereksiz eşyaları, eski mobilyaları ve “her ihtimale karşı” saklanan her türlü küçük şeyi balkondan çıkarmaya değer. Bir balkonun çiçek dekorasyonuyla uğraşıyorsanız, bu tüm ciddiyetle yapılmalıdır..

Bir dairenin dışını düzenlemeden önce, toprakla dolu büyük kaplardan kaynaklanan ek stresi makul bir şekilde değerlendirmek önemlidir. Bu yıkım için eski bir evse ve balkonun kendisi güven vermiyorsa, fotoğraftaki gibi ana veya taşıyıcı duvara sabitlenmiş çiçeklerle kendinizi sınırlamak daha iyidir..

whatnots örneğinde balkonda muhteşem çiçekler

çiçekli balkon

lento tasarımında balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler

balkondaki çiçekler

Onlara bakmanın özellikleri bilinmiyorsa, yabancı bitkileri satın almamalısınız, aksi takdirde bozulabilir ve ölebilirler. En düşük maliyetle maksimum sonucu elde etmek için balkonu çiçeklerle nasıl dekore edeceğinize önceden karar verin. Her şey iyi organize edilmişse, gelecek yıl birkaç yeni çiçek eklemek yeterli olacaktır..

Dikkat! Nadir bitkiler veya bakımda kaprisli bitkiler satın alırken, tatile çıkmaları gerekiyorsa yeterli ışık, sıcaklık ve sulamaya sahip olup olmayacaklarını değerlendirmek önemlidir. Bugün otomatik sulamayı kendi elinizle düzenlemenin birçok yolu var..

Balkon peyzajı için bitki seçerken, camlı olup olmadığını dikkate almak önemlidir. Açık alan ani soğuk çarpmalardan, sert rüzgarlardan ve eğik sağanaklardan korunmayacaktır. Açık teras, sundurma ve balkon için, güçlü gövdeli, bodur kozalaklı ağaçlar ve bol (asılı) formlara sahip cılız bitkiler kullanılır..

Bir balkonu kendi ellerinizle dekore ederken, sonucu hayal etmek önemlidir. Örneğin, bir duvar için dikey peyzaj veya tüm balkon için basamaklı düzenleme seçebilirsiniz. Bir ön plan, işaretleme ve eskizler yapmakta fayda var, balkonun çiçeklerle dekorasyonu ne olacak (fotoğraftaki gibi).

whatnots örneğinde balkonun iç kısmındaki muhteşem çiçekler

çiçekli balkon

lento iç balkonda güzel çiçekler

Çiçekli balkon tasarımı

Balkon düzenlemesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Flora ve fauna sevenler için asıl mesele, sundurma veya balkonun tüm yıl boyunca yaprak dökmeyen bitkilerle dekore edilmiş olmasıdır – cüce bonsai, cılız mazı ve ardıç. Bahçe ve çiçekçilerde saksılarda satılırlar, açık toprağa dikim veya dikim gerektirmezler..

Kışın pratik olarak balkona çıkmayanlar için, her yıl büyük çiçekli yıllıklar dikmek daha iyidir. Sonbahar ve kış aylarındaki tohumlar çok daha ucuzdur, ürün çeşitliliği yüksek sezondan çok daha geniştir – katalogları kullanın.

raf tasarımında balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler

balkondaki çiçekler

whatnots iç balkonda şık çiçekler

çiçekli balkon

İç mekan bitkileri iyi bir aydınlatmaya ihtiyaç duyar ve güneş ışığının eksikliğini telafi etmek için genellikle yaz için balkona çıkarılırlar. Çiçeklerin birbirini gölgelememesi için her saksı için ayrı bir yer düşünün..

Tavsiye. Bir orkide, iç mekan çiçekleriyle dış mekan bahçeciliği için uygun değildir, permütasyonları sevmez. Klorofit, tradescantia, pelargonium, zamioculcas (dolar ağacı), menekşe, kayınvalide dili, siklamen, ebegümeci vb. kullanın..

Gölgeleme gerektiren bitkiler, gazlı bez veya yarı saydam perdelerle camdan en iyi şekilde korunur – tasarımlarını düşünün. Belki de yaz için balkon için ek bir vizör veya panjur gerekecektir..

Kokulu çiçeklerle çevrili dinlenmek bir zevktir. Ne üzerine oturacağınızı planlayın. Balkon çok darsa, yatar koltuklar, istiflenebilir sandalyeler veya tabureler kullanın. Çiçeklerin günlük bakımı sırasında geçişi engellemezler..

raf tasarımında balkonda güzel çiçekler

Çiçekli balkon tasarımı

lento örneğinde balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler

balkondaki çiçekler

Uzun bitkileri duvar boyunca, küçük olanları koridorlar boyunca çevre boyunca yerleştirin. Çiçeklerle çevrili geniş balkona bir şezlong koyabilir veya asılı bir salıncak sabitleyebilirsiniz..

Balkon camlıysa, bitkilerin vasistasların kapanmasına engel olmayacağından ve bir taslakta aniden açılan bir kapıdan veya bir pencereden saksıların kırılmadığından emin olun..

Balkonda kendi elinizle nasıl bahçe yapacağınıza karar verirken, destekler üzerindeki yükü en aza indirmeye çalışın. Çiçekler, ziyafetler ve ağır mobilyalar için ferforje sehpalar kullanmayın. Açık havada uyumak için, balkonu eski hacimli mobilyalarla doldurmamak için hava yatağı veya hafif katlanır yatak kullanmak daha iyidir..

Dikkat! Nemli toprak, bardak altlığı ve dekor, bitki ve mobilya içeren toplam saksı kütlesi ek 200-500 kg’dır. Balkonun tasarımı ne kadar hafif ve zarif olursa, kendinizi o kadar iyi hisseder ve zamanınızı o kadar keyifli geçirirsiniz..

lentoların iç kısmındaki balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler

çiçekli balkon

whatnots tasarımında balkonda şık çiçekler

Çiçekli balkon tasarımı

Fonksiyonel balkon peyzajı

Tırmanma bitkileri, balkon veya sundurmanın duvarlarındaki kusurları gizlemenin iyi bir yoludur. Alet kutularını ve nadiren kullanılan diğer eşyaları mini bahçenin arkasına saklamak kolaydır. Köpüren bir kapalı çeşme, rahatlamayı teşvik eder ve dikkati yaşam alanının estetik olmayan alanlarından uzaklaştırır..

Bugün, balkonun güneşli tarafında sadece tasarım uğruna dekoratif çiçekler yetiştirmek değil, aynı zamanda kullanışlı ve yenilebilir bitkilerle gölgelemek de moda oldu..

whatnots örneğinde balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler

balkondaki çiçekler

raflarda iç balkonda şık çiçekler

çiçekli balkon

Dairenin açık alanını yaz için iyileştirerek, bundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz:

 • sebze yetiştirmek için sera olarak kullanın (özel salatalık, domates ve dolmalık biber çeşitleri gereklidir);
 • kutulara otlar ekmek (dereotu, anason, maydanoz, arpacık);
 • maksimum doğal ışıkla satılık iç mekan bitkileri yetiştirmek;
 • bol, kıvırcık ve kalıcı formlarda özel çilek çeşitleri (bahçe çilekleri) elde edin;
 • kapalı zambaklar, güller, orkideler, menekşeler toplayın;
 • cüce limon ve mandalina yetiştirmek için bir sera düzenleyin.

Loggia’nın kilerinde, odun tozu ve tohum kabuğu karışımı üzerinde yenilebilir mantarlar yetiştirebilirsiniz. Mantar kültürü bir katalogdan sipariş edilir. Ana koşul, belirli bir sıcaklık rejimini ve yüksek nemi korumaktır. Evin kuzey kesiminde, ışığı seven bitkiler kök salmaz, ancak balkon yalıtılırsa gölgeye dayanıklı egzotikler kullanılabilir..

lento tasarımında balkonda şık çiçekler

Çiçekli balkon iç

raflarda balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler örnek

balkondaki çiçekler

“Yeşil” balkon tasarımının en basit yöntemleri

Bir balkon düzenlemek için her şeyi satın almak istenmez, ilginç bir fikir veya genel konsept kullanmak daha iyidir. Tasarım konseptine uygunluk ilkesine göre bitki çeşitleri seçilmektedir..

Yalıtılmış bir sundurma üzerinde bir spor salonu veya mini salon düzenlerseniz, büyük bitkiler için yer yoktur. Eğitime müdahale edecekler. Serbest köşelerde bir sulu meyve koleksiyonu düzenlemek daha iyidir. Kaktüsler gibi nemi tutan etli yaprakları olan kompakt bitkilerdir. Burada uygun olmayan kaktüsler ve diğer dikenli bitkiler – garip bir hareket ve vücutta bir iğne kütlesi. Lithops ve sukulentlere bir şey olmaz, onlara ağırlıkla dokunsanız bile vejetatif olarak kolayca ürerler. Bitkilerin bakımı iddiasızdır, nadiren sulanırlar, bu da onları unutan insanlar için uygundur..

balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler, iç mekanda

çiçekli balkon

raflarda balkonda parlak çiçekler örnek

balkondaki çiçekler

Balkon bitkileri, iç tasarımda Japon tarzını vurgulamaya yardımcı olacaktır. Bu, bir küvette kompakt bir sakura ağacı olan bir bonsai koleksiyonu ve bir “kaya bahçesi” için 2-3 ardıç, ustalar tarafından fotoğrafta olduğu gibi küçük bir ev yapımı göletin etrafında ustaca düzenlenmiş. Hiyeroglifli Japon tarzı bir perde genel resmi tamamlayacak.

Balkonunuzu çiçeklerle süslemenin başka yolları da var. Örneğin, belirli bir iklim bölgesinin bir köşesini veya gezegenin tanınabilir bir köşesini taklit edin. Veya Paris manzaralı camlar için yapışkan film kullanarak birkaç metrekareyi Paris avlusunun terası olarak düzenleyebilirsiniz. İçerideki balkon, iç mekan gülleri ile romantik tarihler için bir yer olarak tasarlanmıştır. Başka bir seçenek, Meksika tarzı bir apartman tasarımı için aynı koleksiyon kaktüsleridir..

Whatnots tasarımında balkonun iç kısmındaki şık çiçekler

Çiçekli balkon tasarımı

lento örneğinde balkonun iç kısmında muhteşem çiçekler

Balkonun iç kısmındaki çiçekler

Beklenmedik bir renk oyunu iyi bir tasarım hilesidir. Bugün, sulu yeşillik ve beyaz plastik kapların arka planına karşı koyu mor, siyah ve yeşil renkler (çeşitli türlerde) modadır. Balkonun çiçeklerle abartılı dekorasyonu, herhangi bir modern tarzda zarif beyaz dekorlu bir dairede uygundur..

Sarmaşık ve yabani üzüm, evin güney tarafında 1. katta bir dairenin çevre düzenlemesi ve gölgelenmesi için ideal bitkilerdir. Sadece bahçedeki balkonun altına dikilmeleri gerekecek. İngiliz tarzında evin bir köşesini dekore etmek için oldukça uygun olacak çok güzel çeşitler var. Daire, edebi eserlerde olduğu gibi aristokrat bir iç mekana ve sarmaşıklarla iç içe bir avluya sahip olacak. Sadece kış için birkaç kat sarmaşık kesmeyi ve kesimler için bir vazoya koymayı unutmayın. Ivy, kalıcı bir çok yıllık olmasına rağmen şiddetli donlarda ölür..

Balkon peyzajı genellikle, bitkilerle toprağı karıştırmayı ve taze yeşillikleri (vitamin eksikliğinden dolayı) kemirmeyi seven evcil hayvanlardan muzdariptir. Bunun için onları cezalandırmayın – küçük bir kutuda yeşil bir “çim” düzenleyin. Cezasız kalarak yaramazlık yapabilecekleri köşe en altta olmalıdır. Ve balkonun ön tarafında bir tür kemer oluşturan asılı saksılara çiçek dikmek daha iyidir. Bitkiler herhangi bir sırayla asılabilir, asıl mesele, kediye erişilmemesidir..

raf tasarımında balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler

Balkonda çeşitli çiçekler

whatnots iç balkonda parlak çiçekler

çiçekli balkon

whatnots tasarımında balkonda parlak çiçekler

Balkonda güzel çiçekler

Uzmanlar, çiçeklerle bir balkonu süslemek için dört mevsim bir yol geliştirdiler. Bu, farklı çiçeklerin tüm yıl boyunca kokularıyla sevindiği zamandır. Örneğin, çiğdemler ve çuha çiçeği, lale ve nergis balkon formları ile değiştirilir ve bundan sonra “çiçeklik” yıllıkları şiddetle çiçek açar. Sonbaharda, aster, yıldız çiçeği ve krizantem ile değiştirilirler ve kışın küçük konileri olan cüce iğneler yeşile döner..

Bitkileri yeterli aydınlatmayı, sulamayı ve beslemeyi unutmayın. Ardından, herhangi bir balkon tasarımında, sağlıklı görünümleri, tatlı yeşillikleri ve büyüleyici çiçekleri ile göze hitap edecekler..

Çiçeklerle balkon iç örneklerinin 50 fotoğrafı:

Whatnots örnek resimde balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler lento tasarımında balkonda muhteşem çiçekler photo balkonda parlak çiçekler raflarda iç resim lento iç fotoğraftaki balkonun iç kısmındaki muhteşem çiçekler raf tasarımında balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler photo whatnots örnek resimde balkonda güzel çiçekler lento iç resminde balkonun iç kısmında muhteşem çiçekler whatnots tasarımında balkonda parlak çiçekler photo raflarda balkonda güzel çiçekler örnek photo iç resimde balkonun iç kısmındaki muhteşem çiçekler lento tasarımında balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler photo raflarda balkonda güzel çiçekler örnek resim Whatnots tasarım resminde balkonun iç kısmında muhteşem çiçekler raflarda balkonda parlak çiçekler iç photo lentolarda balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler örnek resim whatnots iç fotoğraf balkonda muhteşem çiçekler lentolarda balkonda güzel çiçekler örnek resim raflarda balkonda güzel çiçekler tasarım resmi lentodaki balkonda muhteşem çiçekler örnek fotoğraf raflarda balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler örnek resim Whatnots örnek resimde balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler raflarda balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler iç photo lento tasarım resminde balkonda muhteşem çiçekler whatnots örnek fotoğrafta balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler Whatnots tasarım resminde balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler lentolarda balkonda güzel çiçekler örnek fotoğraf raflarda balkonda muhteşem çiçekler iç photo lentolarda balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler örnek resim whatnots tasarım resminde balkonda güzel çiçekler balkonun iç kısmındaki muhteşem çiçekler rafların iç kısmındaki fotoğraf lento iç resminde balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler raflarda balkonda muhteşem çiçekler tasarım photo whatnots örnek resimde balkonda parlak çiçekler lento iç resminde balkonda parlak çiçekler raf tasarımında balkonun iç kısmındaki muhteşem çiçekler photo lentolarda balkonda güzel çiçekler tasarım resmi whatnots örnek fotoğrafta balkonun iç kısmında muhteşem çiçekler whatnots örnek fotoğrafta balkonda güzel çiçekler balkonda muhteşem çiçekler raflarda iç resim lentolarda balkonda muhteşem çiçekler örnek resim raflarda balkonda parlak çiçekler tasarım photo iç resimde balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler raflarda balkonun iç kısmındaki muhteşem çiçekler örnek fotoğraf raflarda balkonda muhteşem çiçekler tasarım resmi lentoların iç kısmındaki balkonun iç kısmındaki güzel çiçekler photo lentoların iç kısmındaki balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler photo whatnots tasarımında balkonda muhteşem çiçekler photo whatnots tasarımında balkonun iç kısmındaki parlak çiçekler photo Whatnots iç resminde balkonda güzel çiçekler raflarda balkonda muhteşem çiçekler örnek photo

Previous Post
Bir çocuk yatak odasının yetkin tasarımı, çocuğun konforunun garantisidir.
Next Post
Sauna design tips