15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekandaki 3B paneller: fotoğraf, kurulum, artılar ve eksiler

Modern kaplama malzemeleri çeşitlilikleriyle şaşırtıyor, ancak tasarımcılar hala yeni çözümler sunarak bizi şaşırtmayı başarıyor. En son trendlerden biri, iç mekandaki 3D panellerdir. Duvar dekorasyonu için kullanılan benzersiz bir yapı malzemesi, iç dekorasyon için sınırsız ufuklar açar..

mutfakta hafif bambu 3D panel

3D panelli oda tasarımı

koridorda parlak alüminyum 3D panel

3D panelli yatak odası iç

koridorda hafif mdf 3d panel

İç kısımda lüks büyük 3D panel

paneller nelerdir

Üreticiler çok çeşitli 3d levhalar sunar, çünkü duvar panelleri kendi avantajları ve dezavantajları olan çeşitli malzemelerden yapılmıştır..

 • Alçı paneller. Esnek ve plastik alçı, çok çeşitli desen ve dokuları gerçekleştirmenize izin verir ve bu tür birkaç panelden oluşan bir duvar, aralarındaki boşluklar aynı alçı ile fark edilmeden kolayca kapatılabildiğinden, sağlam görünmektedir. Ayrıca, bu malzeme boyanabilir. Dezavantajı, plastik veya MDF ile karşılaştırıldığında alçı panellerin önemli ağırlığıdır..
 • Plastik paneller. Bir bütçe seçeneği olarak kabul edildi. Ayrıca, neme dayanıklı ve daha hafiftirler. Plastikten yapılmış duvar panelleri boyamaya uygundur ve montajı oldukça basittir: duvara yapıştırıcı veya metal bir çerçeve ile tutturulurlar. Dezavantajı yanıcılıklarıdır, çünkü oturma odasının iç kısmındaki duvarlar için doğrudan şöminenin yanında 3D paneller kullanmak imkansızdır..
 • MDF paneller. Ahşap liflerinden yapıştırılarak yapılırlar. Malzeme çevre dostu ve güvenilirdir, ancak ahşaptan çok daha ucuzdur. Yüksek performans ve güvenilirlikte farklılık gösterir. Nem oranı %80’den fazla olmayan odaları dekore etmek için kullanılır. Sıkıştırılmış ağaç liflerinden yapılan kabartmalı paneller duvara braketlerle tutturulur. Avantajları arasında yüksek ses ve ısı yalıtımı bulunur. MDF’den üretilen duvar panelleri boyanabilir ve laminedir. Eksilerden, zamanla görünümünü biraz kaybettiğinden, onlara dikkatli bakma ihtiyacını vurgularız..
 • Bambu paneller. Doğal ahşaptan yapılmış malzemeler de popülerdir. Hacimsel dekoratif levhaların üretimi için en yaygın kullanılan bambudur. Düşük maliyet, çevre dostu olma, kurulum kolaylığı ve mükemmel görünüm, iç mekanda bambu 3d panelleri kullanmak için birçok fırsat sunar. Ancak ne yazık ki bu tür paneller kısa ömürlüdür ve nem direnci düşüktür, bu nedenle banyo veya mutfak için çok uygun değildir. Genellikle yatak odalarında veya oturma odalarında kullanılırlar..
 • Alüminyum paneller. Alüminyum levhaların yüzeyindeki hacimsel görüntü perforasyon ile elde edilir ve üst kısmı paneli korozyondan korumaya yarayan özel bir film ile kaplanır. Bu nedenle, alüminyum duvar panelleri yeterince neme dayanıklıdır. Ayrıca yangına dayanıklı ve çok dayanıklıdırlar, bu nedenle şömineli bir oturma odasının iç kısmında alüminyum 3d duvar panellerinin kullanılmasına izin verilir. Bu malzeme özel bakım gerektirmez ve pratik olarak kirlenmez, ancak bu lüks de buna değer..

oturma odasında hafif bambu 3D panel

3D panelli oda içi

koridorda parlak mdf 3d panel

3D panelli oda içi

koridorda hafif plastik 3D panel

3B panellerdeki kareler

İç mekanınız için panel malzemesi seçimine karar vermeyi kolaylaştırmak için karşılaştırmalı tablolarını vereceğiz:

alçı

Plastik

MDF

Bambu

Alüminyum

Kolaylaştırmak

+

+

+

+

nem direnci

+

+

+

Yangına dayanıklılık

+

+

dayanıklılık

+

+

+

Fiyat

Çizimin karmaşıklığına bağlıdır

Ortalama

Ortalama

Düşük

Yüksek

Montaj

Kendiliğinden takılan vidalar

Yapıştırıcı veya metal çerçeve

Parantez

Zamk

Özel profiller

mutfakta hafif alüminyum 3d panel

3D panelli oturma odası iç

oturma odasında parlak bambu 3D panel

3D panelli oturma odası

koridorda parlak alçı 3D panel

3D panelli yatak odası

3d panellerin artıları

 • çok yönlülük Kabartmalı panelleri kullanma olanakları neredeyse sonsuzdur. Odaları imar ederken dekorasyon veya bölme olarak kullanılırlar. Hacimsel plakalar sayesinde duvarların kusurlarını ve düzensizliğini gizleyebilirsiniz, yalıtımı veya çeşitli iletişimleri gizleyebilirsiniz..
 • özgünlük. Dekoratif duvar panelleri, bir oda için cesur tasarımlar ve benzersiz bir görünüm yaratma yeteneğine sahiptir. Bu tür kaplama malzemelerinin kullanımı nispeten yeni hale geldi, bu nedenle herkes henüz avantajlarını takdir edemedi ve bir dairenin içindeki duvarlar için 3 boyutlu paneller, misafirlerinizi kesinlikle şaşırtacak oldukça sıra dışı bir çözüm olacak..
 • dayanıklılık Duvar panellerinin çoğu yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır..
 • Genellikle neme dayanıklı, dayanıklı ve mekanik strese karşı dayanıklıdırlar, bu da panellerin uzun hizmet ömrünü garanti eder..
 • Kurulum kolaylığı. Panellerin montajı, ek hazırlıkların yanı sıra özel araçlar veya beceriler gerektirmez. Döşemeyi kurmak için duvarı kusursuz bir duruma getirmeniz gerekmez, çünkü kurulum düz olmayan yüzeylerde bile gerçekleştirilir. Tutkal veya sıvı çivi kullanarak profesyonellerin katılımı olmadan odanın duvarlarını dekoratif karolarla dekore edebilirsiniz..
 • Isı ve ses yalıtımı. Dekorasyon için çeşitli malzemelerden yapılmış panellerdeki hacimsel desenler kullanılır, ancak yalıtım veya ses geçirmez bölme rolünü de oynayabilirler..

oturma odasında parlak plastik 3D panel

Odanın iç kısmında dalgalı 3D panel

odadaki parlak alüminyum 3D panel

3D panelli oda içi

koridorda hafif alçı 3D panel

Güzel bir 3D panele sahip geniş oda

3d panellerin eksileri

 • Algı karmaşıklığı. Kabartmalı panellerin yalnızca bir duvara veya bir kısmına yerleştirilmesi önerilir. Aksi takdirde, iç mekanı aşırı yükleyebilir ve kişiyi yorabilirler..
 • Düzenli temizlik ihtiyacı. Duvarlarda üç boyutlu bir desen kendi üzerinde toz biriktirecek ve bu nedenle sürekli temizlik gerektirecektir. Bir odaya 3D paneller kurarken, onlara bu bakımı sağlayabileceğinizden tamamen emin olmanız gerekir. Aksi takdirde biriken toz sadece hacimsel görüntünün etkisini bozmakla kalmaz, aynı zamanda alerjiye de neden olabilir..
 • Stilistik özellikler. Kabartmalı paneller, sizi odanın stil bütünlüğünü gözlemlemeye zorlayan oldukça karmaşık bir etkidir. Birçok iç mekanda böyle bir çözüm çok iddialı veya uygunsuz görünecek..
 • Değiştirme zorluğu. Bir panel arızalanırsa, yenisini bulmak oldukça zor olacaktır, bu nedenle önceden birkaç ekstra plaka stoklamak daha iyidir..

mutfakta hafif alçı 3D panel

Odanın iç kısmındaki olağandışı 3D panel

yatak odasında parlak plastik 3D panel

3D panelli oda tasarımı

koridorda parlak bambu 3D panel

Odanın iç kısmındaki hafif 3D panel

Uygulamalar

Üç boyutlu teknolojiler, iç tasarıma aktif olarak dahil ediliyor, sıra dışı şekillerle hayal gücünü etkiliyor ve alanı dönüştürüyor. Volumetrik paneller estetik ve fonksiyonel görevleri yerine getirmeye hizmet eder. Odaları imar etmek, bölmeler oluşturmak, iletişimleri veya duvar düzensizliklerini maskelemek için aktif olarak kullanılırlar..

Hacim etkisi ile kabartmalı görüntüler, oturma odasının boyutunu görsel olarak artırabilir, iç mekana tazelik ve yenilik verebilir. Yatay olarak yerleştirilmiş bir çizim odayı görsel olarak gerecek ve genişletecek, dikey çizgiler tavan seviyesini yükseltecek.

Dekoratif duvar panelleri aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı olarak veya fonksiyonel alanları öne çıkarmak için de kullanılmaktadır. Bir ev sinema sistemi için harika bir zemin oluşturacaklar ve ateşe dayanıklı malzemelerden yapılmışlar – hatta bir şömine için..

odada parlak plastik 3D panel

Odanın iç kısmındaki yumuşak 3D panel

yatak odasında parlak alçı 3D panel

Odanın iç kısmındaki güzel 3D panel

yatak odasında hafif alüminyum 3d panel

3D panelli oturma odası tasarımı

Nerede kullanılır

Modern 3D panel çeşitleri, bunları herhangi bir stille eşleştirmenize olanak tanır. Üç boyutlu sıva görüntüleri, sütunlar ve alçı kalıplar gibi elemanlarla mükemmel uyum sağlayacak olan klasik iç mekana mükemmel bir şekilde uyacaktır. Minimalizm tarzındaki modern daireler, metal veya cam kullanımını içerir ve etnik iç mekanlarda doğal ahşap tercih edilir..

Üç boyutlu efekti vurgulamak için spot veya LED şeritlerle aydınlatma kullanılır..

Pratik ve konforlu 3D paneller giderek daha fazla popülerlik kazanıyor ve hemen hemen her odada kullanılıyor: oturma odaları, yatak odaları, mutfaklar, banyolar ve çocuk odaları. Ayrıca, uygulamalarının kapsamı, yapıldıkları malzemeye bağlıdır. Doğal ahşaptan yapılmış paneller ve alçı dekoratif levhalar genellikle yüksek neme sahip bir odaya yerleştirilmez ve banyo ve mutfakları süslemek için alüminyum paneller kullanılır. En çevre dostu bambu ve diğer ahşap türleri yatak odalarında, kreşlerde ve oturma odalarında kullanılır ve plastikten yapılmış evrensel hacimsel görüntüler her türlü iç mekan için uygundur..

Şömine nişleri için yanmaz malzemelerden yapılmış hacimli panellerle kaplama çok popülerdir ve yatak odalarında genellikle odanın üç boyutlu hacminin etkisini elde ederek yatağın arkasındaki duvara 3D paneller monte edilir..

odadaki parlak alçı 3D panel

3D panelli yatak odası iç

mutfakta hafif plastik 3D panel

Odanın iç kısmında dalgalı sarı 3D panel

yatak odasında hafif mdf 3d panel

Odanın iç kısmında beyaz 3D panel

Kurulum yöntemleri

Duvar panellerinin montaj kolaylığı, ana avantajlarından biridir. Onarımla hiç ilgilenmemiş bir acemi bile bu kadar basit işleri yapabilir..

3D panellerin montajı, duvarların herhangi bir ön hazırlığını gerektirmez. Sadece bir yer seçmeniz gerekiyor. İdeal seçenek, panelleri tutkal veya sıvı çivilerle yapıştırmaktır, ancak bu çözüm yalnızca kabul edilebilir küçük kusurlara sahip pratik olarak düz duvarlar için uygundur. Yüzey ideal değilse, panelleri monte etmek için metal çıtalar kullanmak daha iyidir..

oturma odasında hafif mdf 3d panel

3D panelli oda içi

koridorda parlak bambu 3D panel

Odanın iç kısmında dalgalı 3D panel

odada hafif mdf 3d panel

3D panelli oda içi

oturma odasında hafif alüminyum 3d panel

Odada beyaz 3D panel

Çizimin nasıl yerleştirileceğini önceden düşünmeniz önerilir. Bunu yapmak için önce yatay bir yüzeyde nasıl görüneceğini tahmin edin..

Kurulum kendi başınıza yapılırsa, bağlantı elemanları için özel oluklara sahip dekoratif panelleri tercih edin, böylece daha sıkı bağlantılar elde edersiniz..

Özel yapım panellere dikkat edin. Onların yardımıyla, iç dekorasyonunuza her açıdan uyan gerçekten benzersiz bir tasarım yaratabilirsiniz..

sonuçlar

Büyük malzeme yatırımları olmadan iç mekanı kökten değiştirmek için duvarlar için dekoratif 3D paneller kullanmak yeterlidir. Pek çok inkar edilemez avantajları var, şık görünüyorlar ve odayı görsel olarak genişletiyorlar ve montaj kolaylığı ve hacim efektli plakaların kullanım kolaylığı, onarımları kolay ve ilginç hale getirecek..

3D panelli odaların tasarımına ilişkin 50 fotoğraf örneği:

mutfakta hafif alçı 3D panel fotoğraf oturma odası resminde parlak alüminyum 3D panel koridorda parlak mdf 3d panel fotoğraf oda resminde hafif bambu 3D panel yatak odası fotoğrafında parlak plastik 3D panel koridor resminde hafif mdf 3d panel oda fotoğrafında parlak bambu 3D panel koridor resminde hafif plastik 3D panel yatak odası fotoğrafında hafif alçı 3D panel koridor fotoğrafında parlak alçı 3D panel mutfak resminde hafif plastik 3d panel mutfakta parlak alüminyum 3d panel fotoğraf koridor resminde hafif bambu 3D panel oda fotoğrafında parlak mdf 3d panel oturma odası fotoğrafında hafif sıva 3D panel yatak odası resminde parlak plastik 3D panel mutfak resminde hafif alüminyum 3d panel koridor fotoğrafında parlak bambu 3D panel oda fotoğrafında hafif plastik 3d panel yatak odası resminde parlak alçı 3D panel oturma odası resminde parlak mdf 3d panel koridorda hafif alüminyum 3d panel fotoğraf koridor resminde hafif bambu 3D panel oturma odası fotoğrafında parlak plastik 3D panel yatak odası resminde parlak mdf 3d panel oda fotoğrafında hafif alçı 3D panel mutfakta hafif alüminyum 3d panel fotoğraf koridor resminde parlak bambu 3D panel koridor fotoğrafında hafif plastik 3D panel mutfak resminde parlak mdf 3d panel fotoğraf odasında parlak alüminyum 3d panel koridor resminde hafif alçı 3D panel oturma odası fotoğrafında hafif bambu 3D panel koridor fotoğrafında parlak mdf 3d panel oda resminde hafif alüminyum 3d panel yatak odası fotoğrafında parlak alçı 3D panel oturma odası fotoğrafında parlak bambu 3D panel mutfak fotoğrafında parlak plastik 3D panel oturma odası resminde hafif alçı 3D panel yatak odası resminde hafif mdf 3d panel koridor fotoğrafında parlak plastik 3D panel oda resminde parlak alüminyum 3d panel koridor resminde parlak plastik 3D panel koridor fotoğrafında hafif alüminyum 3d panel yatak odası fotoğrafında parlak bambu 3D panel oda resminde hafif mdf 3d panel mutfakta hafif plastik 3d panel photo oturma odası resminde parlak alçı 3D panel koridor fotoğrafında parlak alüminyum 3D panel oturma odası resminde parlak plastik 3D panel

Previous Post
Merdivenli bir koridor tasarımı için zorluklar, özellikler ve kurallar
Next Post
Transforming tables in the living room interior: photos and benefits