15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dekoratif sıva seçimi akıllıca bir karardır

Piyasadaki yapı malzemelerinin çeşitliliği, herhangi bir kişinin hayal gücünü yakalayabilir ve en talepkar alıcının bile zevklerini tatmin edebilir. Bugün inşaat mağazaları, yabancı ve yerli markaların çok çeşitli dekoratif sıvaları sunmaktadır. Alıcının sadece bu veya bu tip dekoratif sıvanın tüm artılarını ve eksilerini tartması ve tüm özelliklere uygun bir numune lehine doğru seçimi yapması gerekir. Tüketiciler arasında en popüler olanı, bu makalede tartışılacak olan beton için dekoratif sıvadır..

beton altında bir dairenin iç kısmında parlak dekoratif sıva fikri

Banyoda duvar dekorasyonu dekoratif sıva ile yapılabilir.

beton altında bir oturma odası tarzında güzel bir dekoratif sıva çeşidi

Beton için dekoratif sıva örneği

beton için bir yatak odası tasarımında \ u200b \ u200olağan dekoratif sıva fikri

Oturma odası tasarımı tek renk şemasında tasarlanmıştır.

beton için yatak odası tarzında orijinal dekoratif sıva çeşidi

Dekoratif sıva, oturma odasının duvarlarını süslemek için mükemmeldir.

beton altında dairenin iç kısmında güzel dekoratif sıva seçeneği

Parlak sıva odayı aydınlatacak

REFERANS. Beton için dekoratif sıva, yüksek yapışma ve performans özelliklerine sahip granül bir malzemedir. En popüler örnekler paslı efektli karışımlardır..

Bu tür malzemelerin neden birkaç yıldır bitirme dizilimlerinde lider konumda olduğu sorusuna daha yakından bakalım. Önemsiz olmayan bir duvar kaplaması, malzemenin çeşitli dokuları ve renkleri nedeniyle hayalinizdeki evi yaratma fırsatı verecektir. Betonun duvarlardaki etkisini tekrarlamak ve bir daireyi yüksek teknoloji veya çatı katı tarzında dekore etmek ister misiniz? Daha kolay olamazdı! Özel uygulama yöntemi nedeniyle, karışım doğal malzemeleri taklit edebilir, bu durumda betondur. Peki dekoratif sıvanın avantajları nelerdir??

 • Yüzeylere güçlü yapışma sağlayan yüksek yapışma özelliklerine sahiptir;
 • çatlamaz, duvarlardaki küçük kusurları, düzensizlikleri ve çatlakları maskeler;
 • yoğunluğu ve gücü nedeniyle iyi ses yalıtım özelliklerine sahiptir;
 • pratik olarak nemin olumsuz etkilerine, yüksek sıcaklıklara maruz kalmaz, bu nedenle sadece iç değil, dış dekorasyon için de kullanılabilir;
 • oldukça dayanıklı, kullanımı kolay;
 • diğer sıva türlerine kıyasla düşük maliyetle farklılık gösterir;
 • görünümünden dolayı herhangi bir odaya saygınlık, doğallık ve benzersizlik etkisi verecektir;
 • bileşim kesinlikle toksik değildir ve insan sağlığına zararsızdır.

beton altında bir oturma odası tasarımında parlak dekoratif sıva fikri

Pratik oturma odası tasarımı

beton altında bir yatak odasının iç kısmında olağan dekoratif sıva fikri

Oturma odasında beton için dekoratif sıva ile duvar dekorasyonu yapılabilir.

beton için bir daire tarzında orijinal dekoratif sıvanın bir çeşidi

Duvardaki pas etkisi olağandışı görünecek

beton altında bir oturma odası tasarımında olağan dekoratif sıva fikri

Dekoratif sıva ile yapılan duvar dekorasyonu

beton altında bir daire tarzında güzel bir dekoratif sıva çeşidi

Dekoratif sıva ile duvar dekorasyonu yapılabilir.

Tüm özelliklere uygun bir malzeme seçmek zor olmayacaktır. Duvar kaplaması alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nüansı bilmeniz yeterlidir. Alçı çok sıvı olmamalıdır, bu, yüzleşme işini önemli ölçüde karmaşıklaştırabilir. Malzeme hazır olarak satılmaktadır, bu nedenle su ile ek seyreltme gerektirmez. Çok uygundur ve hazırlık çalışmaları aşamasında zaman kazanmanıza yardımcı olur. Kompozisyon büyük dolgu maddeleri içeriyorsa, manuel olarak uygulanması gerektiğini lütfen unutmayın. Geniş bir fraksiyonel bileşime sahip bir duvarın kaplamasına gelince, o zaman bir ustadan yardım istemek daha iyidir. Gerçek şu ki, yetersiz kullanımla büyük partiküller düşebilir ve iş sürecini önemli ölçüde karmaşıklaştırabilir..

TAVSİYE. Beton için kendin yap dekoratif sıva oldukça heyecan verici bir iştir, ancak uzun ve zahmetlidir. Karışım yeterince uzun süre kurur. Bu, belki de, bileşimin beton için tek dezavantajıdır. Kurutma işlemini geleneksel bir sertleştirici ile hızlandırabilirsiniz. Elinizde bulunamadıysa, bitmiş malzemeye biraz PVA tutkalı eklemek tavsiye edilebilir ve etkili olacaktır..

beton altında yatak odasının iç kısmında orijinal dekoratif sıva çeşidi

Duvardaki hafif bir gölge, odaya incelik katacaktır.

beton için bir yatak odası tasarımında parlak dekoratif sıva fikri

Alçı odanın tasarımına uyuyor

beton altında oturma odasının iç kısmında güzel dekoratif sıva seçeneği

Pas efektli sıva olağandışı görünecek

beton için dairenin iç kısmındaki orijinal dekoratif sıva çeşidi

Salondaki duvarlar dekoratif sıva ile yapılabilir.

beton altında bir oturma odası tarzında parlak bir dekoratif sıva fikri

İç tasarım aynı tarzda tasarlanmıştır

Uygulama yöntemleri

İlerleme durmuyor, bu aynı zamanda üretici tarafından her yıl geliştirilen çeşitli yapı malzemeleri için de geçerlidir. Son yıllarda, piyasada sadece kompozisyonda değil, aynı zamanda doku, renk ve uygulama yönteminde de farklılık gösteren birçok çözüm ortaya çıktı. Eski günlerde sadece manuel duvar kaplama uygulaması uygulandıysa, şimdi kaplama odaları için birkaç teknoloji var..

 • Sprey. Çözümü uygulamanın en basit yolu. Karışım bir süpürgeye uygulanır ve daha sonra duvar boyunca eşit olarak dağıtılır. Bu tür işler, bu konuda bir profesyonelin yardımına başvurmadan kendi ellerinizle kolayca yapılabilir. Katman kuruduğunda, yüzey çoğunlukla özel bir cam bileşimi ile işlenir ve parlak bir etki elde edilir..
 • “pürüzsüz beton” teknolojisi ile uygulama. İlk önce çözümü uygulamak için yüzeyi hazırlamanız gerekir. Bu yöntem çelik mala, sünger ve uygun beton ataşmanlı bir öğütücü gerektirir. İlk aşama, farklı yönlere dağılmış küçük vuruşlarla oldukça yoğun bir tabaka ile dekoratif sıva uygulamasını içerir. Bu, doğal bir etki elde etmek için yapılır. Günün sonunda, en dışbükey kısımlar zımpara kağıdı ile ovalanmalı ve istenirse ortaya çıkan deseni düzeltmek için duvarlara malanın keskin kısmı ile işlem yapılmalıdır. Son kat, sıvanın tüm yüzey üzerinde gerilmesini içerir. Katmanın yeterince ince olması çok önemlidir. Bu nedenle, bileşimin suyla hafifçe seyreltilmesi önerilir (çözelti miktarının en fazla %2’si). 12 saat sonra duvarlar parlatılır ve gerekirse renklendirilir. Son aşama: yüzey bir öğütücü ve balmumu ile işlenir.
 • Safari teknolojisi. Yöntem öncekilerden farklıdır, çünkü bu durumda en net çizim elde edilir. Duvarlara bir kat sıva uygulamak ve ardından mala ile düzleştirmek gerekir. Bunu, bileşim biraz kuruduğunda, ancak plastik kaldığında 15-20 dakika sonra yapmak en iyisidir. Asimetrik bir rahatlama elde etmek için karışımın farklı yönlerde uygulanması tavsiye edilir. Daha sonra duvarlar balmumu ile işlenir ve özel ataşmanlarla parlatılır. Son işlem bir gün sonra gerçekleştirilir..

beton altında bir yatak odası tarzında alışılmadık bir dekoratif sıva çeşidi

Beton için dekoratif sıva, duvar dekorasyonu için mükemmeldir

beton altında bir dairenin iç kısmında güzel bir dekoratif sıva fikri

Dekoratif sıvadan duvar dekorasyonu yapılabilir.

beton altında oturma odasının iç kısmında orijinal dekoratif sıva çeşidi

Beton için dekoratif sıva, odanın dekorunu mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

beton altında bir yatak odası tarzında parlak dekoratif sıva çeşidi

Dekoratif sıva, oturma odasının tasarımına çok yakışacaktır.

beton için bir dairenin tasarımında güzel bir dekoratif sıva fikri

Yatak odasında dekoratif sıva sıradışı görünecek

Bitirme aşamaları

Herhangi bir onarım çalışmasına başlamadan önce odayı hazırlamak gerekir. Her şeyden önce, eski kaplamayı çıkarmanız gerekir. Duvarlar sıvalıysa, bu su ve spatula ile giderilebilir. Suyu uyguladıktan sonra bir süre bekletin, bir saat yeterli olacaktır ve malzemeyi çıkarmaya başlayın. Duvarların, son kat solüsyonunun uygulanmasını engelleyebilecek yağ, toz, kalıntı ve diğer kalıntılardan arınmış olduğundan emin olun. Yüzeyde küçük çatlaklar ve talaşlar varsa, önemli değil. İç kısımdaki beton sıva, tüm kusurları ve düzensizlikleri ustaca gizleyecektir. Ulaşılması en zor yerler olan dikişlere ve derzlere özellikle dikkat edin. Yüzey tamamen temizlendiğinde bir sonraki adıma geçin..

İyi bir yapışma sağlamak için duvarları astarlamak zorunludur. Astar, katmanı daha eşit dağıtmayı mümkün kılar. Yüzeyde küf ve küf izleri olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde, mantar izlerini ortadan kaldıran ve parazitleri yok eden özel bir bileşim kullanmak gerekir. Antiseptik beton için ayrı ayrı seçilir, istenirse işlenmiş yapılar refrakter emülsiyon ile kaplanabilir. Bu yenileme yaklaşımı, oturma odalarının ömrünü önemli ölçüde artıracaktır..

ÖNEMLİ. Profesyoneller en az 2 kat astar uygulanmasını tavsiye eder..

Astarlama işlemini tamamladıktan sonra astarı uygulayınız. Alt tabaka olarak kum içeren özel bir boya kullanılır. Yöntem özellikle hava neminin yüksek olduğu dairelerde iyidir. Altlık, yapışma özelliklerini iyileştirecek ve çatlama ve deformasyonu önleyecektir. Donanım mağazaları, bu emülsiyonların geniş bir yelpazesini çok uygun fiyatlarla sunar..

Hazırlık çalışmaları tamamlandıktan sonra kendin yap dekoratif sıva uygulanır. Burada aşağıdaki kurallara uymalısınız: çizimin yapılması ne kadar karmaşıksa, kademeli olarak üst üste binen katmanlar o kadar az kalın olmalıdır. Kompozisyon “kavradığında”, duvarlar bir mala ile ve son kuruduktan sonra – bir zımpara kağıdı ile işlenmelidir. Finiş, özel bir balmumu veya vernik ile sabitlenir. Bu, yüzeye ekstra bir parlaklık verecek ve odanın ömrünü önemli ölçüde artıracaktır. İsteğe göre dekoratif beton bazen istenilen tonda boyanır ve sırlanır..

beton için oturma odası tasarımında orijinal dekoratif sıva çeşidi

Oturma odasında duvar dekorasyonu beton için dekoratif sıva ile yapılabilir

beton için bir yatak odası tasarımında alışılmadık bir dekoratif sıva çeşidi

Alçı tamamen farklı tiplerde olabilir.

beton altında dairenin iç kısmında parlak dekoratif sıva çeşidi

Alçıyı eşit şekilde uygulayın.

beton altında bir oturma odası tarzında olağandışı dekoratif sıva fikri

Alçı duvar dekorasyonu için mükemmeldir.

beton altında bir oturma odası tasarımında güzel bir dekoratif sıva fikri

Beton sıva çok güzel görünüyor

Nihayet

Gördüğünüz gibi, DIY ev tadilatında karmaşık bir şey yok. Birkaç basit tavsiyeye uymak yeterlidir ve yenilenmiş daire, sahiplerini uzun yıllar memnun edecektir. İşi yapmak için, herhangi bir mal sahibinden temin edilebilecek standart bir alet setine ihtiyacınız olacak. Biraz sabır, hayal gücü ve sıkı çalışma – ve şimdi en son trendlere göre dekore edilmiş modern konutların sahibisiniz.

Video: ART-BETON LOFT tarzında dekoratif sıva

İç mekanda beton için dekoratif sıva kullanmak için 50 fikir fotoğrafı:

beton fotoğrafın altında bir dairenin iç kısmında güzel bir dekoratif sıva seçeneği beton resim altında bir oturma odası tasarımında olağandışı dekoratif sıva fikri beton fotoğraf altında bir oturma odası tasarımında güzel bir dekoratif sıva fikri somut bir resim altında bir yatak odası tarzında parlak dekoratif sıva seçeneği beton fotoğraf altında bir dairenin iç kısmında olağandışı dekoratif sıva fikri somut bir resim altında bir daire tarzında güzel bir dekoratif sıva seçeneği beton fotoğrafın altında bir daire tarzında olağandışı dekoratif sıva fikri beton resmin altındaki yatak odasının iç kısmındaki orijinal dekoratif sıva versiyonu beton resmin altındaki oturma odasının tasarımında sıra dışı dekoratif sıva çeşidi beton resmin altında yatak odasının iç kısmında güzel dekoratif sıva seçeneği beton fotoğraf altında bir oturma odası tarzında orijinal dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altındaki yatak odasının tasarımında güzel dekoratif sıva seçeneği beton resim altında bir dairenin iç kısmında olağandışı dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altındaki oturma odasının iç kısmındaki orijinal dekoratif sıva versiyonu beton resim altında yatak odası tasarımında parlak dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altında bir daire tarzında güzel bir dekoratif sıva seçeneği beton resmin altında oturma odasının iç kısmında güzel bir dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altındaki yatak odasının tasarımında parlak dekoratif sıva seçeneği somut bir resim altında bir daire tarzında alışılmadık bir dekoratif sıva çeşidi beton fotoğraf altında bir daire tarzında orijinal dekoratif sıva fikri beton resmin altındaki yatak odasının tasarımında güzel dekoratif sıva seçeneği beton fotoğrafın altında bir daire tarzında parlak bir dekoratif sıva fikri beton fotoğraf için bir dairenin tasarımında orijinal dekoratif sıva fikri beton resmin altındaki yatak odasının iç kısmında sıra dışı dekoratif sıva çeşidi beton resim altında bir oturma odası tarzında olağandışı dekoratif sıva fikri beton fotoğraf altında oturma odasının iç kısmında güzel bir dekoratif sıva fikri beton resmin altındaki oturma odası tasarımında orijinal dekoratif sıva versiyonu beton fotoğraf altında yatak odasının iç kısmında olağandışı dekoratif sıva çeşidi beton fotoğrafın altındaki oturma odasının tasarımında güzel dekoratif sıva seçeneği beton resim altında bir yatak odasının iç kısmında olağandışı dekoratif sıva fikri beton resmin altında oturma odasının tasarımında güzel bir dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altında bir dairenin iç kısmında orijinal dekoratif sıva fikri beton resmin altındaki yatak odasının tasarımında parlak dekoratif sıva seçeneği beton resim altında bir oturma odası tarzında orijinal dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altında bir daire tarzında parlak dekoratif sıva seçeneği beton resim için bir dairenin tasarımında güzel bir dekoratif sıva versiyonu beton fotoğrafın altında bir yatak odası tarzında parlak bir dekoratif sıva fikri beton resmin altındaki oturma odasının iç kısmındaki orijinal dekoratif sıva versiyonu beton fotoğraf altında bir yatak odasının iç kısmında olağandışı dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altında bir daire tarzında alışılmadık bir dekoratif sıva çeşidi beton resim için bir dairenin tasarımında orijinal dekoratif sıva versiyonu beton resmin altındaki yatak odasının iç kısmında parlak dekoratif sıva seçeneği beton fotoğraf altında oturma odasının iç kısmında orijinal dekoratif sıva fikri somut bir resim altında bir yatak odası tarzında olağandışı dekoratif sıva fikri beton fotoğraf için bir dairenin tasarımında güzel bir dekoratif sıva seçeneği beton fotoğraf altında bir oturma odası tarzında güzel bir dekoratif sıva fikri somut bir resim altında bir daire tarzında parlak bir dekoratif sıva fikri beton fotoğrafın altındaki yatak odasının tasarımında sıra dışı dekoratif sıva çeşidi beton fotoğraf altında oturma odasının iç kısmında parlak dekoratif sıva seçeneği somut bir resim altında bir yatak odası tarzında orijinal dekoratif sıva fikri

Previous Post
Tatil için bir masa nasıl dekore edilir
Next Post
What should be the interior design of an apartment “vest”