15 49.0138 8.38624 1 1 5000 http://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç tasarımda esnek taş

Hiçbir şey doğal kaynaklı kaplama malzemeleriyle karşılaştırılamaz, ancak taşın çok fazla ağırlığı vardır ve rulo malzemelerin avantajları yoktur. Esnek taş, iç mekanda farklı kaplama türlerinin avantajlarını birleştirmek için başarılı bir girişimdir. Esnek bir tabana uygulanan ince taş plakaların estetiği – kavisli yüzeyleri taşla bitirmek ve özel tasarım görevlerini gerçekleştirmek için yeni bir yaklaşım.

yatak odasının iç kısmında parlak esnek taş

Esnek taş duvar dekorasyonu oda tasarımı

dairenin dekorunda güzel esnek taş

Esnek taş oda iç

odanın cephesinde olağandışı esnek taş

Esnek taş duvar dekoru

Malzeme özellikleri

Esnek taş, esnek bir tabana uygulandıktan sonra doğal desenin korunduğu ince bir kumtaşı kesimidir. Her cins bu amaçlar için uygun değildir, bu nedenle sadece gözenekli bir doku ile kullanılır. Hazırlanan kaplama iki tipte üretilir:

 • ince bir taş tabakasına sahip karolar (3-4 mm’ye kadar);
 • uygulamalı taş kesimli polimer rulolar.

Esnek taş buhar geçirgen olduğundan (nefes alır, buharı alır ve verir). Bu, farklı bina türleri için mükemmel bir kaplamadır..

TABLO

1.

Açık alanlar için

Cephe kaplaması ve bireysel mimari elemanların yanı sıra bacalar, seralar, balkonlar ve sundurmalar, teraslar ve verandalar.

2.

Kapalı

Duvarların ve çeşitli yapısal elemanların kaplanması, ayrıca sütunlar, şömineler, banyo ve havuz kaplamaları, nişler ve kemerler, karmaşık tavan yapıları ve sundurmanın eğimli yüzeyleri.

oturma odası tasarımında hafif esnek taş

İç kısımdaki esnek taş

yatak odasının cephesinde güzel esnek taş

Daireyi esnek taşla bitirmek

Kaplama hazırlanan yüzeye uygulanır, düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Ancak küçük çatlaklar, lekeler, lekeler ve diğer kusurlar varsa, esnek taş bu eksiklikleri gizleyecektir..

Bu yenilikçi malzeme, doğal hammaddelerden yapılmıştır, ancak rulo halinde üretilen yapay “yabani taş” üretimi için de bir teknoloji geliştirilmiştir. Her iki seçenek de mükemmel estetik özelliklere sahiptir, doğal ve sentetik bazda diğer kaplamalarla uyumludur..

dairenin dekorunda parlak esnek taş

Esnek taş duvar dekorasyonu oda tasarımı

odanın tasarımında olağandışı esnek taş

Esnek taş

oturma odasının iç kısmında hafif esnek taş

Esnek taş duvar dekoru

Esnek taşla işlenmiş en organik yüzeyler:

 • salonda;
 • koridorlarda ve geçitlerde;
 • rekreasyon alanlarında;
 • geniş fuaye ve bekleme salonlarında;
 • serada, sundurmada ve balkonda;
 • oturma odasında, bir sundurma ile birlikte;
 • geniş bir banyoda veya mini havuzda;
 • merdivenlerde.

Nasıl esnek taş yapılır?

Teknoloji Almanya’da geliştirildi ve daha sonra Avrupa’da hızla popülerlik kazandı. Yöntem, farklı üreticiler için değişmeden kalır, yalnızca doğal malzemenin uygulandığı taban farklıdır ve deseni de değişir..

Kaplama üretimi için estetik değerleri yüksek ocak kumtaşı gerekmektedir. İnce bir kesim yapılır ve tabana (MDF, plastik karolar, polimer levhalar) uygulanmak üzere hazırlanır. Taş tabana yuvarlanır ve taneler, örneğin iç kısım için yumuşak taşlar gibi benzersiz bir doğal desen oluşturur. (resimde).

Kumtaşının düşük yoğunluğu ve hoş dokusu, onu inovasyon için en çok talep edilen hammadde haline getiriyor. Doğal doku korunurken, böyle bir kaplama ile çalışmak bir zevktir..

oturma odasının cephesinde hafif esnek taş

İç kısımdaki esnek taş

dairenin dekorunda alışılmadık esnek taş

Daireyi esnek taşla bitirmek

Esnek taş özellikleri

Malzeme, sentetik ve doğal cilaların özelliklerini birleştirir:

 1. Taş yanma sürecini desteklemez, bu nedenle kesinlikle yangına dayanıklıdır..
 2. Isıtma cihazlarının (şömineler, sobalar, bacalar) bitişiğindeki yüzeylerin kaplanması için uygun sıcaklık dalgalanmalarına karşı mükemmel direnç.
 3. Dayanıklılık ve uzun hizmet ömründe farklılık gösterir.
 4. Esnek taş zor bakım gerektirmez.
 5. Odada optimum nem seviyesini korur, tam gaz değişimini destekler.
 6. Çevre dostu bir ortam yaratır, bir ev atmosferi yaratır.
 7. Düşük ağırlığı nedeniyle, taş karolarda olduğu gibi bina üzerinde büyük bir yük oluşturmaz..
 8. Çeşitli tasarım problemlerini ve özel projeleri çözmek için orijinal bir malzeme.
 9. Mutfak kokuları ile emprenye olmaz, iç kısımdaki yumuşak taş, ince asılı maddeleri emmek için mükemmel bir iş çıkarır..

odanın iç kısmında parlak esnek taş

Esnek taş duvar dekorasyonu oda tasarımı

yatak odası tasarımında güzel esnek taş

Esnek taş oda iç

dairenin dekorunda hafif esnek taş

Esnek taş duvar dekoru

Orijinal yüzeyler için esnek taş nasıl kullanılır

Doğal malzemelerin vazgeçilemeyeceği iç mekanlar, taş dekorun yakışacağı mükemmel bir aktivite alanıdır. Tasarımcılar, taş kullanımının haklı ve uygun olduğu yerlerde giderek daha fazla yeni seçenek sunuyor..

Gizemli taş mağara, yatağın başının orijinal bir çerçevesi veya bir heykelcik için bir niştir. Modern bir oturma odasının iç kısmındaki esnek taş eşsiz görünüyor.

Taşın yüzeyi ışığı özel bir şekilde yayar ve orijinal şekle sahip zemin ve duvar lambaları kombinasyonu ile eşsiz bir etki elde edebilirsiniz..

yatak odasının iç kısmında olağandışı esnek taş

İç kısımdaki esnek taş

oturma odasının cephesinde parlak esnek taş

Daireyi esnek taşla bitirmek

İç kısımdaki kavisli yüzeyleri bitirmek için esnek taş diğer seçeneklerden daha iyidir. Banyo, jakuzi veya mini havuzun dış kaplaması için gereksinimleri tam olarak karşılayacak ve yeterince esnek olacak bir malzeme seçmek zordur..

Dikdörtgen ve yuvarlak sütunlar nadiren masif taştan yapılır, ancak çok ağır olacakları için nakliyesi ve montajı zorlaşır. Taş kaplamalı hazır formlar, özellikle duvarlarda veya tek tek panellerde kaplama çoğaltıldığında, koridorda benzersiz bir lezzet yaratır..

odanın tasarımında güzel esnek taş

Esnek taş duvar dekorasyonu oda tasarımı

dairenin cephesinde parlak esnek taş

Esnek taş oda iç

oturma odası dekorunda güzel esnek taş

Esnek taş duvar dekoru

Dekoratif ekler, iç tasarımdaki en moda trendlerden biridir. Çeşitli doğal malzemeleri birleştirerek benzersiz bir kurulum oluşturmak veya odanın belirli bir alanına dikkat çekmek kolaydır..

Orijinal duvar kaplaması, geniş odaların imar edilmesi için mükemmel bir araçtır. Farklı dokulardaki taş yüzeylerin bir kombinasyonu – mermer fayanslar, kumtaşı yongaları ve duvar şeklinde “vahşi” taş eşsiz görünecek..

yatak odasının iç kısmında hafif esnek taş

İç kısımdaki esnek taş

oturma odasının dekorunda alışılmadık esnek taş

Daireyi esnek taşla bitirmek

Farklı tip ve tonlardaki taşların kombinasyonu, kontrast sevenler içindir. Yumuşak bir taş, ifade edilmemiş bir desende ve doğrusal kontrastlar şeklinde olabilir. Sayfaları “dama tahtası” ilkesine göre veya çapraz olarak sağa ve sola yerleştirerek doğal desenin yönünü değiştirebilirsiniz..

Özel bir teknik, taş kaide üzerine yapılmış fotoğraf baskısı, freskler ve pitoresk panellerdir. Bu, iç mekanı tarihi tarzlarda dekore ederken uygundur. Çizim uygulanabilir:

 • duvarda;
 • bir niş içinde;
 • sütunlarda;
 • tavanlarda;
 • merdivenlerin üzerinde;
 • kemerli tonozlarda.

apartman tasarımında hafif esnek taş

Esnek taş duvar dekorasyonu oda tasarımı

odanın cephesinde güzel esnek taş

Esnek taş oda iç

yatak odasının cephesinde hafif esnek taş

Esnek taş duvar dekoru

Esnek taş kaplama kullanmak için faydalı ipuçları

Taşıyıcı katmanlar için hazırlanmış düz bir yüzeye ihtiyaç vardır, sıvanır ve astar ile kaplanır. Rulo malzeme, dokuyu küçük parçacıkların saçılmasına ve esnek taşın dokusunun zarar görmesine karşı koruyan koruyucu bir yapışkan tabakaya sahiptir..

Kendi elinizle esnek bir taş takarken, rulo veya karoyu hazırlanan yüzeylere uygulamak için aleti ve yöntemi gösteren talimatları dikkatlice okuyun. Köşeleri bükmeden kesintisiz, kesintisiz bir yüzey elde etmek için talimatları dikkatli bir şekilde takip etmek önemlidir..

Çalışmaya üst köşeden başlamak ve kaplama parçasını yatay ve dikey olarak daha fazla hizalamak daha iyidir. Çekül ve seviye kullanarak rulo uygulayın.

oturma odasının iç kısmında olağandışı esnek taş

İç kısımdaki esnek taş

odanın dekorunda olağandışı esnek taş

Daireyi esnek taşla bitirmek

Özellikle dikişlerin görünemeyeceği alanlarda trim ruloları da kullanılabilir. En uygun uygulama yöntemi, derzleri gizlemenin gerekli olmadığı durumlarda, farklı dokulardaki karoları veya rulo bölümlerini değiştirmektir..

Esnek taş, diğer rulolar gibi, yapıştırıcı ile emprenye edilmiş yüzeye uygulanır. Ancak her yapıştırıcı bu malzemeyle çalışmak için uygun değildir, bu nedenle talimatlara göre bir marka seçmek önemlidir. Polimer bazın ısıtılmış kenarları dikişlerde daha iyi birleşir.

Nem penetrasyonuna karşı ek koruma isteniyorsa, rulolar hidrofobik karışımlarla emprenye edilebilir. Yaşam alanında böyle bir işleme gerek yoktur, sadece havuz veya banyolarda.

Video: İç cephe dekorasyonu için esnek taş

Esnek taşlı 50 iç cephe dekorasyonu fotoğrafı:

yatak odası fotoğrafının iç kısmında olağandışı esnek taş oturma odası resminin dekorunda parlak esnek taş oda resminin tasarımında güzel esnek taş dairenin cephesinde hafif esnek taş photo oturma odasının tasarımında hafif esnek taş photo yatak odası resminin cephesinde olağandışı esnek taş apartman resminin iç kısmında parlak esnek taş oda fotoğrafının dekorunda güzel esnek taş apartman resminin cephesinde hafif esnek taş yatak odası fotoğrafının tasarımında parlak esnek taş oda resminin dekorunda güzel esnek taş oturma odasının iç kısmındaki olağandışı esnek taş photo apartman resminin dekorunda hafif esnek taş oda resminin cephesinde parlak esnek taş oturma odası fotoğraf tasarımında güzel esnek taş yatak odası fotoğrafının cephesinde güzel esnek taş oturma odası resminin iç kısmında parlak esnek taş oda fotoğrafının dekorunda alışılmadık esnek taş apartman resminin tasarımında hafif esnek taş oturma odası resminin dekorunda alışılmadık esnek taş dairenin tasarımında güzel esnek taş photo yatak odası resminin iç kısmındaki parlak esnek taş odanın cephesinde hafif esnek taş photo yatak odası fotoğrafının dekorunda hafif esnek taş oda fotoğrafının tasarımında olağandışı esnek taş apartman resminin cephesinde güzel esnek taş apartman resminin iç kısmında olağandışı esnek taş yatak odası dekor resminde hafif esnek taş oda fotoğrafının cephesinde parlak esnek taş apartman resminin iç kısmında güzel esnek taş oturma odasının dekorunda parlak esnek taş photo yatak odası tasarım resminde hafif esnek taş oda fotoğrafının cephesinde olağandışı esnek taş odanın iç kısmında hafif esnek taş photo yatak odası dekor resminde olağandışı esnek taş oturma odası resminin cephesinde parlak esnek taş apartman resminin tasarımında güzel esnek taş oda fotoğrafının dekorunda parlak esnek taş yatak odası fotoğrafının cephesinde hafif esnek taş oturma odası resminin iç kısmında alışılmadık esnek taş yatak odası fotoğrafının tasarımında hafif esnek taş oda resminin cephesinde olağandışı esnek taş dairenin dekorunda hafif esnek taş photo oturma odası resminin tasarımında güzel esnek taş oturma odasının cephesinde olağandışı esnek taş photo yatak odası fotoğrafının iç kısmındaki parlak esnek taş oda resminin iç kısmında parlak esnek taş yatak odası fotoğrafının dekorunda güzel esnek taş bir apartman resminin tasarımında olağandışı esnek taş oturma odasının cephesinde hafif esnek taş photo

Previous Post
İç kısımdaki gri perdeler: göze batmayan zenginlik ve saygınlık vermenin sırları
Next Post
Curtains-threads in the kitchen – choice, care, do-it-yourself production