15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Lüks bir iç mekanda koyu altın duvar kağıdı

Çok eski zamanlardan beri, iç kısımdaki altın rengi, yalnızca toplumdaki statülerini ve yüksek düzeyde güvenliklerini vurgulamak isteyen en zengin insanlar tarafından kullanılmıştır. Bugün herkesin altın desenli duvar kağıdına veya mobilya üzerinde altın varak taklit eden boyaya erişimi olmasına rağmen, bu parlaklık lüks ve başarılı yaşamla ilişkilidir. Herkesin kendi güdüleri vardır, ancak gösterişçi eklektizmden ve tamamen kötü zevkten kaçınmak için altın rengi akıllıca kullanılmalıdır. Modern tarzın iç kısmında koyu altın duvar kağıdı için herkes doğru mobilya ve aksesuarları seçemeyecek.

Oturma odasının iç kısmında altın süslemeli duvar kağıdı

Altın tonları güneş ışığı, sıcaklık ve neşe ile ilişkilendirilir ve iç mekanlarda lüks ve refahı hatırlatır.

İç tasarımda altın seçmenin amacı nedir??

Altın asla değer kaybetmeyecek asil bir metaldir. Refah, refah ve lüksün bir sembolüdür, bu yüzden suçlar da dahil olmak üzere her şey onun için yapıldı. Ancak zaman değişiyor ve bugün neredeyse herkesin iç mekanda altın duvar kağıdına, altın tonlarında aksesuarlara ve tekstillere erişimi var. Bazıları için böyle bir ortamda yaşamak prestijli, bazıları için ise yakın gelecekte güvenliğe güven veriyor..

Altın süslemeli klasik tarzda şifonyer

Altın duvar kağıdı, iç mekana bir refah ve refah atmosferi getiriyor

Kabartmalı desenli altın duvar kağıdı

Asil gölge güven ve dinginliğe ilham verir

Bu metal rengi bir zamanlar taklit etmek çok zordu. Eski Mısır, Babil ve Mezopotamya zamanından beri, altın kapı kolları, heykelcikler ve kralların ve soyluların portreleri için çerçeveler saf altından kullanılmıştır. Ziyafetlerde taş işlemeli keskin uçlu silah kulpları, değerli kaseler ve tepsiler takılarla güzellikte yarıştı. Bugün, mutfağın iç kısmındaki altın perdeler, parlak kenarlı tabaklar ve mutfak fayanslarında desenler yaygınlaştı..

Bir zamanlar, bu metalin tonlarcası, Süleyman Tapınağı’nı ve İncil’de ve diğer eski metinlerde açıklanan diğer binaları süslemek için kullanıldı. Daha sonraki zamanlarda, Ortodoks kiliseleri ve camiler için iç mekanlarda altın kullanımı zorunlu hale geldi. Kişisel silahları ve lüks eşyaları altınla süsleme geleneği günümüze kadar gelmiştir. Modern dekor saf haliyle bu renge sahip olmasa bile, genellikle döşemeli mobilyaların havlı döşemeleri altın bir parlaklıkla üretilir, perdeler ve tüller metalik simli ile çekilir..

Bir şehir dairesinin oturma odasında duvar kağıdında altın dekor

Parlak tuvaller, alanı görsel olarak genişleten, rahat ve hafif hale getiren ışığı yansıtır.

Yatak odasının duvarında altın bir çerçeve içinde boyama

Altın tonu, geniş oturma odalarında ve küçük yatak odalarında eşit derecede işe yarayacaktır.

Altın aslan şeklinde kolçaklı tahtlar ve altın iplikli brokar elbiseler, sahiplerinin antik çağdaki durumunu vurguladı. Sarayların ve kalelerin içlerindeki altın, bir zamanlar toplumda yüksek bir konumun önemli bir özelliğiydi. Kişisel silahları ve lüks eşyaları altınla süsleme geleneği günümüze kadar gelmiş, iç mekanlara da girmiştir..

Koyu altın duvar kağıdı ile oturma odasında aydınlatma

Koyu altın duvar kağıdına sahip bir oda iyi bir aydınlatmaya sahip olmalıdır.

Tasarımda deneyimsiz olanlar için, bu rengin gölgesi yok gibi görünüyor, ama öyle değil. Uygulamada, altın paleti, ince bir ışıltılı parlaklıktan zengin bir “eski” altın tonuna kadar değişen oldukça çok yönlüdür. Desen farklı bir tabana uygulanırsa, altın duvar kağıdı iç mekanda çok asil görünüyor:

 • krem;
 • şeftali;
 • bej;
 • bordo;
 • Kahverengi;
 • zümrüt;
 • siyah.

Altın renginin özel büyüsü, büyüleyici parlaklık ve bilinçaltı lüks arzusuyla kendini çağırıyor. Tasarımcılar bu özelliği iç mekanları dekore etmek için kullanırlar ve diğer moda favorilerinin altın rengiyle kombinasyon, belirli bir iç mekan tarzında periyodik olarak popülerliğin zirvesine çıkar..

Koyu altın duvar kağıdı ile zengin klasik tarz yatak odası iç

Altın desenlerin boyutu odanın boyutuna bağlıdır.

Dikkat! Bir oturma odasındaki fazla parlak yüzey çok gösterişli görünüyor, hatta kaba, altın duvar kağıdı genellikle görsel algıyı yoran bir parıltı yaratır..

Duvar kağıdına altın baskılı uzun mutfak

Bordo mobilyalarla altın duvar kağıdı kombinasyonuna sahip iç mekanlar asil görünüyor

Bazıları, benzerliklerin karşılıklı çekim yasası temelinde, “altının altını çektiğinden” emindir. Dairelerini ve evlerini Versailles veya Peterhof’u andıran saray içlerine benzetiyorlar. Bununla birlikte, hiç kimse, sabah ışınlarının veya batan güneşin yansımasının, altın renkli iç duvarlardan nasıl yansıdığını, odayı özel bir parıltıyla doldurarak, karakteristik bir parlaklıkla izlemenin hoş olduğunu inkar edemez. Metalik altın benzeri dekora sahip mermer efektli porselen seramik yer karoları üzerinde banyoya adım atmak daha az hoş değil..

Tasarımcılar, özellikle stil olarak uygun olduğunda, iç mekanda altın rengi sevenlere yeni çözümler sunuyor. Barok ve Rokoko zamanlarında, ayrıca yirminci yüzyılın başında oryantal tarzda ve eklektik tasarımda aktif olarak kullanıldı. Ancak böyle bir iç mekan, “barbie tarzı”, “sihir” ve “ruble” gibi kabalıktan ve sahte lüksten kaçınmak için bir orantı duygusu gerektirir..

Altın baskılı duvar kağıdı ile yatak odasındaki duvarın dekorasyonu

Altın süslemeli tekstil duvar kağıdı ile dekore edilmiş vurgulu duvar

Bugün pek çok kişi, kötü tat ve “tatbikat” suçlamalarından korkarak, ışıltılı bitişi terk ediyor. Ancak, duvar kağıdının altın rengi kullanılarak, ancak yalnızca uygun olduğu durumlarda, sofistike bir ayar elde edebilirsiniz..

İç dekorasyonun “altın kuralları”

Altın kaplama, küçük bir yatak odasında, geniş bir oturma odasında ve küçük bir banyoda harika görünür, ancak dozajda kullanılır..

Altın çerçeveli beyaz lavabo ve ayna

Banyoda yaldızlı su geçirmez duvar kağıdı

Işık yansıtma özelliği, iç mekanda altın kullanımının ana pratik yönüdür. Bu parlaklık, herhangi bir odanın daha aydınlık ve daha geniş görünmesini sağlar. Bu bitiş, özellikle beyazla birleştiğinde, saflık ve yüksek maliyet yanılsaması yaratır. Ancak, her stilistik karar değişir:

 • metalize yüzeylerin yüzdesi;
 • altının koyu ve açık tonlarla kombinasyonu;
 • metal gölge ve yansıtıcı parlaklık.

Oturma odası pencerelerinde altın desenli perdeler

Duvarlarda bol miktarda parlaklık ile iç mekan, sofistike atmosferi kaybedebilir, bu nedenle duvar kağıdını altın döşemeli mobilyalarla veya perdelerdeki süslemelerle birleştirmek daha iyidir.

Önemli! Parlaklık seviyesinden bağımsız olarak bu renk baskın olmamalıdır. Altının aşırı veya aşırı doygunluğu, yalnızca iç mekanın genel asaletini yok etmekle kalmaz, aynı zamanda onarımlara yapılan tüm yatırımları da mahvedebilir. Yüzde olarak %20-30’u geçmemelidir..

Klasik tarzda bir iç mekanda altın duvar kağıdı

Duvar kağıdındaki dikey çizgilerin tavanı görsel olarak yükselttiği klasik tarzda yatak odası

Bir şeyin altınla süslendiği ayar lüks görünüyor:

 1. Duvarlar (duvar kağıdı, resim).
 2. Mobilya (altın varak ahşap detaylar, döşeme).
 3. Tekstil (metalize iplikle çizim veya dokuma).
 4. Aksesuarlar ve bağlantı parçaları.

Altın renginde yatak odası iç

Yaldızlı unsurlara sahip resimler, aynalar ve diğer aksesuarlar ek dekoratif detaylar olarak kullanılabilir.

Vurgu, örneğin iç kısımdaki altın perdelerde veya sarı renk tonlu aksesuarlarda yapılabilir. Bildiğiniz gibi tüm metal parçalar 4 renkte mevcuttur:

 • beyaz (krom kaplama, rodyum kaplama gümüş);
 • sarı (altın ve türevleri);
 • kırmızımsı (bakır);
 • yeşilimsi (bronz).

Altın duvar kağıdı ile bir odada büyük yemek masası

Altın desenler için iyi bir arka plan, her tonda gridir.

Tavsiye. Zevkli iç mekanlar yalnızca bir metal tonuna sahip olmalıdır – bunlar genel gereksinimlerdir.

Altın duvar kağıdı ile mutfakta spot

Küçük odalarda altın rengi beyazla birleştirilebilir.

Seçim kapı kollarının altın rengine düşerse, aşırıya kaçmamak için tekstil ve duvar kağıdı renklerini aynı damarda kullanmamaya çalışın. İstisna, orijinal olarak altından veya yaldızla yapılmış (veya yapılmış olabilecek) uygulamalı ürünlerdir..

Saray iç mekanlarının ve bazı tarihi tarzların karakteristik unsurları:

 • pahalı nakışlı küçük koltuk minderleri;
 • altın varakta el yapımı baş üstü parçaları;
 • zarif şamdanlar;
 • yaldızlı çerçevelerde portreler ve aynalar;
 • işlemeli kolçaklar;
 • altın rengi zarif mobilyaların ayakları;
 • kadife perdeler için lambrequins, saçaklar, çan örgüler ve diğer dekorlar.

Bu dekor, aksesuarlar ve aksesuarlar yeterliyse, iç kısımdaki altın duvar kağıdı gereksiz olacaktır. Ve tam tersi, asil bir ışıltı ile duvar dekorasyonu seçebilirsiniz, ancak tekstiller ve diğer eklemeler mümkün olduğunca mütevazı olmalı, formların zarafetine ve yüksek kaliteli işçiliğe odaklanmalıdır..

Bir kır evinin koridorunda koyu altın duvar kağıdı

Koridor için, nemli bir süngerle silinebilen vinil duvar kağıdı seçmek daha iyidir.

Önemli! Altın sarısı skala, spektrumun sıcak kısmına aittir, bu nedenle genellikle arkadaşlarıyla düetler ve üçlüler halinde birleştirilir. Ancak mavi-mavi tonlarında iç mekanı “sıcak” ve “canlılık” verecek olan bu renk, beyaz ve mavi renklerle nefis algılanır..

koyu altın duvar kağıdı ile bir duvar arka planına karşı ahşap sandalye

Altın çeşitli tonlarda mevcuttur, böylece herkes uygun bir seçenek bulabilir

Oryantal tarzda zümrüt yeşili ve altın renkleri lüksün gerçek vücut bulmuş halidir. Bu metal tonu, aşırı karanlık olsa bile, herhangi bir odanın kaplamasında siyah ve kahverengiyi asilleştirebilir..

Bordo arka planda altın desenli duvar kağıdı

Aşırı parlaklıktan memnun değilseniz, ışıltılı efektli mat bir duvar kağıdı seçebilirsiniz.

Bir yerleşim bölgesinde yaldızlı nesnelerin kullanımı için temel kurallar

 1. Orantı duygusu – herhangi bir iç mekanın tasarımında kalite önemlidir ve burada en çok hissedilecek ve yokluğu farkedilir. Altının iç mekanda dozlu kullanımı, özellikle koyu renklerle kombinasyon halinde, yalnızca abartılı lüksü vurgulayacaktır. Aslında, siyah, bordo, zümrüt veya çikolata rengine sahip altın, duvar kağıdı renklerinde tasarımcı düetlerinin klasiklerine girdi..
 2. Bir stil duygusu eşit derecede önemlidir. Paletin seçimi, odanın tarzına göre belirlenmelidir, çünkü her altın iç mekan, sofistike bir sofistike olmaktan gerçekten hoşlanmaz. Geniş yüzeyleri aşırı kullanmayın – aynı anda duvarlarda, perdelerde ve kanepelerin döşemelerinde altın duvar kağıdı. Kendinizi daha önce açıklandığı gibi bağlantı parçaları ve aksesuarlarla sınırlamak daha iyidir..
 3. İç mekanda altın rengiyle başa çıkmak istediğinizde, iyi tat bir başka ön koşuldur. Bir oturma odası veya yatak odası için şık bir tasarım hazırlarken, stilistik birliğin sağlanmasına yardımcı olacak ve genel izlenimi bozmayacak olan budur. Sanat eserlerini taklit ederek kendi ellerinizle bazı hediyelik eşyalar veya aksesuarlar bile yapabilirsiniz. Rafine bir zevke sahip tasarımcılar, çeşitli aksesuarların yardımıyla diğer insanların hatalarını düzeltebilir, başarısız bir renk düzenini tamamlayabilir ve büyüleyici bir oda havası yaratabilir..

Kağıt duvar kağıdı arka planında altın döşemeli sandalye

Altın dozlanmalıdır, sadece bu durumda değeri vurgulanır

Tavsiye. Tarz altın içermiyorsa, ancak Feng Shui’nin tavsiyesi varsa, akvaryum balığı, rasgele açılmış bir mücevher kutusu, vazo veya altın boyalarla boyanmış bir akvaryum ekleyin..

Koyu altın duvar kağıdı olan bir odada yemek masasında siyah sandalyeler

Altın tonunun diğer tonlara ideal oranı 1: 3’tür.

İç mekan tarzında altın rengi

Zarif bir altın desenli duvar kağıdı, birçok stilistik çözüme iyi uyduğu için evrensel olarak kabul edilir. Ancak her birinin kendi geçmişi vardır..

Altın duvar kağıdı ile modern tarzda oturma odası

Çeşitli tasarım seçenekleri, odaları hemen hemen her tarzda altın duvar kağıdıyla dekore etmenize olanak tanır.

1. Klasik Sütlü, bordo, mavi ve koyu yeşil kullanımıyla goblenin taklidi olan zarif çiçek süsü.
2. Tarihsel stiller Beyaz veya mavi arka planda karmaşık monogramlar.
.3. Art Deco Karanlık bir arka plan üzerinde grafik çizimi.
4. Modern Sessiz, doymuş bir arka plan üzerinde zarif “kırbaç darbeleri” veya kertenkelelerin, bitkilerin veya dişi formların ana hatları.
5. oryantal stiller Değerli taşların tonları ile birleştirilmiş, insan veya hayvan içermeyen süslü grafik tasarımlar.
6. Romantizm Açık arka planda pembe, yeşil ve kahverengi ile hafif çiçek süsü.
7. Kentsel stiller Yalnızca kaba bir doku veya basit bir bitişin arka planına karşı bir grafik çiziminde yardımcı çizgiler şeklinde.
sekiz. minimalizm Beyaz ve odunsu arka plana sahip ikili olarak kullanılır.

Oturma odasının iç kısmında altın kabartmalı kağıt duvar kağıdı

Çoğu zaman, klasik tarzın tüm çeşitlerinde altın duvarlar bulunur.

Altın duvar kağıdı ile yatak odasında aydınlatma

Geometrik desenler art deco stiline uygundur

Altın tonlarında duvar kağıdı ile yemek alanı

Çiçek baskıları hafif ve romantik bir atmosfer için uygundur

Değerli metal tonlarının paleti, hem beyaz, sütlü veya bejli bir düette hem de değerli taşların ve değerli taşların koyu doygun tonlarında iyi görünüyor:

 • Mavi safir;
 • mor ametist;
 • yeşil zümrüt;
 • siyah oniks;
 • kırmızı yakut;
 • kahverengi bal kehribar.

Klasik tarzda zengin bir şekilde dekore edilmiş yatak odasının içi

Kral için lüks yatak odası

İç mekanınızdaki altın renginin çok uyumlu bir şekilde algılanmasını istiyorsanız galerimizdeki fotoğraf örneklerine bakın..

Video: duvarları altın duvar kağıdıyla süslemek için fikirler

Altın duvar kağıdı ile iç mekan fotoğrafı

Çiçek süslemeli altın duvar kağıdı Altın vinil duvar kağıdı arka planında gri desenler Altın desenli koyu duvar kağıdı Klasik tarzda altın duvar kağıdı Altın duvar kağıdı ile oturma odasında parlak mobilyalar Yaldızlı duvar kağıdı ile duvardaki vurguyu süslemek Beyaz sandalyeli karanlık oturma odası Beyaz bir duvarda altın çerçeveli ayna Klasik tarzda özel bir evin oturma odasının içi Oymalı ayaklı kahverengi dolap Modern bir oturma odasının iç kısmında altın rengi Bir şehir dairesinin koridorunda altın tonları Altın kaplamalı deri koltuk Yatak odasının iç kısmındaki zemin aynası Masif ahşap yatak Oturma odasında LED tavan aydınlatması Yemek masasında taze çiçekli vazo Klasik tarzda ahşap sandalye Yatak odası tasarımında karanlık yatak Beyaz gölgeli masa lambası Altın süslemeli oturma odasında şömine Geometrik Vinil Duvar Kağıdı Bir kır evinin oturma odasında aydınlatma Çatı katı tarzında hafif iç Oturma odasındaki pencerenin önünde siyah piyano Etnik tarzda oturma odası iç Karanlık duvarlı bir odada avize döşemeli başlık Beyaz tekstilli yatak ve açık lambalı bir avize Altın kaplama başlık Oturma odasında katı altın duvar kağıdı Oturma odası alanını halı ile imar etmek Ahşap zemin ile oryantal tarzda yatak odası Özel bir evin yatak odasında karanlık çekmeceli dolap Klasik bir oturma odasında uzun yemek masası Ahşap zeminli yatak odasında mavi çarşaflar Oturma odasının iç kısmında renkli döşemeli mobilyalar Yatak odası tasarımında kristal avize Oturma odasında çok renkli sandalye örtüleri Aile yemeği için oval masa Özel bir evde oturma odasının zemininde gri halı Turkuaz döşemeli yatak odasında koltuk Yatak odasının iç kısmında koyu mor zemin Yatak odasının iç kısmında top şeklindeki avize Oturma odasının tasarımında altın tonları Yatağın yanlarında komodinler Altın dekorlu yatak odasında siyah avize Oturma odasında iki büyük kanepe Yatak odasının iç kısmındaki ahşap Bordo duvarlı yatak odasında beyaz tavan

Previous Post
İç mekandaki beyaz mobilyalar: stil, özellikler
Next Post
Decorating champagne bottles for a wedding in the form of a bride and groom