15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Modern bir iç mekanda tuğla duvar kağıdı

Taklit, orijinalinden daha iyi olamaz, ancak iç mekandaki tuğla benzeri duvar kağıdı söz konusu olduğunda değil. Rulo malzemelerle bir duvar yapıştırmak daha az maliyetlidir, onarımlar 1-2 gün içinde yapılır ve ince bir bitirme tabakası, doğal duvarcılık gibi kullanılabilir alanın bir kısmını almaz. Görsel olarak dokulu duvar kağıdı, bir tuğla duvardan farklı değildir. Ancak duvarın renk ve desen seçimi çok daha fazladır. Profesyonel iç mimarlar, şık ve uyumlu bir iç mekan yaratmanın sırlarını paylaşacaklar..

Tuğla ile duvar kağıdının arka planında siyah zemin lambası

Günümüzde, tuğla taklidi, demokratik iç tarzların karakteristiğidir.

Modern bir iç mekanda neden bir taklit tuğla duvar seçmelisiniz??

Tuğla taklidi için çeşitli seçenekler, çatı katı, yüksek teknoloji, füzyon, ülke, minimalizm tarzlarında çalışan seçkin tasarımcılar arasında vurgulu bir duvar yaratmanın favori bir yoludur. Ancak kavramsal olarak bu kadar farklı stillerin bu listesi bile bu duvar kaplamasını kullanma olanaklarını sınırlamaz. Eşsiz bir yazarın iç mekanı yaratmak isteyen herkes bu tekniği kullanabilir – fotoğraftaki gibi ortaya çıkacaktır..

Vinil duvar kağıdı ile taklit tuğla duvar

Herkes gerçek bir tuğla duvar döşemeyi göze alamaz ve duvar kağıdını kullanarak bir taklit oluşturmak herkese açıktır.

Tuğla duvar kağıdı ile çatı katı tarzı yatak odası

Bazı iç stiller tuğla olmadan yapamaz.

Tuğla duvar, bazılarına “çıplak” veya “kaba” görünse de şaşırtıcı bir şekilde göz alıcı. Ancak bu “bitmemiş” kaplamanın çok sayıda taraftarı var. Sovyet sonrası zamanlardan beri bilinen benzer bir taklitle duvar kağıdının büyük ölçüde serbest bırakılması, onarımı büyük ölçüde kolaylaştırdı..

Yaklaşık 15-20 yıl önce kullanımda olan “duvar altı” duvar kağıtları, çeşitlilik ve kalite açısından farklılık göstermedi. Satışta sarmaşık dalları olan ve olmayan kırmızı-kahverengi rulolar vardı. Modern imitasyon tuğlalar, ürün yelpazesini en üst düzeye çıkarmak için ciddi bir tasarım revizyonundan geçmiştir..

Önemli! Duvar kağıdından sonra yüzeyin dekoratif özellikleri, duvarın kendisinden çok daha yüksek olabilir. Bu nedenle, tamamen estetik olarak uymayan gerçek bir tuğla duvarınız varsa, sıva ve duvar kağıdına daha uygun bir tasarımdan başlamak yeterlidir..

Daha önce, tasarım konsepti gerçek bir tuğla duvar varsaydığında, zanaatında tuğlalarla çalışan gerçek bir usta gerekliydi. Bugün, inşaat becerilerine sahip olmanıza gerek yok, duvar kağıdı konusunda biraz tecrübe sahibi olmanız yeterli. İmar sırasında hafif alçıpan bölmeler yapıldığında görsel efekt elde edilebilir – “tuğla” duvar kağıdı, bir fotoğraf örneği gibi gerçek bir duvar hissi yaratır.

Eski tuğla taklidi ile retro tarzı iç

Tuğla benzeri duvar kağıdına sahip hafif çerçeve bölme

Gri ve Siyah Tuğla Duvar Kağıdı

Tuğla duvar kağıdı, çok çeşitli odaları dekore etmek için kullanılır.

Sağlam veya parçalı bir tuğla duvar, bilinçaltı bir güvenilirlik, istikrar, güvenlik duygusudur. İçinde bir yerde, yazlık, yazlık veya apartman dairesi fark etmeksizin herkes “benim evim benim kalemdir” duygusuna kapılır. Bu, çocuklukta ortaya kondu – üç domuzun hikayesinden. Herhangi bir ortamda büyük bir odayı ifade etmenin veya yaratıcı bir şekilde bölgelemenin muhteşem bir yolu – iç mekanda “tuğla duvar” duvar kağıdı.

Tuğla duvar kağıdının kullanıldığı yerler

Dekorasyon için duvar kağıdı bulmak, uygun bir tuğla bulmaktan çok daha kolaydır. Herkes bunun farklı olabileceğini bilmiyor:

 • beyaz (silikat) ve kırmızı (kil pişmiş toprak);
 • inşaat ve refrakter;
 • kaplama ve dekoratif;
 • dokulu ve şekilli;
 • yoğun (hiper preslenmiş) ve gözenekli;
 • pürüzsüz ve kırık (veya yırtılmış);
 • tek, bir buçuk ve çift.

Taklit dokunulduğunda soğuk hissetmeyecektir, bu nedenle herhangi bir oturma odasında, hatta bir çocuk odasında bile tuğlalara tercih edilirler. Her türlü doku, fotoğrafta olduğu gibi beyazdan siyaha kadar farklı tuğla renkleri de dahil olmak üzere kaplama rulolarının desenine yansıtılır..

Oturma odasının iç kısmında tuğla duvar kağıdı olan beyaz duvar

Klasik tarzda bir oturma odasında beyaz tuğla duvarın taklidi

Kırmızı bir tuğlanın altındaki duvar kağıdının arka planında ahşap bank

Kırmızı tuğla duvar kağıdı, uygun niteliklerle iyi görünüyor – bir şömine, eskitilmiş ahşap veya uygun mobilyalar

İç mekanın tarzına ve odanın işlevselliğine bağlı olarak, zevkinize göre bir duvar taklidi seçmek mümkündür. Örneğin, kentsel bir yatak odası için genellikle “badanalı tuğla” duvar kağıdı ve mutfak için kırmızı veya renkli yapı malzemelerinden yapılmış kaba bir duvar seçilir. Koridorda tuğla benzeri duvar kağıdına sahip standart dışı herhangi bir iç seçenek uygundur. Oturma odasında, organik görünmesi için dekoratif duvarlara benzeyen duvar kağıtlarını dikkatlice seçmelisiniz..

Özel bir evin oturma odasında tuğla için fotoğraf duvar kağıdı ile duvar

Endüstriyel tarzda bir oturma odasında gerçekçi duvar kağıdı

Taklit tuğla ile duvar kağıdından mutfak önlüğü

Mutfak backsplash’i süslemek için vinil su geçirmez duvar kağıdı kullanılabilir

Tuğla benzeri kağıt duvar kağıdı “nefes alır”, sıcaklık ve nemdeki dalgalanmalarla hava sirkülasyonu sağlar. Ancak renksiz vernikle kaplanmış lamine yüzeyler, pişirme sırasında oluşan yağlı süspansiyondan kolayca yıkanır ve temizlenir. Bu nedenle, yemeğin hazırlandığı odada “yıkanabilir” duvar kağıdı tercih edilir:

 • mutfakta;
 • yemek odasında;
 • mutfak ile birlikte oturma odasında;
 • sundurmanın ekli alanı;
 • stüdyo daire.

Duvar kağıdı binaya yük getirmez, bu nedenle kararsız topraklarda çerçeve binalarda ve küçük kır evlerinde tercih edilirler. Ev hala küçülüyorsa, kısmen inşa edilmişse ve zaten içinde yaşamak zorundaysanız, kağıt rulolar yerine dokuma olmayan rulolar kullanabilirsiniz..

Duvar kağıdı üzerinde tuğla ile yatak odası iç

Genç bir ailenin yatak odasında mavi tuğla duvar kağıdı

Yaşam alanı tasarımını denemek isteyenler, iç mekanı boyanabilir tuğla duvar kağıdı ile denemeleri tavsiye edilir. Duvarların rengini sık sık değiştirebilirsiniz, ancak yavaş yavaş daha koyu bir gölge ekleyerek beyaz veya kumla başlamak daha iyidir..

Bir çocuk odası tasarımında tuğla duvar kağıdı

Beyaz tuğla görüntüsü bir çocuk odası için mükemmeldir.

Kağıt duvar kağıdı kullanarak eski püskü bir tuğla duvarın taklidi

Acımasız bir tuğla duvarın arka planına karşı kar beyazı mobilyalarla modern oturma odası

Taklit sadece evi değil, aynı zamanda kendi işiniz için binaları da dekore edecek – bir kuaför, küçük bir kafe veya bar. Bu kaplama, kaplamada önemli tasarruflar dışında, gerçek bir tuğla duvardan farklı değildir. Neme dayanıklı rulolar, herhangi bir yardımcı odayı iyi ısıtma olmadan bitirmek için kullanılabilir:

 • salonlar;
 • kiler;
 • koridorlar;
 • doğrudan sokağa açılan kapıları olan koridorlar;
 • merdivenlerle rekreasyon;
 • banyolar.

Bu nedenle, böyle bir kaplamayı gerçekten seviyorsanız, farklı bir renk ve doku seçme fırsatı vardır – her odanın kendi “tuğla” duvar kağıdı vardır. Farklı bir taban ve kaplama nedeniyle maliyet açısından farklılık gösterseler de, hepsi fiyat ve yapıştırma yönteminde mevcuttur..

Tuğla duvar kağıdı ile yatak odasında komodin üzerinde siyah masa lambası

En etkili olanı, kaba bir üst tabakaya sahip dokulu kaplamalardır.

Tuğla işi için duvar kağıdı olan siyah bir duvarın arka planında kahverengi kanepe

Siyah tuğla ile muhteşem duvar

Mutfağın iç kısmındaki kadranda numarasız saat

Mutfakta, yemek alanını vurgulamak için tuğla duvar kağıdı kullanılabilir.

Bir tuğla duvar, bir Rus sobası veya bir şömine olsun, herhangi bir ocakla mükemmel bir uyum içindedir – hepsi tasarım stiline bağlıdır. Mutfağın iç kısmındaki bir diğer tuğla duvar kağıdı, önlük alanı ve yiyecek saklama alanlarında mükemmel bir dekordur..

Tuğla duvar kağıdı ile duvar dekorasyonunun avantajları

Doğal yapı malzemeleri veya kaplama malzemeleri arasında seçim yapan herkes, bugünün taklitten daha iyi olduğunu bilir. Ancak tuğla ve tuğla duvar kağıdı ile ilgili olarak, kuralın bir istisnası tetiklenir. Yukarıdakilere dayanarak, rulo malzemelerin avantajları açıktır, ancak bahsedilmeyen başka “artılar” da vardır..

Bir tuğla duvarın önünde krem ​​rengi kanepe

Modern teknolojiler, hacim efektli çok gerçekçi duvar kağıtları yapmanızı sağlar.

1. Minimum yük Mimari normlar, temel üzerindeki yükün kontrolünü ifade eder ve yapı malzemelerinden herhangi bir duvar işçiliğine göre rulo bitirmenin ağırlığı minimumdur..
2. Sorunsuz oda yeniden tasarımı Ağır bir tuğla duvarın inşası için bir odayı yeniden inşa ederken veya yeniden geliştirirken, şehir yetkililerinden izin alınması gerekecek, “tuğla” duvar kağıdı ile karşı karşıya hafif bir alçıpan bölme için gerekli olmayacak.
3. Kullanım kolaylığı Duvarların döşenmesi, tuğlalarla çalışma ve uzmanları işe alma becerisini gerektirir ve talimatları dikkatlice okuyan yeni başlayanlar bile duvarları duvar kağıdı ile kaplayabilir..
4. Hızlı onarım Tuğla döşemek ve teknik standartlara uymak için harcanan zaman, duvar kağıdı kaplamasından çok daha fazladır..
5. yoğunlaşma yok Oda sıcaklığı keskin bir şekilde düştüğünde, tuğlalar “donar” ve kağıt rulolarda oluşmayan yoğuşma oluşturur..
6. Kısıtlama yok Bir tuğla duvarın inşası, odanın büyüklüğü ve duvar kağıdı ile çalışırken önemli olmayan binanın zayıf destekleri ile sınırlandırılabilir..
7. dekorasyon Estetik olarak, seçim hiçbir şeyle sınırlı değildir, büyük kataloglar genellikle iç mekan stilini gösterir, yuvarlak duvarları ve düzleştirilmiş köşeleri süsler..
sekiz. Kusurları gizleme yeteneği Düzgün bir geometrik desen için düz bir duvar gereklidir, ancak kaba bir duvar için bir desen tüm duvar kusurlarını kolayca gizler ve çıkıntılı tümsekler veya talaşlar rulolara gerçekçilik verir.

Siyah tuğla duvar kağıdı ile duvara yakın ahşap çerçeveler

Duvar kağıdını tuğlanın altına yapıştırmak, sıradan duvar kağıdı ile çalışmaktan farklı değildir ve bunlara da dikkat etmelisiniz.

Orijinal iç çözümler

Bir tuğla duvarın taklidi, son zamanlarda yalnızca kamusal alanlar ve yardımcı binaların dekorasyonu için kullanılmıştır. Bugün, bu tür duvar kağıtları sadece mutfak ve banyolar, koridorlar ve koridorlar için değil, oturma odaları için de geçerlidir. Aynı zamanda böyle bir dekorun tasarım konseptinin temeli olduğunu iddia edebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. “Çıplak” duvar kağıdı “tuğla işi” dokusuna sahip şık çözümler, herhangi bir iç mekana çeşitlilik katacak.

Tuğla duvar arka planda kaprisli kırmızı koltuk

Bir renk şeması seçerken, çevredeki bitişi, odanın boyutunu ve odanın aydınlatmasını dikkate alın.

Beyaz tuğla duvarlı koridor

Dar bir koridor için açık tonlar tercih edilir.

Uzmanlar, mutfağın iç kısmındaki bir tuğlaya duvar kağıdı yapıştırmanın gerekli olmadığını söylüyor – “dalgalanacak” ve bir tür soğukluk getirecek. Bu, bir stüdyo dairenin mutfağı olduğunda, bir çalışma duvarı veya yemek pişirme alanı için mükemmel bir dekordur. İnsanların yemek yediği yerde duvar resmi, duvar resmi ve kırık çini mozaik gibi farklı şeyler yapmak daha iyidir. Duvar kağıdının kendisi çok parlaksa, duvarların geri kalanını boyayarak veya renksiz vernikle açılan dekoratif sıva ile gölgelenebilir – yıkanması daha kolay olacaktır..

Mutfakta sadece bir tuğla duvar harika görünmeyecek, aynı zamanda soba ve çalışma yüzeyinin yanında bir önlük şeklinde ekler. Bu arada, kağıtla yıkanabilir duvar kağıdı değil, boyama için yangına dayanıklılık ile ayırt edilen dokulu bir fiberglas versiyonu almak daha iyidir. Odada küçük bir dekor varsa, bir çeşit grafiti tarzı yazıt bile yapabilirsiniz..

Akdeniz tarzı mutfakta yemek alanı

Akdeniz tarzı bir iç mekan için parlak vurgular eklemeniz gerekir.

İskandinav tarzında kar beyazı oturma odası iç

Tuğlalı beyaz duvar kağıdı, oturma odasını İskandinav tarzında genişletecek

Çatı katı ve yüksek teknoloji tarzında mutfak iç kısmında “acımasız” gri tuğla duvar kağıdı kullanın. Krom mobilyalar ve bar tezgahı ile mükemmel bir uyum içindedirler. Klasik bir tasarım ve Provence tarzı bir mutfak için, beyaz badanalı tuğlaların taklidini almak daha iyidir. Ama döşemeli sıva ile en iyi fotoğraf duvar kağıdı “tuğla duvar”.

Oturma odasında deneysel bir oyun kabul edilebilir – tuğlanın herhangi bir dokusunu, rengini ve boyutunu seçin. Her şey ne tür bir mobilya olacağına, iç mekanın tarzına ve ekipmanın rengine bağlıdır. Büyük plazma panel, vurgulu tuğla duvarda harika görünüyor.

Mükemmel bir tasarım tekniği, bir tuğla duvarın arka planına karşı bir şöminenin taklididir. Odada gerçek bir şömine varsa, gerçek bir refrakter tuğla almak daha iyidir. Elektrikli şömine alanındaki dekor için kendinizi duvar kağıdı ile sınırlayabilir, ancak ısınmamaları için önlemler alabilirsiniz..

Modern bir oturma odasının tavanında siyah gölgeli avize

Dekoratif bir şöminenin portalını duvar kağıdı ile süslemek

Beyaz duvarlı koridorda karanlık zemin

Koridorun iç kısmında hafif tuğlalar

Koridorda tüm tasarım seçenekleri mümkündür – geleneksel olarak tuğla duvar kağıdı ile iç mekanlarla ilişkilendirilen bir oda. Tasarım “sıfırdan” veya stil ve dekora atıfta bulunmadan oluşturulmuşsa, duvar kaplamaları yelpazesini oluşturabilirsiniz. İç kapılar dışında kalan her şey, zaten varsa, duvar taklidi ile uyumlu olmalıdır..

Yatak odasında “tuğla”, yukarıdaki tesislerde olduğu kadar sık ​​kullanılmaz. Bununla birlikte, yatağın başındaki bir duvarı süslemek için, kentsel veya minimalist bir iç mekanda organik olarak algılanacaktır. Aynı tavsiye, uyumak için büyük bir katlanır kanepenin kullanıldığı tek odalı daireler için de geçerlidir..

Koyu renklerde gotik tarzda oturma odası

Gotik tarzın ağır iç kısmı cam nesnelerle seyreltilecek.

Beyaz duvarlı bir yatak odasında parlak yatak örtüsü

Minimalizm tarzında aydınlık yatak odası

Bu tasarım tekniği, bir bilgisayarda bir çalışma alanını dekore etmek, bir çalışma veya çalışma alanını imar etmek için, bir giyinme odasında veya spor ekipmanlarıyla donatılmış bir çocuk odasında bir oyun alanında kullanılır. Fotoğraf galerimizdeki iyi örnekleri görün.

Macundan tuğla taklidi nasıl yapılacağına dair video

Fotoğraf: çeşitli stillerin iç kısmındaki tuğla duvar kağıdı

Bir şehir dairesinin oturma odasının iç kısmındaki beyaz tuğla duvar Dokunmamış duvar kağıdı kullanarak tuğla taklidi Tuğla duvar kağıdı ile pencereler arasındaki açıklığın yapılması Bir kır evinin uzun koridorunun tasarımı İç tuğla duvarlı oturma odası tasarımı Oturma odasının iç kısmında eski püskü tuğla Başlığın üstündeki duvarı tuğla duvar kağıdı ile dekore etme Yatak odasının iç kısmındaki tuğla Tuğla taklidi ile özel bir evin oturma odasının tasarımı Ahşap görünümlü laminat üzerine orijinal sehpa Gri tonlarında yatak odası tasarımı Kanepenin arkasındaki duvarı kağıt duvar kağıdı ile dekore etmek Bir tuğla için vinil duvar kağıdı ile vurgulu bir duvarın vurgulanması Yatak odasının iç kısmındaki tuğla işi Beyaz bir oturma odasında siyah ahşap kirişler Mutfak yemek alanında tuğla duvar dekorasyonu Tuğla arka planda bütün aile için yemek masası Bir çocuk odasının iç kısmındaki tuğla duvar kağıdı Özel bir evin oturma odasında siyah döşemeli deri mobilyalar Tuğla arka planda kırmızı kanepe Siyah koltuk ve tuğla Modern oturma odası tasarımında eski püskü tuğla duvar Kanepe ile gri oturma odası iç Taklit tuğla ile kağıt duvar kağıdı Duvar kağıdı taklit tuğla ile duvar Orijinal öğelerle tuğla duvar dekoru Tuğla duvar kağıdı ile duvardaki dekorasyon nişleri Oturma odasının iç kısmındaki kitap rafları Özel bir evin mutfağında yemek alanı dekorasyonu Modern bir iç mekanda tuğla duvarlar Tuğla duvar arka planda retro koltuklar Oturma odası duvarında vinil tuğla duvar kağıdı Tuğla taklidi ile gerçekçi fotomurallar Vintage tarzda yatak odası tasarımı Tuğla duvarlı beyaz mutfak oturma odası Karanlık bir yatak odasında kıpkırmızı koltuk Oturma odasının tasarımında yıkanabilir tuğla duvar kağıdı Oturma odasının iç kısmında beyaz tuğla Beyaz bir duvara doğal çiçeklerle vazo Bir gencin odasında duvarda gitarlar Beyaz bir mutfağın iç kısmında tuğla aksan Mutfak dekorasyonunda tuğla işi Taklit tuğla ile mutfak-oturma odası Banyoda tuğla duvar kağıdı Tuğla duvar kağıdı ile koridorda duvar Yemek alanında yeşil masa Tuğla duvarların arka planında sarı mobilyalar Özel bir evin oturma odasının iç kısmındaki ahşap Oturma odası tasarımında siyah avize Bir kır evinde panoramik pencereli oturma odası

Previous Post
Yüksek teknoloji mutfak özellikleri
Next Post
Do-it-yourself front garden: where to start the design and what to look for?