15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

2021 dairesinde koridorun şık tasarımı

Tasarım ve dekorasyon trendleri her odaya özel olacaktır. Koridor bir istisna değildir. Görünüşe göre, neden görevi zorlaştırıyor, çünkü hane halkı koridorda çok az zaman harcıyor? Ancak diğer taraftan bakarsanız: bu tam olarak dairenin ayırt edici özelliği olan, konuklara daire sahipleri hakkında ilk izlenimi veren alan ve zor bir günün ardından mal sahipleri nihayet geldiklerini açıkça belirtiyorlar. evde. Genel olarak, apartman koridorunun tasarımı için fikir seçme konusuna sorumlu bir şekilde yaklaşması gereken şairdir..

Koridor, konutun ayırt edici özelliğidir.

Koridor, konutun ayırt edici özelliğidir.

2021’de koridor için moda tasarım trendleri

Modaya uygun olanı da dahil olmak üzere modern dünya, kelimenin tam anlamıyla ekoloji hakkında düşünmenin zamanının geldiğini haykırıyor. Bu nedenle 2021’deki ana tasarım trendi sürdürülebilirlik ve kalitedir. Ayrıca tasarımcılar sadeliği ve kısalığı savunurlar..

Basit ve özlü koridor tasarımı

Basit ve özlü koridor tasarımı

Bir apartman dairesinde koridor için stil seçimi

Her şeyden önce, dairenin genel üslup kavramını dikkate almak ve ona göre bir seçim yapmak önemlidir. Bir apartman dairesinde 2021 koridorunun tasarım ve stilinin ne olabileceğine dair en yaygın seçenekleri düşünün..

Klasik koridor

Tüm formlardaki klasikler, böyle bir iç mekanın ayırt edici özelliğidir. Her şey klasik düzende ve geleneksel olduğu için hiçbir şey göze çarpmıyor. Mobilyalar sadece doğal malzemelerden yapılmıştır. Duvarlar, çok sayıda çizim ve desenle ayırt edilmez. Basit geometri ve yumuşak renkler iyi çalışır..

Açık renklerde klasik koridor

Açık renklerde klasik koridor

Provence

Modernlik ve konforun birleşimi. Böyle bir koridor hafif olmalıdır. Doğal desenler, küçük çiçek baskılar ve doğal tonlar organik görünecek.

Provence tarzı koridor konukların dikkatini çekecek

Provence tarzı koridor konukların dikkatini çekecek

Ülke

Özellikle rahat, sakin ve sade, sıcak bir tarz. Yüzey bitirme için doğal malzemelerin kullanımı ile karakterizedir: ahşap zeminler, mobilyalar, kapılar. Ahşap kirişler ve dövme ürünler gibi ürünler iyi görünecek. Kumaş varsa renkli ekose veya çizgili kumaştan yapılmalıdır..

Country tarzı koridor özellikle rahat, sakin ve sade sıcak

Country tarzı koridor özellikle rahat, sakin ve sade sıcak

İskandinav tarzı

Ne kadar basitse o kadar iyidir – ifade tam olarak bu tarzla ilgilidir. İçindeki ana şey, işlevsellik ve estetiği birleştirmektir. Çizgilerin ve şekillerin sadeliği nedeniyle mobilyalar aynı zamanda dayanıklı ve zarif olmalıdır. Nötr bir açık renk şeması en uygunudur..

İskandinav tarzındaki ana şey, işlevsellik ve estetiği birleştirmektir.

İskandinav tarzındaki ana şey, işlevsellik ve estetiği birleştirmektir..

Modern tarz

Böyle bir tasarımda basit geometri çok önemlidir, ancak burada karmaşık süslemelere yer yoktur. Çeşitli yığınlardan arındırılmış bir alan yaratmak gerekir. Mobilya, şekillerin sadeliği ve düz çizgilerle karakterizedir. Yüzeyler parlak, parlak. Alüminyum, çelik, nikel gibi malzemeler kullanılmaktadır. Dekoratif elemanlar burada gereksiz olacaktır..

Modern bir tarzda, çeşitli yığınlardan arındırılmış bir alan yaratmak gerekir.

Modern bir tarzda, çeşitli yığınlardan arındırılmış bir alan yaratmak gerekir.

çatı katı

Tabii ki, bu seçenek geniş bir alan için idealdir. Her daire böyle övünemez. Bu durumda, koridor ve oturma odasını birleştirmek mükemmel bir seçenek olacaktır. Ayrıca geçiş ani olmamalı ve genel üsluptan sıyrılmalıdır. Bir çatı katını klasik tarzlarla birleştirmek buna değmez, ancak modern, yüksek teknoloji ve minimalizm ile kombinasyonlar oldukça mümkündür..

Geniş alana sahip daireleri loft tarzı koridor bekliyor

Büyük daireler için uygun çatı katı tarzı koridor

Yüksek teknoloji

Bu tarz rahat ve basittir. Parlak yüzeyler, çok işlevli mobilya parçaları, cam, metal ve plastik malzemelerden yapılmış basit çizgiler ve şekiller, stil ile ilgilidir. Renk seçimi sınırlı değildir.

Parlak yüzeyler, çok işlevli mobilya parçaları, cam, metal ve plastik malzemelerden yapılmış basit çizgiler ve şekiller, yüksek teknoloji stili ile ilgilidir.

Cam, metal ve plastik malzemelerden yapılmış parlak yüzeyler, çok işlevli mobilya parçaları, basit çizgiler ve şekiller, yüksek teknoloji stili ile ilgilidir..

minimalizm

Dekoratif tasarım öğeleri burada kesinlikle geçerli olmayacaktır. Uzayın geometrisi bir dikdörtgenin şekline dayanır. Alan özgürlüğü doğal ışıkla tamamlanmalıdır.

Mekânın geometrisi bir dikdörtgenin şekline dayanmaktadır, burada gereksiz ayrıntılara gerek yoktur. Her şey şık ve düzgün.

Mekânın geometrisi bir dikdörtgenin şekline dayanmaktadır, burada gereksiz ayrıntılara gerek yoktur. Her şey şık ve temiz.

Dairede koridor yapmak için ne renk?

Koridordaki renk seçimi doğrudan boyutuna bağlıdır. Örneğin dar ve küçük bir koridorda sadece açık renkler ve pastel tonlar kullanmak gerekir. Bej, süt, gri, açık kahverengi, mavi, açık sarı idealdir. Geniş odalarda koyu tonlar kabul edilebilir, ancak iyi aydınlatmaya tabidir..

Büyük mobilyalar gölgedeki bitiş rengiyle eşleşirse, dolaplar ve raflar tam anlamıyla uzayda çözülür ve dağınıklık hissi yaratılmaz. Duvarların ve tavanın rengi, duvar kağıdındaki desen sadece küçükse, tek renkli olmalıdır. Ancak, her şey sırayla.

duvar dekorasyonu

Duvarların yüzeyini yetkin bir şekilde bitirmek için birkaç önemli nüansı hesaba katmanız gerekir..

1. En pratik çözüm vinil veya dokusuz duvar kağıdı olacaktır. Kağıttan farklı olarak, ıslak temizlikten korkmazlar..

En pratik çözüm vinil veya dokunmamış duvar kağıdı olacaktır.

En pratik çözüm vinil veya dokunmamış duvar kağıdı olacaktır.

2. Bir başka pratik seçenek de bambu duvar kağıdıdır. Oldukça dayanıklıdırlar ve küçük bir koridorun en özgün tasarımını bile gerçekleştirmenize izin verirler. Ana dezavantaj yüksek fiyattır..

Bambu duvar kağıdı, küçük bir koridorun en özgün tasarımını bile gerçekleştirmenizi sağlar.

Bambu duvar kağıdı, küçük bir koridorun en özgün tasarımını bile gerçekleştirmenizi sağlar..

3. Boyama için duvar kağıdı çeşitli dokularda sunulur ve renk kişisel tercihlere ve iç özelliklere göre seçilebilir.

Boyanabilir duvar kağıdı ile mavi tonlarda koridor

Boyanabilir duvar kağıdı ile mavi tonlarda koridor

4. Sıvı duvar kağıdı, hasar durumunda kolayca restore edilebilecek orijinal bir kaplama oluşturabilir. Başlangıçta boyalı selüloz tozuna benziyor.

... Sıvı duvar kağıdı, hasar durumunda kolayca restore edilebilecek orijinal bir kaplama oluşturabilir.

Sıvı duvar kağıdı, hasar durumunda kolayca geri yüklenebilen orijinal bir kaplama oluşturabilir..

Ayrıca metalize duvar kağıdı, linkrust, fiberglas gibi seçenekler, yüksek performans özellikleri ile ayırt edildikleri için uygundur..

Lincrust kaplı duvarlara sahip koridor tasarımı

Lincrust kaplı duvarlara sahip koridor tasarımı

Tavan ve zemin bitirme

Zemin, kolay temizlenebilir, dayanıklı ve neme dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. En uygun seçenek seramik karolar, muşamba, laminat, PVC karolardır. Paradan tasarruf etmek için farklı seçenekleri birleştirebilirsiniz. Örneğin, zeminin en sık lekelendiği eşikte fayans döşenir ve ardından laminat.

Laminat, koridorda döşeme için harika bir çözümdür

Laminat, koridorda döşeme için harika bir çözümdür

Tavan için en iyi seçenek gergi tavan olacaktır. Sadece yüzeyin tüm pürüzlerini gizlemekle kalmaz, aynı zamanda parlak kaplama nedeniyle alanı görsel olarak daha geniş hale getirir. Alçıpandan katmanlı tavanlar yapılabilir. en basit seçenek su bazlı boya ile boyamak.

Koridorda çok seviyeli germe tavan

Koridorda çok seviyeli germe tavan

Aydınlatma ve aynalar

Koridorun alanı ve diğer odalar için, odanın kusurlarını düzeltebilecek yetkin ışık çok önemlidir..

 • Küçük bir koridorda, bir tavan aydınlatması kaynağı ve birkaç nokta kaynağının kurulması tavsiye edilir. Aynanın yanına bir ışık da ekleyebilirsiniz..

Koridor için spot aydınlatma tercih edilir.

Koridor için spot aydınlatma tercih edilir.

 • Dar bir koridorda aydınlatma duvarlara doğru yönlendirilmeli ve tavan ışıksız bırakılmalıdır. Böylece alan görsel olarak genişleyecektir..

Dar bir koridorda aydınlatma duvarlara doğru yönlendirilmeli ve tavan aydınlatmasız bırakılmalıdır.

Dar bir koridorda aydınlatma duvarlara doğru yönlendirilmeli ve tavan aydınlatmasız bırakılmalıdır.

 • Ancak odanın tavanı alçaksa, aydınlatmanın yukarı yönlendirilmesi gerekir..

Ancak odanın tavanı alçaksa, aydınlatmanın yukarı doğru yönlendirilmesi gerekir.

Ancak odanın tavanı alçaksa, aydınlatmanın yukarı yönlendirilmesi gerekir..

 • Lambaları göz hizasında kurmaya değmez. Bu tür aydınlatmanın düzensiz olduğu ortaya çıkıyor..

Lambaları göz hizasında kurmaya değmez. Bu aydınlatma düzensizdir.

Lambaları göz hizasında kurmaya değmez. Bu tür aydınlatmanın düzensiz olduğu ortaya çıkıyor..

Aynalar iyi aydınlatılmalıdır. İlk olarak, bu şekilde gerçek bir yansıma verecekler ve ikincisi, ışığı yansıtarak alanı daha da genişletecekler..

Aynalar iyi aydınlatılmalıdır. İlk olarak, bu şekilde gerçek bir yansıma verecekler ve ikincisi, ışığı yansıtarak alanı daha da genişletecekler.

Aynalar iyi aydınlatılmalıdır. İlk olarak, bu şekilde gerçek bir yansıma verecekler ve ikincisi, ışığı yansıtarak alanı daha da genişletecekler..

Mobilya

 • Dar bir alan seçeneği için, tek sıra halinde doğrusal bir mobilya düzenlemesi uygundur..
 • Bir giysi saklama sistemi uygulamak için en iyi seçenek bir gardırop olacaktır. Sürgülü kapılar ile küçük bir alan tasarrufu sağlanacaktır. Bu kapıların aynalı olması özellikle iyidir. Işıklı dolaplar imar işlevi görebilir. Böyle bir kabinin optimal genişliği 40 cm’den fazla değildir..

Sürgülü gardırop, koridor için ideal bir çözümdür. Ve içindeki aynaların varlığı işlevselliğini artıracaktır.

Sürgülü gardırop, koridor için ideal bir çözümdür. Ve içindeki aynaların varlığı işlevselliğini artıracaktır.

Ek bilgi:

Dairedeki koridor çok darsa, tasarım projesinde kabini zemin veya duvar askısı ile değiştirmek daha iyidir..

Koridorda gardırop yerine şık bir askı yerleştirebilirsiniz.

Koridorda gardırop yerine şık bir askı yerleştirebilirsiniz.

 • Ayakkabı kutusunun yerini dikkate almak önemlidir. Uzun kaideleri seçmek daha iyidir.

Ayakkabı kutusunun yerini dikkate almak önemlidir. Uzun kaideleri seçmek daha iyidir.

Ayakkabı kutusunun yerini dikkate almak önemlidir. Uzun kaideleri seçmek daha iyidir.

 • Parlak cepheli mobilyalar, alanı görsel olarak genişletir.

Parlak cepheli mobilyalar, alanı görsel olarak genişletir.

Parlak cepheli mobilyalar, alanı görsel olarak genişletir.

 • Dolaplar odanın tam yüksekliğinde yapılırsa, tavanlar daha yüksek görünecektir..

2021’de koridorun iç dekorasyonu için fikirler

Tasarımcılar her yıl projelerine tüm yeni çözümleri ve fikirleri tanıtıyor ve moda yeni trendleri belirliyor. Ancak, çoğu aynı kalır. Örneğin, bir koridor yapmak son derece önemlidir:

 • toplama sürecinin elverişsiz olmaması için uygun;
 • pratik, böylece dekorasyon ve mobilya, sürekli ıslak temizlemeye rağmen uzun yıllar dayanacak;
 • estetik, şık ve güzel, çünkü eve girerken gördüğümüz ilk şey koridor;
 • ferah, çünkü mevsimlik gardırop eşyalarının saklanacağı yerleri düşünmek önemlidir.

Konuyla ilgili bir dizi hazır seçenek hakkında bilgi edinmenizi öneriyoruz: bir apartman dairesinde koridor tasarımı fotoğrafı 2021.

Stüdyo dairede koridor tasarımı

Stüdyo daireler kompaktlıkları ile ayırt edilir, bu da giriş holü mümkün olduğunca işlevsel olması gerektiği anlamına gelir. Uygun saklama bölmelerine sahip uzun dolaplar burada özellikle alakalı olacaktır. Küçük bir giyinme odasını bir niş içinde donatmak mümkünse, buranın iyi ışık, ayna ve kozmetik rafları ve günlük gardırobun gerekli tüm unsurları ile gerçek bir koleksiyon odası olmasına izin verin..

Stüdyo dairede koridor tasarımı

Stüdyo dairede koridor tasarımı

Bir niş veya kiler içeren bir koridor için tasarım fikirleri

Çeşitli ev eşyalarını, ev eşyalarını ve nadiren kullanılan eşyaları saklamak için apartmanlarda uygun bir yer bulmak genellikle zordur. Bir depo, durumdan bir çıkış yolu olabilir. Kilerin içine “P” harfi şeklinde raflar yerleştirilmesi tavsiye edilir, böylece oraya girerken depolama rafları yanlarda ve önünüzde olur. Bu en geniş seçenek. Ayrıca özel bir askı çubuğu takabilir veya ev aletlerini yerleştirmek için boş alanı kullanabilirsiniz..

Duvarda bir niş bulunan koridor tasarımı

Duvarda bir niş bulunan koridor tasarımı

Kruşçev dairesinde küçük bir koridorun dekorasyonu

Kruşçev’in evleri, alan tasarlama sürecini zorlaştıran küçük alanlarla karakterizedir. Bu odalarda minimalizm ilkesine bağlı kalmak daha iyidir, ancak aynı zamanda maksimum işlevsellik. Birkaç basit teknik, alanı görsel olarak büyütmeye yardımcı olacaktır:

 • minimum dekoratif elemanlar;
 • açık renklerin kullanımı;
 • iyi ışık ve aynalar.

Çeşitli yüzeyler, mobilyalar ve aydınlatma kullanarak küçük bir alanı bölebilirsiniz..

Koridor aynı anda birkaç odaya çıkıyorsa, tüm geçişler aynı şekilde dekore edilmelidir..

Mükemmel bir çözüm, geleneksel kapıları kemerler veya genişletilmiş açıklıklar lehine terk etmek olacaktır..

Çözüm

Koridor, yenileme sürecindeki en basit oda gibi görünüyor. Ancak bilmeden birçok hata yapılabilir, özellikle çok küçük bir koridor alanı vardır. Bu makaledeki malzemeler, koridorun tasarımını ve kaplama malzemelerinin, renklerin, mobilya ve dekor elemanlarının seçimini planlarken hata yapmamanıza yardımcı olacaktır. Ana şey, uzmanların tavsiyelerini dikkatlice incelemek ve daha sonra onarım sadece hoş sıkıntılar getirecek ve sonuç daire sahiplerini uzun yıllar memnun edecek..

2021’de koridor tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Küçük mutfak tasarımı – ilginç tasarım fikirleri
Next Post
Classic style in the interior, what is it like?