15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Aynalı koridor tasarımının incelikleri

Aynasız bir koridor hayal etmek zor. Çeşitli işlevlere hizmet eden önemli bir iç unsurdur. Ayna odayı dekore eder ve alanı genişletir. Ayrıca, ev sahiplerinin evden çıkmadan önce görünüşlerini kontrol etmelerini sağlar. Bu dekor öğesi, koridoru rahat ve konforlu hale getirir. Yetkili kullanımı odaya şık ve modern bir görünüm kazandıracaktır..

aynalı aydınlık bir koridor dekoru seçeneği

Koridorda bir ayna olmalı

aynalı sıra dışı bir koridor stili örneği

Koridordaki aynanın çeşitli işlevleri vardır.

aynalı aydınlık bir koridor iç fikri

Bu dekor öğesi, koridoru rahat ve konforlu hale getirir.

Koridorda ayna olmadan yapmak mümkün mü?

Giriş holü, eve veya daireye giren herkesi karşılayan ilk odadır. Evin yüzüdür ve sahiplerinin ana izlenimini oluşturur. Bu nedenle çekici bir iç mekana sahip olmalı, rahat olmalı.

Koridorun tasarımı büyük ölçüde alanına bağlıdır. İzin veriyorsa, bir set, ayakkabı rafı, kabarık ve diğer mobilyalar takabilirsiniz. Küçük odalarda, kendinizi dış giyim için bir askı ve ayakkabı ve terlik için bir rafla sınırlandırmalısınız. Ancak herhangi bir koridorda bulunan bir dekoratif unsur var – bir ayna. Oynamak için özel bir rolü vardır, birkaç fonksiyonel yük taşır..

aynalı güzel bir tasarım koridor fikri

Koridor çekici bir iç mekana sahip olmalı ve rahat olmalıdır.

aynalı hafif tasarımlı bir koridor örneği

Koridorun tasarımı boyutuna bağlıdır

fonksiyonel yük

karakteristik

Sahiplerin görünümünden sorumlu

Daireden ayrılmadan önce, içine bakabilir ve kendinizi düzene sokabilir, kıyafetteki kusurları fark edebilirsiniz. Özellikle ayna büyükse ve tüm büyümeyi görmenize izin veriyorsa.

Şık dekor öğesi

Bugün ayna seçimi sonsuzdur. Boyut, kalite ve diğer özelliklerde farklılık gösterirler. Dekorasyon özellikle dikkat çekicidir. Çeşitli malzemelerden yapılmış aynanın etrafına zarif bir çerçeve yerleştirilmiştir. Uygun venge kullanımı, baget. Ana konunun zarafetini ve asaletini vurgulayacaklar..

Alanı görsel olarak genişletir

Kural olarak, koridorun boyutu oldukça mütevazı, şekli pek uygun değil. Bir ayna bu tür kusurları gizlemeye yardımcı olacaktır. Odayı görsel olarak birkaç kez büyütecektir..

ışıkla doldurur

Bir apartmanda bir koridordan bahsediyorsak, içinde pencere yoktur. Bu nedenle, aydınlatma sorunu akut. Birkaç cihaz kurmamız gerekiyor. Ayna bu konuda mükemmel bir yardımcı olacaktır. Bu yansıtıcı etki sayesinde dekor nesnesi ışığı odaya yayacaktır. Aydınlık, havadar ve ferah olacaktır..

Koridorun iç kısmındaki ayna ana özelliklerden biridir. Minimum yer kaplar ve duvarda bulunur, böylece en küçük metrekarelere bile sığabilir. Nesne üzerindeki işlevsel yük harika, koridorda onsuz yapmak zor. Dairenin ilk odasında olmalı.

aynalı sıra dışı bir koridor iç mekanı için seçenek

Ayna en küçük koridora bile sığabilir

aynalı parlak bir koridor stili seçeneği

Koridorda ayna olmadan yapmak zor.

aynalı güzel bir koridor dekoru fikri

Ayna, koridorun ana özelliği

ne türler var?

İç mekanlarda çerçevesiz bir ayna nadiren kullanılır. Çerçeve ona şık ve bitmiş bir görünüm verir. Tasarımını değiştirmenize, orijinal ve ilginç bir dekor öğesi yapmanıza olanak tanır. Aynı zamanda, sadece çerçevenin rengi değil, aynı zamanda şekil ve doku da değişir. Ek olarak, öğenin üzerine düğmeler, taşlar, yapay elmaslar, kürk, ahşap ve diğer malzemeler yapıştırılır..

Bir ayna yüzeyi ile çalışmak daha zordur, ancak mümkündür. Bu süreçte yardımcı olabileceğiniz farklı yollar vardır. Sonuç olarak, aynalar görünümlerinde farklılık gösterir. En yaygın seçenekler aşağıdakileri içerir.

 • Desenler. Yüzey boya ile boyanmıştır. Akrilik ve vitray bu amaçlar için çok uygundur. Cam yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Üzerine sıkıca sabitlenirler, yayılmazlar ve zamanla solmazlar, resim uzun süre parlak ve doygun kalır. Çoğunlukla akriliklerle boyarlar ve ikinci boyalarla vitray pencereler oluştururlar..
 • Vitray pencereler. Böyle bir resmin, onu normal olandan ayıran karakteristik özellikleri vardır. Başarısız olarak, tüm elemanlar metal bir çerçeve ile boyanmıştır. Farklı renklerde cam elemanların yapıştırılmasında özel bir görev verilmiştir. Kontur adı verilen özel bir boya ile bu tür şaheserler yaratabilirsiniz. Tonu metali taklit eder. Ton sayısı sınırlıdır, yenilerini almak için boyalar karıştırılır ve seyreltilir.
 • Mat desen. Bir ayna yüzeyini dekore etmenin en popüler yolu. Böyle bir tasarımı gerçekleştirmek için kanatlara aşındırıcı parçalar uygulanır. Evde, özel bir macun, görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Mat yüzey aynayı sıra dışı, şık ve lüks kılar. İşleme elle yapılırsa, bireysel ve benzersiz olacaktır, çünkü sahibinin ruhu yaratılışına yatırılır. Onu özel bir aura ile dolduracak..

aynalı aydınlık bir koridor dekoru örneği

Genellikle ayna bir çerçeveye asılır.

aynalı bir koridorun güzel tasarımına bir örnek

Aynalı gardırop kullanabilirsiniz.

Işık ve ayna

Ayna, yalnızca bir kişinin ve önündeki nesnelerin görünümünü değil, aynı zamanda ışığı da yansıtır. Bu gerçek, tesisleri düzenlerken kullanılmalıdır. İyi düşünülmüş bir tasarım, böyle bir yetenekle karlı bir şekilde çalışmayı mümkün kılacaktır. Özellikle karanlık ve küçük koridorlarda. Plafondlar kurarsanız veya aynanın üzerine bir tuvalet masası uygularsanız, oda aydınlık ve ferah, rahat ve konforlu hale gelecektir..

Birçok koridorda pencere yoktur. Özellikle bir daire söz konusu olduğunda. Sonuç olarak, doğal aydınlatma hakkında konuşmaya gerek yok. Böyle bir kusuru düzeltmek için abajurlar, bir avize ve onu değiştirebilecek diğer öğeler kurulur. Bu durumda bile sorunu yüzde yüz çözmek imkansızdır. Tam boy aydınlatmalı bir ayna, ilk odadaki karanlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Ek olarak, zarif bir askı takılı, açık renkli mobilyalar.

aynalar ile koridor ışık tarzı fikir

Odanın tüm özelliklerini dikkate alarak koridorun tasarımını önceden düşünün.

aynalı güzel bir koridor stili örneği

Işık, koridorun iç kısmında önemli bir rol oynar

aynalı koridorun hafif bir dekoru için seçenek

Odanın aydınlık ve rahat olduğundan emin olun

Aynanın üzerine monte edilen aydınlatmaya bakmak ilginç. İç mekanın genel resmini ve stilini tamamlar. Güzel ve modern yapar. Bir oda düzenlerken böyle bir dekor öğesini ihmal etmeye değmez. Bu, herhangi bir koridor için kazanan bir çözümdür. Ona muhteşem ve büyülü bir görünüm verir. Bu tür bir aydınlatma, iç mekanda yumuşak ve sıcak bir etkiye sahiptir. Küçük boyutlu bir koridordan bahsediyorsak, böyle bir çözüm görsel olarak daha büyük ve daha konforlu hale getirecektir..

aynalı bir koridorun sıra dışı tasarımı fikri

Ahşap çerçeveli bir ayna çok güzel ve etkileyici görünecek

aynalı aydınlık bir koridor iç mekanı için seçenek

Tam duvar aynası, odanın sınırlarını görsel olarak genişletebilir.

Ayna seçerken nelere dikkat etmeliyiz??

Ayna seçimi çok büyük. Buna rağmen, belirli bir durum için en uygun seçenek üzerinde durmak kolay değildir. Bu, aşağıdaki faktörlerle açıklanmaktadır.

 • Salon alanı sınırlıdır. Temel olarak küçüktür, bu nedenle düzenlemeden sonra minimum miktarda boş alan vardır. Bu tür sorunlardan kaçınmak için odayı uygun şekilde dekore etmek gerekir..
 • Kapı uygun değil. Benzer bir gözetim, başlangıçta konut planlanırken yapıldı. Tasarımın hazırlanmasında birçok zorluğun ortaya çıkmasının nedeni olur..
 • Bir sürü mobilya kuruluyor. Koridor birkaç işlevi yerine getirdiğinden, onu konforlu hale getirmek gerekir. Bu, ayakkabıların, kıyafetlerin saklandığı mobilya parçalarına yardımcı olacaktır. Her şeyi en küçük ayrıntısına kadar düşünmezseniz, düzenlemeden sonra kaos çıkma olasılığı yüksektir. Sadece güzel bir oda hayal edebilirsin.
 • Küçük ışık. Bu durumda, tüm aynalar muhteşem görünmeyecektir. Kafes, oval, zemin bu durumda uygun değildir.
 • Uygunsuz salon düzeni. Sonuç olarak, duvara ayna asabileceğiniz bir yer bulmak zordur..
 • Sınırlı bütçe. Lüks ve güzel aynaların maliyeti de buna bağlı olarak yüksektir. Seçenek, sahiplerin satın almak için yeterli paraya sahip olmayabileceği hariç değildir. Sonuçta, iç mekanın düzenlenmesi, paraya mal olacak birçok işin uygulanmasını içerir..

aynalı sıra dışı bir koridor dekoru örneği

Dikkatlice bir ayna seçin.

aynalı hafif tasarımlı bir koridor fikri

Ayna, koridorun iç kısmına uyumlu bir şekilde oturmalıdır.

aynalı aydınlık bir koridor iç örneği

Odayla aynı tarzda bir ayna seçin

Ancak üzülmeyin, iç mekanı güzel ve konforlu hale getirmeye yardımcı olacak seçenekler var. Baget veya tuvalet masasından yapılmış bir çerçevedeki ayna ucuzdur, ancak şık görünüyor, alanı görsel olarak genişletiyor. Odanın alanı sınırlıysa, dolap kapılarına yerleştirilebilir. Böylece ek duvar alanı gerektirmez. Orijinal çözüm, ön kapıda bir ayna olacaktır. Böyle bir iç mekan her zaman kazanandır..

Sadece ayna seçimine değil, tasarımına da dikkatle yaklaşılmalıdır. Doğru dekor, özgünlük ve lüks verecektir. Güzel lambalar, venge renginde bir giriş kapısı, sofistike bir kafes bununla mükemmel bir şekilde başa çıkacak.

aynalarla güzel bir koridor stili fikri

Ayna işlevi, aynalı kapaklı sürgülü gardırop ile gerçekleştirilebilir.

aynalı sıra dışı bir koridor iç fikri

Gömme aynalı mobilyalar sipariş edilebilir

Tam boy ayna: dekor öğesinin özellikleri

Tam boy ayna, koridor için standart olmayan bir çözümdür. Doğru uygularsanız, basit ve karmaşık olmayan bir tasarım bir dakika içinde etkili ve orijinal hale gelecektir. Dekor öğesi, karmaşık tasarım fikirlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılacaktır. Ustaca bir dönüşüm çarpıcı bir etki yaratacak, karanlık salon yanardöner görünümlü bir cama dönüşecek. Harika bir panel haline gelebilir ve tüm duvar boyunca yer alabilir..

İlginç bir çözüm, aynalı koridordur. Farklı taraflarda bulunan aynı anda birkaç öğenin kurulumunu içerir. Zıt yansıtıcı yüzeyleri bulmak uygundur. Orijinalliğine rağmen, bu teknik nadiren kullanılır. Böyle bir ortamda herkes kendini rahat hissetmediği için.

Güvenli bir bahis, girişe göre sağ veya sol duvara yansıtıcı bir yüzey yerleştirmek olacaktır. Bu en uygun konumdur. Sakinleri ayrılmadan önce bakabilir. Kapının karşısındaki iskele camının yerleştirilmesi tavsiye edilmez. Bu, tüm resmin estetiğini ihlal ediyor. Tek istisna özgün tasarım fikirleri olacaktır..

aynalı parlak bir tasarım koridoru seçeneği

Ayna, odanın sınırlarını görsel olarak genişletebilir

aynalı aydınlık bir koridor iç seçeneği

Aynalı kapaklı sürgülü gardırop kullanabilirsiniz.

aynalı sıra dışı bir koridor tarzı fikri

Tam boy ayna – koridor için standart olmayan bir çözüm

Koridor düzeni: nelere dikkat edilmeli?

Yansıtıcı yüzey, koridor düzenindeki kusurları gizleyebilir. Tasarımı karıştırmaz veya ağırlaştırmaz. Aksine, ona incelik verir, boyutunu görsel olarak arttırır, ışıkla doldurur. Bu öznitelik aşağıdaki görevleri gerçekleştirir.

 • Dikey bir şekilde kurarsanız tavanın yüksekliğini yükseltin.
 • Duvarları birbirinden ayırın. Yatay bir nesne de benzer bir etkiye sahiptir..

aynalı sıra dışı bir koridor dekoru seçeneği

Bir ayna kullanarak odanın kusurlarını gizleyebilirsiniz.

aynalı aydınlık bir koridor iç örneği

Koridordaki bir ayna bir kazan-kazan.

Koridorda yansıtıcı malzemelerle özel bir bitiş yapabilirsiniz. Ayna karoları şık ve standart dışı görünüyor. Duvardaki böyle bir panel tavanı yükseltir. Ondan görsel efekt inanılmaz olacak. Sihirbazların yaratabileceği bir yanılsama gibi görünüyor..

Çeşitli şekil, boyut ve tipteki aynalar, herhangi bir evi döşemek için uygundur. Bunları kullanmak zor değil, çünkü böyle bir tasarım herhangi bir iç mekanda bir kazan-kazan seçeneği. Minimum finansal maliyetle benzersiz ve şık bir tasarım yaratmayı mümkün kılarlar..

Video: Koridorda ayna. Yerleşim fikirleri

Aynalı koridor tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

aynalı koridorun sıra dışı tarzının versiyonu fotoğraf aynalı parlak bir iç koridor fikri resim aynalı güzel bir koridor dekoru örneği photo ayna resmi ile koridorun hafif tasarımının versiyonu aynalı sıra dışı bir koridor dekoru örneği resim aynalı güzel bir iç koridor fikri photo ayna resmi ile parlak bir tarz koridor örneği aynalı koridorun hafif tasarımı için seçenek fotoğraf ayna resmi ile parlak bir tasarım koridor fikri aynalar ile koridor ışık tarzı fikir photo aynalı sıra dışı bir koridor iç örneği fotoğrafı aynalı güzel bir koridor dekoru için seçenek resim aynalı bir koridorun hafif dekoruna bir örnek fotoğraf aynalı resimli güzel bir iç koridor seçeneği aynalı bir koridorun sıra dışı tarzı fikri aynalı bir koridorun parlak tasarımı fikri photo aynalı hafif bir iç koridor örneği photo aynalı resimli koridorun güzel tasarımının versiyonu ayna resmi ile parlak bir koridor dekoru seçeneği aynalı sıra dışı bir koridor tarzı fikri photo aynalı bir koridorun parlak tarzına bir örnek fotoğraf aynalı koridorun sıra dışı dekoru fikri aynalı güzel bir koridor iç örneği photo aynalı sıra dışı bir koridor dekoru seçeneği aynalı güzel bir koridor stili fikri photo ayna resimli hafif bir iç koridor örneği aynalı bir koridorun parlak tasarımına bir örnek fotoğraf aynalı güzel bir koridor dekoru seçeneği fotoğraf aynalı bir koridorun sıra dışı tasarımı fikri ayna resmi ile hafif bir iç koridor fikri fotoğraf aynaları ile koridorun parlak tarzı seçeneği aynalı bir koridorun güzel tasarımına bir örnek resim aynalı resimli koridorun alışılmadık tarzının versiyonu aynalı aydınlık bir koridor iç fikri photo aynalı parlak bir koridor dekoru örneği photo aynalı resimli sıra dışı bir koridor iç mekanı için seçenek aynalı bir koridorun güzel tasarımı fikri photo aynalar resim ile koridor ışık tarzı fikir aynalı aydınlık bir koridor iç örneği photo ayna resmi ile güzel bir tasarım koridor fikri aynalı hafif bir koridor örneği photo aynalı aydınlık bir koridor iç seçeneği fotoğraf aynalı hafif bir iç koridor fikri photo aynalı resimli koridorun parlak tasarımının versiyonu aynalı koridorun ışık stilinin versiyonu aynalı güzel bir koridor dekoru fikri photo ayna resmi ile parlak bir koridor tasarımı örneği aynalı hafif tasarımlı bir koridor fikri photo aynalı güzel bir koridor dekoru fikri aynalı bir koridorun sıra dışı tasarımına bir örnek fotoğraf

Previous Post
Çekmeceli çocuk trafo yatağı ve fotoğraf örnekleri ile değişen bir masa
Next Post
Why the refrigerator turns on and turns off after a few seconds: reasons and solutions