15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yatak odasında çok az yer var: komodini nereye koymalı veya neyle değiştirmeli?

Yatak odası – evde bir barış atmosferinin önemli olduğu belirli bir yer. Herkes kişisel alanını kendi zevkine göre donatır, ancak mobilyaların tasarım stiline ve işlevselliğine odaklanmak önemlidir.. Yatak odaları için komodin küçük formları ifade eder, ancak iç tasarım görünümüne bağlıdır. Yatağın yanında vazo, masa lambası, dizüstü bilgisayar, cep telefonunun yerleştirildiği bir yer olmalıdır..

Yatak odasında komodinin amacı

Yatak odaları için komodin küçük formlara aittir, ancak iç tasarım görünümüne bağlıdır.

Yatak odasında komodinin amacı

Çoğu kişi yatmaya giderken yanında tablet, şarj aleti, gözlük veya kitap takabilecekleri bir yer aramaya zorlanıyor. Eldeki küçük bir serbest uçak olmadan yapmak zordur. Adını haklı çıkaran amacının yanı sıra, farklı amaçlar için bir sehpa veya komodin kullanılmaktadır. Buraya koymuşlar:

 • taze buket çiçek;

yatak odasında komodin

çeşitli şeyler için dinlenme odasında masa

 • sabah kozmetikleri (yıkadıktan sonra kendinizi sıraya koymak için);
 • “ikinci yarının” getirdiği bir fincan aromalı kahve;
 • güzel bir hediye veya hediyelik eşya, vb..

beyaz başucu masası

açık renkli bir odada komodin

Başucu masasına hiçbir şey yerleştirilmezse, ancak gerektiği gibi kullanılırsa, yatak odası için mükemmel bir dekorasyon olacaktır. Aynı amaçlar için, birkaç çeşit küçük mobilya türü kullanılır. Yaşam alanının içini uyumlu bir şekilde tamamlayacaklar:

 • komidin;
 • ziyafet;

kitaplar için kavisli başucu masası

yatak odası duvara monte versiyonda masa

 • bir masa gibi kabarık;
 • alışılmadık bir şekle sahip bir tabure;
 • yatağa sabitlenmiş raf;
 • bir dizüstü bilgisayar için stand;
 • kıç rafı;
 • sehpa;
 • bir heykelcik için bir kaide;
 • alçak ayaklı konsol;

dolaplı komodin

orijinal mobilyalarla yatağın yanında masa

 • raflı zemin lambası;
 • sabit hatlar ve cep telefonları için raf;
 • dolap, yatak veya kanepenin yanında katlanır raf;
 • küçük bir “transformatör” veya bir modüler mobilya bloğu;
 • tahta bir küp veya başka bir ev yapımı ürün;
 • komodine uyarlanmış başka herhangi bir ürün.

Yatak odasında komodinin amacı

Yeşil komodin

Bazen hasta bakımı için yatakta alınan ilaçları düzenli aralıklarla el altında bulundurmak gerekir. Hangisini seçmeliyatak odası için komodin, büyük ölçüde işlevselliğine, estetiğine ve iç tarzına bağlıdır. Boyutlar odanın boyutlarına uygun olmalıdır. Dar bir odada, bir aplik veya pencere pervazının altındaki bir rafla yetinmek zorundasınız..

açık renkler odasında komodin

büyük pencereli bir odada hafif komodin

Yapısal olarak komodin ve bordür taşları tekerlekli (mobil) ve sabit (sabit) olarak üretilmektedir. Daha az yaygın olan, katlanır masa tablaları (entegre) ve dönüştürülebilir standlardır..

İyi bir hayal gücü ile, bir masa veya tuvalet masasının yerini almak için küçük mobilyalar kullanılır. Zarif bir konsola sahip duvardaki oval ayna, eski kafes (veya tuvalet masası) ve kozmetik masasının yerini alan şık bir çözümdür. Yatakta kahvaltı için arabalar ve eklentiler talep ediliyor.

oda için başucu masaları

salonda siyah beyaz şık masalar

Bu ilginç: Yirminci yüzyılın başında, İngilizler ve Fransızlar sabahları bir fincan çay veya kahve eşliğinde taze süreli yayınları okurlar. Böylece gazetelerin ortaya çıkmasından çok önce aristokratlar arasında şık olarak kabul edilen “sehpa” bir “dergi” haline geldi. Ve gazeteye Fransızca’da “le dergisi” deniyordu. Daha sonra dergilere çok sayfalı süreli yayınlar, gazetelere 2-4 sayfalık baskılar adı verildi. Sehpa modası, hacimli şifonyer ve komodinlerin yerini aldı, hastanelerde ve hastanelerde kullanıldı. Yirminci yüzyılın ikinci yarısında stantlar mobilya modasına televizyon sehpası olarak girmiştir..

Yatak odasında komodinin amacı

yatak odasında çeşitli şeyleri saklamak için masa

Mobilya tasarımcıları ve iç mimarlar, periyodik olarak “ikisini bir arada” birleştiren yeni çözümler sunar. İç mekanlarda şu şekilde kullanılırlar: komidin veya bordür taşları yatak odaları için. Bugün en popüler olanlar:

 • masa için güvenli;

benzersiz tasarım komodin

komodin olarak ahşap işlemede antika kasa

 • raflı zemin lambası;
 • vitrin masası;
 • şamdan tipi masa;
 • aynalı konsol masası;
 • tekerlekli araba masası;

tekerlekli komodin

komodinlerin mobil versiyonu

 • bacaklarda bir tepsi (yatakta kahve için);
 • katlanır düzlemli küçük bir raf ünitesi;
 • cam üst ile heykel masa.

komodin tasarım seçeneği

sıradışı ve modern bir tarzda dinlenme odasında bir masa

Not: Sofistike bir kadın yatak odası için, sıradan bir odada gerçek bir sanat nesnesi gibi görünen heykelli bir cam masa satın almaya değer. Seçkin tasarımcılar uzun süredir enfes ürünler sunuyorlar, ancak güzel gizmos severler arasında hala popülerliğin zirvesindeler..

Küçük mobilyaların stilistik çözümü

İç tasarım stili seçimi, büyük ölçüde yatak odaları ve diğer odalar için mobilyaların görünümünü belirler..

ünlü bir tasarımcıdan komodin

modaya uygun komodinler için birçok seçenekten biri

 1. Bu konuyu anlamayan birinin bile, klasik bir büfeyi tekno tarzı için plastik borulardan yapılmış avangard bir sehpa ile karıştırması pek olası değildir..
 2.  İngiliz klasikleri ve muhafazakarlık için, yüksek oymalı bacaklarda eski büroları anımsatan ahşap cepheli ahşap komodinler seçiyorlar..
 3.  Bir sosyete hanımının göz alıcı yatak odası için aynalı, yapay elmaslı veya yaldızlı oymalı zarif bir komodin seçilmiştir..
 4.  Neoklasizm, yeni bir yeniden düşünmede klasikleri tercih ediyor, örneğin aynanın altındaki konsol aynalı tuvalet masasının yerini alacak.
 5.  Tarihi tarzdaki yatak odaları için pahalı elit ithal mobilyalar satın alınır. Bu modeller hiçbir şeyle karıştırılamaz – zarif ve asildirler, pahalı görünürler. Lüks daireler, Barok, Rokoko veya Rönesans tarzında ahşap oymalı beyaz veya hafif bir komodin (bordür taşı) ile tamamlanacaktır..

Küçük mobilyaların stilistik çözümü

Barok, Rokoko veya Rönesans tarzında ahşap oymalı komodin (bordür taşı)

Gençler stilleri tercih ediyor:

 • tekno;
 • yüksek teknoloji;
 • çatı katı;
 • avangard;

çekmeceli komodin

şeyler için iki çekmeceli hafif komodin (bordür taşı)

 • fütürizm;
 • Şehircilik.

Bu tür iç mekanlar için plastik, krom borular, metalize ipliklerden yapılmış kumaşlar, beklenmedik bir tasarım çözümü ile kentleşmenin özellikleri kullanılır. Bir komodin yerine, duvardan zincirlerle sarkan ışıklı bir pano var. Ev yapımı mobilya şeklindeki beklenmedik çözüm daha da iyi.

bir bilgisayar ile yatak odasında komodin

dinlenme odasında rahatınız için monitör standlı bir masa

Geri dönüştürülmüş ürünlerden yapılan mobilyalar popülerdir – aerosol boya ile boyanmış arabalardan 2-3 “kel” lastik bağlanır. Orijinal mobilyalar, metal, cam veya lamine suntadan yapılmış bir tezgah ile tamamlanmaktadır..

Minimalist tarz, çıplak temelleri kullanarak mobilya fazlalığını reddeder. Burada kahvaltıyla birlikte ocaktan kolayca yuvarlanabilen ve tekrar mutfağa dönebilen katlanır bir masa üstü, tekerlekli cam bir araba ile yetinmek yeterli..

Küçük mobilyaların stilistik çözümü

Orijinal mobilyalar, metal, cam veya lamine suntadan yapılmış bir tezgah ile tamamlanmaktadır.

Modern üslup, yeni malzemelere ve formların benzersizliğine izin verir. Satışta çok orijinal bir şey bulabilirseniz, kendinize böyle bir hediye yapmalısınız. Uzaktan kumandadan komutla hareket eden elektronik aksamlı “akıllı” bir komodin olabilir..

duvardaki yatak odasında komodin

raflı komodinin duvara monte versiyonu

Ayrıca, ışıklı bir küp – zamanla ve ısındıkça renk değiştiren bir zemin lambası gibi daha özgün çözümler de vardır. Ayrıca şu şekilde kullanılır: kaideler yatak odaları için başucu.

Füzyon tarzı bir oda için, genellikle bir kanepeye benzeyen yataklar seçilir – klasik elmas kesimli eko-deri süslemeli, harika görünüyor.

klasik tarz komodin

18. yüzyıl başucu masası

İç kısımda çekyat, tek tuşla yapılmış yuvarlak veya kare banklar ile tamamlanmaktadır. Daha da iyisi – hakiki deri döşeme.

Art Nouveau yatak odası özellikle lüks görünüyor ve burada mobilyaların geri kalanına tam olarak uygun bir masa seçmek önemlidir. Başlık ve karyola genellikle, stilin karakteristik “kırbaç darbesi” karakteristiği ile dövülür; tablo tasarımda aynı olmalıdır..

Küçük mobilyaların stilistik çözümü

Başlık ve karyola, genellikle “kırbaç darbesi” tarzının karakteristiği ile dövülür.

Etnik tarzlar, elle boyanmış cephelere sahip küçük ölçekli ürünleri memnuniyetle karşılar. Gerçek şaheserler bazen antika dükkanlarında sergileniyor.

Uyuma ve dinlenme odanızın belirli bir üslup çözümü olmasa bile, tercih edilen mobilyalardan her zaman belli olur. Sonuç kendini gösteriyor: stil ve işlevsellik dikkate alınarak ne tür bir yatak, masa böyle.

geniş bir yatak odasında komodin

panoramik pencereli ve minimum mobilyalı yatak odasında komodin

Yatak odasında çok az yer var: komodinin nereye yerleştirileceği veya nasıl değiştirileceği?

Genellikle çok işlevli bir ürün, örneğin komidin koyacak hiçbir yer yok yatak odasında. Yatağın (çekyat) sağında ve solunda boşluk yoksa, her zaman bir miktar boş alan vardır. O zaman küçük bir odanın başucu alanında bordür taşının nerede duracağı önemli değil..

Yatak odasında çok az yer var: komodini nereye koymalı veya neyle değiştirmeli?

Bir komodin ve bir zemin lambası arasında seçim yapmanız gerekiyorsa, ikisi bir arada bir model bulmaya çalışın.

En yaygın teknik, odayı görsel olarak genişleten aynalı bir duvar ve parlak germe tavanlardır. Yatak odasının etrafında “kendi kendine yürüyen” tekerlekli klasik bir sehpa kullanmak daha iyidir. Küçük bir yatak odasında bir çekyat kullanılıyorsa, genellikle taşınması gerekecektir, o zaman herhangi bir mobilyanın tekerlekleri yeri doldurulamaz.

İpucu: Başlangıçta masada veya dolapta hareketli eleman yoksa, tekerlekler (silindirler) bir mobilya mağazasından satın alınır. Bu bir hareketlilik işlevi sağlayacaktır.

kavisli ayaklı başucu masası

çekmeceli yatak odasında minyatür masa

Komodin yerine, başka bir çözüm olmadığında asma raflar kullanın ve masa lambası yerine aplik kullanın. Önemli olan güvenli bir mesafede olmaları ve uykulu bir kişinin yataktan kalkmasına zarar vermeyecek malzemelerden yapılmış olmalarıdır. Çocuklar ve ergenler bazen bir rüyada yataktan düşerler, o zaman masayı reddetmek ve korkuluklarda veya yanlarda raflı bir çekyat satın almak daha iyidir..

Dikkat: Güvenlik, istisnasız tüm başucu eşyaları için zorunlu bir gerekliliktir.!

Bir komodin ve bir zemin lambası arasında seçim yapmanız gerekiyorsa, ikisi bir arada bir model bulmaya çalışın. Kitaplıklı orijinal lambalar oldukça sık satışta görünüyor..

Yatak odasında çok az yer var: komodini nereye koymalı veya neyle değiştirmeli?

Bu konuya yaratıcı bir şekilde yaklaşırsanız, yatak odasını özgün ve rahat hale getirmek kolaydır.

Kıyafetlerin alışkanlıktan dolayı yatmadan önce asıldığı normal bir sandalye, özellikle koltuk kompakt ise ve arkalık yerine küçük bir traversliyse, başucu mobilyası olarak da kullanılabilir. Katlanır dizüstü bilgisayar standları, gençler ve iş adamları arasında çok popüler. Stil ve tasarım detayları için seçenekler mevcuttur. Bu öğe, yeteneklerinizi gösterme ve kendi ellerinizle geleneksel bir büfe veya yatak odanız için kompakt bir masa için kullanışlı ve kompakt bir yedek yapma fırsatıdır..

açılır kapaklı komodin

yatak odasında bulaşıklar için çekmeceli rahat komodin

Tasarımcılar periyodik olarak abartılı çözümler sunar – bir masa yerine bir büyükannenin sandığı, bir çanta veya bir bavul, bir davul veya bir şövale koyun. Ancak bu, bohem seçkinler için bir karardır. Bu konuya yaratıcı bir şekilde yaklaşırsanız, yatak odasını özgün ve rahat hale getirmek kolaydır..

YATAK MASASI, ÇEKMECE VE MASALAR

Yatak odası için komodin 43 fotoğraf fikri:

Previous Post
İç mekanda dekoratif tuğla: bir stil seçimi
Next Post
Small kitchen design – attention to every detail