15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ziyaretçileri çekecek bir kafe tasarımı oluşturuyoruz

Kendi evinizi tasarlamak veya yenilemek açıkça bir zevktir. Bu yaratıcılık için çok büyük bir alan. Her odanın veya cephenin tasarımı ile geliyor – daha ilginç ne olabilir? Burada tüm hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu, rahat bir aile yuvası veya katı bir bekar dairesi için geçerlidir – genel olarak, kendiniz için her şey. Ancak, bir kafenin tasarımı ile işler daha karmaşıktır. Sonuçta, sadece zevklerinize değil, aynı zamanda potansiyel müşterilerin tercihlerine de odaklanmanız gerekiyor. Ancak bu zor soru için bile en uygun çözümü bulacağız..

kafe tasarımı

Kafeler ve restoranlar, asıl amacı, hayatın koşuşturmacasından ve gri iş günlerinden bir kişinin tam teşekküllü bir dinlenmesini organize etmek olan tesislerdir..

Nereden başlamalı

Bir fikir ve arzu ile başlamaya değer. Bu, herhangi bir işletmenin temelidir. Arzu eden, bir hedef belirleyecek ve bu nedenle, onu gerçekleştirmenin yollarını bulacaktır. Yemek arzusu. Sonra, bir fikre ihtiyacımız var. Değerli bir fikirden esinlenerek, küçük şeylerde, buna uygun olarak gelecekteki sonucu ve çalışma sürecindeki tüm eksiklikleri görmeniz daha kolay olacaktır. Maneviyatı çözdükten sonra maddiyata geçelim.

sıradışı kafe tasarımı

Kafe ve restoranların tasarım stili için birçok gereksinim vardır..

Odanın tasarımına geçmeden önce, konunun tüm teknik yönlerini çözmeniz gerekir. Düzen ile başlamalısınız: mutfak ve banyonun nerede bulunacağını belirleyin. Bu tesisler kanalizasyon ve su boruları için çıkışlar gerektirir, mutfağa gaz gerekir. Bu nedenle, iletişimin ziyaretçilerin gözünden gizlenmesi gerektiğinden, her şeyden önce bu tesislerin yeri belirlenmelidir..

füzyon kafe tasarımı

Acemi bir restoran işletmecisi veya kafe sahibi, elbette, çok çeşitli bilgi ve becerilere sahip büyük bir bagaja sahip olmalıdır..

Ardından, bölgeleri dağıtın: barın bulunduğu yer (varsa), çocuklar için bir oyun alanı, tenha toplantılar için sessiz bir yer. Genel olarak, her şeyden önce, alanın düzenini anlayın. Ardından bir tasarım projesi hazırlamaya devam edebilirsiniz..

bar kafe tasarımı

Değişmeyen konforla özgünlük olmalı.

Tasarım Projesi

Nedir ve ne içindir? Düzende olduğu gibi, tasarım da titiz bir yaklaşım gerektirir. Her şeyi aceleyle yapamazsınız veya düzenleme sürecinde bitirip yeniden yapamazsınız. Kafenin içini düzenlemeye başlamadan önce ciddi bir hazırlık yapmalısınız. Bunun için bir tasarım projesi var. Nedir ve ne ile yenir?

hafif kafe tasarımı

Renk çözümleri ve dekorasyon stilleri, belirli bir temaya sahip dekoratif unsurlar, odanın dekorasyonu, aydınlatma ve mobilyalar, odanın tasarımının koşulsuz unsurlarıdır..

Bunlar, iş için gerekli tüm verileri içeren belgelerdir: tasarım fikirleri, iç mekanın temeli için malzeme, bölgelerin ve iletişimin konumu, bina çizimleri ve gelecekteki projenin diğer detayları. Onları hazırlamak için, herhangi bir nüansı kaçırmadan tüm arzularınızı yerine getirebilecek profesyonel bir tasarımcıyla iletişime geçmek daha iyidir..

restoran tasarım projesi

Bir odayı dekore ederken doğru seçilmiş dekor elemanları, mobilyalar, renkler ve tek bir stil, başarısının anahtarıdır..

Aydınlatma ve rekreasyon alanlarını sahibinin renk ve tasarım kararlarına göre nasıl düzgün bir şekilde düzenleyeceğinizi size söyleyecektir. Odaların iyi havalandırılmasına özen göstermeyi unutmayacağız. Genel olarak teknik ve yaratıcı kısımları tek bir tasarım projesinde birleştirebilecektir. İşin daha fazla yürütülmesini kendiniz kontrol edebilirsiniz.

gençler için alışılmadık bir kafe tasarımı

Bu projeyi hazırlamak için bir sihirbazın yardımına başvurmak daha iyidir..

Geliştirme aşamaları ve kriterleri

Bir tasarım projesinin oluşumu, önemli detayları kaçırmamak için kademeli olarak tamamlanması gereken birkaç bölümden oluşur. Geliştirmenin ana aşamaları şunları gerektirir:

  1. Teknik bir ödev hazırlayın;
  2. Tüm bileşenlerin ölçümlerini yapın;
  3. Eskizler oluşturun;
  4. Tüm verileri doğrudan kağıda aktarın.

atmosferik kafe tasarımı

Kafe ve restoranların yetkin tasarımı, bu işi yapma fikrinden hemen sonra ortaya çıkan ana görevdir..

Onarımın bu bölümünü ihmal etmeyin. Bu görünüşte basit olan görev aslında projenin temelini oluşturuyor ve projenin en önemli parçası. İşin geri kalanının bağlı olduğu bir başlangıç ​​sağlar. Bir veya birkaç kaba taslak hazırlamanız gerekebilir. Ancak, oyun muma değer. Ona sorumlu bir şekilde yaklaşın.

siyah beyaz kafe tasarımı

Kendi işinizi organize etmek bir fikirle başlamalıdır..

Bir proje üzerinde çalışırken dikkate alınması gereken ana kriterleri göz önünde bulundurun.

  • Oda boyutu.

Tavanların yüksekliği, boş alan ve mobilyaların kapladığı alan, daha fazla ilerleme için başlangıç ​​noktası olan önemli göstergelerdir. Hem işlevselliği hem de amaçlanan tasarımı, kafenin yer alacağı binanın boyutlarına bağlıdır. Teknik tarafta, iletişimin doğru yerleştirilmesi için boyutlar dikkate alınmalıdır. Estetik açıdan – odanın ölçeği, kuruluş temasını, bölgelerin konumunu, renk ve mobilya seçimini etkiler..

geniş bir odada kafe

Bu kriter daha sonraki kararlarda esastır..

  • Fiyat

Bir sonraki önemli faktör tasarımın maliyetidir. Aksine, bu kriter bir öncekiyle eşittir. Kuşkusuz önemlidir, ancak sadece buna odaklanmamalı ve kaliteye dönüşen ucuzluk peşinde koşmamalısınız..

rustik kafe tasarımı

Her şey kendi projenize ne kadar yatırım yapmak istediğinize ve ne beklediğinize bağlıdır..

İşin bir başka aşaması bütçelemedir. Zanaatkarların malzeme ve iş maliyetleri için tahmini tutarı hesaplamaya değer. Ayrıca beklenmedik çakışmaları göz önünde bulundurun ve beklenmeyenler için küçük bir pay bırakın..

Tasarımcı veya bitirme işlerinin başı, kalite ve fiyat arasında en iyi seçimi bulmaya yardımcı olacaktır. Şu anda kaliteli malzemeyi çok uygun fiyatlara bulma şansınız var. Bu konuyu mutlaka tartışın..

güzel kafe tasarımı

Doğru yaklaşım size yeterince para kazandırabilir ve daha iyi sonuçlara yol açabilir..

  • Ders

Bir sonraki faktör daha çok tasarım kararıyla ilgilidir. Kurumun amacı tarafından dikte edilen tema, daha sonraki düzenlemesinde önemli bir rol oynar. Kafenin işlevleri, ne tür mobilyaların seçileceğini, hangi rengin seçileceğini ve diğer nüansları açıkça ortaya koyuyor. Bu durumda, hedef kitleye odaklanın..

steampunk kafe tasarımı

Bu, bu konunun ve yüksek sesli müziğin hevesli sevenler için tasarlanmış bir rock kafe ise, yumuşak tonlardan ve parlak aydınlatmadan söz edilemez..

Kuruluşun yeri de önemlidir. Deniz kenarında ise buna göre tasarım yapılmalı; Burası yorgun sürücüler için yol kenarı bir kafeyse, detayları buraya çizmenize gerek yok, mutfağa gereken özeni gösterin..

açık renklerde kafe tasarımı

Kurumun işlevsel amacını ve hedef kitlesini düşünün ve bu bağlamda özgün bir tarz yaratın..

  • stil

Doğrudan dekorla ilgili bir sonraki faktör. Tema amaca göre belirleniyorsa ve projenin teknik kısmını etkiliyorsa, stil “Ben” inizin ve kendi fantezilerinizin bir yansımasıdır..

şık kafe tasarımı

Özgün bir tarz yaratırken kurumun konusunu ve teknik özelliklerini unutmamak gerekir..

Bu kriter yaratıcılık için büyük özgürlük sağlar..

Stil hakkında daha fazla bilgi

Yukarıdaki faktörlerin tümüne bağlı olan gelecekteki kafenin tarzı hakkında daha ayrıntılı konuşalım. Birkaç fikir düşünün ve bunları uygulamak için neyin gerekli olduğunu belirleyin..

kafe fotoğraf tasarımı

Bu fikirden ilham alan, gelecekteki kafe veya restoranın sahibi, onu hayal gücünde en küçük ayrıntısına kadar açıkça görüyor..

Ders Ne kullanmalı stil
Doğu mutfağı kafe Doğunun akımlarını simgeleyen figürinler; tasarımda pastel renkler, yeşil sıçramalarla kırmızı ve sarı kombinasyonu Uzak Doğu (Japonya, Çin, Kore’nin stil yönleri)
Avrupa mutfağı Sıcak renkler, yumuşak kanepeler, hasır sandalyeler, aranjman için salon müziği Venedik, İtalyan, Barok, özel fikirler için Gotik kullanabilirsiniz
Rock kulübü Bastırılmış soğuk aydınlatma, bir sahnenin varlığı gereklidir, canlı müzik, koyu renkler, duvar dekorasyonu için ünlü rock müzisyenlerinin kayıtları ve fotoğrafları. Garaj stili, punk, rock
Çocuk Kafesi Parlak renkler, çeşitli hacimsel süslemeler, plastik (bebek) mobilyalar, çocuk müziği. Muhteşem, çizgi film. Herhangi bir çizgi filmin temasını karakterlerinin görüntüsü ve ruh hali ile kullanabilirsiniz.
yol kenarı lokantası Tasarımda sıcak renkler, tuğla işi çok uygundur veya “tuğla gibi” dekore edilmiş bir duvar Amerikan restoranlarını kendi tarzlarını sergileyerek taklit edebilir, bir Batı Batı teması kullanabilir veya özel bir tarza başvurmadan, bir mola için rahat bir ev ortamı yaratabilirsiniz.
Sahildeki kafe Canlı müzik, serin sakin renkler, yumuşak aydınlatma. Sahil gezinti yeri ise, uygun dekoratif unsurları (direksiyon simidi, deniz haritaları, korsan şapkası vb.) Kurumun konumu ile Avrupa tarzı zarif kafeteryalar veya sırasıyla deniz
Nargile barı Bol kırmızı yastıklı, loş ışıklı yumuşak sedirler, ışık perdeleriyle ayrılmış alanları süslüyor Orta Doğu (Orta Doğu ülkelerinin stilistik eğilimleri)

yeşil kafe tasarımı

Tasarımcılar, insanların tekrar tekrar geleceği bir alan yaratabilirler..

En yaygın yönleri ele alalım.

Doğu

Son zamanlarda, doğu teması Rus platformunda popüler hale geldi. Ziyaretçiler suşi, Japon, Tayland ve Çin yemekleri sipariş etmekten hoşlanırlar. Bu temayı destekleyen bir kafe yapmaya karar verdikten sonra uygun bir tasarım oluşturmanız gerekiyor..

oryantal kafe tasarımı

Çin restoranlarının ana renkleri kırmızı, sarı ve siyahtır..

Başkalarının katkılarını ekleyerek bunları temel hale getirmeniz önerilir. Çin ejderhası bu ülkenin değişmez bir özelliğidir. Evde, bir tanrı ile karıştırılır ve gereken saygı gösterilir. Bu sembol, uygun bir ruh hali yaratmak için içimizde kullanılabilir ve Çin Yeni Yılı kutlamaları sırasında (Mart, bazen Nisan aylarında), müşterileri çekmek ve indirimler yapmak için küçük bir program düzenler. Yaygın olarak kullanılan bir diğer oryantal element ise bambudur. Küçük çitler için uyarlanmış bir dekorasyon veya kuru olarak yeşil olarak kullanılabilir. Atmosfere tamamen dalmak için canlı bir bitki kullanın.

Çin kafe tasarımı

Dekoratif analogları kullanmak çok daha ucuz ve daha az zahmetli olacaktır..

Doğu ile ilgili bir diğer popüler tema ise nargile barlarıdır. Orta Doğu tarzı da Rus tüketicisi tarafından iyi karşılandı. Oluşturmak için temel notları korumanız gerekir. Bunun için oryantal yemekler, nargile, bol yastıklı sedirler olmalıdır. Renk şeması ayrıca kırmızı tonları kullanma eğilimindedir. Ancak, büyük huzur ve lüks ile ayırt edilir..

oryantal kafe fotoğraf tasarımı

Altın ve siyah renk sıçramaları olmalı..

ilginç fikirler

Bugünün gençliğini çekmek için yeni ve orijinal bir şey yaratmanız gerekiyor. Bu tematik kafenin tasarımı olacak. Birkaç canlı seçenek sunuyoruz.

temalı kafe

Tarzı tamamen farklı olabilir..

Film veya TV dizisi teması

Birkaç yıldır popülerliğini cesurca ilan eden filmler var. Bunlar, Potterians, Twilight, Alice Harikalar Diyarında, Evde Tek Başına kuadrolojisi vb. hayranları içerir. Belirli bir anda popüler olarak adlandırılamazlar. Ancak, birçok hayran Hogwarts’ı ziyaret etmekten veya tavşan deliğine dalmaktan memnun olacaktır..

alice harikalar diyarında kafe tasarımı

Onlara bu fırsatı verebilirsiniz..

teknik

Sandalyeler yerine roketlerin olduğu ve tavanın ve duvarların tasarımının amansız bir şekilde sizi zamanın döngüsüne göndermek istediği geleceğin bir kafesini yapın. Böyle bir kurum her yaş ve cinsiyet için ilginç olacaktır..

fütüristik kafe tasarımı

Herhangi bir planlama ile tasarım çözümlerinin homojenliği imkansızdır, bu nedenle vurgu bireysellik üzerindedir..

retro

Retro tema daha az popüler değil. Modern insanlar, seleflerinin hayatına memnuniyetle bakarlardı. Herhangi bir yüzyılı ve ülkeyi seçebilirsiniz. Uygun yemekleri, kıyafetleri ve tasarımları seçerek o dönemin havasını en doğru şekilde yeniden yaratmak en iyisidir..

retro kafe tasarımı

Tarz ve atmosfer, herhangi bir kafeyi belirli ihtiyaçları olan belirli bir tür insan için bir buluşma yeri haline getirir..

Daha birçok orijinal fikir var. Belki de yeni bir stil yönünün kurucusu olacaksınız. Fakat! Tasarımdan uzaklaştıysanız, iyi personeli ve lezzetli mutfağı unutmayın. Bir ısırık almaya gelen ve ayrıca estetik zevk ve yeni izlenimler alan insanlar iki kat memnun kalacak ve kesinlikle geri dönecekler. arkadaş da alacaklar.

modern tarzda restoran tasarım seçeneği

Unutulmaz bir atmosfer yaratmak ve yemeklerin kalitesini ve sunumlarını mükemmele getirmek – bunlar, istenirse herkesin gücü dahilinde olan herhangi bir acemi restoran sahibinin ana görevleridir..

VİDEO: Bir kafe içi için 65 fikir.

65 kafe iç fikri – halkın tanınmasına doğru bir adım

50 şık kafe tasarımı:

kafe iç fotoğraf fikirlerine nereden başlanacağı kafe tasarımı fikirlere nereden başlamalı kafe tasarımı fotoğraf fikirlerine nereden başlanacağı kafe tasarımı kafe tasarımı fotoğrafa nereden başlanır kendi ellerinizle nereden başlayacağınız kafe tasarımı fotoğraf fikirlerine nereden başlanacağı kafe tasarımı fikirlere nereden başlamalı kafe tasarımı fotoğraf fikirlerine nereden başlanacağı kafe tasarımı kafe tasarımı fotoğrafa nereden başlanır kafe tasarımı nereden başlamalı iç tasarım kafe dekorasyonu photo iç tasarım kafe dekorasyonu kafe iç tasarımı photo kafe iç tasarımı tasarım kafe iç bistro kafe tasarımı bar kafe tasarımı restoran kafe tasarımı kafe tasarımı fotoğraf seçenekleri kafe tasarım seçenekleri tasarım cafe dekorasyon fikirleri kafe tasarımı fotoğraf dekorasyonu tasarım kafe dekorasyonu tasarım kafe iç fikirleri tasarım kafe iç photo tasarım kafe iç kafe tasarım fikirleri kafe tasarım fikirleri dekorasyon kafe iç tasarım fikirleri tasarım kafe fikirleri iç kafe tasarım fikirleri photo kafe tasarım fikirleri kafe tasarımı fotoğraf dekorasyonu tasarım kafe fotoğraf dekorasyonu iç tasarım fotoğraf kafe tasarım kafe fotoğraf iç kafe tasarımı fotoğraf fikirleri kafe fotoğraf tasarımı kafe tasarımı kafe ve restoranların iç tasarımı özellikleri kafe ve restoranların iç tasarımı tasarım projesi restoran fikirleri photo restoran proje fikirleri tasarla restoran tasarım projesi photo restoran tasarım projesi kafe iç tasarımı kafe tasarımı atmosferik kafe tasarımı

Previous Post
DIY sıvı duvar kağıdı – imalat, oranlar, ana sınıf
Next Post
Decorating the interior with moss