15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yatak odasındaki perdeler: fotoğraflar ve 2021’de hangilerini seçmek daha iyidir

Yatak Odası İçin Kırmızı PerdelerYatak odası, en yakın kişilerin ziyaret etmesi için tasarlanmış, herhangi bir evde en samimi odadır. Bu oda maksimum sıcaklık ve konforla doyurulur, çünkü uzmanlar uzun zamandır bir kişinin hayatının yaklaşık üçte birini uyku durumunda geçirdiğini kanıtlamıştır. Uykuya dalmak, bir kişi dinlenir ve gücünü geri kazanır. Bu nedenle yatak odasında konfor yaratma konusunu çok ciddiye almalı ve tasarımını geliştirirken çok küçük detayları dikkate almalısınız..

İç mekanda bir pencere açıklığı tasarlamanın önemi

Bir yatak odası gözlerinize neşe getirmeli ve size işin koşuşturmacasından ve diğer sorunlardan iyi bir dinlenme fırsatı vermelidir. Yatak odasını çok parlak bir şekilde dekore etmemelisiniz, daha sakin tonları tercih etmek daha iyidir. Yatak odanızın nasıl görüneceğine karar vermeden önce, iç mekan fotoğraflarına bakmanızı ve 2021’de pencere dekorasyonu için yeni eşyalara dikkat etmenizi öneririz..

Kırmızı-Yatak Odası-Perde-1024x768Pencere bir ışık kaynağıdır ve bir kişi odaya girdiğinde hemen göze çarpar. Bu nedenle, bu önemli detayın tasarımı özellikle önemlidir. Perdeler, odaya düzenli ve sofistike bir görünüm kazandırmak için en iyi yardımcıdır. Ayrıca perdeler yardımıyla aydınlatmayı kontrol etmek mümkün hale gelir. Bunun için genellikle yoğun malzeme ve tül kombinasyonu kullanılır. Kalın kumaş sizi dış gürültüden koruyacak ve tül can sıkıcı böceklerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Doğru perde seçimi ile gündüz bile açık bir pencere ile dinlenme imkanına sahip olacaksınız..

Perde çeşitleri

Modern dünyada perde seçimi zor bir iş değildir. Herhangi bir yatak odasının tasarımını güzelleştirebilecek çok çeşitli perdeler vardır. Bu iç detayın tüm türlerini listelemek çok zordur, ancak en yaygın olanları şunlardır:

  • halkalarda perdeler;
  • lambrequinli uzun perdeler;
  • delikli perdeler;
  • kısa perdeler;
  • lambrequin olmadan uzun perdeler.

Perde çeşitlerinin her biri odaya belli bir tarz kazandırır. Lambrequin, yatak odasına aristokrasi ve lüks katıyor. Kusurları iyi maskeler ve pencerenin yüksekliğini ayarlar. Bu tür perdeleri tercih etmeden önce, fotoğraftaki görünümlerine aşina olmalısınız..

büyüleyici-büyüleyici-mavi-yatak odası-fikir-resimleri-beyaz-başucuKüçük yatak odaları için, lambrequin olmadan perdeli pencere açıklığının tasarımını seçmek daha iyidir, çünkü odayı daha parlak hale getirecek ve rahatlık ve kendiliğindenlik verecektir. Artık 2021’de yatak odanızı süsleyecek çeşitli yeni ürünler satışta..

Uzun düz ürünler seçerken tül tercih etmelisiniz ki pencerenizi uyumlu bir şekilde süslesin. Küresel İnternet sayfalarında çeşitli tül türlerinin yeni öğelerini ve fotoğraflarını bulabilirsiniz..

Tasarımda klasik tarz veya minimalizm, görünüşte göreceli bir sadeliğe sahip ancak çok pratik olan yüzüklerdeki ürünleri süsleyecektir. Gerekirse çıkarılması ve yıkanması kolaydır..

Kraliçe-Yatak-Yorgan-takım-desenli-siyah-beyaz-ve-ilave-masa-fazla-beyaz-perdelerKuşgözü üzerindeki perdeler, yatak odaları için oldukça yaygın bir çözümdür. Mükemmel ve şık görünüyorlar ve ayrıca deformasyona daha az eğilimliler..

İşin garibi, ancak tül genellikle yoğun kumaşlarla birlikte pencere dekorasyonunda kullanılır. Ayrı olarak, pencere açıklıklarının tasarımı için tül nadiren kullanılır..

güzel-havalı-pembe-kız-yatak odası-pembe-kız-yatak odası için fikirlerKüçük bir oda için, özellikle yatak pencereye yakınsa, kısa perdeler uygundur. Bu çözüm, rahatlık ve ferahlık atmosferi verecektir..

Çeşitli iç stiller için perde seçimi

2021 yılında bir yatak odası tasarlarken mobilya, duvar kağıdı seçimi, zemin ve tavan için malzemeler gibi dikkate alınması gereken birçok detay vardır. Genel iç mekana uyumlu bir şekilde uyması gereken pencere açıklığının tasarımına özellikle dikkat edilmelidir..palet-yatak-kahverengi-dolap-cam-pencere-siyah-ahşap-kapı-perde-duvar-ışık-kitaplık-yastık-yatak örtüsü-ahşap-çekmece-depo

İç tasarımda birçok farklı stil vardır ve başlıcaları şunlardır:

  • yüksek teknoloji;
  • kaynak;
  • minimalizm;
  • art deco;
  • klasik.

Yukarıdaki stil türlerinin her biri, belirli bir perde türü için uygundur. Her tasarım türünü tam olarak anlamak için, fotoğraftaki örneklere aşina olmanızı ve belirli bir üslup yönündeki perdelerin yeniliklerini analiz etmenizi öneririz. Yüksek teknoloji bugün çok popüler ve içindeki güzellik aşırılıklarının en aza indirilmesi ile karakterize ediliyor. Bu tarzın ana konsepti, alanı maksimum fayda ve rahatlıkla kullanmaktır. Yüksek teknoloji yönü, tavanın rengiyle uyumlu tek renkli duvarların yanı sıra cam veya metal mobilyalarla karakterizedir..

sıradan-siyah-perdeli-beyaz-oda-1-siyah-mor-yatak odası-dekor-1200-x-900Benzer tarzda dekore edilmiş odaların pencereleri perdesiz bırakılır veya panjurları karartmak için kullanılır. Uyku odalarında böyle bir çözüm pratik olarak kullanılmaz, çünkü bir kişi iç mekana en azından biraz konfor ve sıcaklık katmak ister. Bunun için, genellikle genel konsepte tam olarak uymayan yüksek teknolojili tasarımda ışık perdeleri veya tüller ortaya çıkar. Bu tür sorunlardan kaçınmak için, sakin tonların yüksek teknolojili roma panjurlarını yönlendirmeyi öneriyoruz. Panjurlardan daha güzel bir görünüme sahiptirler ve karartma işlevinde mükemmel performans gösterirler..

Minimalizm, yüksek teknolojiye çok benzer. Bu stiller, alanı genişletme, iç mekan mobilyalarını en aza indirme ve yatıştırıcı gölgeler açısından benzerdir. Bu tarzda cam ve metal yoktur, bu nedenle oda daha tanıdık bir atmosfere bürünür. Minimalizmdeki mobilyalar ahşaptan yapılmıştır ve mat yüzeylere sahiptir. Yatak odası için perdeler, minimalizm kullanırken, genel iç mekanda kullanılan sakin renkleri seçmelisiniz, böylece göze çarpmazlar, ancak genel resme mümkün olduğunca sığarlar..

güzel görünümlü-yatak odası-perde-fikirler-fikirler-üzerinde-siyah-abuyblue-güzel-yatak odası-iç-fikirler-perdeliProvence, hassasiyeti ve sevimliliği ile diğer tasarım çözümleri arasında öne çıkıyor. İşlemeli yatak örtüleri ve çeşitli peçetelerin yanı sıra çiçek baskılı perdeler ile karakterizedir. Provence tarzındaki odaların dekorunun tüm unsurları, muhteşem bir atmosfer yaratır. Provence her zaman havadar bir vual ve karartma perdelerinden oluşan çift perdeler sunar. Tül genellikle peçe yerine kullanılır..

En lüks tasarım stili Art Deco’dur. Böyle bir iç mekan için perdeler, odanın tüm detaylarının karmaşıklığını vurgulayacak şekilde seçilmelidir. Burada yoğun ve pahalı kumaşlar olmadan yapamazsınız. Lambrequinli ürünler iç mekana iyi oturacaktır. Perdelik veya altın püsküllerle süslenebilirler. Sadece bir pencere açıklığını dekore ederken değil, aynı zamanda mobilya ve duvar kağıdında da bulunması gereken karmaşık desenlerin kullanımı teşvik edilir. Bu tarzın renk paleti, pastel renklerle birlikte koyu tonları alır, ancak her zaman pahalı desenler veya dekoratif öğeler ekleyerek.

modern-yatak odası-perde-düzeni1Klasik tasarım her zaman modadır, ancak son zamanlarda yerini daha yeni yönlere bırakmıştır. Büyük bir pencereye sahip büyük bir yatak odası için kullanılabilir..

Kreş pencere dekorasyonu

Herhangi bir çocuk oyunlardan veya çizgi filmlerden en sevdiği karakterlerin köşesinde onunla birlikte yaşamasını ister. Genellikle çocuklar en sevdikleri karakterlerin fotoğraflarını duvarlara asarlar. Bu nedenle, bir çocuk için perde seçerken, ninja kaplumbağaları, arabalar veya transformatör çizimleri içerenlere odaklanabilirsiniz..

Çocuk henüz üç yaşına ulaşmadıysa, odasını renkli çizimlerle doldurmamak daha iyidir..

Küçük bir prensesin yatak odasında pastel renkleri çiçeklerle veya kelebeklerle kullanmak daha iyidir. Daha büyük bir kız için, en sevdiği masal karakterlerinin görüntüsüne sahip perdeler harika görünecek. Çocuğunuza neşe getirecek ve çocuk odasını harika bir şekilde dekore edecekler..

Modern-Yatak Odası-Perde-Tasarım-Fikirleri-Dijital-Baskı-Teknolojisi-19Çocukların bulunduğu odalar için perdeler mümkün olduğunca pratik olmalıdır. Genellikle çıkarılmaları, yıkanmaları gerekir ve belirli bir iç detayı seçerken bu dikkate alınmalıdır. Bir lambrequin varlığında kreş penceresini hacimli perdelerle dekore etmeye gerek yoktur, çünkü odanın görünümünü daha ağır hale getirirler ve pratik değildirler..

Çocuğunuzun odası çok katmanlı bir tül ile çok daha aydınlık ve rahat görünecek. 2021’de bir çocuk odası için doğru çözümlerden biri halkalı veya delikli perdeler olacaktır..

2021’de moda perdeler

Bu sezon perdeler çok katmanlı, dokulu ve sade bir şekilde lüks seçilmelidir. Klasikler asla modası geçmeyecek, çünkü bu yön, sofistike ile birlikte geleneksel konfor ve rahatlık yaratabilir. Bu sezonun moda trendlerini anlamak için internette moda perdelerin fotoğraflarına aşina olmanız yeterli..

Modern-Yatak Odası-Perde-Tasarım-Fikirleri-Dijital-Baskı-Teknolojisi-3Yatak odalarımızın pencerelerinin tasarımında lambrequinler ve çeşitli perdeler ön plana çıkmaktadır. Büyük pencerelerde harika görünüyorlar, ancak sıradan pencere açıklıklarında bile çok uyumlu görünüyorlar..

Modaya uygun Roma stor perdeleri, özellikle çok pratik oldukları için konumlarını kaybetmezler. Fazla yer kaplamazlar, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlarlar ve perdelerin gerekli tüm işlevlerini yerine getirirler. Bu seçenek çoğunlukla her şeyde düzen için çabalayan ve aşırılıkları hoş karşılamayan kişiler tarafından seçilir..

Minimalizm, stillerin sıralamasında da lider konumdadır. İplik perdeler herhangi bir tasarımı mükemmel bir şekilde tamamlayacak.

2021’de, stil ve formların bir kombinasyonu olan füzyon adı verilen bir yaratıcılık uçuşu memnuniyetle karşılanır. Uygun bir hayal gücünüz varsa, en son moda trendlerini takip ederek yatak odanızdaki pencereyi kolayca dekore edin..

başlıkBununla birlikte, moda her zaman rahatlık anlamına gelmez, bu nedenle, bir köşeyi rahatlamak için donatmaya karar verirken, duyguları dinleyin ve evrendeki en rahat yer haline gelecektir..

Yatak odasındaki perdeler 44 fotoğraf:

Previous Post
Banyoda iç mekan: 2021’in modern fikirlerinin bir fotoğrafı
Next Post
Corner kitchen sink cabinets: types and subtleties of choice, useful recommendations