15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekandaki freskler: üretim teknolojisi, avantajlar

Sarayın iç mekanları ihtişamlarıyla şaşırtıyor. Bu tür odaların zorunlu bir özelliği, ustaca yapılmış duvar resimleri – fresklerdir. Çok uzun zaman önce şehir dairelerinde suntadan yapılmış mobilya duvarları vardı ve oda sıradan duvar kağıdı ile dekore edilmişti. Artık iç kısımdaki freskler giderek daha sık görülüyor. Sonuçta, bir duvarı bu şekilde dekore etmek, evde sıradan fotomuralları yapıştırmaktan çok daha zor değildir..

manzara resmi ile yatak odası tarzı duvar resimleri

Mutfağın iç kısmındaki freskler

doğayı betimleyen oturma odasının dekorunda freskler

Duvarda fresklerle oda tasarımı

bir manzarayı betimleyen bir odanın tasarımında freskler

Duvarda fresklerle oturma odası iç

koridorun iç kısmında doğa desenli freskler

Duvarda bir manzara olan duvar resimleri

doğayı betimleyen yatak odası tasarımında freskler

Üretim teknolojisi

Klasik anlamda, bir fresk, bir sanatçı tarafından boyaların sıvaya uygulanmasını içeren bir resim türüdür. İnşaat teknolojileri büyük ilerlemeler kaydetti, şimdi fresk yelpazesi önemli ölçüde genişledi. Dijital olarak basılmış bile satın alabilir ve profesyonel bir sanatçının hizmetleri için ödeme yapamazsınız. Modern freskler duvara, zemine veya tavana yerleştirilebilir..

Birkaç tür fresk vardır:

 1. Dokunmamış – dokunmamış bir kumaşa ince bir sıva tabakası uygulanır. Tüm çeşitler arasında bu, yapıştırması en kolay olanıdır. Sayfa, normal bir dokunmamış duvar kağıdı gibi yapıştırılmıştır..
 2. Ham sıva için – klasik seçenek, en pahalısı. Sanatçı, taze serilmiş macuna resim uygular. Henüz işe bir günden fazla süre verilmiyor. Usta gerçek bir profesyonel olmalı çünkü duvarda düzeltme yapamazsınız..
 3. Kuru sıva üzerinde – mutfak veya banyo için ideal çözüm. Yüksek mukavemetli sıva uygulanarak iç mekandaki fresk güneşten veya yüksek nemden bozulmaz..
 4. Tuval, bir iç mekanı dekore etmenin çok pahalı bir yoludur. Sanatçı, doğal pigmentlerle astarlanmış bir tuval boyar. Ev için hazır bir versiyon satın alamazsınız, ustayı evde aramanız gerekecek. Yüzey yapay olarak yaşlandırılmış ve koruyucu mum kaplama ile kaplanmıştır..
 5. Küçük çatlak veya yaşlanma etkisi – görüntüde dekoratif çatlaklar ve çizikler oluşur. Efekt, mermer talaşları eklenerek elde edilir.
 6. Sert bir tabanda – katı bir tabanla bir resim yapılır – polimer, ahşap veya seramikten. Yapısı oldukça ağır olduğu için büyük bir görüntü yapamazsınız..
 7. Kum üzerinde dokumasız paneller kullanılır, ince taneli sıva ile kaplanır..

Fresklerin Faydaları

İç kısımdaki fresklerin genellikle sıradan duvar kağıtlarından daha iyi göründüğünü herkes bilmiyor. Şık bir iç mekana ihtiyacınız varsa, bu tür bir dekor kullanışlı olacaktır. Fresklerin olumlu nitelikleri aşağıda listelenmiştir..

 1. Fotoğraf baskısı ile yapılan modern freskleri orijinalinden ayırt etmek zordur..
 2. Firmalar, bireysel siparişlerle çalışmanın yanı sıra anahtar teslimi çözümler sunar.
 3. Alanı görsel olarak büyütebilir.
 4. Dekoratif kaplamanın zarar görmesinden korkmadan duvarları deterjanlarla temizleyebilirsiniz..
 5. Hem duvarlara hem de tavanlara mükemmel şekilde yapışır.
 6. Modern teknolojiler, karmaşık görüntüleri bile yazdırmanıza olanak tanır.
 7. Yüksek kaliteli baskı ve sanatsal boyalar, iç mekanda her zaman şık görünecek bir fresk elde etmenizi sağlar..
 8. Fresk her gün hayranlıkla izlenebilir, kusursuz estetik niteliklerini uzun süre koruyacaktır..

manzara resmi ile oda tarzı duvar resimleri

İç kısımda aslanlı freskler

peyzaj desenli mutfak tasarımında freskler

Freskler ile oturma odası

doğayı betimleyen koridor tarzı freskler

Odanın iç kısmındaki freskler

doğa desenli dairenin dekorunda freskler

Ağaçların görüntüsü ile yatak odasının iç kısmındaki freskler

bir manzarayı betimleyen oturma odasının iç kısmındaki freskler

Duvarında freskler olan çocuk odası

Görünümler ve resimler

Geleneksel tablolara ek olarak, fotoğraf baskılı freskler de satışta. Endüstriyel ölçekte veya sınırlı miktarlarda yazıcılarda yazdırılırlar. Pek çok insan, modern iç mekana mükemmel şekilde uydukları için bu modelleri satın alır. En popüler ve modern çeşitler aşağıda sunulmuştur..

 • Reprodüksiyonlar – ünlü bir ressamın tuvalinin bir kopyasını tüm duvara yerleştirebilirsiniz.
 • Klasik – kralların günlerinde olduğu gibi. Artık antika veya dini temalı bir fresk satın alabilirsiniz. Yarı antika iç mekanlar için, bayanları antika elbiselerde veya hayattan sahnelerde tasvir eden minyatürler uygundur..
 • Desen veya soyut çizim – çoğu zaman bir şablon üzerinde yapılır, klasik yöntemden daha ucuz olacaktır..
 • Çiçekli süslemeler, kuzeye bakan pencereli kasvetli bir odayı kokulu bir bahçe gibi gösterecek. Genellikle, alçak tavanlı bir odada iyi görünecek olan bu tür fresklerde büyük çiçek salkımları tasvir edilir..
 • Manzara – hayal gücü için sınırsız alan vardır. Rahat bir çayır, güneşli bir plaj, vahşi yaşam, kayalar, ormanlar, parklar ile bir görüntü yerleştirebilirsiniz. Fresk, nefes kesici bir manzara sunan sahte pencereli bir iç mekanda özellikle iyi görünüyor..
 • Şehir – evlerin olduğu bir sokak odayı enerji ile dolduracak, küçük evleri olan küçük bir kasaba veya büyük bir metropol seçebilirsiniz, örneğin Paris’teki Eyfel Kulesi manzarası çok popüler.

Tavsiye. Tavanı ve duvarları saray tarzında dekore etmek için, seçilen arsayı altın boya ile kaplanmış bir çerçeveyle çerçeveleyebilirsiniz..

peyzaj desenli oda tasarımında duvar resimleri

Fresklerle oda tasarımı

doğayı betimleyen dairenin dekorunda freskler

İç mekanda güzel freskler

doğayı betimleyen bir oturma odası tarzında duvar resimleri

Fresklerle koridor tasarımı

peyzaj desenli yatak odasının iç kısmındaki freskler

Dairenin iç kısmındaki freskler

manzara resmi ile mutfak tarzı duvar resimleri

Doğa desenli duvar resimleri

İç mekan kullanımı

İç mekandaki freskler, mobilyalar için bir fon görevi görebilir veya sadece olumlu bir ruh hali oluşturabilir. Ancak çok daha sık olarak, bu unsurlar baskın bir rol oynar ve tüm odanın tonunu belirler. Fresk kurulması planlanan odanın amacı dikkate alınmalıdır..

Yatak odası için pastel renklerde ölçülü bir renk şeması en uygunudur..

Mutfakta sebze süsleri ve sıcak tonlar iyi görünecek. Pişirme sırasında yağ damlacıkları ile kirlenebileceğinden duvar resmini sobanın yanına yerleştirmemeniz önerilir..

Salonun iç kısmındaki fresk, evin genel görünümüne uygun olmalı ve hane halkını memnun etmelidir. Ama onu çok parlak ve görkemli hale getirebilirsin, o zaman her zaman misafirleri veya akrabalarını etkileme fırsatın olacak..

doğayı betimleyen koridorun dekorunda freskler

Duvarda Eyfel Kulesi resmi olan freskler

peyzaj desenli oturma odasının iç kısmındaki freskler

İç duvardaki freskler

doğayı betimleyen bir dairenin tasarımında freskler

Duvardaki güzel manzara

doğayı betimleyen yatak odası tarzı duvar resimleri

Fresklerle duvar dekoru

manzara çizimi olan bir odanın iç kısmındaki freskler

Oturma odası duvarında güzel büyük çizim

Sualtı dünyasından balık veya efsanevi yaratıklarla bir minyatür tasvir edebileceğiniz banyoda su unsuru hakimdir..

Tavsiye. Şimdi çocuk odasının şık iç kısmında freskler kullanıyorlar. Orada en sevdiğiniz bebek çizgi filmlerinden veya komik hayvanlardan görüntüler kullanabilirsiniz..

Bir duvar resmi nasıl yapıştırılır

Eviniz için hazır bir duvar resmi seçmeye karar verirseniz, kendiniz ekleyebilirsiniz. Ancak yapıştırılacak yüzey düzgün değilse veya karmaşık bir konfigürasyona sahipse, profesyonellerin yardımına ihtiyacınız olabilir. Birçok insan, yalnızca elle boyanmış tablo sipariş ederse bir usta tutar. Bu durumda, iş birkaç aşamada gerçekleştirilir..

 • Eski boyayı veya duvar kağıdını bir spatula ile çıkarın. Duvarı yıkamak zorunda kalabilir.
 • İlk olarak, yüzey bir astar ile işlenir..
 • Bir macun kullanarak çöküntüleri ve çatlakları doldurun.
 • Kusurlar çimento sıva ile gizlenir.
 • Yüzey suya batırılmış bir tahta kullanılarak zımparalandıktan sonra.
 • Duvar kuruduğunda sıva uygulanır..

mutfak dekorunda doğayı betimleyen freskler

İç duvarda büyük freskler

peyzaj desenli koridor tasarımında duvar resimleri

Fresklerle oturma odası tasarımı

doğa desenli bir yatak odası tarzında duvar resimleri

Freskli banyo

doğa desenli bir dairenin tasarımında freskler

Oturma odasının iç kısmındaki freskler

mutfak dekorunda bir manzarayı betimleyen freskler

İç mekandaki freskler

Çizim, bir kalem taslağına göre veya bir şablon kullanılarak uygulanır. Şimdi renklendirme katmanını uygulamaya devam edebilirsiniz. Kolaylık sağlamak için desen yukarıdan aşağıya uygulanır. Son olarak, sonucu vernikle düzeltebilirsiniz..

Dokunmamış fresklere gelince, evde modern dikişsiz olanları kullanmak en uygunudur. Tüm duvarı kaplamak için genellikle 3 metre genişliğinde bir rulo yeterlidir. Daha önce duvar kağıdı ile uğraştıysanız, sorun olmamalıdır..

Video: Duvardaki freskler. Dekoratif duvar kaplaması. İç mekandaki freskler

Daire tasarımında fresk fikirlerinin 50 fotoğrafı:

doğa resmini betimleyen bir odanın tasarımında freskler manzara fotoğrafı desenli yatak odasının iç kısmındaki freskler doğa fotoğrafı desenli dairenin dekorunda freskler manzara resminin görüntüsü ile mutfak tarzında freskler doğa resmi desenli oturma odasının dekorunda freskler bir manzara fotoğrafı gösteren koridorun iç kısmındaki freskler manzara resminin görüntüsü ile oturma odası tasarımında duvar resimleri doğa fotoğrafı desenli mutfak tarzında freskler manzara fotoğrafı desenli bir odanın tasarımında duvar resimleri doğa resmini betimleyen bir daire tarzında freskler doğa fotoğrafı desenli koridorun dekorunda freskler manzara resminin görüntüsü ile yatak odasının iç kısmındaki freskler manzara fotoğrafı desenli oturma odası tarzında duvar resimleri doğa resminin görüntüsü ile mutfağın dekorunda freskler manzara fotoğrafı görüntüsü ile koridor tasarımında freskler doğa resminin bulunduğu bir odanın iç kısmındaki freskler manzara fotoğrafı desenli bir dairenin tasarımında freskler doğa resminin görüntüsü ile yatak odasının iç kısmındaki freskler bir doğa resmi deseni ile koridorun dekorunda freskler manzara fotoğrafı gösteren oda tarzı duvar resimleri doğa fotoğrafı ile oturma odasının iç kısmındaki freskler bir manzara resmini betimleyen bir daire tarzında freskler bir manzara resmi deseni ile yatak odasının dekorunda duvar resimleri doğayı tasvir eden mutfak tasarımında freskler photo manzara resmi ile yatak odası tarzı duvar resimleri doğa fotoğrafı ile dairenin iç kısmındaki freskler manzara resminin görüntüsü ile mutfağın dekorunda freskler doğa fotoğrafı desenli koridor tasarımında freskler manzara resmi desenli bir odanın iç kısmındaki freskler doğa fotoğrafını gösteren bir oturma odası tarzında duvar resimleri doğanın resmi olan bir odanın dekorunda freskler manzara fotoğrafı görüntüsü ile yatak odası tasarımında duvar resimleri manzara fotoğrafı desenli mutfağın iç kısmındaki freskler doğa resmini betimleyen koridorun dekorunda freskler bir manzara fotoğrafını gösteren bir daire tarzında freskler doğa resmi desenli oturma odası tasarımında duvar resimleri manzara resmi ile yatak odası tasarımında duvar resimleri doğa fotoğrafı gösteren bir daire tarzında freskler manzara resmi desenli oturma odasının iç kısmındaki freskler doğa fotoğrafı görüntüsü ile mutfağın dekorunda freskler doğa fotoğrafı görüntüsü ile koridorun iç kısmındaki freskler manzara resmi desenli bir odanın dekorunda freskler doğa resmi desenli odanın tasarımında duvar resimleri bir manzara fotoğrafını gösteren bir koridor tarzında duvar resimleri manzara resminin bir deseni ile oturma odasının dekorunda freskler doğa fotoğrafı görüntüsü ile yatak odasının iç kısmındaki freskler manzara resmi desenli bir daire tarzında duvar resimleri doğayı tasvir eden yatak odası tarzı duvar resimleri photo manzara resminin deseni ile odanın tasarımında duvar resimleri bir manzara fotoğrafı gösteren oturma odasının iç kısmındaki freskler

Previous Post
Katlanır mutfak sandalyelerinin özellikleri
Next Post
Modern beer bar design