15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyo tasarımı 3 metrekare m.: düzen, mobilya, kaplama seçimi

Küçük bir banyoyu yenilemek, tüm aile üyeleri banyoyu günde birkaç kez kullandığından ciddi bir iştir. Küvet, küçük boyutuna rağmen herkes için rahat olmalıdır. Ek olarak, uzanacak şekilde düzenlenmelidir.

on sekiz

on sekiz

onu temiz tutmak için.

Planlama

Küçük bir banyo nasıl planlanır? Sadece iki popüler seçenek var:

  • Basit: Kısa kenar boyunca bir banyo var ve diğer tüm banyo mobilyaları bitişik uzun kenar boyunca yer alıyor.
  • Köşe yok: nesneler banyonun önüne yarım daire şeklinde yerleştirilir. Bu seçenek daha fazla yer kaplar. Ancak bu, küçük sıhhi tesisat seçilerek düzeltilebilir..

    17

    17

Küçük bir banyo için bir tasarım projesi oluştururken, sıhhi tesisat ve mobilya elemanlarının açısal bir düzenini seçin. İç elemanların yuvarlak, aerodinamik, küçük boyutlu olması arzu edilir. Alanın her bir santimetrekaresini iyi bir şekilde kullanarak birden fazla plan çizin..

Planlama

Küçük bir banyo için bir tasarım projesi oluştururken, sıhhi tesisat armatürleri ve mobilyaların açısal bir düzenini seçin..

Sıhhi tesisat seçimi

Genellikle bir küvet, geleneksel olarak, içinde bir küvet, bir klozet, bir lavabo, bir bide ve bir duş kabininin bulunduğu birkaç bölgeye (üç veya dört) ayrılır. Ancak, üç metrekare alana sahip olan tüm bu sıhhi tesisat armatürlerini düzenlemek imkansızdır. Bir şeyleri feda etmelisin. Çoğu zaman, en hantal mobilya parçası gibi banyoyu reddederler. Banyo duş ile değiştirilir. Mağazalar, müzik ve hidromasaj dahil olmak üzere çeşitli seçeneklere sahip çok çeşitli kabinlere sahiptir..

16

16

Bazı aileler banyodan vazgeçmeye hazır değil. Küçük bir çocuk varsa veya planlıyorsa, banyo gereklidir. Bu durumda, minimum yer kaplayan bir köşe banyo seçmeniz gerekir. Diğer uzlaşma seçenekleri oturma banyosu veya karmaşık şekilli küvettir (ayaklara doğru sivrilen).

15

15

Önemli: Duş kabininden vazgeçtiyseniz ve açık duş kullanacaksanız, küçük bir banyoda tavandan zemine fayans döşemeniz gerekir..

on dört

on dört

Banyoda ihtiyacınız olan diğer tesisat malzemeleri (taharetlik, klozet, lavabo) mümkün olduğunca küçük, asılı ve kenarları yuvarlatılmış olmalıdır. Duvara monte sıhhi tesisat, etkin bir şekilde kullanılabilecek bir ton boş alan tasarrufu sağlar. Örneğin, ev kimyasallarını duvara monte bir klozetin altında ve kompakt bir çamaşır makinesini küçük bir lavabonun altında saklayabilirsiniz. Bir sarnıç, biraz yer kazanmak için ayrı bir nedendir. Menteşeli rezervuarlı bir tuvalet alın, üstüne veya yanına bir su kabı yerleştirin ve banyo alanını bu kabın genişliğine kadar genişletin..

Sıhhi tesisat seçimi

Menteşeli sarnıçlı bir tuvalet satın alın, su kabını üstüne veya yanına yerleştirin.

Banyo mobilyası

Mobilyaları yalnızca neme dayanıklı malzemelerden satın alın. Ahşap ve mantar genellikle dergilerde banyo iç mekanının bir parçası olarak görülür. Ancak dergi resimleri bir şeydir ve başka bir şey, yüksek nemli ve küçük bir hacimde bir ağacın gerçek çalışma koşullarıdır. Küçük bir banyoda ahşap dolaplar veya paneller birkaç mevsim dayanacaktır. Sonra bir değiştirme gerekli olacaktır. Bu nedenle seçiminizi pratik MDF, plastik, cam, sunta, doğal veya yapay taş üzerinde durdurun. Doğal ahşap olmadan yapamıyorsanız, pahalı neme dayanıklı çeşitler kullanın: wenge, tik, iroko.

13

13

Banyoda sıhhi tesisata ek olarak, dolaplara, lavabo için komodinlere, raflara vb. ihtiyacınız var. Birkaç duvar dolabı yerine, banyoda gömme bir dolap, bütün bir tuval kullanın. İlk bakışta çok fazla yer kaplayacaktır. Ama aslında, insanları küçük bir alanda kalabalık hissettiren, bir duvar boyunca uzanan çok sayıda küçük nesnedir. Yerleşik gardıropta sadece çekmeceleri ve nesneleri değil, aynı zamanda bir ayna, bide, kirli çamaşırlar için bir sepet ve hatta bir lavabo “paketleyebilirsiniz”. Tüm küçük eşyaları sıkışık bir banyoda saklamaya çalışın. Dağınık raflar ve lavabo, tam olarak rahatsızlık hissine neden olan ve hijyen kurallarına uymayan şeydir..

Banyo mobilyası

Birkaç duvar dolabı yerine, banyoda gömme bir dolap kullanın, bütün bir kanvas.

Kapı

1

1

Banyo kapısının ana kuralı: dışa açılmalı veya sürgülü olmalıdır. Kapıyı içeriye “yiyen” içerideki alanın yarısı, küçük bir küvet planlamak için tamamen kabul edilemez. Kapının aynalı veya parlak iç yüzeyi, banyodaki görsel alanı genişletmeye büyük ölçüde yardımcı olacaktır..

12

12

Önemli: Kapının üzerindeki alanı göz ardı etmeyin. Orada, bir duvar dolabında, örneğin kostik ev kimyasalları gibi hayvanlara ve çocuklara erişilemeyen mükemmel bir depolama alanı düzenleyebilirsiniz..

2

2

Malzeme seçimi

on bir

on bir

Banyodaki kaplama malzemeleri için ilk gereksinim, neme ve sonuçlarına karşı dirençtir: mantar, çürüme vb. Bu, özellikle küçük odalar için önemlidir. Küçük bir banyo için en iyi seçim – tüm duvarlarda fayans veya neme dayanıklı boya ile birlikte.

on

on

Büyük karolar kullanmayın: alan ne kadar küçükse, karolar o kadar küçük olmalıdır. Birden fazla dekoratif unsura sahip çok renkli karolar da atılmalıdır. Küçük bir hacimde, düzgün bir şekilde girilemezler. Ancak iki tamamlayıcı rengin, kenarlıkların, duvarlardaki renk vurgularının vb. kombinasyonları mümkündür ve arzu edilir. Modası hiç geçmeyen bir piksel desenli seramik mozaiği deneyin, bir yüzeyde, sanki bir karmaşa içinde gibi. eşleşmesi için ilginç şekilde eşleşen küçük karolar.

Malzeme seçimi

güzel banyo

Küçük banyolarda mat fayans kullanmayın. Aksine, parlak bir banyo yüzeyi odaya yükseklik katacaktır. Tavana gelince, parlak bir streç veya boyalı, küçük bir banyoda mükemmel bir çözümdür..

dokuz

dokuz

Boyama ve sıvama hakkında

Küçük bir banyoda bireysel alanları süslemek için neme dayanıklı sıva kullanılır. Bu tür bölgeleri tavanın üzerindeki çevre boyunca, tuvaletin etrafında, banyonun karşısındaki duvar boyunca dikey bir şerit halinde düzenlemek en iyisidir. Ancak, banyonun kendisinin ve lavabonun üzerine, duş kabininin yakınında böyle bir kaplamanın uygulanmasının mantıksız olduğu açıktır: yaklaşık bir yıl içinde tekrar sıva yapmanız ve boyamanız gerekecektir..

sekiz

sekiz

Küçük banyo renkleri

Duvarların geleneksel renk ayrımını hemen hafif bir üst ve koyu bir alt olarak terk edin. Sıkışık bir banyoda, bu “ilerici tasarım” alanı böler. Ve amacımız sadece onu birleştirmek ve görsel olarak genişletmek.

Küçük banyo renkleri

Yeşil banyo

Renk şeması, banyonuzu dekore etmek için seçtiğiniz stile göre belirlenir. Minimalizm veya yüksek teknoloji, birkaç koyu vurgulu soğuk ışık tonları gerektirecektir. Küçük bir alan için uyarlanmış klasik, sıcak renkleri kullanmanıza izin verecektir: bej, pembe, şeftali. Her durumda, doğal ışık olmadan küçük bir odada parlak unsurların kombinasyonu, “kaleydoskop” etkisi, rahatlamak için gerekli olan şey değildir. Öte yandan, tamamen beyaz veya sade bir banyo çabuk yorulur ve sıkılır..

7

7

Aydınlatma çözümü

Küvetinizi aydınlatmayla daha büyük göstermenin tek yolu, onu eşit, parlak ışıkla doldurmaktır. Artık popüler olan gömme veya yüzeye monte armatürlerden bazılarını alüminyum profilde duvarlara ve tavana yerleştirin. Parlaklık ve renk açısından onlardan gelen ışık, pencereden gün ışığına mümkün olduğunca yakındır. Kanıtlanmış mükemmel bir seçenek, tavanın etrafındaki spotlardır. Aynada, lavaboda ışık kaynakları ile desteklenmeleri gerekir. Bu, aydınlatmanın doğasını her zaman hoş bir alacakaranlıktan “ameliyathanedeki gibi” parlak ışığa değiştirmenize olanak tanır..

6

6

Aksesuarlar

İlk en önemli banyo aksesuarı aynalardır. Küçük bir banyodaki tüm boş duvarları, boşlukları, nişleri onlarla doldurun. Lavabonun üstündeki banyonun üstündeki aynaları kullanın. Aynalı kapılı raflar ve dolaplar satın alın. Aynalı yüzeyler her zaman alanı genişletir, diğer küçük dekoratif aksesuarlar hakkında söylenemez. Yeni üretilen neme dayanıklı aynalar özel bir hamurla kaplandığı için buğulanma yapmaz. Onlarla ilgili tek sorun, genellikle onları plaktan temizlemeniz gerekmesidir..

Aksesuarlar

İlk en önemli banyo aksesuarı aynalar

Minimalizm, küçük küvetlerin tasarımında önde gelen stildir. Temel kuralı, oda ne kadar küçükse, o kadar az parça ve eleman olmasıdır. Sabun şişesi, saç kurutma makinesi tutucusu, diş fırçalı bardak gibi gerekli küçük aksesuarların duvarlarla uyumlu olması gerekir. Küçük şeylerin gözünüze çarpmadığından emin olun. Aynısı banyo tekstilleri için de geçerlidir: bornozlar, havlular. Renk vurgusu olarak bir sabunluk değil, parlak bir çini motifi, zıt renkte bir lavabo, rafta nemi seven bir bitki kullanmak daha iyidir. Bu teknik, gereksiz dağınıklık ayrıntıları eklemeden odaya biraz pitoresk ve dikkatsizlik vermenizi sağlayacaktır..

5

5

Çamaşır makinesi ve su ısıtıcısı

Küçük apartman sakinleri için çamaşır makinesi kurma sorunu çok acı verici..

Tavsiye! bitişik mutfağa çamaşır makinesi takmak iyi çalışmıyor: küçük bir banyo genellikle aynı küçük mutfakla birlikte gelir.

4

4

Kilerde veya mutfakta çamaşır makinesi için yer bulamıyorsanız, menteşeli küçük bir lavabonun altına kaydırmayı deneyin. Alternatif olarak, lavabonun kenarına tam oturan dar bir üstten yüklemeli makine satın alabilirsiniz. Bu fikri doğru bir şekilde oluşturursanız, lavabonun yanında ek bir makyaj masası alacaksınız..

3

3

Bir su ısıtıcısı ile sorunu çözmek daha kolaydır: askıya alınır ve bu nedenle mutfakta her zaman bir yer vardır. Hantal eski modelden kurtulun, yeni, kompakt ve ekonomik bir model alın ve yan odaya yerleştirin..

Çamaşır makinesi ve su ısıtıcısı

Alternatif olarak, lavabonun kenarına tam oturan dar bir üstten yüklemeli makine satın alabilirsiniz.

Banyoda rahatlık

Banyonuza yerden ısıtma sistemi kurmayı düşünün. Bu sadece hoş değil, aynı zamanda kışın soğuk algınlığına karşı da korur. Küçük bir banyonun taban alanı küçüktür ve bu tür ısıtmayı kurmanın maliyeti büyük olmayacaktır..

Banyo 3 metrekare:

Küçük banyo 3 metrekare 43 fotoğraf fikri:

Previous Post
Tasarım özellikleri ve malzeme seçimi. Bir sundurma tasarımı seçerken başka nelere dikkat edilmelidir?
Next Post
Useful tips for those who want to decorate their home with their own hands