15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Hamamın içi için gereksinimler

Akşamları iyi ısıtılmış bir hamamda oturmak istemeyen böyle bir insan yoktur. Bedenin hem bedenen hem de ruhen dinlendiği yerdir. Ayrıca doktorlar haftada bir kez eşleştirilmiş prosedürler önermektedir. Bu nedenle hamamın içi güncel olmalıdır. Buhar odasının iç duvarları nasıl düzgün bir şekilde bitirilir? Bir duş için hangi malzemeyi seçeceğinizi ve diğer birçok sorunun cevabını makalemizi okurken alacaksınız.

Kütük evindeki dinlenme odasının içi

İyi bir katı banyo, bir Rus insanının ruhu için bir merhem gibidir.

Ana Özellikler

Bir banyo kompleksinin inşası için temel gereksinim, malzemenin yüksek neme karşı direncidir. Buhar odasının geleneksel kaplama malzemesi ahşaptır. Fazla ısınmaz, doğru işleme ile dokunması çok hoştur ve ayrıca güzel bir doğal yapıya sahiptir..

Rus hamamının soyunma odasında ahşap mobilyalar

Yüksek kaliteli ahşap ve basit şekiller, bir hamamın içini Rus tarzında dekore etmenin ana sırlarıdır.

Günlük sauna dinlenme odasında TV

Banyoda bedeninizi geliştirebilir, ruhunuzu rahatlatabilir ve samimi iletişim atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Buhar odasının zeminini, duvarlarını ve tavanını dikecekleri ahşabın türü için önemli bir gereklilik reçine olmamasıdır. Yaygın ve nispeten ucuz bir çam türü işe yaramaz. Uygun çeşitler şunlardır:

 • Ihlamur;
 • titrek kavak;
 • sedir;
 • meşe;
 • kızılağaç;
 • karaçam;
 • Ihlamur;
 • huş ağacı;
 • abashi.

Tavsiye. En iyi yüzeyler meşe, ıhlamur, titrek kavak, sedir, kızılağaç ve abashi’dir..

Abashi bir Afrika meşesidir. Hafiflik, dayanıklılık, neme uzun süre maruz kalmaya karşı direnç farklıdır.

Metal soba ile buhar odası iç

Banyonun her odası için doğru ahşap türünü seçmek önemlidir.

Kozalaklı ağaçları kullanmaya karar verirseniz, saunanın temas etmeniz gerekmeyen kısımlarını ve unsurlarını yapın. Tavanı çam ile dikmek kategorik olarak imkansızdır. Ağaç ısındıkça, sıcak reçine ile “ağlayacaktır”..

Sert ahşap çıtalardan yapılmış banyo kaplaması

İç astar pürüzsüz ve dokunuşa hoş olmalıdır

Sauna, içinde karmaşık rekreasyon için birkaç odanın inşa edildiği kişisel bir arsa üzerinde müstakil bir yapıdır. Bu, dolaplı ve koridorlu bir giyinme odası, bir dinlenme odası ve buhar odasının kendisini içerir. Gerekirse ve mümkünse, eğlenceli oyunlar, spa küveti veya havuz için bir oda ve ayrıca bir duş odası inşa edilir..

Modern bir buhar odasının iç kısmındaki pencere

Döşeme, ev kimyasalları ile reaksiyona girmeden iyi yıkanmalıdır.

Her odanın kendine özgü, bireysel özellikleri ile dekore edilme hakkı vardır. Örneğin, bir buhar odasında rahat oturma ve şezlonglar olmalıdır. Aydınlatma burada çok parlak olmayacak şekilde ayarlanmıştır, bu da rahatlamanıza izin verir. Armatürler ahşap bir bankın altına veya ahşap bir ızgaranın arkasındaki duvarlara yerleştirilir..

Buhar odasına parlak ışıklar takabilirsiniz. Daha sonra iç kısmı koyu renkli bir ahşapla kaplamak gerekecektir..

Günlük soyunma odasında rahat koltuk

Renk paleti sessiz sıcak tonlarda seçilir

Buhar odasını kaplamak için çeşitli ahşap türleri kullanıldığında hamamın tasarımı çok daha ilginç görünüyor. Levhaların yüzeylerinin gölgesinin mükemmel yapısı, banyodaki iç mekanın güzelliği üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Ihlamur veya huş ile sedir ve kızılağaç kullanın. İlkinin pembemsi tonu, alanı uyumlu bir şekilde tamamlayabilir..

Bir ülke banyosunda parke odaları

Dekorasyonda farklı türlerden ahşap kullanırsanız, iç mekan daha çeşitli hale gelecektir.

Ahşap bir duvarda banyo havluları için raf

Çamaşır odasında banyo aksesuarları için uygun raflar ve askılar sağlanmalıdır.

Meşe, hemen hemen tüm ahşap türleri ile çok iyi gider. Karanlık dokusu kendinize odaklanmanızı sağlar. Aynı zamanda, banyonun iç tasarımı asil, pahalı bir görünüm kazanıyor..

Dinlenme odası dekorasyonu

Burada geçirilen zamanın kalitesi, dinlenme odasının ne kadar ilginç dekore edileceğine bağlıdır. Ülkemizde ise ahşap kütük evler özellikle popülerdir. Bunlardan birini sipariş ederek, yakında yuvarlak kütüklerden sauna için bitmiş bir bina alacaksınız. Böyle bir odayı eski Rus tarzında dekore etmek en iyisidir..

Soyunma odasının iç kısmında döşemeli mobilyalar

Çok eski zamanlardan beri, el yapımı titrek kavak en iyi kütük ev olarak kabul edilir.

Ahşap bir banyoda dinlenme odasının düzenlenmesi

Soyunma odası sıcak değil, bu yüzden duvarlar çam fıçı tahtası ile kaplanabilir.

Tuvalet zemini sıcak, neme dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Tahta döşeme için ideal bir adaydır. Ek olarak, zemine sıcak ayak paspasları yerleştirilir. Banyonun iç kısımlarından buraya yüklemeniz gerekir:

 • tablo;
 • rahat sandalyeler, kanepe veya şezlonglar;
 • TV, müzik merkezi;
 • şömine ve diğer dekorasyon elemanları.

Oda eski Rus tarzında bitirilirse, özellikle yuvarlak ahşaptan duvarlar dikerken, pencerelerdeki Slav perdeleri çok güzel görünecektir. Ayrıca, Rusya sakinlerinin halk eşyaları ile kaplı asma raflar da donatılmıştır. Her türlü testiler, hasır sepetler uyumlu bir ek olacaktır. Hamamın içi öncelikle duvarlara asılmış meşe süpürgelerdir. Sayıları birkaç parça ile sınırlı değildir..

Rus hamamındaki dinlenme odasında kırmızı beyaz perde

Hamamın içindeki atmosfer huzur ve uyum sağlamalıdır.

Şömineli soyunma odasının iç kısmındaki kanepe

İhtiyacınız olan her şeye sahip bir dinlenme odası

Tavan aynı ahşaptan veya daha temalı bir şekilde yapılabilir. Eski bir dal çatısı altında, sıralar arası bölmelerle dekore edilmiş olup, içindeki hamamın eski Rus tasarımına mükemmel uyum sağlar..

Eski Vikinglerin kulübesi olarak donatılmış dinlenme odası çok ilginç görünüyor. Koyu yağlarla emprenye edilmiş ağır, masif kaba kesimli kalaslar Viking Odası’nın ana cazibe merkezidir..

Geniş giyinme odasında gri kütük yüzeyler

Rahat bir giyinme odası, iyi bir saunanın önemli bir parçasıdır.

Buradaki mobilyalar aynı zamanda masiflik ve pürüzlülük gereksinimlerini de karşılayacaktır. Aynı zamanda yemek masası bir bardan yapılabilir. Böyle bir karar hamama ortaçağ vahşeti katacaktır..

İç düzenlemenin tüm unsurları, hatta avize bile Viking fikrine tekabül ediyor. Ferforje her yerde olmalı. Kapıların bağlantı elemanları, dolap kapıları Orta Çağ’da temalı yapılır..

Çerçeve banyosunun soyunma odasında masanın üzerinde semaver

ruh çay masası

Hayvan derileri, doldurulmuş hayvanlar, boynuzlar ve diğer uygun süslemeler harika dekoratif unsurlardır. Banyo süpürgelerinin her yerde asılması burada uygun olacaktır..

Buhar odası tasarımı

Böyle bir hamamın varlığının bir kır evini eşsiz ve tekrar edilemez bir yer haline getirdiği zaman çoktan geçti. Şimdi bu kimseyi şaşırtmıyor. Şimdi, buhar odanızın uzun süre hatırlanması için, bu odanın güzelliği, sıradışı dekorasyonu ile şaşırtmanız gerekiyor..

Buhar odasının iç kısmında çıtalardan yapılmış konforlu koltuklar

Buhar odası, inşa edildiği hamamın ana odasıdır.

Artık fıçı tahtası kaplama yapmak moda değil. Farklı cephelerle yapılan özel profilli bir levha talep edilmektedir. Örneğin, yuvarlak keresteyi taklit eden bir euro-astar var. Ayrıca, bir çubuğa benzer şekilde geniş bir tahta formatı üretilir..

Tüm buhar odalarında, şezlong olarak da hizmet veren yeterli sayıda koltuk bulunmalıdır. Artık banyo aksesuarları mağazalarında buhar odaları için tasarlanmış kanepeler bulabilirsiniz. Mükemmel tonlara sahip farklı ağaçlardan yapılırlar. Plank işleme yöntemleri, koltuk başlıklarında ve diğer parçalarda her türlü deseni oluşturmanıza olanak tanır..

Rus hamamında buhar odası iç

Buhar odasında plastik ve vernikli ürünler kesinlikle uygun değildir.

İsterseniz, uygun yerleştirme için tasarlanmış buhar odasının ahşap yapılarını bağımsız olarak oluşturabilirsiniz. Bunun için eski kereste artıkları, kalın ağaç dalları (kabuğuyla birlikte) ve ağaç kesimleri idealdir. Tüm malzemeler bir marangoz üzerinde doğrama işlemine tabi tutulur, bundan sonra daha fazla inşaat için uygun ideal boşluklar alırsınız..

Buhar odasının zemin kaplaması kalaslardan veya seramik karolardan yapılmıştır. Ayrıca karo soğuk bir malzeme olduğu için seramik üzerine ahşap ızgaralar döşemeniz gerekecektir..

Özel banyoda ahşap zemin

Ahşap zemin her zaman seramikten daha sıcak olacaktır, tabii ki hamamınız “sıcak zemin” sistemi ile donatılmamışsa.

Karanlık duvarlı bir buhar odasında rafların aydınlatılması

Buhar odasının içi aydınlık veya karanlık olabilir, size en uygun renk şemasını seçin

Duvarlar her türlü karmaşık seçenekle dekore edilmiştir. Uygulama gösterileri: buhar odasında, çoğu zaman duvarlar, genel üslup fikrini ortaya çıkaran ana dekoratif unsurdur. Geniş bir kereste seçimi, birçok uygun çözümü düşünmenizi sağlar.

Buhar odasının duvarlarının güzel dekorasyonu

Buhar odasını bitirmek için sadece ısıtıldığında reçine yaymayan sert ağaçların kullanılması tavsiye edilir.

Duvar boşluğu, ağaç gövdelerinden kesilmiş parçalarla yapıştırılır. Katı (yuvarlak) bir parça veya çeyrek olabilir. Kabuğu boşluklardan çıkarmak gerekli değildir. Harika bir dekoratif ek olabilir..

Olağandışı çözümler

Buhar odasının bağımsız bitirme işine karar verirseniz, kesinlikle olağandışı bir sonuç alacaksınız. Uzmanlar çok sıra dışı çözümler sunuyor. Kır evlerinden birinde yazar, içinde deniz çakılları ve kum bulunan iki büyük ahşap kutudan oluşan çift bir odanın cihazlarına casusluk yaptı. Bu, rahatlamak ve eğlenmek için çok ilginç bir yoldur. Çakıl taşlarının masaj etkisi genel sağlık üzerinde faydalı bir etkiye sahip olacak ve sahil kumu sizi Haiti sahiline götürecek..

Japon saunasında çakıl ve talaş içeren ahşap kutular

Benzer masaj banyoları Japon saunalarında da uygulanmaktadır.

Kanada saunaları karmaşık, akıcı şekillerle ayırt edilir. Burada tüm kaplama malzemelerinin doğal olması ilginçtir. İyi bilinen Kanada akçaağaç ve diğer çeşitleri, bükülmüş ürünlerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Aşağıdaki fotoğrafa bakın, bu tarzda yapılmış sauna odası ne kadar zarif görünecek.

Kanada tarzında sauna dekorasyonu

Kanada saunasının içi mağara gibi görünebilir.

Alp bitki banyosu, dağ nehirlerinin ve sırtların atmosferine taşınmanızı sağlayacaktır. Özel soba, saunaya layık bir dekorasyondur. Bankların beyaz ahşabı mekana saflık, hafiflik ve ferahlık katacak. Sobanın üzerinde iki kase bulunması, burada doğal dağ bitkilerini buğulamanıza ve vahşi doğa dünyasına dalmanıza izin verecektir. Duvarlar ve tavan koyu renkli ahşapla kaplanmıştır. Meşe bunun için mükemmel.

Genellikle, sauna odası penceresiz veya temiz hava kaynağı olarak hizmet eden küçük bir pencere ile inşa edilir. Ancak sauna güzel, bakımlı bir arka bahçede bulunuyorsa, neden doğrudan buhar odasından çiçek aranjmanının manzarasını açmıyorsunuz? İç sıcaklığı korumanıza izin veren özel bir teknoloji kullanılarak yapılmış geniş bir pencere kurun.

Buhar odasının iç kısmındaki cam duvar

Buhar odasındaki cam duvar çok sıra dışı bir çözüm.

Bir izleme penceresi donatmak mümkün değilse, sahte bir versiyon yapın. Bunu yapmak için, içine bir fotoğraf kompozisyonu yerleştirdiğiniz doğaçlama bir pencere çerçevesi monte etmeniz gerekir. Efekti arttırmak için eleman küçük bir LED şerit ile vurgulanır. Çerçeve mutlaka kare değildir. Yuvarlak, üçgen, yıldız şeklinde olabilir. Çözüm ne kadar sıradışı olursa, saunanın tasarımı o kadar özgün olur.

İçinde pencere bulunan bir buhar odasının düzenlenmesi

Ihlamur, raflar için en iyi malzemedir

Işık oyunu sayesinde buhar odasının tasarımını çeşitlendirmek kolaydır. Yapay aydınlatma kaynaklarının küçük elemanları kapı ve duvar panellerine monte edilir. Aynı zamanda, kıvırcık ışık ışınlarıyla uyumlu bir şekilde seyreltilmiş bir gölge oluşturulur. Armatürler saunadaki uzun bankların altına monte edilir. Ayrıca ahşap kafes duvar panelleri, ışık kaynaklarını altlarına monte etmenizi sağlar. Bitişik çubuklar güzel bir ışık ve gölge oyunu yaratacaktır..

Büyük bir aile için saunada tuğla soba

Sobanın tasarımı banyonun boyutuna bağlıdır.

Soba, tüm buhar odasının dekoratif bileşiminde mükemmel bir vurgu olabilir. Doğal parke taşlarından, kiremitli karolar kullanılarak tuğla ile döşenmiştir. Gerçek bir Rus sobası düzenleyerek metal bir soba satın alabilir veya eski Rus tarzında bir banyo düzenleyebilirsiniz..

Video: Gerçek bir Rus banyosunda kraliyet buhar odası

Fotoğraf: Banyo odalarının iç mekanları

Modern bir banyonun dinlenme odasında yastıklı rahat kanepe Geleneksel saman banyosu tasarımı Buhar odasının duvarında mühürlü bir kutuda bir saat Modern tarzda giyinme odası tasarımı Çift kişilik odanın ahşap kaplamasında armatürler Fin saunasında ıhlamur tahta rafları Varil banyosunda sobalı buhar odası Rus hamamında geleneksel raflar Buhar odasındaki lambalarda çıtalardan yapılmış koruyucu ekranlar Japon saunasında ahşap varil su Koyu renklerde soyunma odasının içi Soyunma odasının duvarlarında huş süpürgeleri Şömine sobalı giyinme odası tasarımı Kalın ayaklı ahşap masa Çerçeve banyosunun buhar odasında elektrikli ısıtıcı Özel banyoda üç katmanlı raflar Uzun bir giyinme odasında ahşap banklar Modern bir banyoda duşakabin Günlük saunada küçük mutfak Oryantal tarzda sauna odası tasarımı Su prosedürlerinden sonra dinlenme odası tasarımı Soyunma odasında banklı yuvarlak masa Soyunma odasında oymalı ahşap mobilyalar Mola odasının köşesinde şömine Banyo sonrası keyifli buluşmalar için bardaklı semaver Dar bir giyinme odasında iki kanepe Buhar odasındaki elektrikli ısıtıcı için koruyucu kılıflar Kütük evde mutfak seti Dar bir buhar odasında ahşap raflar Özel banyoda buhar odasının kombine bitirilmesi Ahşap bir banyoda duş bölmesi Buhar odası tavan ahşap kaplama Buhar odasının tavanında yangın alarm sensörleri Koyu renklerde küçük sauna Rus hamamının penceresindeki vitray Çift odanın köşesindeki ahşap lamba Buhar odasındaki raflarda bez paspaslar Buhar odasında ocakta banyo taşları Büyük bir banyoda duş odası Buhar odasının iç kısmındaki bir pencerenin taklidi Yüzme havuzlu modern bir saunanın içi Tuğla şömineli salon Hamamda yüksek tavanlı buhar odası Özel banyoda ahşap dalma havuzu Saunada buhar odasının duvarındaki ayna Sahte pencereli buhar odası tasarımı Günlüklerden yapılmış soyunma odasında ahşap kapı İkinci katta bir yatak odası ile banyo iç Tavan arasında modern sauna Bir günlük duvarda ahşap askı

Previous Post
Klasik TV dolabı tasarımı
Next Post
Kitchen-living room 18 squares. Design Tips