15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kelebekli orijinal dekor: fotoğraflar, ipuçları, malzemeler

İç mekandan sıkıldıysanız ve evinizde bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, ancak radikal çözümlere hazır değilseniz, duvarları paneller veya aplikler gibi dekoratif unsurlar yardımıyla kendi ellerinizle dekore etmek mükemmel bir seçenek olacaktır. Sevinci ve doğal güzelliği simgeleyen kelebek şeklindeki dekor öğeleri özellikle tasarımcıların gözdesi..

Böyle bir dekorasyon, bir yatak odasında veya çocuk odasında özellikle uyumlu görünecek, ancak ustalıkla kullanıldığında diğer odalara da uyacaktır. Duvarları dekore etmenin bu ekonomik ve oldukça sıra dışı yolu, herhangi bir odayı minimum zaman ve para yatırımı ile değiştirecektir..

kreş dekorunda güzel kelebekler

İç mekanda çok renkli kelebekler

yatak odası tarzında güzel kelebekler

Odanın iç kısmındaki kelebekler

iç kelebekler

Kelebek takıları nadiren bekardır. Genellikle, birçok güveden oluşan bütün gruplar oluşturulur. Bu, geniş bir hayal gücü alanı yaratır, çünkü en alışılmadık şekillerde yerleştirilebilirler: duvarlara, tavanın altına, avizelerin, perdelerin veya diğer iç eşyaların çevresine. Hafif bir esinti nefesiyle çok ilginç havadar kompozisyonlar “canlanıyor”.

odanın iç kısmındaki olağandışı kelebekler

iç beyaz kelebekler

mutfak tasarımında güzel kelebekler

Duvardaki çok renkli kelebekler

Kelebekler, tek renkli bir iç mekan için parlak bir vurgu olacak. Renkleri kesinlikle herhangi biri olabilir: katı beyaz veya siyah tonlardan en parlak neon gölgeye. Ana şey, iç mekana organik olarak uymaları ve renklerinin duvarların ve diğer unsurların rengini yansıtmasıdır..

Feng Shui’ye inanıyorsanız, kelebekler eve mutluluk ve karşılıklı anlayış getirir, ilişkilere romantizm getirir ve en sevilen arzuların yerine getirilmesine katkıda bulunur..

İç kısımdaki kelebekler de imar için kullanılır. Onları tavandan asarak veya duvarı onlarla süsleyerek, odada birkaç fonksiyonel bölgeyi kolayca oluşturabilirsiniz..

kreş dekorunda olağandışı kelebekler

İç güzel kelebekler

koridor tarzında sıradışı kelebekler

Kelebek odası tasarımı

kelebekler ne tarz?

Güveler kesinlikle bağlayıcı olmayan bir dekor öğesidir. Bu dekorasyon, odanın hemen hemen her stiline uyacaktır:

 • kaynak;
 • klasik;
 • eko tarzı;
 • minimalizm;
 • yüksek teknoloji;
 • modern.

Ana şey, kelebeklerin odanın rengine uygun olduğundan ve uygun şekilde yerleştirildiğinden emin olmaktır. Genellikle renkleri duvarların rengiyle tezat oluşturur, aksi takdirde görünmez olurlar..

koridorun iç kısmındaki güzel kelebekler

Kelebek odası tasarımı

mutfak dekorunda güzel kelebekler

iç kelebekler

Tasarımcılar aşağıdaki renk kombinasyonlarını önerir:

 • Keskin bir kontrast. Siyah kelebekleri beyaz duvara, beyaz kelebekleri siyaha yapıştırın.
 • Renk vurgusu. Tek renkli bir arka planda parlak kelebekler.
 • Açık yeşil veya kırmızı güveler bej bir duvarda harika görünecek.
 • Pembe bir duvar için en iyi dekorasyon mavi veya kırmızı aplikler olacaktır..

Kullanılan malzemeler

Dekorasyon için hangi kelebekler yapılmaz! Malzeme seçimi gerçekten etkileyici.

Kağıt

En ekonomik ve kullanışlı malzeme. Kağıt kelebekleri yapıştırıcı veya çift taraflı bant kullanarak duvara sabitleyebilirsiniz..

Karton

Bu malzeme kağıttan daha güçlü ve dayanıklıdır, ancak ondan aplike yapmak daha zordur. Oldukça ağır olduğu için karton güveleri duvara sabitlemek daha güvenilir olacaktır..

koridor tasarımında sıra dışı kelebekler

Yatak odasının iç kısmındaki kelebekler

yatak odası dekorunda sıra dışı kelebekler

Kelebekler ile yatak odası

vinil şal

Bu seçenek duvar dekorasyonu için idealdir. Bunu kesmek bir zevktir, ayrıca yapıştırıcı ve bantla uğraşmanıza gerek yoktur, sadece koruyucu tabakayı soymanız yeterlidir. Ek olarak, vinil film çok güzel parlak bir parlaklığa sahiptir, neme kağıt ve kartondan daha dayanıklıdır..

Tekstil

Çoğu zaman perdeleri ve çeşitli perdeleri süslemek için kullanılır. Kumaş kelebekler odanın atmosferine rahatlık katar. Onları PVA tutkalı ile sabitleyin. Kelebekleri şekillendirmek için sabunlu su ve yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Önce onları ıslatmanız ve kuruduktan sonra tutacakları istenen kıvrımı vermeniz gerekir..

odanın iç kısmındaki güzel kelebekler

Odanın iç kısmındaki büyük kelebek

kreş tasarımında olağandışı kelebekler

Bir çocuk odasının iç kısmında kelebekler nasıl görünür?

strafor

Bu malzemeden kelebekler dayanıklı ve hacimlidir. Akrilik boya yardımı ile istenilen renk verilebilir ve normal yapıştırıcı ile duvara tutturmak zor değildir..

alçı

Alçıdan kelebek yapmak da zor değildir: alçıyı suyla seyreltin, bir kalıba dökün, sonra kurumasını bekleyin ve ortaya çıkan dekorasyonu akrilik boya ile boyayın..

Ayrıca bakınız: Aydınlatma aydınlatma tasarımı nedir?

Aynalar ve cam

Aynalardan ve camdan duvar dekor elemanları yapmak oldukça zahmetli bir iştir, ancak sonuç kesinlikle buna değer. Kelebek şeklindeki bir ayna, herhangi bir odada çok orijinal görünecek.

Odun

Ahşabı oyabilir misin? Dairenizi kendi el yapımı kelebek şeklindeki süslemelerinizle dekore etmeye karar verirseniz, yeteneğiniz kesinlikle işe yarayacaktır..

koridor tarzında güzel kelebekler

İç mekanda pembe kelebekler

koridorun dekorunda güzel kelebekler

Kelebekler ile daire

Plastik

Burada doğaçlama araçlar kullanılır – plastik şişeler. Kelebek, şablona göre şişeden kesilir, kanatlara gerekli kıvrım ve renk verilir..

Eski fotoğraflar

Duvara dağılmış en sevdiğiniz fotoğrafların güveleri sıkıcı fotoğraf çerçevelerinin yerini alabilir.

Kumaş veya boyalı kompozisyon

Tekstil güveleri, sıvı duvar kağıdı ile kaplı duvarları süslemek için mükemmeldir. Bu dokunun duvarlarında PVA tutkalı ile kolayca sabitlenebilirler. Yapmak için tek renkli ve alacalı parçalar kullanılır..

İstenilen şekli kesmeden önce, kumaş parçalarını bir PVA tutkalı çözeltisine batırmanız ve kurutmanız önerilir. Bu işlemden sonra kesilmesi daha kolay olacak ve kenarlar yıpranmayacaktır..

mutfak tasarımında sıradışı kelebekler

Odanın iç kısmında desenli kelebekler

kreşin iç kısmındaki güzel kelebekler

iç kelebekler

Taslak bir kompozisyon oluşturmak için birkaç basit araca ihtiyacınız var:

 • karton şablon;
 • akrilik boya;
 • fırçalamak;
 • sünger.

Bir duvara bir resim uygulamak basit ve basittir. Bir şablon uygularız, bir süngerle boya uygularız, kenarı bir fırça ile çizeriz. Boya kuruyana kadar şablonun çıkarılması önerilmez, aksi takdirde yayılabilir. Aynı sebepten dolayı boya duvara ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır..

parlayan kelebekler

Karanlıkta çırpınan kelebekler ile odada büyülü bir köşe oluşturmak için fosfor boyaya ihtiyacımız var..

Çizimi masa lambasının yanındaki beyaz duvara yerleştirin. Şablonları duvara yapıştırıyoruz, süngerle fosforlu boya uyguluyoruz. İşlem, loş ışıkta daha iyi kontrol edilir. Kuruduktan sonra şablonlar çıkarılır ve kelebekler duvarda kalır ve serbest uçuşlarının yanılsamasını yaratır..

Efekti arttırmak için kanatların etrafında mavi boya kullanabilirsiniz..

koridor tarzında sıradışı kelebekler

İç mekanda çok renkli kelebekler

koridorun dekorunda sıra dışı kelebekler

iç kelebekler

Renkli kağıt güveleri

İstenilen tonlarda birkaç renkli kağıda, bir kurşun kalem, kalın çift taraflı bant, makas ve kartondan keserek kendiniz yapabileceğiniz şablonlara ihtiyacımız var. Farklı boyutlardaki kelebeklerden oluşan bir kompozisyon daha etkili görünecek, bu nedenle birkaç parça yapın..

Şablonları daire içine alıyoruz ve ortaya çıkan rakamları kesiyoruz. Sayıları, fikrinizin ne kadar iddialı olduğuna bağlıdır. Güvelerin hacimli olması için renkli kağıdı ikiye bükün, ancak katlama çizgisi keskin olmayacak şekilde yapın..

yatak odası tasarımında güzel kelebekler

Kelebek odası tasarımı

koridorun iç kısmındaki olağandışı kelebekler

Odanın iç kısmındaki güzel kelebekler

Kelebekleri duvara asmak işin en keyifli yanı. Bir çok kompozisyon seçeneği düşünebilirsiniz.

En popüler:

 • odadan uçan bir kelebek sürüsü;
 • merkezden saçılan güveler ile bir kasırga;
 • ortak bir şekle katlanan kelebekler (kalp, büyük kelebek, spiral vb.);
 • tüm duvar boyunca kaotik düzenleme.

Sabitleme ile ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır, kağıt kelebekler çok hafiftir. Bu amaç için ideal olan çift taraflı bant, duvar kağıdına zarar vermeden istediğiniz zaman dekorasyondan kurtulmanızı sağlayacaktır..

Kelebek dekoru: 7 özel el yapımı fikir

Kağıt ve kartondan yapılmış kelebekler elbette güzeldir, ancak ruh özgünlük isterse, o zaman tamamen farklı fikirler kurtarmaya gelecektir. En beklenmedik malzemeleri ve tasarım çözümlerini kullanarak resminizi kelebeklerle süslemenin 7 olağanüstü yolunu bir araya getirdik..

1. Plak kayıtlarından

Eski vinil diskleri atmak için acele etmeyin, çünkü bir odayı kendi ellerinizle dekore etmek için vazgeçilmez bir malzemedir. Plakalar dahil olmak üzere kelebek şeklinde süsler oluşturmak için kullanılır..

oda tarzında güzel kelebekler

Odanın iç kısmındaki kelebekler

mutfak tarzında güzel kelebekler

Kelebek odası tasarımı

Sürecin kendisi birkaç aşama içerir..

 • Bir şablona göre bir plaka üzerine çizim uyguluyoruz.
 • Kenarları hafifçe bükülmeye başlayana kadar yaklaşık 1 dakika fırında veya mikrodalgada ısıtın..
 • şekli kes.
 • Kenarları zımpara kağıdı ile zımparalayın.
 • Yapıştırıcı ile duvara yapıştırın.

2. Çok katmanlı ve hacimsel

Farklı renk ve boyutlarda birkaç katmandan oluşan bu ürünler çok canlı ve gerçekten hacimli görünüyor. Genellikle kelebeklerin sadece gövdeleri birbirine yapıştırılır, kanatlar serbest kalır ve farklı açılarda bükülür..

Sıradan kelebeklerin ajurlu bir kombinasyonu ile olağandışı bir etki elde edilir. Bunu yapmak için, aynı boyutta ancak farklı renklerde bir desene göre iki kelebeği kesin ve bir kelebeğin kanatları sağlam, diğeri desenli.

Aynı şekli birkaç kez kesmemek için kağıdı aynı anda birkaç kelebek olacak şekilde katlayın..

koridorun iç kısmındaki olağandışı kelebekler

Kelebekler ile fotoğraf kağıdı

koridor tasarımında güzel kelebekler

kalpteki kelebekler

3. Oluklu kağıt

Bu tür kağıttan güveler, sıradan kağıttan bile daha kolaydır. Yapıştırıcı kullanmadan bile bunları yapmak çok kolaydır..

 • İstenilen renkteki kağıttan planlanan kelebekten biraz daha büyük bir dikdörtgen kesin.
 • Ortasında iplik olan bir dikdörtgen dikeriz, sıkarız, sonuç olarak bir yay elde ederiz..
 • İkiye katlayın, kanatları düzleştirin.
 • Bir kenardan antenler için küçük bir şerit kesin. Deseni kanatların kenarı boyunca makasla kesin.
 • Kesilmiş şeridi bir tüpe katlayarak antenler oluşturuyoruz.
 • Kanatları açıp dikkatlice düzelterek istenen şekli veriyoruz..

4. Teneke kutulardan

Dekorasyon için kelebekler, sıradan teneke kutular gibi göze çarpmayan nesnelerden bile yapılır. Güve silüetlerini keserken ellerinizi kesmemek için çok dikkatli olunmalıdır. Böyle bir yapıyı ince bir tel ile sabitleyebilirsiniz. Serbest hareket eden kelebekler, en ufak bir esintide hafif bir çınlama yaratacaktır.

5. Akordeon

Böyle bir ürünün başarısının sırrı küçük akordeondadır. Kağıttan 2 kare kesmek, akordeon gibi katlamak, sonra birbirine tutturmak ve iplikle sarmak gerekir. Anteni aynı renkteki esnek telden yapacağız. Kanatları açalım, kelebeğe istenilen şekli verelim. güve hazır!

6. Mobil

Bu zarif asılı kelebek aranjmanı hem çocuk odasında hem de yatak odasında harika görünecek. Evde böyle bir güzellik inşa etmek armutları bombalamak kadar kolay.

Bu fikri uygulamak için bir çembere, misinaya, kurdelelere ve kelebeklerin kendilerine ihtiyacımız var, bunları yapmak için daha önce düşündüğümüz birçok seçenek var. Kasnağı saten veya şifon kurdeleler kullanarak tavanın altına sabitleriz, oltayı tüm alana eşit olarak kasnağa tuttururuz. Oltaya kağıt veya karton kelebekler yerleştirin. Hem düz hem de renkli yapılabilirler. Böyle hacimli bir dekoratif kompozisyon, bir kadın yatak odasında çok etkileyici görünüyor ve hostesin romantizmini ve kadınlığını vurguluyor..

kreş tarzında güzel kelebekler

Kelebek odası tasarımı

7. Resimler

Fikrin özü, artık kelebeklerin doğrudan duvara yerleştirilmemesi, sınırlı bir çerçeve içine alınmış tek bir uygulamanın parçası haline gelmesidir..

Hazır bir şablona göre eski dergilerden kelebekleri kesip, resmin temeli olacak tek renkli bir kağıda yerleştiriyoruz. Onları, resmin seviyesinin üzerine çıkmaları için hacimsel çift taraflı bant kullanarak yapıştırıyoruz. Bu mevcut değilse, bant arasına bir parça köpük kauçuk yerleştirebilirsiniz..

Renkleri birinden diğerine akıcı bir şekilde akacak şekilde birleştiriyoruz. Bitmiş resmi bir çerçeveye yerleştirin.

Özetliyor

DIY dekor için kelebekler çok bütçelidir, ancak aynı zamanda herhangi bir odanın tasarımını dekore etmek için yaratıcı ve orijinal bir seçenektir. Biraz zaman, sabır, hayal gücü ve daha fazla kelebek ve o tanınmayacak!

Video: Bir odayı kelebeklerle dekore etmek

İç mekandaki kelebek örneklerinin 50 fotoğrafı:

yatak odası dekor resminde olağandışı kelebekler koridorun iç kısmındaki güzel kelebekler photo bir çocuğun resmi tarzında güzel kelebekler mutfak tasarımında olağandışı kelebekler photo koridor resminin dekorunda güzel kelebekler oda fotoğrafı tarzında sıradışı kelebekler oda fotoğrafının tasarımında olağandışı kelebekler koridor resminin iç kısmındaki güzel kelebekler bir çocuk resminin dekorunda sıra dışı kelebekler yatak odası fotoğrafının tasarımında güzel kelebekler mutfağın iç kısmındaki güzel kelebekler photo koridor resmi tarzında olağandışı kelebekler koridor resmi tarzında olağandışı kelebekler odanın iç kısmındaki güzel kelebekler photo koridor resminin tasarımında güzel kelebekler mutfak fotoğrafının dekorunda olağandışı kelebekler bir çocuk fotoğrafının tasarımında olağandışı kelebekler yatak odası resminin iç kısmındaki güzel kelebekler mutfak dekor resminde olağandışı kelebekler oda tarzında güzel kelebekler photo koridor resminin dekorunda olağandışı kelebekler yatak odası tarzında güzel kelebekler photo mutfak fotoğrafı tarzında sıradışı kelebekler koridor resminin dekorunda olağandışı kelebekler oda fotoğrafının tasarımında güzel kelebekler bir çocuk fotoğrafının dekorunda güzel kelebekler koridor resminin iç kısmındaki olağandışı kelebekler koridor fotoğrafının tasarımında güzel kelebekler oda tarzı resimde güzel kelebekler mutfak fotoğrafının iç kısmındaki olağandışı kelebekler oda resminin iç kısmındaki güzel kelebekler mutfak tarzı resimde güzel kelebekler koridor fotoğrafının dekorunda olağandışı kelebekler koridor resminin iç kısmındaki olağandışı kelebekler yatak odası dekorunda güzel kelebekler photo koridor resminin tasarımında olağandışı kelebekler bir çocuğun fotoğrafı tarzında güzel kelebekler yatak odası resmi tarzında sıradışı kelebekler mutfak tasarımında güzel kelebekler photo yatak odası fotoğrafının tasarımında olağandışı kelebekler oda dekor resminde güzel kelebekler koridorun iç kısmındaki güzel kelebekler photo bir çocuğun resmi tarzında olağandışı kelebekler koridor fotoğrafının tasarımında olağandışı kelebekler mutfak dekor resminde güzel kelebekler güzel kelebek tarzı yatak odası resmi oda resminin iç kısmındaki olağandışı kelebekler bir bebek fotoğrafının tasarımında güzel kelebekler yatak odası fotoğrafı tarzında sıradışı kelebekler oda fotoğrafının dekorunda olağandışı kelebekler

Previous Post
Oda tasarımı 18 metrekare M: yatak odası-oturma odasının işlevselliği ve düzeni
Next Post
DIY curtains for the kitchen with patterns