15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Fidanlık için doğru fotoğraf duvar kağıdı nasıl seçilir

Her ebeveyn, çocuğunun odasının renkli, aydınlık ve rahat olmasını ister. Düzgün dekore edilmiş bir oda, çocukların gelişmesine, içinde büyüdüğü ve yaşadığı dünyayı somutlaştırmasına izin verir. İç mekanın önemli bir kısmı sadece oyuncaklar, mobilyalar değil, aynı zamanda çocuk odası için fotomurallar olacaktır. Duvar resimleri farklıdır. Ebeveynlerin asıl görevi, onları tüm gereksinimlere, normlara uygun olarak almak ve bebeğin arzusunu unutmamaktır..

Fidanlık için doğru duvar kağıdını seçme

Parlak ve güzel fotomurallara sahip çocuk odası

Kreş için duvar kağıtları:

 • kağıt;
 • yıkanabilir;
 • kumaş.

Herkesin kendi artıları ve eksileri vardır..

Fidanlık için doğru fotoğraf duvar kağıdı nasıl seçilir

Düzgün dekore edilmiş bir oda, çocukların gelişmesine, içinde büyüdüğü ve yaşadığı dünyayı somutlaştırmasına izin verir..

Bir kreş için duvar kağıdı nasıl seçilir

Kağıt

Bir çocuk odası için kağıt duvar kağıdı seçimi ideal bir seçenek olacaktır. Nefes alabilir, su geçirmez ve çevre dostudurlar. Kağıt duvar kağıdının önemli dezavantajları:

Şık bir çocuk odası için çiçek motifli duvar kağıdı seçimi

Bir çocuk odası için klasik fotoğraf duvar kağıdı tasarımı

 • yanmak, orijinal görünümlerini kaybetmek;
 • çeşitli kokuları emer;
 • yıkamaya uygun değil.

Duvar kağıdı, yüzeylerine zarar vermemek için dikkatlice yapıştırılmalıdır. Aksi takdirde, yeniden yapıştırmanız gerekecektir..

Bir kreş için güzel bir pembe duvar kağıdı seçme

Güzel bir pembe renkli fotoğraf duvar kağıtları ile bir çocuk odası dekoru

Yıkanabilir

Duvar kağıdı türü pürüzsüz bir yüzeye sahiptir, temizlenmesi kolaydır, güçlü ve yeterince yoğundur. Çocuk odaları için yıkanabilir duvar kağıtları daha sık seçilir. Tek dezavantajı, duvarları yapıştırmadan önce, kusurları önlemek için onları dikkatlice düzleştirmeniz gerektiğidir..

Bir kreş için duvar kağıdı nasıl seçilir

Çocuk odaları için yıkanabilir duvar kağıtları daha sık seçilir.

Doku

Kumaş duvar kağıdı, çocuk odasını ilginç ve modern bir şekilde dekore etmek isteyenler için uygundur. Uzun zaman önce ortaya çıktılar ve ilk duvar kağıtlarıydı. Zengin evleri dekore etmek için kullanıldılar. Artık kumaş duvar kağıdı lüks ve prestij olarak kabul ediliyor. Duvar kağıdı şunlardan yapılır:

 • pamuk;
 • kadife;
 • ipekler;
 • polyester.

  Geniş bir çocuk odası için pembe duvar kağıdı seçimi

  Çocuk odasında duvar dekorasyonu için fotoğraf kağıdı

Kumaş duvar kağıdındaki iplikler ne kadar doğalsa, o kadar pahalı oldukları genel olarak kabul edilir. Kumaşın hızla solma eğiliminde olmasına rağmen, orijinal rengini kaybeder. Duvar kağıdının tek dezavantajı dikkatsiz kullanım ve yanlış yapıştırma olabilir..

Psikologlar, yeni doğanlar için bir odanın açık pastel renklerde dekore edilmesi gerektiğine inanıyor. Üç yaşından büyük çocuklar için parlak, renkli duvar kağıdı seçmek daha iyidir. Duvar kağıdındaki çizim bebeği korkutmamalıdır. Odayı görsel olarak genişletmek ve daha parlak hale getirmek için bir duvara yapıştırmanız ve gerisini boyamanız önerilir. 6 yaş ve üzeri çocuklar için duvar kağıdını kendiniz temin edebilirsiniz. Onlar için eğlenceli bir oyun olacak. Bu yaşta farklı bitkileri, doğayı ve komik hayvanları severim..

Şık çocuk odası tasarımı için orijinal fotoğraf duvar kağıdı

Orijinal fotoğraf duvar kağıdına sahip bir çocuk odasının şık tasarımı

Ana şey, korkmamaları. İdeal seçenek, vahşi yaşamı tasvir eden duvar kağıdını seçmek olacaktır. Erkek ve kız çocuklarına çok yakışacaktır. Ebeveynlerin asıl görevi, sadece çocuğu seven değil, aynı zamanda sağlığı için de güvenli olan duvar kağıtlarını seçmektir. Birkaç yıl içinde çocukların büyüyeceğini ve masal karakterlerine sahip hayvanların ilgisiz hale geleceğini unutmayın. Bu nedenle, satın almadan önce, er ya da geç değiştirilmeleri gerekeceğine dikkat etmelisiniz. Kız çocuk odasında yumuşak, hafif ve yumuşak tonların seçilmesi tavsiye edilir. Yumuşak renklerde parlak renklere sahip duvar kağıtları mükemmeldir. Odada rahatlık ve rahatlık yaratmalıdırlar. Doğru ve güzel tasarım, bebeği olumlu yönde etkileyecek ve onun zevkini oluşturacaktır..

Doku

Duvar kağıdındaki çizim bebeği korkutmamalı.

Erkek çocuklar için bir odanın iç dekorasyonu için çizgi film karakterleri, korsanlar ve gemiler veya transformatörler içeren görüntüler uygundur. Onlar için erkeklerin kendilerini gerçek kahramanlar ve koruyucular gibi hissedecekleri özel bir atmosfer yaratacaklar. Bu onların unutulmaz maceraların kahramanları olmalarına yardımcı olacaktır..

En sevdiğiniz masal karakterleriyle çocuk odası için fotoğraf kağıdı

Orijinal fotoğraf duvar kağıdı ile çocuk odası iç

İç dekorasyon için alternatif bir seçenek, “Madagaskar”, “Maşa ve Ayı” veya “Buz Devri” animasyon filmlerinden karakterlerle duvar kağıdı olacaktır. Çocuklarda yaratıcı yeteneklerin gelişimi için duvar kağıdı – boyama en uygunudur. Onlar üzerinde hızla öğrenecek, çizecek ve zevklerini geliştireceklerdir. Daha büyük çocuklar için 3D duvar kağıtları iyi bir seçimdir. Farklı manzaralar veya temalı duvar kağıtları olsun. Her durumda, çocuk odasının yeni tasarımından memnun olacaktır..

Çocuk odasında çizgi film karakterlerinin olduğu fotomurallar

Çizgi film karakterleri ile fotoğraf duvar kağıdı ile çocuk odası dekorasyonu

Fotoğraf duvar kağıdı yelpazesi o kadar geniştir ki, bazen ebeveynler ne seçeceklerini bilemezler. Hatalardan kaçınmak için önerilere uymalısınız:

 • Çocuk odasının içini sevmelidir. Sonuçta, zamanının çoğunu orada geçirecek..
 • 6 ila 8 yaş arası çocuklar, istedikleri konuyu bağımsız olarak seçmeyi önerir. Bu dönemde tat alma duyusu gelişir..

  Çocuk odası için temalı spor çizimleri içeren fotomurallar

  Sportif tarzda fotoğraf duvar kağıdına sahip bir çocuk odası tasarımı

İpucu: Odaya daha fazla ışık vermek için duvarlarda veya tavanda spot aydınlatmalı duvar kağıdı kullanabilirsiniz..

 • Karanlık, baskıcı, solgun ve ilgi çekmeyen çizimlerden vazgeçin.
 • Duvar kağıdına raflar ve diğer aksesuarlar asılamaz, sadece çizimin tamamını kaplarlar..

  Aydınlık bir çocuk odası için duvar kağıdı seçimi

  Şık fotoğraf duvar kağıdı ile aydınlık çocuk odası

 • Fotoğraf duvar kağıdı yapıştırmak için üç duvardan birini seçebilirsiniz. Bu görsel olarak arttırmak için yeterli olacak ve bebek rahat ve rahat olacak..
 • Diğer duvarların renk paleti duvar kağıdı ile uyumlu olmalıdır..

Doku

Her durumda, çocuk odasının yeni tasarımından memnun olacaktır.

Bir kreş için fotoğraf duvar kağıdı seçme kriterleri nelerdir?

Seçim yaparken, sadece tercihleri ​​değil, aynı zamanda çocuğun karakterini de dikkate almak gerekir. Yine de bir seçim yapmak mümkün olmadıysa, fotoğraf duvar kağıdının özelliklerine güvenmelisiniz:

Modern bir çocuk odası için yatak tonlarında fotomurallar

Yatak tonlarında fotoğraf duvar kağıdı ile modern bir çocuk odasının içi

 • renk paletini dikkate alın;
 • malzemeler çevre dostu ve sağlık için güvenli olmalıdır;
 • Çocuğun bilinçaltı, seçilen duvar kağıdının desenlerini kolayca algılamalıdır..

Heyecanlı bir ruhu olan çocuklar için parlak tonlar kategorik olarak uygun değildir. Rahatsızlık ve iç panik yaşayacaklar. Seçiminizi yapmadan önce, bir psikoloğa gitmeye değer. Bebeğin mizacını inceledikten sonra doğru rengi seçmenize yardımcı olacaktır. Doğal motifli duvar resimleri kesinlikle kız ve erkek çocuklarına yakışacaktır. Yeşil çimenler, hayvanlar, çiçekler veya ağaçlar idealdir.

Modern bir çocuk odası için orijinal fotoğraf kağıdı

Fotoğraf duvar kağıdı ile bir çocuk odasının şık iç mekanı

Aktif çocuklar için yeşil tonlar daha iyidir. Beyaz ve siyahı hariç tutun. Ancak açık sarı, turuncu ve soluk mavi, sinir sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, yatıştırır ve yaratıcı yeteneklerin keşfedilmesi için bir tür çağrıdır..

Bir kreş için fotoğraf duvar kağıdı seçme kriterleri nelerdir?

Heyecanlı bir ruhu olan çocuklar için parlak tonlar kategorik olarak uygun değildir. Rahatsızlık ve iç panik yaşayacaklar.

Bir kız ve bir erkek için çocuk odasında fotomurallar

Her küçük kız kendini bir prenses gibi hisseder ve birlikte seyahat edecek bir prensin hayalini kurar. Çocuk masallara inandığı sürece odaya uygun bir atmosfer oluşturulabilir. Bunun için, her türlü çiçek açan çimler veya çiçeklerle bir prens ve bir prensesle yapılan çizimler mükemmeldir. Bu, küçük olana bir güven duygusu geliştirecektir. Tasarım uyumlu ve birleşik olmalı, akılda kalıcı ve “parlak agresif” olmamalıdır. Sarı, bej, yatak takımı veya pembe tonlarından oluşan bir palet idealdir.

Bir çocuk odasının şık bir dekoru için doğru fotoğraf kağıdı

Şık ve şık fotoğraf duvar kağıdı ile çocuk odası tasarımı

Oğlanlar kendilerini kahramanlar gibi hissetmek isterler, böylece farklı sporların, gemilerin veya keşif gezilerinin çizimlerini alabilirler. İyi seçilmiş renkler açık mavi, yeşil veya koyu mavi olacaktır. Aynı zamanda beyaz ve bej ile mükemmel bir uyum içindedirler. Odanın tasarımı aynı tarzda yapılmalıdır, çocukları memnun etmenin ve onlara yardım etmenin tek yolu bu, inandıkları masal kahramanları gibi hissetmeleridir..

Çocuk odası için parlak duvar kağıdı seçimi

Parlak, doygun fotoğraf duvar kağıtlarına sahip büyük çocuk odası

Yeni doğanlar için çocuk odasında duvar resimleri

Ebeveyn olmaya hazırlanırken, birçoğu daha önce çocuklarının gelecekteki rahatlığı ve rahatlığı konusunda endişeliydi. Sonuçta, doğru seçilmiş bir iç mekan, bebeği uzun süre memnun edeceğinin garantisidir. Bu nedenle, odanın tasarımına sorumlu bir şekilde yaklaşılmalıdır. Yeni doğanlar için odada nötr tonları seçmeye değer. Tabii ki henüz tadı yok, ancak koyu tonlar kesinlikle işe yaramayacak. Oda ne kadar parlaksa, çocuk içinde o kadar rahat hissedecektir..

Şık ve modern bir çocuk odası için fotoğraf kağıdı tasarımı

Fotoğraf duvar kağıdı ile bir çocuk odasında bir duvar dekorasyonunun orijinal fikri

Döşemeli mobilyalara ve rekreasyon alanına ek olarak, fotomurallar iyi bir tasarım olacaktır. Sadece iç mekana lezzet katmaya yardımcı olmayacaklar, aynı zamanda bebeğin yüz ifadelerinin, jestlerinin ve konuşmasının gelişimine de mümkün olan her şekilde katkıda bulunacaklar. Duvarlar bir masal temasıyla dekore edilmişse, bebeğin gördüklerini algılayacağı ve bunun şüphesiz onun hafızasına yerleştirileceği unutulmamalıdır. Duvarları masal karakterleri veya çizgi film karakterleri ile dekorasyon şeklinde süsleyebilirsiniz..

Yeni doğanlar için çocuk odasında duvar resimleri

Duvarları masal karakterleri veya çizgi film karakterleri ile süsleme şeklinde süsleyebilirsiniz.

Fidanlık için duvar resimleri ve dezavantajları ile avantajları

Duvar resimlerinin avantajları ve dezavantajları vardır. Satın almadan önce, spesifikasyonlara aşina olmalısınız. Çünkü yapıştırma sırasında bir takım zorluklar ortaya çıkabilir..

Sıcak yeşil tonlarda bir çocuk odası için fotoğraf duvar kağıdı tasarımı

Duvarda fotoğraf duvar kağıdı ile yeşil çocuk odası

Photowall kağıdının avantajı geniş bir ürün yelpazesi, renk paleti, doygunluk ve dayanıklılıktır. Bu tür duvar kağıtlarının temizlenmesi kolaydır ve neme karşı dayanıklıdır. Evrensel olduklarına dikkat edilmelidir – sipariş üzerine ve gerekli boyutta yaratılırlar. Duvarın kusurlarını gizleyerek herhangi bir yüzeye yapıştırılırlar..

Küçük bir prensesin geniş bir çocuk odası için duvar kağıdı tasarımı

Küçük bir kız için çocuk odası tasarımında duvar resimleri

Duvar kağıdı sipariş üzerine yapılırsa, duvarın boyutu doğru bir şekilde ölçülmelidir. Duvar kağıdı bir poster gibi görünmemelidir. Duvarların kendileri düzleştirilmeli ve kusurlu bırakılmamalıdır. Bir profesyonel, ısmarlama duvar kağıdı çıkartması yapmalıdır..

Fidanlık için duvar resimleri ve dezavantajları ile avantajları

Photowall kağıdının avantajı geniş bir ürün yelpazesi, renk paleti, doygunluk ve dayanıklılıktır.

Fidanlık için fotomurallar nereden alınır

Hırdavatçılarda veya piyasada hayalini kurduğunuz fotoğraf duvar kağıtları yoksa, bireysel bir üretim sipariş edebilirsiniz. Fiyatlar makul, ancak hazır almaktan daha pahalı olacak.

Küçük bir çocuk odası için doğru parlak duvar kağıdını seçme

Parlak fotomurallarla dekore edilmiş küçük çocuk odası

Çevrimiçi mağazalar bireysel siparişlerde uzmanlaşmıştır. Sertifikaların kalitesi ve kullanılabilirliği konusunda da endişelenmemelisiniz. Ürün sertifikası gereklidir. Duvar kağıdı imalatında toksik madde içermeyen güvenli malzemeler kullanılmaktadır. Ve bebek odasındaki manzaralar, mükemmel bir stil, özgünlük ve rahatlık için alan yaratacak, iyi peri masalları dünyasına dalmasına yardımcı olacaktır. Doğru seçilmiş duvar kağıdı, çocuğun ruhu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak ve rahatsızlığa neden olmayacaktır..

Parlak, doygun fotoğraf duvar kağıtlarına sahip büyük çocuk odası

Fotoğraf duvar kağıdı ile çocuk odasında merkezi duvarın dekorasyonu

Bir duvar kağıdı seçerken, sadece parlak bir palete güvenmemeli, aynı zamanda çocuğun kalite ve zevk isteklerini de unutmamalısınız. Duvar kağıdını kendi başınıza seçme hakkı güven verecek, tadı şekillendirecek ve çocuğu yeni yaratıcı ilhamlara motive edecektir. Ve tatil her zaman odada hüküm sürsün.

Bir çocuk odası için duvar resimleri

Fidanlık için duvar resimleri 47 fotoğraf fikri:

Previous Post
Mutfak için modern perdeler: 2021’de yeni ürünler, açıklama ve fotoğraf
Next Post
How to use light laminate flooring in the interior